Autor Wątek: Porady babskie  (Przeczytany 105201 razy)

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Porady babskie
« Odpowiedź #255 dnia: 24 Wrz, 2012, 22:44:52 »
Cytrusy-uwaga na zęby.

Cytrusy są zdrowe,bogate w witaminy,jednak zawierają kwasy,które rozpuszczają szkliwo Dlatego nie jest wskazane ssać plasterki cytryn lub limonek.
Pamiętajmy, aby po zjedzeniu kwaśnego owocu lub wypiciu kwaśnego soku nie myć zębów,ale przepłukać jamę ustną zwykłą wodą.

Pomidoryi ich zalety.

Codzienne spożywanie pomidorów-obojętnie w jakiej postaci, zmniejsza działanie promieniowania słonecznego, a znajdujący się w nich potas neutralizuje szkodliwy nadmiar soli,jaką spożywamy. Oprócz tego pomidory wspomagają pracę serca,a raczej wspomniany potas.Oraz znajdujące się w nich likopen ma silne działanie przeciwrakowe.

Przed wieloma laty mówiono nam,że pomidory mają działanie rakotwórcze  :-\   i komu tu wierzyć  ;)

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Porady babskie
« Odpowiedź #256 dnia: 12 Paź, 2012, 23:22:11 »
Uroki sauny

Maniac, odpisał mi na moje utyskiwanie na temat mego przeziębienia z 2011r:
Cytuj
Sauna kobieto sauna tylko nie taka jak w aqua parku a prawdziwa gdzie po grzaniu włazisz do rzeki. Ja choruje raz do roku  przez 3-4 dni ale sauna obowiązkowo raz na 2 tyg.

Jednak nie przez przekorę,ale z rozsądku, należy napisać,że sauna ma dwie strony medalu :P Otóż faktycznie sauna hartuje, jednak warto wspomnieć,że osoby,które cierpią na niskie ciśnienie krwi powinny sauny unikać.Podczas rozgrzewania nasze naczynia ulegają rozszerzeniu, a podczas schładzania kurczą się. Taki zabieg wskazany jest dla osób z wysokim ciśnieniem,ponieważ sauna obniża ciśnienie krwi.Owszem polecana jest przy schorzeniach kardiologicznych, przy niedrożności tętnić obwodowych,przy dusznicy bolesnej i dla osób po przebytym zawale,ale po okresie 6 miesięcy od tego incydentu.
Pomaga również przy innych schorzeniach,szczególnie w leczeniu schorzeń narządów ruchu,przy przewlekłych nieżytach  dróg oddechowych, świetnie działa na oczyszczenie naszej skóry i tu znowu wspomnę -wskazana jest dla osób ze skłonnościami do trądziku.
Dobrze działa na naszą psychikę,ponieważ w naszym organizmie produkowane są hormony szczęścia -czyli endorfiny.
Istnieje tylko jedno ale- zmiany zachodzące po zażyciu sauny utrzymują się w organizmie przez okres tygodnia,dlatego nie zaleca się nadużywania tych zabiegów.

Tak na marginesie w dużym mieście nie mamy takich warunków,aby z sauny udać się bezpośrednio do rzeki. ;D

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Porady babskie
« Odpowiedź #257 dnia: 20 Paź, 2012, 23:49:02 »
Temperatura ciała

-Za normalną temperaturę ciała należy uważać 36-37 stopni.
-Za stan podgorączkowy uważamy temperaturę 37-38 stopni.
-Gorączka umiarkowana to -38-39 stopni.
-Natomiast powyżej 39 stopni mamy do czynienia z temperaturą niebezpieczną dla zdrowia-gorączką wysoką.

Ważne - podwyższona temperatura  ciała utrzymująca się przez dłuższy czas, może sygnalizować,że organizm nie radzi sobie ze  stanem zapalnym w organizmie lub z niebezpiecznymi drobnoustrojami.
Powyższe wskazówki powinny skłonić nas do mierzenia temperatury ciała w czasie choroby o różnych porach dnia.
Często mówi się,że gdy mamy temperaturę, to oznacza,że organizm walczy z chorobą. Natomiast zbyt niska temperatura świadczy o osłabieniu organizmu.
Najbardziej musimy pilnować dzieci, aby nie narażać ich na powikłania przy wysokiej gorączce.Organizm dziecka nie radzi sobie z wysoką temperaturą, która  może doprowadzić do utraty świadomości. W krytycznych sytuacjach, nawet do śpiączki. Tak samo na wysoką temperaturę reaguje organizm osoby w podeszłym wieku.

