Autor Wątek: Wyciąg narciarski WOSIR Szelment  (Przeczytany 88433 razy)

Offline noka

• Administrator
Odp: Wyciąg narciarski WOSIR Szelment
« Odpowiedź #195 dnia: 01 Lut, 2010, 23:07:58 »
Im większe tym lepsze (nie tylko dziś).  A najlepszy byłby wyciąg krzesełkowy  ;D

Offline mariusz20211

• Weteran
« Odpowiedź #196 dnia: 02 Lut, 2010, 10:44:21 »
Marzenie:D ale faktycznie jakoś nie wygodnie na tych oczykach... nigdy się nieda a nich choć trochę odpocząć
Literka M    Literka K   Literka S     Jak  MKS   ;D

Offline mariusz20211

• Weteran
« Odpowiedź #197 dnia: 04 Lut, 2010, 10:48:28 »
Wie może ktoś czy droga na Szelment jest przejezdna ???

masa3310

• Gość
« Odpowiedź #198 dnia: 04 Lut, 2010, 11:37:53 »
Droga przejezdna. Aut pełno na parkingu w Szelmencie.

Info do wszystkich wybierajacych sie na Szelment :

1. Trasy zjazdowe spoko jak na wysokości "gór" i warunki terenowe w naszym regionie (orczyków kilka - i działają!). NARCIAZY PEŁNO + Litwa !
2. Dojazd ok - przejezdne od Białegostoku.
3. Uwaga trochę krytyki !
   Z orczyków kapie olej -można zabrudzic kurki- na śniegu jest to mocno widoczne na podjazdach orczykiem.
    Jedzenie (tak to nazwiemy) na dole restauracja (hotel) wstętne nie do zjedzenia (kotlety twarde, makaron rozgotowany)- polecam swoje Żarło domowe razem z kawą z termosu !
    I Paranoja w restauracji jedno WC (damsko/meskie i SYF w środku) o kolejce (korku) do przybytku nie wspomnę !!!
   Ubikacje przed stokiem szt 2 (ala TOY TOY) - lipa dla potrzebujacych - a krzaków nie ma !
      CAŁOŚĆ NASTAWIONA NA SZYBKI ZYSK ALE CZY O TO CHODZI DO KONCA ?!  
.....można pojeździc na narach i tyle!
« Ostatnia zmiana: 04 Lut, 2010, 16:06:18 wysłana przez noka »

Pumba

• Gość
« Odpowiedź #199 dnia: 05 Lut, 2010, 08:36:29 »
Witam witam na szelmencie jeszcze nie bylem w tym roku, ale rok temu kilka razy i za kazdym razem zatrzymywalem sie w pieknym domku noka jak chcesz to dodaj to głównego posta
A to coś ze strony:

Szanowny Państwo. Planując zawitać w nasze progi prosimy byście wcześniej zapowiedzieli swą wizytę, abyśmy zapewnić mogli przytulne pokoje. Uczynić to prosimy powiadamiając nas telefonicznie na numery:
+48 (87) 568 31 83
+48 605 097 563
+48 605 601 429

Przytulne i wygodne pokoje rozmieszczone są w jednym domu, w którego stylowych wnętrzach przygotowano komfortowe pokoje dla Gości. Na terenie Siedliska działa bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu. Udostępniamy również bezpłatne miejsca parkingowe dla Gości.

Nowy dom, zbudowany w stylu charakterystycznym dla regionu Suwalszczyzny,  oferuje Gościom kuchnię do ich wyłącznej dyspozycji, salon z kominkiem i TV, taras z widokiem na jezioro oraz 6 przytulnych i eleganckich pokoi, które w zależności od wymagań klientów mogą ugościć od jednej do sześciu osób. Wszystkie pokoje posiadają funkcjonalne i estetyczne łazienki z natryskiem, umywalką i WC. Goście mają do wyłącznej dyspozycji również kuchnię.   

Czy macie Państwo w planach zorganizowanie uroczystości (urodziny, imieniny, komunia, wesele) lub konferencji, szkolenia, zjazdu, kongresu? Ważnego spotkania z atrakcyjnym programem pobytu?

Siedlisko Cisowa z wielką przyjemnością przyjmie swoich Gości na uroczystości okolicznościowej lub konferencji, szkoleniu, wyręczając organizatorów z kłopotów i uciążliwości związanych ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Siedlisko Cisowa spełnia najwyższe wymagania niezbędne dla zabawy, jak i twórczego wysiłku, umysłowej koncentracji i wypoczynku. Niepodważalnym naszym atutem jest atmosfera skupienia i relaksu, jaką gwarantuje nasze położenie nad jeziorem Sumowo w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Urok okolicy oraz wachlarz usług oferowany uczestnikom konferencji, zapewniają warunki do pracy jak i aktywnego wypoczynku.

