Autor Wątek: Szelment - ośrodek sportów zimowych, wyciąg narciarski  (Przeczytany 97367 razy)

Usia

• Gość
Odp: Szelment - ośrodek sportów zimowych, wyciąg narciarski
« Odpowiedź #150 dnia: 11 Sty, 2009, 15:16:45 »
Witam! Często odwiedzam stoki na Szelmencie i co do ich przygotowania mam kilka zastrzeżeń, jednak nie to boli mnie najbardziej. Kilka razy zdarzyło mi się być świadkiem karygodnego zachowania dyrekcji - kierownictwa wobec swoich pracowników! Jak można na oczach wszystkich wydzierać się na nich, jak na gówniarzy? Przecież to jest dopiero początek ich pracy i mogą mieć jeszcze jakieś niedociągnięcia! Chociaż ja osobiście nie mam dla nich nic do zarzucenia - bardzo miła obsługa! Jeśli przełożeni nie umieją trzymać nerwów na wodzy i przekazywać swoich uwag w inny sposób podwładnym - to może nie powinni zajmować takich stanowisk! Przykro naprawdę było tego słuchać osobie postronnej, a co dopiero pracownikowi! Apel do dyrekcji - więcej szacunku dla swoich pracowników!!!!! Pozdrawiam i do miłego zobaczenia na stoku!

Esox

• Gość
« Odpowiedź #151 dnia: 11 Sty, 2009, 20:07:25 »
niedzielne widoczki.....

« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2009, 20:47:28 wysłana przez noka »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #152 dnia: 11 Sty, 2009, 21:00:56 »
@Usia
Ja też uważam, że ludzie z obsługi stoku robią to, co do nich należy. M.in. pomagają narciarzom po upadku, zwalniają orczyk np. dla dzieci itp.
Być może kierownictwo dostrzega jakieś inne błędy, natomiast "wydzieranie" się na pracownika w obecności klienta jest po prostu żenujące (bez obecności klienta zresztą też). Wkrótce wypunktuję na Forum parę błędów kadry zarządzającej ("haki" zbierają się same)  ;D

@Esox
Widzę, że stok trochę popłynął, ale ludzi nadal jest sporo. Dzięki za kolejne, świeże fotki. Odwdzięczę się reklamą Apres-Ski na głównej stronie Forum.  8)
PS.
Czy legendarny wyciąg "D" już działa?

Offline pawy

• - VIP -
« Odpowiedź #153 dnia: 11 Sty, 2009, 21:19:36 »
Jako, że nie byłem jeszcze na Szelmencie to tak zapytam, jak wygląda sytuacja z Apres-Ski?

Esox

• Gość
« Odpowiedź #154 dnia: 11 Sty, 2009, 21:31:10 »
Wyciąg D działał, korzystało z niego sporo osób, kolejka niemniejsza niż na C, recenzji dzisiaj nie będzie bo go nie testowałem, jutro coś napisze o trasie D, mogę robić za zastepczą kamerkę one-line
Kadra ośrodka to ludzie którzy nigdy nic podobnego wcześniej nie robili, jednak podjęli się wyzwania, które na początku z pewnością ich przerasta… ale chwała im za to że to w ogóle działa, wiem z bezpośrednich rozmów że mrozy wyznaczyły nowe realia i muszą z tym sobie dawać radę a stąd już niedaleko aby nerwy puszczały, wierzcie mi oni są w niezłym stresie.. co oczywiście nie usprawiedliwia braku kultury osobistej, jednak z lekka łagodzi osąd…
ApresSki też zamarzła, otwierałem wiele takich lokali latem, ale ten jest pierwszy zimą i od razu prawdziwą bo suwalską, proszę jeszcze o cierpliwość wszystko na dobrej drodze ( obiecuje koncert na otwarcie), też jestem w stresie, ale się na nikogo nie wydzieram ha ha…  chyba że do lustra…..
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2009, 21:33:57 wysłana przez Esox »

kilover

• Gość
« Odpowiedź #155 dnia: 11 Sty, 2009, 21:50:12 »
Usia, wykazałaś klasę,  czuje że jesteś prawym człowiekiem, wyczulonym na tak podstawowe zagadnienie z zakresu zrządzania zasobami. Pozdrow.
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2009, 22:08:44 wysłana przez pawy »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #156 dnia: 12 Sty, 2009, 00:01:11 »
My z dala od Suwałk ,dziękujemy Wam wszystkim za zdjęcia i relacje z nowo otwartego obiektu. Jak dobrze się ułoży zobaczymy ,go w naturze w okresie letnim ,a to nie będzie to co widzimy na zdjęciach.Pozdrawiam

pawel205

• Gość
« Odpowiedź #157 dnia: 12 Sty, 2009, 10:06:51 »
Witam, chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, iż ruszyła kamera internetowa na stronie www.wosir-szelment.pl
Pozdrawiam wszystkich amatorów białego szaleństwa.