Ciekawostka Kobiety ciężarne przez pierwszy trymestr powinny regularnie mierzyć temperaturę ciała, ponieważ zignorowana gorączka może doprowadzić do poronienia.

Kupując termometr najlepiej wybrać ten bezdotykowy, który ma kilka zalet.
-Pozwala na szybki pomiar, w ciągu sekundy i dlatego jest bardzo przydatny gdy mamy w domu małe dzieci.Oprócz tego zmierzymy nim temperaturę ciała i temperaturę pomieszczeń. Można użyć go również do mierzenia ciepłoty wody do kąpieli, butelki z pokarmem.Posiada pamięć 10 pomiarów oraz sygnał w przypadku wykrycia gorączki.

Głos Wielkopolski

Zainteresował mnie ten temat, ponieważ my kobiety często śmiejemy się,że nasi panowie mając stan podgorączkowy, czują się ciężko chorymi. Z biegiem lat nauczyłam się traktować męską temperaturę zupełnie inaczej tzn poważniej, jednym słowem każdy człowiek inaczej odczuwa takie stany. Podam przykład, w ostatnich dniach czuję się wyjątkowo nie ciekawie, dopiero znajoma,która również niedomagała, zmierzyła gorączkę i stwierdziła,że jest ciężko chora –miała 37,5 stopni.Wylądowała w łóżku. Idąc za jej przykładem sprawdziłam moją temperaturę i aż mnie lekko zatkało ;) miałam 39 stopni,z których nie zdawałam sobie sprawy. Z tego wniosek,że każdy z nas inaczej reaguje.Owszem czułam się przytłumiona,ale nie wiązałam tego z gorączką. Myślałam,że się trochę przepracowałam. Wzięłam aspirynę i następnego dnia ja miałam 37,5, jednak funkcjonowałam normalnie. Dlatego nie śmiejmy się z naszych mężczyzn, bo jak widzicie i kobiety potrafią różnie reagować na dolegliwości.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Porady babskie
« Odpowiedź #258 dnia: 23 Paź, 2012, 00:25:32 »
Przechowywanie jabłek i bananów.

-Pamiętajmy,że te dwa owoce należy przechowywać oddzielnie. Jabłka wydzielają etylen, który przyspiesza dojrzewanie innych owoców.Banany są wyjątkowo wrażliwe i jeżeli leżą blisko jabłek robią się przejrzałe i szybciej robią się czarne. ,,

Obydwa owoce najlepiej przechowywać w zaciemnionym i chłodnym miejscu, jednak z dala od siebie.

Kiszonki

- Doskonale wpływają na  odporność organizmu ludzkiego. Szczególnie wskazane są w okresie jesieni i zimy. W ogórkach w trakcie kiszenia podwaja się ilość witaminy C,B6 i B12, które czynią walkę z chorobą łatwiejszą.
Nawet w 1998r Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że kiszonki powinny być uważane jako część dziedzictwa kulturowego każdego kraju i należy pilnować, by nie zatracić metod produkcji, jaką każdy kraj stosuje.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Porady babskie
« Odpowiedź #259 dnia: 24 Paź, 2012, 21:04:40 »
Zażywanie leków-z jesienią nadchodzą również choroby ;)

  Pewnie każdy jest uświadomiony,ale kilka wskazówek może się przydać:

-Leki należy popijać wodą, najlepiej całą szklanką.

-Nie należy mieszać leku z posiłkiem, nie przyjmujmy ich przed lub bezpośrednio po posiłku, chyba,że lekarz zaleci inaczej.

-Nie należy mieszać leku z ciepłymi napojami, chyba,że jest to wyraźnie zaznaczone w ulotce leku. Wysoka temperatura może zmniejszyć jego działanie.

-Przyjmowane suplementy witaminowo-mineralne mogą zaburzyć wchłanianie pozostałych przyjmowanych leków.Dlatego konsultacja z lekarzem jest nieunikniona.

