Autor Wątek: Wyciąg narciarski WOSIR Szelment  (Przeczytany 88563 razy)

Offline majkel

• Forumowicz
  • *
Odp: Wyciąg narciarski WOSIR Szelment
« Odpowiedź #345 dnia: 03 Gru, 2010, 14:10:47 »
tak jak piszą koledzy, odjazd ze skoczni był trochę za stromy i zbyt krótki. zbocze od drogi po prawej stronie jest właśnie idealne na querter pipe, również o tym myślałem. godzinka, dwie pracy i mamy bez wydawania żadnych środków kolejny element do zabawy w snowparku.

Offline giedek11

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #346 dnia: 03 Gru, 2010, 16:03:30 »
o przepraszam bardzo ale ja na to pierwszy wpadłem

Esox

• Gość
« Odpowiedź #347 dnia: 03 Gru, 2010, 16:49:00 »
około godziny 16 pierwsi narciarze w tym sezonie korzystali z wyciągu... co prawda taśmy i „oślej” łączki, ale liczy się że sezon ZAINAUGUROWANY !!!!  :D

Offline Wiskar

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #348 dnia: 03 Gru, 2010, 16:54:00 »
Inauguracja sezonu była wczoraj na Dąbrówce :)
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2010, 20:16:02 wysłana przez the_mask »

Offline giedek11

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #349 dnia: 03 Gru, 2010, 21:19:51 »
A dziś na Szelmencie. Przed 4 działała ośla łączka - taśmociąg, a o 7 z minutami ruszył wyciąg C. Kolejki po szatanie

Offline lbialy

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #350 dnia: 04 Gru, 2010, 00:06:16 »
Cieszę się, że myślimy podobnie, może więc wezmą do serca wskazówki z forum przy budowaniu snowparku :) Trochę informacja Szelmentowska pofrunęła z tematem mówiąc, że otwierają trasę o 16.. ale nic, tak czy siak pierwszy zjazd i upadek konkretny był ;p

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #351 dnia: 04 Gru, 2010, 06:38:22 »
Jak sje nie wyucis, to sje nie naucys :)
   [img height=50]http://lh3

Esox

• Gość
« Odpowiedź #352 dnia: 04 Gru, 2010, 08:52:18 »
Kogo wczoraj nie było może sobie popatrzeć, zdjęcia robione koło godziny 20.
Swoją droga ciekawe czy narciarstwo suwalskie ma już tylu entuzjastów czy ten wczorajszy tłumek był rezultatem darmowych wjazdów ?

jakość zdjęć kiepska bo sprzęt nie za dobry a i fotograf niewprawny...
« Ostatnia zmiana: 04 Gru, 2010, 08:59:29 wysłana przez the_mask »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #353 dnia: 04 Gru, 2010, 19:14:22 »
Jest ok, dzięki. Widać, że wiele osób już nie mogło się doczekać początku narciarskiego sezonu.

DarekPTR

• Gość
« Odpowiedź #354 dnia: 05 Gru, 2010, 13:50:39 »
Byłem wczoraj na Szelmencie. Fajnie było, najpierw za darmo na taśmie i na małym orczyku sobie pojeździłem a potem , jak juz ratrak poprawił trasę otworzono duży stok. I wszystko byłoby fajnie gdyby:
- otworzono więcej niż jeden orczyk, bo przy tym jednym ustawiała się masakryczna kolejka,
-w związku z tym dużo było cwaniaków którzy wpychali się przed innych, miało to miejsce już przy barierkach gdzie niektórzy
"narciarze" ignorując innych stojących w kolejce wpychali się nierzadko na chama i mimo uwag zwracanych przez stojących normalnie w kolejce, zresztą kto był ten widział i słyszał. Po mojej uwadze skierowanej do obsługi, że takie rzeczy się dzieją chłopak tylko wzruszył ramionami. Moim skromnym zdaniem regulamin powinien jakoś precyzować zachowanie jeżdżących a obsługa powinna móc jakoś karać niesfornych narciarzy ( snowboardzistów też).
-no i rzecz która kategorycznie nie powinna mieć miejsca. Palenie papierosów w kolejkach;/ Dlaczego nikt na to nie zwraca uwagi? Nie dość że śmierdzi, truje się nie tylko siebie ale i innych to jeszcze nierzadko widać niedopałki na śniegu. Powinno się jakieś mandaty wystawiać albo co bo to woła o pomstę do nieba. Stoję sobie grzecznie w kolejce a tu dwóch starszych panów wyciąga papierosy i dmuchają mi dymem prosto w twarz.

