Autor Wątek: Choroba stawu biodrowego  (Przeczytany 83876 razy)

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Gru, 2008, 16:09:17 »
Witaj anna_konda! Twój przypadek najlepiej wyjaśni Ci lekarz prowadzący ,ponieważ temat jest dość rozległy.Skrótowo wyjaśnię niektóre zagadnienia.Zacznę od samej diagnozy lekarskiej-słowo dysplazja oznacza nieprawidłowy rozrost tkanki;dysplazja wrodzona biodra,to nic innego jak wadliwe ukształtowanie stawu biodrowego już w łonie matki.Przyczyny takiego stanu mogą być różne,najczęściej jest uleczalne ,ale pod warunkiem ,że rozpoznane jest u niemowlęcia.
Nie wiem z jakich stron pochodzisz ,ale właśnie na wschodzie kraju ,kiedyś niemowlęta zawijano z wyprostowanymi nóżkami [jak mumię] ,natomiast niemowlę powinno mieć nóżki w pozycji płodowej czyli podkurczone. Ale dziś jest juz za póżno aby dochodzić jak i kiedy popełniono błąd.Przed 40-laty niemowlęta bywały już po urodzeniu badane przez ortopedę i świadomość matek też była inna niż przed wcześniejszym okresem.Chociaż w 1965r widziałam jeszcze niemowle tak zawinięte.Jednym słowem nikt nie zauważył Twojego zwyrodnienia..
Pytasz się o kurację laserową czyli naświetlanie tkanek wiązką laserową -wyjaśniam ,że woda i barwniki zawarte w tkankch jest na tyle małe ,że umożliwia głębokie [6 cm]wnikanie światła do wnętrza organizmu i pozwala osiągnąć pożądany efekt terapeutyczny.Efektem jest szybsze gojenie się tkanki łącznej a również udowodniono zwiększanie się zawartości wapnia w naświetlanej tkance i gęstości beleczek kostnych.Oprócz tego terapia laserowa ma wpływ na komórki nerwowe,poprostu wspomaga regenerację komórek nerwowych.
Biostymulacja laserowa na tkanki ma działanie przeciwbólowe 18-30 razy silniejsze od morfiny [w stosunku molowym]
Przy takiej kuracji wzrasta poziom endorfin,serotominy,które powodują odkurczenie naczyń krwionośnych a zmiany histaminy i heparyny poprawia mikrokrążenie co przynosi ulgę.Często już po pierwszym naświetlaniu następuje wyrażny efekt przeciwzapalny.
Ponadto następują inne reakcje tkanek ,które powodują regenerację tkanek.
Pytałaś się czy zmiany zwyrodnieniowe i zmiany struktury ,to to samo;wrodzone wady stawu i związane z nim zaburzenia polegają
na niszczeniu struktury.
Ostatnie Twoje pytanie dotyczyło stosowanie pola elektromagnetycznego,jest to napewno zabieg bezpieczny i przynoszący ulgę .
Mając Twoje lata stosowałam te zabiegi zalecone przez lekarza ,pomogły na wiele lat ,tylko nalezy je stosować regularnie i wg zaleceń lekarza.Jak widzisz wiem co oznacza ból,dziś jestem o ponad 20 lat starsza i wiadomo ,że w moim wieku jak coś nie boli ,to należy się martwić ;) Jednak radzę Ci jeżeli masz dostęp do tych zabiegów o których piszesz ,to je stosuj i informuj lekarza o wszystkich swych ćwiczeniach,on zna Twój układ kostny i powie Ci co możesz robić aby nie pogorszyć swego stanu.Tak jak zadajesz pytania na forum ,tak samo rozmawiaj z lekarzem.Tu można tylko mówić co ,kiedy i komu pomogło [tak jak zaznaczył Cymbalista]Ty sama musisz postępować zgodnie z lekarzem prowadzącym Cię.-Pozdrawiam