-Nigdy nie mieszajmy leków z alkoholem.

-Zawsze czytajmy ulotki, w razie wątpliwości należy kontaktować się z lekarzem lub zapytać farmaceutę.

Cytuj
Warto wiedzieć, że przyjmowane przez nas lekarstwa mogą wchodzić w interakcję ze spożywaną żywnością i napojami.Interakcje te mogą spowodować zbyt wolne lub zbyt szybkie wchłanianie leków, zaburzenia ich metabolizmu w organizmie, zaburzenia wydalania leku.
Aby tego uniknąć wystarczy,że zastosujemy powyższe wskazówki.

Moda na zdrowie


Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Porady babskie
« Odpowiedź #260 dnia: 26 Paź, 2012, 21:49:13 »
Mycie nagrobków

-Najlepiej jeżeli  preparaty do mycia pomników kupimy w sklepie, są dużo tańsze niż te przed cmentarzem.

-Dostępne są  środki w spryskiwaczu oraz pasty nabłyszczające. Po umyciu i dokładnym opłukaniu pomnika, warto pomyśleć o zabezpieczeniu go przed woda lub kurzem.

-Do marmuru najlepsza jest  pasta nabłyszczająca, do płyty lastrikowej najlepiej użyć pasty natłuszczającej.

-Natomiast najprostszym i najbezpieczniejszym  środkiem do umycia granitu jest woda z dodatkiem płynu do naczyń,a do spłukania można użyć wody z octem lub cytryną.
-Mech z nagrobka można usunąć kawałkiem drewna. Nie skrobać.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Porady babskie
« Odpowiedź #261 dnia: 12 Lis, 2012, 20:31:17 »
Natura  w naszych domach.

Aby umyć lustra i szyby bez detergentów, wystarczy wlać 1 łyżkę octu na litr wody. Jeśli zabrudzenie jest dość mocne, można użyć tych samych środków, ale w proporcji 2:1. Ściereczka namoczona takim płynem łatwo zmyje zabrudzenia.
Znalazłam jeszcze jeden stary sposób, to wytarcie powierzchnię połówką przekrojonego ziemniaka, a dopiero później umyć roztworem wody i spirytusu w proporcji 2 :1.

Wody z octem można również użyć do czyszczenia dywanów.Podobno dobrze czyści rozsypana na dywan kapusta kwaszona i zebrana po 1/2 godziny. 
Ciemniejsze dywany można czyścić wyparzonymi listkami herbaty.

Buty- gdy chcemy pozbyć się przykrego zapachu z obuwia,wystarczy włożyć do butów woreczek napełniony sodą, lub listkami herbaty.

Lodówka,jeśli po umyciu nadal czujemy nieciekawy zapach, wystarczy do wyłączonej lodówki wstawić garnek z ciepłym,ale nie gorącym mlekiem.
Natomiast,aby uniknąć do niemiłych zapachów,wystarczy do lodówki wstawić przekrojone na pół jabłko. Co dwa tygodnie należy je wymieniać.

Sama tego spróbuję, bo wszelkie pochłaniacze zapachów nie zdają egzaminu. Do tej pory radziłam sobie wkładając przekrojoną cytrynę.

Głos Wielkopolski 

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Porady babskie
« Odpowiedź #262 dnia: 04 Lut, 2013, 23:25:46 »
Sposób na niejadka

-Gdy nasze dzieci lubią kaprysić przy jedzeniu, martwimy się i robimy wszystko,aby nasze pociechy nie kaprysiły.Czasem wystarczy potrawę lub warzywa odpowiednio nazwać, co naprawę skutkuje. Wystarczy sok wielowarzywny nazwać ''sokiem księżniczki'' i może pomóc przełamać małego uparciuszka.
Np zupę ogórkową można nazwać ''Shrekową zupą'',wybierajmy nazwy z bajek, które pociechy lubią.

Zresztą nawet dorośli inaczej potraktują ''Grillowanego kurczaka szefa kuchni'' niż kurczaka z grilla.