Siedlisko Cisowa oddaje do Państwa dyspozycji nowoczesną salę balową i konferencyjną z zapleczem kuchennym. Sala ta jest odpowiednia zarówno do prowadzenia spotkań biznesowych jak seminaria, wykłady, sympozja, pokazy i prezentacje, czy też uroczystości mniej formalnych typu bal sylwestrowy, wesele, komunia, imieniny, urodziny.

W przypadku spotkań w mniejszym gronie, bardziej kameralne warunki już wkrótce zaoferuje drugie pomieszczenie - "Sala bilardowa" - o powierzczni 25m2.

W przypadku Państwa życzeń, istnieje możliwość organizacji turystycznych i kulturalnych imprez integracyjnych na indywidualne zamówienie.

Wszelkie info pod nr telefonu i na stronie. Zapraszam.

Offline Maxisho

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #200 dnia: 06 Lut, 2010, 09:20:50 »
Jak wygląda ten najmniejszy wyciąg zwany szkoleniowym? On cały czas pracuje? Czy to jest jakiś mniejszy wyciąg w sensie, że tylko dla dzieci, a dorośli się nie niego nie zmieszczą?

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #201 dnia: 06 Lut, 2010, 09:37:18 »
Maxisho-mogą i dorośli.Po prostu lina idzie na wysokości 1m. i ma króciutki orczyk.Nie wiem jak sie na nim podjeżdża bo nie próbowałem  ale widziałem że dorośli też jeżdzą.Powodzenia :D.

Offline Maxisho

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #202 dnia: 06 Lut, 2010, 09:47:12 »
Teraz nadszedł czas na naukę jazdy na snowboardzie i jakoś nie mam  już ochoty ciągle podchodzić pod tą małą górkę, która jest na Dąbrówce. Najwyżej jak się nie da zamienię snowboard na narty i pojadę na górę.
« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2010, 09:51:01 wysłana przez Maxisho »

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #203 dnia: 06 Lut, 2010, 09:55:39 »
Oj jeśli o to chodzi to chyba nie skorzystasz z tego wyciągu , bo to jest krótka i maleńka góreczka, naprawde dla takich co mają pierwszy raz narty na nogach.Tak też zostaje Ci wyciąg i na górę albo pieszo.Ale przy parku snowboardowym jest niezłe miejsce, nawet podchodząc pieszo. ;)

Offline Maxisho

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #204 dnia: 06 Lut, 2010, 10:14:34 »
No to będę musiał się pomęczyć.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #205 dnia: 06 Lut, 2010, 10:17:48 »
Ośla łączka na Szelmencie jest bardzo dobra do nauki. Orczyk bez problemu podciąga dorosłych i pracuje cały czas. Sam ostatnio "glebiłem" tam na snowboardzie. Prędkości może niebyt duże , ale na początek w sam raz.  Polecam dzień powszedni bo w weekend jest tam bardzo dużo ludzi.

Offline giedek11

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #206 dnia: 06 Lut, 2010, 18:35:12 »
Mam wieści dla korzystających ze snowparku: została zbudowana duża skocznia z prawdziwego zdarzenia (ze 3m wys.). Narazie będzie trzeba troszkę popracować łopatą ale tylko wykończenie.

zls

• Gość
« Odpowiedź #207 dnia: 06 Lut, 2010, 21:25:58 »
fajnie ze pojawila sie wieksza skocznia jeszcze nie mialem okazji przetestowac snowparku w szelmiencie ale wybieram sie tam w poniedzialek a wiec do zobacznia na stoku pozdrawiam

Offline lbialy

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #208 dnia: 08 Lut, 2010, 00:18:28 »
Witam,
Czy ktos moglby mi powiedziec czy z suwalk jezdzi jakis bezposredni pks pod sam szelment? Kiedys widzialem na stronce pks suwalki ze kursuje jesli wyciag jest czynny badz jest wystarczajaca ilosc sniegu, ale ta informacje chyba usunieto. Mam zamiar pojechac tam znow we wtorek ale chyba bede zmuszony z Jeleniewa isc juz na piechote z 3km. Wczesniej jezdzilem samochodem jednak teraz nie mam mozliwosci. Z gory dzieki za jakiekolwiek informacje.

PS. Aha, moze zaglada na te forum ktos z Augustowa? Zawsze razniej to razem posmigac na desce ;]

Pozdro

Offline mariusz20211

• Weteran
« Odpowiedź #209 dnia: 08 Lut, 2010, 16:33:44 »
W ferie to były jakieś kursy teraz tez chyba są ale nie jestem pewien...