Autor Wątek: Wyciąg narciarski WOSIR Szelment  (Przeczytany 88414 razy)

Offline jarek

• Forumowicz
  • *
Odp: Wyciąg narciarski WOSIR Szelment
« Odpowiedź #405 dnia: 08 Sty, 2011, 14:23:15 »
dziekuje panie administratorze kochany :)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #406 dnia: 08 Sty, 2011, 14:35:56 »
Podziękowania należą się raczej dla Pana Stanisława, bo to jego opracowanie.

Zapomniałem dodać, że w zawodach z serii Family Cup rozgrywanych w różnych ośrodkach jest prowadzona także odrębna klasyfikacja i punkty są sumowane za udział w poszczególnych zawodach. Im więcej startów w tego typu imprezach, tym większa szansa na zwycięstwo w "generalce"
Dlatego podane zostały także terminy zawodów na innych stokach (może ktoś się skusi :) )

Offline lbialy

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #407 dnia: 03 Lut, 2011, 10:54:31 »
Kurczę, co oni zrobili z tymi hopkami..byłem jakiś tydzień temu to zmniejszyli wybicie do minimum i wydłużyli odjazd. Mogliby chociaż z jednej strony trochę większą usypać, a jeśli nie to przynajmniej te utrzymywać w jakimś stanie.. Wczoraj były w opłakanym stanie od tamtego czasu jak je usypali ani razu chyba nie były poprawiane, strasznie się wyżłobiły, nie ma już w ogóle wybicia, można tylko się bardzo okaleczyć próbując tam wyskoczyć. Wczoraj mało co niezamierzonego frontflipa nie zrobiłem usiłując tam wyskoczyć :(

Offline jarek

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #408 dnia: 29 Mar, 2011, 15:56:16 »
witam forumowiczow.. w niedziele bylem na szelmencie, jezdzilem.. jedne z lepszych warunkow sniegowych jak nie najlepsze! niechzaluje ten kto w niedziele nie jezdzil..bylo znakomicie!
Ze swej strony dziekuje ekipie szelmentowej ze tegoroczny sezon, slowa uznania.

Szanowni forumowicze..a moze jakas liste zyczen bysmy stworzyli, jakies pomysly aby bylo jeszcze lepiej na szelmencie?

pozdrawiam jarek

Offline jarek

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #409 dnia: 08 Cze, 2011, 18:40:19 »
podsylam spragnionym :) http://ski.com.au/snowcams/australia/nsw/thredbo/thredbo6.html wszak tam wlasnie zima w pelni

Offline jarek

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #410 dnia: 11 Sie, 2011, 14:45:41 »
przydaloby sie nieco zycia na forum...jako zem staly bywalec ...moze nieco go wprowadze , zycia znaczy. Otoz pani kowalczyk ostro trenuje na nowej zelandii bo zima tam przedniej urody :) , w australii tez.. linki do poogladania BIALEGO PUCHU:  http://ski.com.au/snowcams/index.html  . Powietrze pachnie juz jesienia, w norwegii byly juz pierwsze przymrozki, w kuusamo-ruka niecale 9 stopni, nieuchronnie idzie ku zimie, a wtedy..... :).. moze jakies niespodzianki szykuja sie na szelmencie? Pozdrawiam szanownych grupowiczow!

Offline jarek

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #411 dnia: 14 Wrz, 2011, 21:42:41 »
Czy strasznie zgrzesze jak sie pochwale, ze bylem na litwie w druskiennikach i pojezdzilem w "lodowce"?
Pozdrawiam naszego szelmentowego instruktora / uscisnelismy prawice :)/.
Warto pojechac i pojezdzic, nie wszystko jest jeszcze dopieszczone, ale stok dziala i jest dobrze.
Pozdrawiam grupowiczow.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #412 dnia: 14 Wrz, 2011, 21:46:59 »
A jak z cenami?

Offline jarek

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #413 dnia: 15 Wrz, 2011, 12:34:56 »
jakos po ludzku z cenami bo za 4 godziny placi sie 55 litow w dzien powszedni nie weekendowy; wchodzisz do zimnej strefy, startuje czas i masz wszystko bez limitow, kanapa 4 osobowa jezdzi dosc szybko, wiec mozna sie najezdzic.

wazne! lity zabrac ze soba zeby nie jezdzic do kantoru;  maja przesuniecie czasowe o godzine wiec stok startuje o naszej 11.00

Offline jarek

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #414 dnia: 28 Wrz, 2011, 12:26:42 »
w kuusamo-ruka na stoku nr 13 juz stoja armatki w oczekiwaniu na mroz !!!!!!!!!!

Offline jarek

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #415 dnia: 14 Paź, 2011, 09:16:46 »
niniejszym donosze ze sie juz zaczelo !!!!!!!!!!!    *** http://www.ruka.fi/webcams/?file=webcam&camid=5&submenu=  ***

zaczynaja nasniezac, -3.7 stopnia , nareszcie !!!! , niedlugo i do nas zawita ZIMA!!! :) pozdrawiam !!!