Ale ogólnie było super
Zauważyłem tez pewną rzecz. Na dole przy kasach, wyciągu widać pełno ludzi ze snowboardami. Wydawać by się czasami mogło, że jest ich więcej niż połowa. Co ciekawe, na stoku wśród zjeżdżających snowboardziści to mały odsetek, może co dziesiąty zjeżdżający to parapetowiec. Wielu łazi z tymi dechami tam i z powrotem, siedzi na śniegu, to na górze , to na dole to na stoku. Jakby przyjechali się polansować, że byli na snowboardzie chociaż ani razu nie zjechali. No ale to może i lepiej , dzięki nim mniejsze kolejki były i mniej tłoczno na górce.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 05 Gru, 2010, 13:53:08 wysłana przez DarekPTR »

Esox

• Gość
« Odpowiedź #355 dnia: 05 Gru, 2010, 16:15:55 »
Dzisiaj tzn w niedzielę udało mi się sfotografować na Szelmencie  snowkitingowca, czyli osobę uprawiającą Snowkiting czyli zimową odmiana kitesurfingu.
jakość kiepska bo z daleka...
Jest to młody, bardzo szybko rozwijający się sport łączący latawiec pociągowy ze snowboardem lub nartami. Do uprawiania snowkitingu potrzebny jest wiatr oraz duża otwarta przestrzeń pokryta śniegiem lub lodem. Teren może być zarówno płaski, pofałdowany jak i górzysty. Latawiec będący siłą napędową snowkitera jest najczęściej wpięty w uprząż i znajduje się zwykle w odległości dwudziestu kilku metrów. Do sterowania latawcem służy drążek sterowniczy lub manetki.
Snowkiting jest prostszy do nauczenia od kitesurfingu . Twarde podłoże pozwala na łatwiejszy start i jazdę przy stosunkowo słabym wietrze.
Ze względu na znacznie twardszą powierzchnię, zaleca się używanie ochraniaczy i kasku. Ważne jest również aby przed wejściem na lód sprawdzić jego wytrzymałość. Snowkiting uprawiany z należytą ostrożnością jest sportem bezpiecznym, ale nie można zapominać, że należy on do sportów ekstremalnych. Rekordowe prędkości osiągane podczas jazdy z latawcem na powierzchni, która minimalizuje tarcie (zamarznięte jeziora, zmrożony śnieg) przekraczają granicę 100 km/h, zaś największe skoki (a raczej loty) dochodzą do kilkudziesięciu metrów w górę i trwają po kilkadziesiąt sekund.
te i wiecej infornacji na Wikipedi http://pl.wikipedia.org/wiki/Snowkiting
« Ostatnia zmiana: 05 Gru, 2010, 19:38:54 wysłana przez the_mask »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #356 dnia: 05 Gru, 2010, 16:44:42 »
Dzisiaj tzn w niedzielę udało mi się sfotografować na Szelmencie  snowkitingowca

Ok, a gdzie można zobaczyć tą fotkę?  :)

Esox

• Gość
« Odpowiedź #357 dnia: 05 Gru, 2010, 17:28:12 »
Dzisiaj tzn w niedzielę udało mi się sfotografować na Szelmencie  snowkitingowca

Ok, a gdzie można zobaczyć tą fotkę?  :)
ja ją wiedzę .....

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #358 dnia: 05 Gru, 2010, 19:39:31 »
Już fotka naprawiona :)
   [img height=50]http://lh3

Offline lbialy

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #359 dnia: 05 Gru, 2010, 21:17:44 »
Noka, czy wiadomo już coś odnośnie snowparku? Wezmą pod uwagę pomysły z forum? Czy istnieje możliwość uzyskania informacji, kiedy ruszy snowpark?