Autor Wątek: Bóle mięśni a nierównowaga statyczna  (Przeczytany 106946 razy)

Offline lukasz

• Nowy
Odp: Bóle mięśni a nierównowaga statyczna
« Odpowiedź #105 dnia: 15 Maj, 2012, 17:15:19 »
Witam, chciałem podziekowac ci cymbalisto za pomoc ktora znacznie przyczynila sie do wyleczenia mojej nogi. 2 miesiace temu rozmawialismy troche na forum a dzisiaj moge powiedziec ze wkoncu po 2,5 roku zycia w bolu udalo mi sie wyleczyc ta nieszczesna noge. Tak jak mowiles terapia manualna pomogla :):) byl to tylko przykurcz miesni ktory dawal takie dolegliwosci bolowe, wkoncu moge sie ceiszyc dalej zyciem po 3 miesiecznej rehabilitacji. jeszcze raz cymbalisto dziekuje i zycze powodzenia:)

Offline Cinek88888

• Nowy
Bol chroniczny na tkance miekkiej
« Odpowiedź #106 dnia: 31 Sie, 2012, 18:25:36 »
Witam posiadam bol chroniczny na tkance miekkiej okolokregoslupowy w rejonie th5-th7 promieniujacy pod lewa lopatke .
Jaka terapia odruchowa moze pomoc w zlikwidowaniu tego bolu?

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #107 dnia: 31 Sie, 2012, 19:15:11 »
Cinek88888
Łączę Twój wpis z niniejszym wątkiem. Jeśli ktokolwiek na Forum może Ci pomóc, to na pewno udzielający się w tym temacie cymbalista

Offline cymbalista

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #108 dnia: 04 Wrz, 2012, 16:02:07 »
Cinek88888-trudno mi odpowiedzieć na tak postawione pytanie.Znam kilka technik TYPU ODRUCHOWEGO ,lecz nie potrafię  powiedzieć,ktore akurat Tobie pomogą.Oto one:mobilizacje uciskowe punktów max.bolesnych,mobilizacje uciskowe punktów spustowych,mobilizacje uciskowe stref komórkowo bólowych tkanki podskórnej,  techniki z grupy tkanek miękkich(m . innymi masaż) ,poizometryczną relaksację mięśni.Te techniki są do wykonania samodzielnie lub z osobą pomagającą.
Ja stosuję jeszcze tak zwaną technikę igłoterapii na więzadła nadkolcowe i międzykolcowe odcinka TH 4- Th7.
Ze swojej strony proponuję Ci ,znalezienie  terapeuty ,który stosuje powyższe metody.
Dosyć często,aby uzyskać zadowalające efekty terapii ,stosujemy kombinację zabiegów typu odruchowego i biomechanicznego.
                                                                                                                                                                       Pozdr.

Offline Cinek88888

• Nowy
« Odpowiedź #109 dnia: 07 Wrz, 2012, 13:39:53 »
Obeznie chodze na akupunkture bol sie zmniejszył ale nie jest wyleczony całkowicie byłem ostatnio na darmowej konsultacji u fizjoterapeuty powiedzial ze mam przykurcze najszerszego grzbietu i jakiegos miesnia kolo zebrowego pod najszerszym z prawej strony a bole mam z lewej strony
Czy te bole moga byc spowodowane tym ze wystepuje jeszcze nierownowaga miesniowa ???
Byłem na 3 wizytach u rehabilitanta w Warszawie powiedział ze kregoslup jest odblokowany i ze wystepuje u mnie bol chroniczny na tkance miekkiej powiedział ze moze sie go pozbyc ale bym musial 10dni pod rzad przyjezdzac do niego na klawiterapie a mam 200km wiec koszty wychoadza za wielkie

