Autor Wątek: Wyciąg narciarski WOSIR Szelment  (Przeczytany 88555 razy)

Kasik

• Gość
Odp: Wyciąg narciarski WOSIR Szelment
« Odpowiedź #135 dnia: 03 Sty, 2010, 10:25:05 »
Hejka  ;) mam pytanko, może wiecie, kiedy są pierwsze zawody na szelmencie?:)
Pozdrawiam

Offline pum

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #136 dnia: 03 Sty, 2010, 10:44:31 »
To jeszcze ja dorzucę coś od siebie na temat przygotowania stoku.
W środę przed Sylwestrem korzystajac z wolnego dnia wybrałem sie na narty. Warunki straszne, na czarnej trasie sporej wielkości wyrwa. Poinformowałem obsługę żeby ogrodzili ten teren bo może komuś stać się krzywda, i że stok jest fatalnie przygotowany, wtedy usłyszałem odpowiedź że powinienem sie cieszyć że mam gdzie jeździć :o. Zostawię to bez komentarza.
Co do naszych sąsiadów to czasami mam wrażenie że Szelmet został już wchłoniety przez Litwinów w ramach akcji odzyskania Suwalszczyzny.
Jedyny sposób na tłumy to jak nisał Noka popołudnie w dzień powszedni lub Dąbrówka albo Piękna Góra w Gołdapi.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #137 dnia: 03 Sty, 2010, 11:55:08 »
Co do naszych sąsiadów to czasami mam wrażenie że Szelmet został już wchłoniety przez Litwinów w ramach akcji odzyskania Suwalszczyzny.

Suwalszczyzny raczej nie odzyskają  :), ale grosz u nas zostawią na pewno.

@Kasik - jak tylko będę miał jakieś info o zawodach wyślę Ci powiadomienie.  Jesteś naszą faworytką na każde zawody  ;)

Kasik

• Gość
« Odpowiedź #138 dnia: 03 Sty, 2010, 12:14:54 »
Będę wdzięczna Noka za info :) oj  tam faworytką :p... Zobaczymy :) do zobaczenia na zawodach :)
Pozdrawiam

SM

• Gość
« Odpowiedź #139 dnia: 04 Sty, 2010, 12:02:37 »
Serdecznie zapraszamy na zawody o Puchar Dyrektora WOSiR Szelment ,które odbedą sie dnia 9 stycznia (sobota).

TERMINY ZAWODÓW
1. 09.01.2010r
2. 17.01.20010r
3. 31.01.2010r
4. 07.02.2010r
5. 14.02.2010r -Family Cup eliminacje woj.Podlaskiego
6. 16.02.2010r -Family Cup eliminacje Litewskie
7.  07.03.2010r -Zjeżdżanie na byle czym
8.  21.03.2010r

SM

• Gość
« Odpowiedź #140 dnia: 04 Sty, 2010, 12:15:40 »
Trasy ratrakowane w godzinach nocnych ,ale podjęta została decyzja ,że w weekendy będziemy ratrakować również około godz.15 i w razie potrzeby o tej porze w dni powszednie.

Miejsca rezerwowane na parkingach (10 miejsc z blokadami) przeznaczone są dla gości hotelowych.Wolnych miejsc jest 240 natomiast w sobotę naliczylismy około 400 samochodów dlatego były problemy z zaparkowaniem ,ale był to długi weekend a taki często się nie zdarza.

zls

• Gość
« Odpowiedź #141 dnia: 04 Sty, 2010, 12:45:41 »
SM sa jakies informacje na temat ewentualnej daty montowania przeszkod na snowparku ??

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #142 dnia: 04 Sty, 2010, 13:53:34 »
SM-to bardzo pocieszające co piszesz o ratrakowaniu.Ośrodek jest piękny lepiej żeby ludzie nie narzekali.

SM

• Gość
« Odpowiedź #143 dnia: 04 Sty, 2010, 14:29:44 »
Od firmy montującej przeszkody na snowparku mamy obiecane ,że około 20 stycznia będzie wszystko wmontowane.