anna_konda

 • Gość
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Gru, 2008, 15:51:29 »
Dziękuję Ci, gaga, za Twoje odpowiedzi i sugestie. Odkrycie mojej dysplazji jest sprawą świeżą, 10 grudnia się o tym dowiedziałam, a jako że lekarz postraszył mnie sztucznym biodrem, nie zlecając żadnych ćwiczeń, zaczęłam szukać informacji w sieci. W czasie tej pierwszej wizyty nie miałam jeszcze żadnych pytań, bo sprawa była dla mnie zupełnie nowa i obca. Czy uważasz, że 10 zabiegów laserem i polem elektromagnetycznym wystarczy? (Bo tyle pewnie refunduje NFZ). Czy mogę sobie dokupic te zabiegi na własną rękę nie szkodząc sobie? Lekarz nie badał mego biodra manualnie, tylko oglądał zdjęcie. Nie skierowal do fizjoterapeuty.
Czy Ty też masz dysplazję?
Pozdr.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Gru, 2008, 16:33:29 »
Pierwsza odpowiedż ; tyle ile zabiegów przypisał lekarz tyle weż i bierz je regularnie.Takich zabiegów nie można robić na własną rękę.Przerwa po serii jest wskazana,może więcej nie będziesz potrzebować. Lekarz ortopeda nie musi Ci badać biodra jeśli masz prześwietlenie ,które daje najlepszy obraz Twego schorzenia.Rozumiem ,że na zabiegi dostałaś skierowanie od lekarza,jeżeli tak ,to znaczy ,że dał Ci skierowanie na fizykoterapię.[to samo co fizjoterapia]W Twoim wieku może ,to wystarczyć na dłuższy czas.Jedno czego musisz pilnować aby nie mieć nadwagi ,wtedy obciążasz układ kostny i pewne zabiegi stają się mniej skuteczne.
Jesli chodzi o mnie ,to nie mam dysplazji,ale zwyrodnienie kręgosłupa łącznie z odcinkiem szyjnym.Natomiast miałam już w moim dość długim życiu historię ,że nie chodziłam przez 3 miesiące.Jeżeli stosujemy się do wskazań lekarza ,można wszystko przezwyciężyć.Głowa do góry ,jesteś młoda i Ty sobie poradzisz.
Ostrzegam Cię ,pytaj  lekarza o stosowanie innych sposobów leczenia ,może Twój stan jest na tyle nie grożny ,że wyrazi zgodę na inne metody leczenia.Znam przypadki ,gdzie lekarz katygorycznie zabrania wszelkiego obciążania kręgosłupa ,mało nawet masaże przy niektórych przypadkach są nie wskazane.
Dlatego powtórzę się ,pytaj lekarza ,jeśli już będziesz miała lub juz masz książkę o której pisałaś ,to pokaż ją lekarzowi i pytaj o radę.Czy masz możliwość wyboru lekarza?
Piszesz o sztucznym biodrze,napewno lekarz powiedział tak, wybiegając myślami w przyszłość. Każdy ortopeda powie Ci ,że w
dzisiejszej medycynie nie jest ,to tragedia.Ale to też zależy w jakim jesteś stanie ;czy bardzo cierpisz? Idż na razie na przepisane zabiegi i nie martw się za wczasu.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Gru, 2008, 18:14:07 »
Do zainteresowanych ;książka którą poleca cymbalista; dr Rakowskiego ''Kręgosłup w stresie'';w internecie jest niedostępna - taką można znależć informację przy tytule książki.

Jeśli ktoś jest zainteresowany ,niech szuka jej gdzie indziej.[zaznaczam ,że rok wydania jej -2001; od tego czasu dużo nowości zaistniało w tym temacie]