Offline cymbalista

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #110 dnia: 07 Wrz, 2012, 16:26:24 »
Cinek88888-  co jest przyczynąTwojego bólu, trudno na odległość zdiagnozować.Jeżeli jakieś zabiegi powodują znikanie bólu należy je kontynuować.Jeżeli poprawa nie następuje,organizm informuje Cię że bodziec leczący zastosowany przez terapeutę został źle dobrany.Należy poszukać więc innej techniki,bądź wprowadzić inny bodziec.
Z klawiterapią spotkałem przy leczeniu innej jednostki chorobowej.Na temat jej wpływu naTwoje schorzenie trudno mi coś powiedzieć. Ze  swojej strony proponuję Ci inne rozwiązanie.Kup sobie książkę  dr.A. R akowskiego "Kręgosłup w stresie",przeczytaj podroździały: podrażnienie mięśni,przeciążenie statyczne mięśni,skutki przeciążenia , statycznego mięśni (cały roździał 1).
Następnie podroździał:zespół hiperlordozy szyjnej, rozdz. o mobilizacjach uciskowych punktów max. bolesnych i rozdz. o .reakcjach pozabiegowych. Zastosuj się do rad zawartych w książce. Ja osobiście uważam ,że w tego typu schorzeniach najbardziej skuteczna jest t.z.autoterapia(terapia stosowana przez samego pacjenta w domu.)Jest ona w 90% skuteczna.
Jeżeli poinformujesz mnie na Forum  o efektach Swojej pracy z bólem, będzi mi bardzo przyjemnie.
P.s-podawałem  w poprzednich wejściach  ten sam tytuł książki ,ZAZNACZAM że nie jes to JEJ REKLAMA, LECZ NAJTAŃSZY I W MIARĘ SKUTECZNY SPOSÓB WALKI Z BÓLEM   STOSOWANY  PRZEZ PACJENTÓW. pozr.

Offline Cinek88888

• Nowy
« Odpowiedź #111 dnia: 07 Wrz, 2012, 16:32:58 »
Okej posiadam ksiazke sciagnolem z chomika jak i rowniez film Zycie bez bolu w najblizszym czasie obejrze film i przeczytam ksiazke

Mam pytanko do Ciebie bo z tego co mi wiadomo musze doprowadzic do rownowagi miesniowej ?
Jak to dziala na nastawianiu kregoslupa czy jak jest jedna strona silniejsza a druga slabsza to po nastawianiu istnieje mozliwosc ze ten dysk ciagle bedzie wracal w niewlasciwa pozycje ?

I czy igłoterapia jest bardzo bolesna czy da sie wytrzymac?

Offline cymbalista

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #112 dnia: 12 Wrz, 2012, 16:34:20 »
Cinek 88888-na temat "nastawiania" przeczytaj odpowiedż nr 104 z dnia16.03.2012r-na tej stronie, na której udzielam Ci odpowiedzi.
Czy igłoterapia jest bolesna-trochę boli, podobnie jak zastrzyk.O reakcjach pozabiegowych przeczytasz w polecanej Ci ksiązce. Pozdr.

Offline Riki

• Nowy
« Odpowiedź #113 dnia: 19 Wrz, 2012, 01:31:52 »
Witam, miałbym prośbę do cymbalisty. Mianowicie czy mógłbyś mi coś doradzić bo widzę, że masz dużą wiedzę w temacie.

W tamtą zimę zacząłem sobie trochę machać na siłowni i po paru miesiącach zaczęły mnie lekko boleć plecy na dole na środku(przy schylaniu)potem niby wszystko ustępowało aż pewnego razu po treningu stojąc schylony w bok szarpnąłem z ziemi torbę i jakby coś tak "strzyknęło" przez moment bardzo silny kłujący ból z prawej strony z tyłu tak nad miednicą, a potem pozostał taki lekki, który trwa do dziś...

Oczywiście dalej starałem się ćwiczyć skutkiem czego był straszny atak bólu na wiosnę jak wstawałem z krzesła, taki że ledwo się położyłem i nie mogłem się ruszyć ani nogi podnieść ani przesunąć miednicy był to ból właśnie tam z prawej strony taki rwący (może rwa kulszowa) przeszło po paru godzinach i potem jeszcze kilka dni bolało dosyć mocno.

Byłem z tym u 2 neurlogów to mi jakieś testy probily typu chodzenie na palcach i stwierdzili, że nie jest źle i za rok może będzie miejsce na rehabilitacji. Zero diagnozy, zero zainteresowania... i odradzali robienie rezonansu prywatnie.