Mam jedną prośbę do deskarzy o ostrożność  i nie siadanie na trasach ,z góry dziękuje.

krzysiek88

• Gość
« Odpowiedź #144 dnia: 05 Sty, 2010, 08:56:12 »
Faktem jest, iz stan przygotowania tras pozostawia bardzo wiele do zyczenia, zjezdzajac w ostatnią niedziele nie raz zastanawialem sie czy te trasy widzialy kiedykolwiek ratrak :-\jednak nie rozumiem tych pretensji do "deskarzy" sam jezdzac na desce poprostu unikam sytuacji przysiadywania na stoku. Uwazam, ze staje sie to juz powoli pewnym stereotypem w rozumieniu narciarza i zarówno my snowbordzisci mozemy tez sporo napisac o paru zachowaniach narciarzy, a np. zjazdy rodzinne czasami nawet po 4 osoby jadac takim kluczem, niby kogos ucząc, co przy tej szerokosci stoku tez jest trochę dziwne! notomias jesli chodzi o naszych kochanych sasiadow z Litwy to chyba wszyscy mamy te same zdanie, chociaz musze sie przyznac, ze ostatnio przeprowadzilem z pewną litwinką dosyc ciekawą konwersacje co w pewnym stopniu zmniejszylo moją niechęc do naszych wschodnich sasiadów! ;D ;D ;D   pozdrawiam wszystkich!!

micol1

• Gość
« Odpowiedź #145 dnia: 05 Sty, 2010, 18:48:57 »
Ostatnio coraz więcej uwag co do przygotowania stoków i cen podjazdów. A szkoda - bo góra Jesionowa stwarza bardzo fajne warunki do jeżdżenia.
Pozdrawiam Wszystkim i witam na forum

Offline giedek11

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #146 dnia: 05 Sty, 2010, 19:16:23 »
Ostatnio to trochę zapomniałem o naszym forum. Widzę, że bardzo dużo mówi się o Litwinach, a więc ja też dorzucę swoje dwa grosze. Ostatnio bawiłem się na oślej łączce, a tam masakra. Każdy litwin kombinuje, jak się wepchnąć w kolejkę albo dojechać na samą górę. Panowie z obsługi biegli co 5 minut do drugiego koła, żeby założyć zabezpieczenie. Ja też im trochę pomogłem i w czasie mojego pobytu (krótkiego, bo jakieś30 minut) zakładałem zabezpieczenie 5 razy, a niektórzy nasi sąsiedzi jechali tak daleko, że się prawie zaplątali w te koło od wyciągu na końcu. Jestem naprawdę zbulwersowany.

Piotrek

• Gość
« Odpowiedź #147 dnia: 06 Sty, 2010, 15:14:15 »
bez przesady, aż tak fatalnie przygotowany nie jest, chociaż to zależy też pewnie od pory, kiedy się przyjedzie. Np w czwartek stok był świeżo wyratrakowany, ale ludzie później się zaczęli zjeżdżać to się muldy porobiły, ale to naturalna kolej rzeczy

micol1

• Gość
« Odpowiedź #148 dnia: 06 Sty, 2010, 21:37:20 »
Potwierdzam. Dzisiaj (środa) byliśmy wieczorem na niebieskiej trasie. Była bardzo fajnie przygotowana. Co prawda śladów po ratraku nie było, ale też nie było muld i nie było lodu.
A co do kadry narciarskiej trenującej na stokach Szelmentu - to mam dużo zastrzeżeń. Wpychają się do prawie pustego wyciągu (nie było kolejek a i tak niektórzy muszą być pierwsi). Wbijają kijki w nie swój sprzęt. Totalna masakra
Co prawda nie wszyscy, wiadomo. Ale są i tacy niestety. Na Dąbrówce nie mialem nieprzyjemności takich spotkać :)
Pozdrawiam goraco

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #149 dnia: 06 Sty, 2010, 21:55:48 »
Podsumowując: największymi bolączkami obecnie są: jakość stoków i zachowanie innych użytkowników. 

SM deklarował, że ratrak będzie pracował częściej, więc chyba ten problem można uznać za rozwiązany.
Odnośnie zachowania w kolejce przed "bramką" orczyka.  Wydawało mi się, że drewniane poręcze są dość długie i narciarze zdążą ustawić się w kolejkę by sobie wzajemnie nie przeszkadzać. Na Dąbrówce być może ten problem jest mniejszy bo i kolejki do orczyka są zazwyczaj mniejsze.
Zapewne otwarcie nowego orczyka i snowparku rozładuje ruch i napięcie w kolejkach. Do tego czasu najlepiej unikać jeżdżenia w okresach szczytu (jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy na niekulturalne zachowania innych) lub przepychać się w kolejce jak za PRL-u  ;D