anna_konda

 • Gość
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Gru, 2008, 20:04:01 »
Zainteresowana odpowiada, że umie obsługiwac google. Książka jest dostepna. Nokaut porównuje ceny w przynajmniej 10 księgarniach, we wszystkich towar jest dostepny. Powiem więcej: mozna ją ściągnąć za darmo w formacie pdf tu: http://odsiebie.com/pobierz/990544---a028.html?captcha=KAGZ. I jeszcze więcej: rok wydania to może być różny, napisana została w 1994.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Gru, 2008, 21:00:00 »
Nie mam najmniejszego zamiaru z kimś się sprzeczać ,ale pod ''dr Rakowski -Kręgosłup w stresie'' widnieje czerwony napis -książka niedostepna i poniżej też na czerwono jest adnotacja dotycząca wyczerpania nakładu.
Trochę niegrzecznie mnie potraktowałaś ,ponieważ dopiero wczoraj twierdziłaś ,że jeszcze książki nie otrzymałaś.A każdy może sprawdzić moją informację ,że nie jest wyssana z palca.
Nie wątpię ,że umiesz posługiwać się internetem ;ale nie Ty jedna możesz się tym interesować.
Nie rozumiem ,co Cię tak poruszyło?

anna_konda

 • Gość
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Gru, 2008, 21:10:48 »
A w której księgarni? Bo to, że np. ksiązka nie jest dostępna w merlinie, nie oznacza, że jest niedostępna w internecie, prawda? Wejdź tu: http://www.nokaut.pl/ksiazki/kregoslup-w-stresie.html - jest tu podanych chyba 10 księgarni, w każdej jest dostepna. A ja zamówiłam ją jeszcze gdzie indziej, też w sieci (na stronie podanej przez cymbalistę). Nie otrzymałam ksiązki, ściągnęłam ja przed chwilą w formacie pdf z sieci. Twoja informacja jest wyssana z palca, podając nieprawdę, stajesz się mało wiarygodna.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Gru, 2008, 21:23:29 »
Mam prośbę do pozostałych forumowiczów ,wejdżcie w google i wpiszcie -dr.Rakowski Kręgosłup w stresie ;sami sprawdżcie czy moja informacja jest nie prawdziwa.Na tym kończę i nie zamirzam nikomu udowadniać ,że nie jestem wielbłądem.

anna_konda

 • Gość
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Gru, 2008, 22:14:30 »
Ależ ja weszłam w google. To, że książka nie jest dostępna w paru księgarniach, nie znaczy, że w pozostałych 30 nie jest dostępna. Czemu nie wejdziesz do innych księgarni, gdzie książka jest obecna w magazynie i wysyłają ja w ciągu 5 dni roboczych? Czemu nie skorzystasz z mego linka? Nieważne. W każdym razie książka jest jak najbardziej dostepna w wielu księgarniach z wyłączeniem paru. Pozdr.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Gru, 2008, 22:29:51 »
Proszę wejdż w ten temat ,który podałam i więcej ze mną na ten temat nie dyskutuj.Pozatym czym sobie zasłuzyłam abyś mnie traktowała jako osobę nieprawdomówną?  Nie chcę nikomu ubliżać ,a Ty niestety bardzo niegrzecznie mnie potraktowałaś i nie jestem przyzwyczjona ,że gdy wyciągam do kogoś rękę ,ten ktoś nagle traktuje mnie jak intruza.Jestem w stanie pomyśleć ,że Twoje problemy są typową prowokacją mojej osoby.
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2008, 22:36:15 wysłana przez gaga »

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4514
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Gru, 2008, 23:02:40 »
Przykro mi gaga ale nie masz racji. Google jest tylko wyszukiwarką internetową i jeśli nie znajdziesz danej pozycji w pierwszym klikniętym linku wyników wyszukiwań - nie oznacza to że tej pozycji nie ma w Internecie (faktycznie akurat w tym sklepie już nie ma tej książki). Klikając kolejny link mamy inną stronę internetową, na której można nabyć tą pozycję bez problemu -> http://www.sklep.gildia.pl/literatura/66277-andrzej-rakowski-kregoslup-w-stresie-jak-usunac-bol-i-jego-przyczyny. Poza tym link podany przez annę do wersji pdf jest także prawidłowy.

Wydaje mi się, że tak błahe nieporozumienia nie powinny być powodem wzajemnych oskarżeń, które zaszły już chyba za daleko. Prowadźmy dyskusję na pewnym poziomie.

