Autor Wątek: Wyciąg narciarski WOSIR Szelment  (Przeczytany 88730 razy)

SM

• Gość
Odp: Wyciąg narciarski WOSIR Szelment
« Odpowiedź #150 dnia: 07 Sty, 2010, 23:15:33 »
Przypominam o zawodach -slalom gigant w najbliższą sobotę godz.11.00.Zapisy od 10 do 10 45 .

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #151 dnia: 09 Sty, 2010, 09:36:45 »
Dzisiaj sypie świeży śnieg,więc trasy są świetnie przygotowane.Pakujemy nartki i wio.

Offline mariusz20211

• Weteran
« Odpowiedź #152 dnia: 09 Sty, 2010, 11:30:44 »
Ale wiatr moze troche przeszkadzac jesli sie niema gogli...
Literka M    Literka K   Literka S     Jak  MKS   ;D

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #153 dnia: 10 Sty, 2010, 19:00:06 »
bez przesady, aż tak fatalnie przygotowany nie jest, chociaż to zależy też pewnie od pory, kiedy się przyjedzie. Np w czwartek stok był świeżo wyratrakowany, ale ludzie później się zaczęli zjeżdżać to się muldy porobiły, ale to naturalna kolej rzeczy
To znaczy co;najlepiej żeby ludzie nie jeżdzili to nie będzie muld:po to chyba jest stok i do czegoś służy ratrak.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #154 dnia: 12 Sty, 2010, 20:59:53 »
Wieści ze stoku ....

Dziś warunki narciarskie bardzo dobre, głównie za sprawą świeżego śniegu. Oblodzenie minimalne (niewielki kawałeczek tylko w górnej części), nierówności brak, kolejka umiarkowana.

Najbardziej popularna trasa została poszerzona w górnym odcinku i teraz zawiera jakby dwie trasy połączone na dole. Nowy odcinek jest fragmentem trasy D (fotki robione komórką):

Trasa C

"Przedziałek"  ;)

Fragment trasy D (łączący się potem z C)

Kolejka

C+D

W miejscu planowanego snowparku pracował ratrak wyrównujący teren. Może wkrótce będzie można tam także zjeżdżać.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #155 dnia: 15 Sty, 2010, 18:35:58 »
JUŻ DO WYPOŻYCZENIA W NASZEJ WYPOŻYCZALNI -Trikke Skki to nowy odjazdowy pojazd do szalenia na stokach! Zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów!
Pełne info tu

Przypomnę, że wygląda to tak:

Offline giedek11

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #156 dnia: 15 Sty, 2010, 19:09:26 »
Witam forumowiczów
Właśnie dziś zaczęła się budowa snowparku. Konstrukcje przyjechały dziś rano i wszystkie poręcze, itp. zostały zamontowane. Wyciąg D ma już orczyki, ale Szelment czeka na papiery. Na razie to jest wszystko.

micol1

• Gość
« Odpowiedź #157 dnia: 18 Sty, 2010, 12:04:23 »
Właśnie - jeśli mowa o snowparku - pytanie do zarządzających ośrodkiem: czy można byłoby pomalować hopę sprayem w miejscu gdzie jest wybicie? Chodzi o to że przy warunkach gdy nie ma słońca i kontrast na śniegu jest słaby - nie widać miejsca z którego dobrze się wybić. A poza tym bardzo fajnie. Dzis rano byliśmy i napawa optymizmem.
Acha - a ratrak jeździ wieczorem czy rano?

Offline giedek11

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #158 dnia: 18 Sty, 2010, 17:15:38 »
Zazwyczaj ratrak jeździ rano ale czasem też wieczorem. A te malowanie to good pomysł ;D

micol1

• Gość
« Odpowiedź #159 dnia: 19 Sty, 2010, 09:47:41 »
tak sobie myślę, że gdyby ratrak jeździł wieczorem, to przy takich mrozach w nocy, rano wyratrakowany stok jest zmarźnięty i dłużej się trzyma. Jest to powszechnie stosowane np w Austrii. Ratraki jeżdżą wieczorem. Gdy ratrak przejedzie rano i po dwoch godzinach wejdą na stok użytkownicy to bardzo szybko miękki jeszcze ślad jest rozbijany. Tak sobie myślę :)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #160 dnia: 19 Sty, 2010, 22:13:39 »
Dziś są bardzo dobre warunki do jazdy. Sypie lekki śnieżek zasypujący miejscowe zlodowacenia. W takich warunkach niezbędne są gogle, bo poza śniegiem zacina też wiaterek.

Czynna jest nowa trasa D (ale bez orczyka) ...

... najlepiej jeździć wzdłuż tego zobocza, gdy na samym szczycie jest lód (to zapewne sprawka bocznego wiatru, który zwiewał cały śnieg) ...

... trasa czarna - standardowo: miejscowe nierówności i oblodzenia, ale da się bezpiecznie jeździć ... 

... dodatkową zaletą jest też dużo mniejszy ruch przy orczyku (praktycznie bez kolejki)

Widoczna jest dość duża dysproporcja pomiędzy orczykami po tej stronie góry. Na trasę A, B orczyki chodzą z pustymi przebiegami, a na C, D cały czas jest kolejka. Chyba sporo osób się przeniosło na nową trasę D , bo teraz jest już całkiem fajny kawałek do przejechania. Szkoda, że orczyk jeszcze nie działa.  :-\

PS
Żadnych "gadżetów" na snowparku nie widziałem.

Offline giedek11

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #161 dnia: 19 Sty, 2010, 23:14:37 »
A ja byłem dziś na szelmencie i jest tak: 2x poręcz, 2x rail i skocznia ;D

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #162 dnia: 19 Sty, 2010, 23:36:38 »
Od strony snowparku zacinał śnieg a ja byłem bez gogli, chyba dlatego nic nie widziałem.

Jak będziesz ponownie w tej okolicy to pstryknij fotkę zainstalowanego sprzętu  :D

Offline giedek11

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #163 dnia: 20 Sty, 2010, 19:13:34 »
Może jutro pojadę na Szelment to wezmę ze sobą aparat i cyknę kilka fotek. Firma która przywiozła przeszkody to http://snow.techramps.pl/

Offline Rockers

• Mega Poster
Forumowy wyjazd na Szelment?
« Odpowiedź #164 dnia: 20 Sty, 2010, 21:11:47 »
Każdy z nas (a przynajmniej duża część) odwiedza Szelment - może umówimy się, i pojedziemy tam większą grupą w dogodnym dla wszystkich terminie? :)