Autor Wątek: Wyciąg narciarski WOSIR Szelment  (Przeczytany 88429 razy)

Offline Rockers

• Mega Poster
Odp: Wyciąg narciarski WOSIR Szelment
« Odpowiedź #120 dnia: 02 Sty, 2010, 20:40:48 »
Byłem dzisiaj na nartach. Po prostu tragedia.
Zawsze starałem się akceptowac naszych wschodnich sąsiadów, ale to, co robili dzisiaj, to przechodzi ludzkie pojęcie.
Najpierw nie było gdzie zaparkowac, bo ustawiają się tak, że dwa samochody zajmują trzy miejsca. Potem, gdy w końcu znalazłem miejsce, i już na nie wjeżdzałem, z drugiej strony litwin, mało co nie uderzając w mój samochód, zajął to miejsce. Ok. Szukałem następnego ze 20 minut. Potem, na stoku, znowu. Kolejki ogromne, wszyscy pchają się jak nie wiadomo po co, zamiast jeden drugiemu ułatwic sobie wejście do wyciągu. Gdy jeden z litwinów ciągle trzymał kijki na moich nartach i zwróciłem mu uwagę - gdyby nie jego kolega, to by się na mnie rzucił z łapami. Dziwnym trafem ze strony polskich narciarzy (których i tak było niewiele) takich zachowań nie doświadczyłem, a nawet wręcz przeciwnie. Stok.. nazwy jego nie pamiętam, ale jest to ten lewy od strony parknigu, ten 'średni' był tragiczny. Jedna, wielka mulda na muldzie. W ciągu paru minut skuter zabierał kilka osób mocno potłuczonych i połamanych. W pewnym momencie na stoku leżało ze 30 osób. Nie dało się tam kompletnie jeździc, nawet bardzo doświadczenie narciarze mieli problemy. Narzekania na stan stoku było słychac, i to bardzo często. I drugi powód do narzekań - snowboardziści. Kompletnie nie zwracający uwagi na innych narciarzy, po prostu - od lewego do prawego, nie patrząc na to co dzieje się za nim. Parę kolizji też było.
Wydaje się, że często bywam na Szelmencie, ale takiej.. 'niechęci' do sąsiadów to nigdy nie miałem. Z naszymi można się dogadac, wpuści w kolejkę bez problemu - oni nie. Ciągle tylko pretensje i zachowywanie sie jak za przeproszeniem bydło.

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #121 dnia: 02 Sty, 2010, 21:04:26 »
Podobne obserwacje poczyniłem w środę. W ciemno można było zgadywać, które auto jest litewskie - a to wystaje połowa na jezdni, a to pod skosem i zajmuje dwa miejsca...Co do zachowania na stoku nie wypowiadam się, nie jeździłem.

Offline jesiotr1

• Weteran
« Odpowiedź #122 dnia: 02 Sty, 2010, 21:14:31 »
Rockers Wrażenia Twoje Mi się podobają.Kiedyś biegałem Suwałkiki - Becejły i z powrotem na przełaj i po jeziorze by Nikt, żaden samochód Mi nie przeszkadzał. Czemu jesteś taki przewrażliwion i delikatny?
Pozdrawiam

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #123 dnia: 02 Sty, 2010, 21:17:20 »
Kultura to kultura. Tyle.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #124 dnia: 02 Sty, 2010, 21:22:41 »
O ich kulturze poruszania się po drodze, też można dużo napisać... Ale szkoda klawiszy :P
   [img height=50]http://lh3

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #125 dnia: 02 Sty, 2010, 21:34:16 »
Przepraszam ,że dołączę się do Waszych spostrzeżeń ,moje uwagi dotyczące Litwinów nie dotyczą stoku i do tej pory o nich nie pisałam. Nadarza się okazja: będąc w Suwałkach zauważyłam zachowanie ''sąsiadów'': w autobusach - Oni najbardziej hałasowali ,a w Biedronce na Pułaskiego panoszyli się ,jakby sami byli w sklepie .Widocznie taki mają zwyczaj  :P Nie dziwię się ,że Was to razi ,również nie lubię takich zachowań. Wierzę ,że takie incydenty mogą zepsuć humor  ???