Offline sienias007

• Nowy
« Odpowiedź #416 dnia: 30 Paź, 2011, 13:05:04 »
Witam. Rzadko bywam na Naszym, jakże pięknym stoku zimą lecz gdy już zawitam spędzam całe dnie w snowparku. Mam teraz pytanko: słyszałem, że w tym roku snowpark ma zostać przeniesiony i rozbudowany o kilka przeszkód... Czy ktoś kompetentny coś wie na ten temat i mógłby udzielić jakiejś informacji ?? Z góry dziękuję i nie ukrywam, że klienteli by przybyło, bo to w jakim stanie stoi ten park jest godny pożałowania, jeśli za coś się zabierać to porządnie ( chodzi mi tutaj o shaperów - panów którzy są odpowiedzialni za przeszkody, najazdy itd. bo za każdym razem trzeba brać łopatę i wszystko poprawiać - a miejsce jest bardzo przyjemne). Pozdrawiam.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #417 dnia: 30 Paź, 2011, 14:48:12 »
Ja również słyszałem coś o zmianach, ale chyba nie padły jeszcze żadne konkrety. Zeszły sezon kompletnie odpuściłem, ale w tym roku mam nadzieję to nadrobić i też jestem zainteresowany nowinkami. Na Forum jest "ktoś" kompetentny, tylko nie wiem czy ma teraz czas żeby się udzielać.

Offline sienias007

• Nowy
« Odpowiedź #418 dnia: 31 Paź, 2011, 11:29:39 »
Czyli rozumiem, że nie zostałem błędnie poinformowany i jednak coś takiego może się wydarzyć:) to dobrze, nawet ze względu na otwarcie Snoras Snow które jest mega pod względem przejazdów, przeszkód no i przygotowania !! Więc czekam na jakieś info od kogoś bardziej poinformowanego !! pozdro

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #419 dnia: 03 Lis, 2011, 16:53:09 »
A zatem obiecane info:

Zaktualizowana mapa tras narciarskich WOSIR Szelment:

Specyfikacja tras narciarskich
Nazwa Rodzaj Trudność Wysokość Długość
A czarna b. trudna 60 m 400 m
B czarna b. trudna 60 m 400 m
C czerwona trudna 55 m 270 m
D nowa trudna 51 m 300 m
E niebieska łatwa 47 m 400 m
F Pozioma dojazdowa b. łatwa 2 m 200 m
G Przenośnik taśmowy b. łatwa 9 m 90 m
D Snowboardowa trudna 41 m 250 m
* Wszystkie trasy narciarskie posiadają sztuczne oświetlenie i naśnieżanie.

Pan Stanisław mówi:

1) na pierwszym planie lodowisko – o wym. 46 x 24 m – już właściwie przygotowane, tylko przed samym mrozem wyściełamy folią i zalewamy wodą,
2) udostępniamy wąwóz na ekstremalne zjazdy (dla narciarzy i snowboardzistów) – ale żeby nie było im daleko chodzić do podwójnego wyciągu, ustawimy tam poziomo wyciąg (dotychczasowy szkolny, co stał równolegle do taśmociągu),
3) rozbudowujemy instalację naśnieżania, tak żeby dostarczyć śnieg do wąwozu (bez śniegu jeździli tam dotychczas tylko “ekstremalni” na sprzęcie z wypożyczalni  ), będziemy mogli też dośnieżyć “czarną” i jeździć po całej szerokości (a prawa strona tej trasy – patrząc z dołu – jest znacznie ciekawsza od lewej, nadmiernie zepchniętej),
4) SNOWPARK przenosimy za górę, równolegle do trasy niebieskiej, po lewej stronie (patrząc - tym razem - z góry). Dokupimy kilka nowych przeszkód i  całkiem NOWY WYCIĄG ORCZYKOWY. Będzie on miał długość  ok 220 m i będzie “obsługiwał” tą najbardziej stromą część trasy (snowboardziści twierdzą, że jeżdżenie po płaskim nie interesuje ich  . Zakładamy, że z wyciągu tego będą mogli korzystać też i narciarze, którzy zechcą, po opanowaniu trasy “Niebieskiej”, zaznać trochę “bardziej stromego” przed przejściem na trasy “czerwone i czarne”.
5) i 6)  NO  I  NAJWAŻNIEJSZE - MAMY  DWIE  NOWE DROGI DOJAZDOWE  DO  OŚRODKA :  droga od strony Jeleniewa – “Przez Rzeczkę”- nowa, utwardzona, szeroka – chwilowo jeszcze żwirowa – ale w niedalekiej przyszłości ma być asfaltowana; droga od strony “ósemki” -  “Za Górą” – nowa, szeroka, już asfaltowa i bardzo kręta (jak serpentyna w Górach ).

Zatem sporo zmian w porównaniu z poprzednim sezonem.

Pojawiające się aktualności dot. WOSIRu będą dodawane w pierwszym poście niniejszego wątku.
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2011, 17:38:55 wysłana przez noka »