Autor Wątek: Dobra kosmetyczka w Suwałkach. Porady kosmetyczne.  (Przeczytany 56203 razy)

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Dobra kosmetyczka w Suwałkach. Porady kosmetyczne.
« Odpowiedź #135 dnia: 03 Kwi, 2013, 22:11:30 »
Włosy po zimie

Tegoroczna zima dość długo przetrzymała  nasze włosy pod czapkami. Dlatego na wiosnę należy się im wyjątkowa ‘’opieka’’.
W tej sytuacji najprościej jest zadbać o naszą dietę,tak aby jej składniki zawierały odpowiednie witaminy, które wpłyną wzmacniająco na włosy i paznokcie.

I tak, pamiętajmy,że papryka,morele,jaja,mleko,ser,mięso  jest źródłem witaminy A.
- Natomiast źródłem witaminy C jest cytryna, truskawka, porzeczka,ananas,banan,pomarańcza,pomidory i brokuły.
Witaminę E zawiera olej słonecznikowy,oliwa z oliwek,margaryna,migdały,ryby,szpinak, papryka i ryż.
Witaminę B, która wpływa na wzrost włosów,znajdziemy w ziemniakach,wieprzowinie, wątróbce, ziarnach dyni, fasoli i sezamie.
Bardzo przydatna jest również rzeżucha, która pewnie w niejednym domu przetrwała od świąt. Jeśli zaś jej nie mamy,kupmy ziarna i wysiejmy na nowo.

Otóż rzeżucha posiada siarkę, która korzystnie wpływa na nasze paznokcie i włosy. Posypujmy wyrośniętą rośliną kanapki, dodawajmy do surówek i sałatek. Wiem,że nie każdemu ona smakuje, ale co się nie robi dla urody.
Kompres piwno- jajeczny dla naszych włosów:
W miseczce wymieszaj jedno jajko z 50 ml piwa jasnego i rozprowadź to na włosach. Należy szczelnie okryć ręcznikiem i po 20 minutach, dokładnie spłukać letnią wodą.

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Dobra kosmetyczka w Suwałkach. Porady kosmetyczne.
« Odpowiedź #136 dnia: 02 Lip, 2013, 17:35:19 »
Owocowe maseczki

Pomarańczowa-dla cery dojrzałej.

- Sok z jednej pamarańczy wymieszać z 2 łyżkami sody oczyszczonej. Nałożyć na twarz, po 15 minutach zmyć wodą.

Winogronowa-dla cery suchej i zmęczonej.

-Rozgnieść widelcem kilka winogron i nałożyć na twarz. Po 30 minutach spłukujemy twarz wodą.

Wiśniowa--dla cery tłustej.

-Rozgnieść kilka wiśni i nałożyć na twarz na 15 minut. Spłukujemy letnią wodą. Maseczka ta udrażnia zatkane pory i nawilża skórę.

Cytrynowa- na cerę trądzikową.

-Łyżkę drożdży wymieszać z sokiem z połówki cytryny. Nałożyć na twarz na 20 minut. Spłukujemy wodą. Maseczka oczyszcza skórę i rozjaśnia przebarwienia.