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #126 dnia: 02 Sty, 2010, 21:35:06 »
Jeśli chodzi o parkowanie to widziałem tam już różne manewry, w wykonaniu obojga narodów  :)
Drastycznego chamstwa na szczęce jeszcze nie uświadczyłem. Snowboardziści będą mieli niedługo (mam nadzieję) snowpark i być może będą mniej widoczni na pozostałych stokach. Ich styl jazdy mi akurat nie przeszkadza, natomiast ta maniera przysiadania na stoku .... heh

Duże kolejki do orczyków niestety trzeba wkalkulować w weekendowe wyjazdy (dlatego jeżdżę w dni powszednie wieczorem  ;))

Ok, zatem pytania do SMa
1. Kiedy są (będą) ratrakowane trasy?
2. Czy jest możliwość jakiegoś kierowania ruchem (parkowaniem pojazdów) w godzinach największego natężenia ruchu.

Widziałem, że na parkingu jest zablokowanych 10-12 miejsc parkingowych. Zapewne są to miejsca dla VIPów, ale może na czas szczytu na stokach je odblokować (w Sylwestra stały puste, a ludzie parkowali przy ulicy)

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #127 dnia: 02 Sty, 2010, 21:45:20 »
Mówisz o miejscach parkingowych zajętych przez takie malutkie słupeczki? Rzeczywiście, stoją puste, a tak zwolniłoby się parę miejsc.

Co do 'maniery przysiadania na stoku' - to, że brzegi stoków są zasiedziane - to jeszcze. Ale najlepsze jest to, że gdy któryś się przewróci, to dojeżdza do niego paru znajomych, i siedzą sobie dobrych kilkadziesiąt minut na środku.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #128 dnia: 02 Sty, 2010, 21:54:09 »
Dokładnie o tym mówię (zarówno w kwestii "słupeczków" jak też przysiadania na środku stoku)   8)

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #129 dnia: 02 Sty, 2010, 22:06:55 »
Ciekawe, czy jest możliwośc jakiegokolwiek.. 'egzekwowania' tego 'czynu zabronionego' ;D
Dzisiaj widziałem niemiłą sytuację, gdy jeden z narciarzy przewrócił się i wpadł w dwóch snowboardzistów, którzy siedzieli na środku stoku. Na szczęście nic poważnego się nie stało, ale możnaby tego uniknąc.

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #130 dnia: 02 Sty, 2010, 23:13:22 »
Co do ratrakowania to rzadko kiedy stoki są dobrze przygotowane, chyba oszczędzają na paliwie albo mają kiepsiego operatora. Przecież inne stoki w Polsce potrafią przygotować, ratrak mają profesjonalny więc powinień pracować non-stop, a tak naprawdę pracuje tylko skuter śnieżny...

Offline mariusz20211

• Weteran
« Odpowiedź #131 dnia: 02 Sty, 2010, 23:30:07 »
Co do tras orczykowych, w ubieglym roku były nie najlepsze w niektórych miejscach mozna było sobie urwac(wiadomo co)... a w tym roku myslęł, że bedzie lepiej. Mam nadzieje ze obsluga moze bardziej zadba o stan tras orczykowych.   
Literka M    Literka K   Literka S     Jak  MKS   ;D

Piotrek

• Gość
« Odpowiedź #132 dnia: 02 Sty, 2010, 23:39:54 »
ostatnio ratrakowny był chyba w czwartek, przed otwarciem, jak na mój gust na czarnej trasie było wtedy zbyt dużo lodu, bądź to kwestja naostrzenia krawędzi.

Tomazi

• Gość
« Odpowiedź #133 dnia: 03 Sty, 2010, 00:59:26 »
Byłem w nowy rok i dzisiaj,
w nowy rok  było fajnie bo mało ludzi ale stoki do kitu.. jeden lod.
Dzisiaj do 11 było w miare, ale pozniej zaczal sie taki kociol.. i faktycznie nie slyszalem za czesto polskiej mowy

Co do Litwinow.. hmm tez nie mam dobrego zdania, przede wszystkim po tym co widze na drochach,
A w gorach kiedys przyjechali busem i zaparkowali go w samej bramie wjazdowej na posesje.
Przyjechalem na kwatere a tu nie ma jak zaparkowac. Poprosilem zeby przestawili samochod bo nie ma jak wjechac, a oni na to ze oni musza tutaj bo maja lyse opony i nie przestawia.
Wtedy spytalem sie ich czy lepiej sie im bedzie jutro jezdzilo na samych felgach??.. chyba zrozumieli aluzje i przestawili...

Ale podobno my sie kiedys tak zachowywalismy na zachodzie... smutne nie?

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #134 dnia: 03 Sty, 2010, 06:44:48 »
Jakby nie patrzeć :P Ma dla nich to teraz "zachód" :D
   [img height=50]http://lh3