Czytając na ten temat artykuł w gazecie, przypomniała mnie się historyjka, kiedy mój siostrzenic , jako dziecko był mocno przeziębiony i nie chciał przyjmować lekarstw.Wtedy wpadłam na pomysł, że ja mu zrobię francuską herbatkę.Mały był zainteresowany, jak to smakuje i dał się skusić. Zresztą zawsze gdy później był chory prosił tylko o francuską herbatkę. Otóż cały dowcip tkwił w nazwie. Podałam mu lipową herbatę z miodem i cytryną, której za nic w świecie od swojej mamy nie chciał przyjąć.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Porady babskie
« Odpowiedź #263 dnia: 20 Maj, 2013, 23:17:33 »
Wiosna nas ominęła, nadeszło lato a z nim większa ochota na piwko ;)

Kiedyś chyba już pisałam o zaletach tego trunku, dziś jeszcze coś dopowiem.

Na wstępie ciekawostka,że piwo wynaleziono już starożytnym Egipcie. Wg znawców obecnie na świecie jest podobno kilkadziesiąt tysięcy gatunków tego napoju. Statystyczny Polak spożywa go około 90 litrów rocznie. Najwięcej -bo 160 litrów spożywa przeciętny Czech. Dalej w czołówce utrzymują się Niemcy,Irlandia,Austria,Australia, Wielka Brytania,Finlandia i Belgia.
Tyle statystyk, teraz coś dla podniesienia na duchu  ;) -otóż do niedawna twierdzono,że piwo jest wysoko kaloryczne. Tymczasem okazuje się,że goryczka jaką w swym smaku posiada sprzyja odchudzaniu. Oprócz tego ma wpływ na proces spalania tłuszczów,odwadnia tkanki i przyspiesza przemianę materii.
Piwo również obniża cholesterol,oczyszcza nerki i drogi moczowe.
Piwo ciemne chroni przed chorobami serca i wspomaga odbudowę mięśni.

Pamiętajmy,że piwo jednak wzmaga apetyt i często tyje się bardziej od przekąsek niż od samego piwa.

Oczywiście nie potraktujcie tego tekstu, jako zachęty do picia piwa w nadmiarze, wszystko musi posiadać swój umiar  :)

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Porady babskie
« Odpowiedź #264 dnia: 09 Lip, 2013, 00:14:15 »
Meszki-jak z nimi walczyć.

-Najprostszym domowym sposobem na ugryzione miejsca są okłady wody z octem. -Łyżka octu na szklankę zimnej wody

-Ulgę przyniosą też okłady z lodu.

-Kolejny sposób to zastosowanie olejku z drzewa herbacianego.

-Preparaty z aloesem lub krem z wyciągu z nagietka.

-Warto też pić rozpuszczalne wapno.

- Ulgę w ''cierpieniu'' przynosi stosowanie witaminy C -gdy nas coś ugryzie uwalania się histamina, która powoduje swędzenie. Właśnie witamina C pozwala histaminę trzymać w ryzach.

Cytuj
Histamina – organiczny związek chemiczny, heterocykliczna amina będąca pochodną imidazolu. Histamina występuje naturalnie w organizmie ludzkim, pełni funkcję mediatora procesów zapalnych, neuroprzekaźnika oraz pobudza wydzielanie kwasu żołądkowego. Wikipedia

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Porady babskie
« Odpowiedź #265 dnia: 13 Lip, 2013, 15:56:43 »
Barszcz Sosnowskiego-pisałam o nim w sierpniu ubiegłego roku.
Dziś znalazłam wzmiankę na ten temat w TV5 , oznacza to,że roślina nadal i pewnie jeszcze długo będzie bardzo niebezpieczna.

http://www.tvsuwalki.pl/1,1463-niebezpieczna_roslina.html


Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Porady babskie
« Odpowiedź #266 dnia: 29 Sie, 2013, 17:13:56 »
Sezon na kleszcze przypada na maj i czerwiec oraz wrzesień i październik. Należy więc uważać bowiem wraz z grzybobraniem rozpocznie się drugi ze szczytowych sezonów aktywności kleszczy.

Cytuj
Kleszcze najaktywniejsze są rano między od 8-9 do 11-12 od po południu od godziny 16-17 do zmroku.
 
Dorosłe kleszcze żyją na chwastach i krzewach do 1,5 m wysokości,

Wszystko na ten temat :http://deccoria.pl/warto-zobaczyc/poradniki-jakie-choroby-przenosza-kleszcze-,15,543.html

interia.pl