Charakterystyka bólu na teraz:
-boli praktycznie cały czas
-często odczuwam mrowienie z lewej, czasem z prawej strony tak trochę pod lopatkami
-często bolą mnie kolana z przodu i tak jakby promienuje w dół do stóp
-szybko drętwieją mi szczególnie nogi(w pozycji jak na kibelku) i czasem lekko ręce (chociaż z rękami może przesadzam)
-jak siedzę i zrobię koci grzbiet i dotykam brodą do klatki to boli tam z prawej strony nad miednicą (kłuje)
-jak siedzę i podnoszę obie nogi proste w kolanach to kłuje tam prawej strony to samo jak leże i podnoszę dwie nogi na raz do góry (jak mi po jednej neurolog podnosiła to nie bolało)
-co jakiś czas po jakimś ruchu zdarza się, że zakłuję już tak bardziej na całych plecach na dole i przez cały dzień kłuje mocno jak sie schylam czy coś
-nigdy nie zaczęło mnie mocniej boleć na treningu jak dzwigałem ciężary
-wydaję mi się że mam jakieś zgrubienia tak jak prowadzić rękę od góry wzdłuż pleców i tam jak się kość zaczyna ( ale może sobie wkręcam bo ten kłujący ból trochę niżej występuje. Z lewej strony nawet jak masuje dłużej to miejsce to boli jak przyciskam mocniej.
-jak ostatnio łopatą pracowałem to czułem takie straszne spięcie na plecach(głównie wzdłuż prostowników), co jakiś zakuło na dole na środku tak mocno. Potem przez kilka dni miałem jakby coś podobnego do zakwasów (to nie możliwe że zawkasy) na całej długości prostowników (jak dotykałem to na całej długości bolało od łopatek po miednicę.
-ból ten trwa około pół roku ;/
-do tego od kilku miechów mam jakieś problemy żołądkowe-jelitowe i z tym do lekarza idę (nie wiem czy powiązane to może być z plecami)
-na rtg kręgosłupa wszystko wyszło ok nie licząc lekkiego niespojenia łuku S1.

Pozdrawiam i jeżeli znajdziesz chwilę aby mi doradzić będę wdzięczny bo lekarze mi NIC nie powiedzieli...

PS. Starałem się coś wywnioskować z tych informacji, które podałeś na początku tematu ale jestem laikiem w tych sprawach.

Offline cymbalista

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #114 dnia: 20 Wrz, 2012, 20:57:42 »
Riki-neurolodzy stwierdzili co stwierdzili,widocznie mieli ku temu  podstawy.
Jak sam twierdzisz ,że tych sprawach jesteś laikim więc nasze porozumienie się może być trudne.
Odpowiadam w wielkim uproszczeniu i skrócie:ból kolan może pochodzić  z zaburzenia funkcji stawu biodrowego ,zaburzenia funkcji odcinka lędźwiowego kęgosłupa.Bóle i drętwienie nóg mogą powodować podrażnione więzadła  miednicy.
Próba wykonywana przez neurologa  prawdopodobnie polegała na tym ,że .najpierw podnosił Ci jedną nogę ,a potem drugą.Wtedy miało prawo boleć Cię mniej  lub Wcale. Zaburzenia żołądkowo jelitowe mogą również pochodzić  z zaburzenia funkcji przejścia piersiowo- lędźwiowego kręgosłupa.
Pytasz o rady- myślę że masz problemy mięśniemi prostownikami grzbietu -trzeba KONIECZNIE JE ROZCIĄGNĄĆ.
 Przywrócić ruchomość całemu kręgosłupowi(poprzez tak zwane mobilizacje).
Zająć się więzadłami  miednicy i więzadłami kręgosłupa.
Popracować nad stawami biodrowymi.
Boję się ,że te moje wskazówki niewiele Ci  dadzą , jako laikowi w tych sprawach.Najlepiej poszukaj TERAPEUTĘ zajmującym się leczeniem tkanek miękkich i zaburzeniami funkcji kregosłupa. Terapeuta ten powinien Ci pokazać jakie ćwiczenia masz SAMODZIELNIE wykonywać w domu(tzw.autoterapia)ażeby uzyskać zadowalający efekt leczniczy.
Jeżeli masz cierpliwość polecam książkę, którą polecałem Cinkowi88888. Pozdr.
P.S-miesnie prostowniki grzbietu rozciagają na  całej jego długosci.

Offline cymbalista

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #115 dnia: 21 Wrz, 2012, 19:19:16 »
Riki-w uzupełnieniu tego co napisałem ,w tym samym dziale ,przeczytaj temat CHOROBY STAWU BIODROWEGO.
                                                                                                                                                                  pozdr.