Cytat: anna_konda
Twoja informacja jest wyssana z palca, podając nieprawdę, stajesz się mało wiarygodna.
Mogę Cię zapewnić, że gaga napewno nie chciała nikogo wprowadzić w błąd i podawać  celowo błędnych informacji

Cytat: gaga
.... i więcej ze mną na ten temat nie dyskutuj.
Od tego jest właśnie forum, żeby dyskutować .


Podsumowując "problem":
# Książka nie jest dostępna w księgarni którą sprawdziła gaga
#Książka jest dostępna w innych księgarniach podanych przez annę

W dalszej dyskusji proszę koncentrować się na sprawach związanych w głównym wątkiem i polemizować z poglądami a nie osobą piszącego.


anna_konda

 • Gość
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Sty, 2009, 15:00:00 »
Otrzymałam właśnie książkę "Kręgosłup w stresie". Polecam wszystkim, którzy cierpią na bóle odkręgosłupowe. Z tym, że wiele ćwiczeń tam opisanych wykonuje się z pomocą drugiej osoby (terapeuty). Zakup warty jednak swojej ceny.
Ciekawa jestem, czy cymbalista wykonuje tylko te ćwiczenia przewidziane do samodzielnej terapii, czy korzysta również z pomocy fizjoterapeuty.
Pozdr.

Offline cymbalista

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 104
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Sty, 2009, 17:19:03 »
Dystrakcji stawu biodrowego wzdłuż osi długiej kości udowej, nie można wykonać samemu.Musisz o to poprosic kogoś z zewnątrz.
Wcale nie musi to być fizjoterapeuta,nauczyłem tej techniki mnóstwo osób-jest prosta .Pozostałe ćw. i jeszcze parę innych
wykonuję sam,czasami z współćwiczącymi. NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA TEJ TRAPII TO   DYSTRAKCJA W STAWIE BIODROWYM,
GWARANTUJE  ZDROWIE.JEJ UTRZYMANIE  JEST PODSTAWĄ SUKCESU TERAPEUTYCZNEGO.
 Poszę zawarte w tej książce treści czytać dokładnie i powoli,a szczególnie zwrócić uwagę na zasadę BEZBOLESNOŚCI.
Życzę wytrwałości,a nagrodą niech będzie ŻYCIE BEZ BÓLU.
                                                                                      Pozdr.

anna_konda

 • Gość
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Sty, 2009, 18:15:26 »
Dystrakcja stawu biodrowego wzdłuż osi długiej kości udowej to jest to "wyciąganie nogi" przed drugą osobę? Jestem na razie w początkowej fazie lektury, łatwa nie jest.
Mam do Ciebie w międzyczasie takie pytania:
- Czy długotrwałe siedzenie po turecku (ja to mogę na krześle komputerowym robić) jest szkodliwe, czy raczej lecznicze? Lepiej siedzieć po turecku - tak wynika z publikacji - niż tak jak "człowiek cywilizowany"?
- Co sądzisz o ćwiczeniach na wyciągach (w tej książce o tym chyba nie ma, ale w poradni rehabilitacyjnej to mają)?
- Jeśli żaden z siadów, o których wspominałeś, i które są tam opisane i narysowane, nie sprawia mi trudności, to znaczy, że ze mną jest dobrze? Siad japoński mogę wykonać bez żadnych podkładek.
Pozdr.


Offline cymbalista

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 104
Odp: Choroba stawu biodrowego
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Sty, 2009, 20:04:02 »
Przeczytaj tą część postu z 15 listopada,znajdziesz tam odp.na niektóre pytania.Na pozostałe pytania ,odp. Ci książka.
Jest tam rozdział:Test Mennella.Poizometryczna relaksacja ........itd.Przeczytaj powoli :Siady i inne poz.rozciągające.
Trakcje (wyciągi) są zabiegami leczącymi,terapia manual .daje przewagę trakcjom wykonywanymi rękami terapeuty.
 Czytanie tej książki,jak i rehabilitacja klasyczna czy manualna wymaga cierpliwości.Powodzenia.
                                                                                                                                    Pozdr.