Offline Riki

• Nowy
« Odpowiedź #116 dnia: 05 Paź, 2012, 17:47:42 »
Dziękuje za odpowiedz, mam nadzieję że na rehabilitacje będę mógł chodzić od przyszłego roku na ubezpieczenie.
W necie znalazłem trochę ćwiczeń więc póki co w domu delikatnie spróbuje to porozciągać.

Myślisz, że ćw. typu przyciąganie kolan do brody skutecznie rozciąga prostowniki? Znasz jakieś szczególnie skutecznie ćwiczenie?
Wskazane byłoby zrobienie rezonansu magnetycznego?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 05 Paź, 2012, 17:51:33 wysłana przez Riki »

Offline cymbalista

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #117 dnia: 07 Paź, 2012, 08:15:31 »
Riki-Rezonans tak, POD WARUNKIEM że ZLECI Ci go LEKARZ.
Zaproponuję Ci tańsze rozwiązanie- ukazała się książka  autorstwa dr.M. Rakowskiej - Muskat pt." Codzienność bez bólu".
Znajdziesz tam informacje o prawdopodobnych przyczynach Twojego bólu i sposobach walki z nim.Książki poszukaj w księgarniach internetowych. Co do rehabilitacji na ubezpieczenie - jest wskazana , lecz według mojego stanu wiedzy powinna być wspomagana przez ćwiczenia wykonywane przez pacjenta w domu (skutecznośc do 80%) i o tym problemie jest ta książka. Znajdziesz tam również ćwiczenia, o które  pytasz .Życzę Cierpliwości w walce z bólem. Pozdr.

Offline Cinek88888

• Nowy
« Odpowiedź #118 dnia: 05 Sty, 2013, 22:17:04 »
Witam ponownie jestem po rehabilitacji zabiegi jakie mialem to terapia manualna +igloterapia po igloterapi prady lasery w 3 ostatnich zabiegach mialem masaz poprzeczny
I tak podczas 5 wizyt terapi manualnej i igloterapi po 3 wizycie bol prawie nie wystepowal i myslalem ze dalej bedzie lepiej natomiast gdy fizjoterapeuta zaczol robic masaz poprzeczny znowu zaczol sie bol pojawiac , ogolnie bol po igloterapi zniknol w 70% terapeuta powiedzial ze bol moze zniknac po miesiacu czasu jak miejsca po igloterapi sie zagoja
Od paru dni zaczolem stosowac uciskanie punktow maksymalnie bolesnych a wykazalo sie ze jest ich okolo 5 bol po takim zabiegu jaki mi brat wykonuje znika ale na drugi dzien znowu sie pojawia

Teraz mam pytanko do Ciebie czy takie uciskanie tych punktow po ruchomosci skory obszaru mozna wykonywac codziennie i czy przed takim zabiegiem trzeba rozmasowac skore (rozcierac)

Offline cymbalista

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #119 dnia: 08 Sty, 2013, 19:14:52 »
CINEK88888-odpowiadam Ci napytanie:uciskanie tych punktów możesz   stosować codziennie.Niektórzy terapeuci zalecają stosowanie ucisków 2 razy dziennie.Rozmasowywanie skóry nie jest koniecze.Jeżeli po rozmasowaniu czujesz  komfort-możesz masować. Punkty max. bolesne dobrze reagują na mobilizacje uciskowe i na poizometryczną relaksację mięśni. Zastosowanie igłoterapii w przypadku wystepowania Punktów max.bolesnych jest BEZCELOWE.
PUNKTY SPUSTOWE- tam gdzie  występują nie prowokują bólu czynnego, ból pojawia się daleko od nich.W Twoim przypadku ,bóle o których piszesz mogą pochodzić;ze środkowej części kręgosłupa piersiowego,z przejścia szyjno piersiowego kręgosłupa(występ. bóle międzyłopatkowe oraz bóle klatki piersiowej).Często ból międzyłopatkowypochodzi z puntów spustowych mm.podgrzebieniowego oraz mięśniz biodrowo- żebrowego przyczepiajacego się na kontach żeber.JEDYNYM sposobem na wdrożenie procesu leczniczego tych  punktów jest igłoterapia.
P.S-jeżeli napiszesz mi   gdzie miałeś robioną igłoterapię(na jakich strukturach łącznotkankowych)i gdzie  wykonywany był masaż poprzeczny, być może będe w stanie coś podpowiedziec  ,co pomoże CI w walce z bólem. Pozdr.