gienia

• Gość
« Odpowiedź #158 dnia: 12 Sty, 2009, 14:43:05 »
Witam na forum
na Szelment po raz pierwszy pojechaliśmy w sylwestra i miło spędziliśmy tę noc,niestety jeszcze uczę sie jeździć i brakuje mi tzw oślej łączki jest zjazd dla dzieci ale na nauke jest trochę za stromy.Takich jak ja na stoku spotkałam wiele osób i kazdy zgodnie twierdzi że nie ma gdzie sie uczyć a nie wszyscy moga pozwolić sobie na indywidualną nauke z instruktorem.Ośla łączka potrzebna.Chyba ktoś o nas zapomniał.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #159 dnia: 12 Sty, 2009, 17:21:25 »
Witaj gienia!

Jeśli ten zjazd dla dzieci jest mimo to za stromy - proponuję miejsce pomiędzy orczykami C oraz A/B. Tam nachylanie stoku jest minimalne i widziałem wiele osób, które pierwszy raz w życiu zakładały narty na nogi. Mogą być tam jednak nierówności (bo to nie jest oficjalny stok) i towarzystwo małych dzieci na sankach.

Podejrzewam jednak, ze szybko "wskoczysz" na normalny orczyk, np. D.

Esox

• Gość
« Odpowiedź #160 dnia: 12 Sty, 2009, 17:48:27 »
Najmniej narciarzy w tygodniu jest zdecydowanie w poniedziałek, dwa i pół czynnych wyciągów skutecznie rozłożyły i tak niewielką frekwencję, trasa D bez nadęcia ale nadaje się tylko dla uczących sie i początkujących, w połowie trzeba wysiąść i zacząć pchać... zdecydowanie polecam paniom bez sportowych zacięć i tym którzy bez stresu ( zatrzymają się na dole bez hamulca) pragną szlifować początki kariery….

« Ostatnia zmiana: 12 Sty, 2009, 18:36:48 wysłana przez noka »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #161 dnia: 12 Sty, 2009, 18:43:29 »
No to problem miejscówki do nauki rozwiązał się sam.   ;)

No to jeszcze 2 pytania:
Czy jest prowadzone dośnieżanie, aby ubytki uzupełnić ubytki śniegu na stoku (zwłaszcza C)
Czy wyciąg D jest (będzie) czynny cały czas?

Generalnie chodzi mi o to czy np. w środę - czwartek będzie można pośmigać na jednym i drugim wyciągu.

Esox

• Gość
« Odpowiedź #162 dnia: 12 Sty, 2009, 19:03:18 »
Dośnieżanie odbywa się teraz głównie na A B i " ściance" powinno być widać na fotce nr4 ale nie widać bo  fotka z fonu.
Wygląda na to że ośrodek dąży do uruchomieniu wszystkich wyciągów i pewnie wszystkie będą eksploatowane przez cały dzień.
Ośrodek póki co jest organizacją „non profit” nie nastawioną na zyski a na promocje regionu i uatrakcyjnienie okolicy, tak każe dotowana kasa z Uni.
Nie powinni głównie kierować się ekonomią czyli opłacalnością tylko jak wyżej. Dlatego puszczą wszystkie orczyki nawet gdy będą chodzić pustawo… tak mi się zdaje

Esox

• Gość
« Odpowiedź #163 dnia: 13 Sty, 2009, 18:36:53 »
wtorek mroźny i trochę wietrzny, ale od rana ( kilka litwinińskich samochodów z narciarzami zwiedzionych różnicą czasu,  grzecznie przez godzinę truchtali czekając na uruchomienie wyciągów) dużo większa frekwencja niż wczoraj, jednak ok 17:00 wyciąg D ciągał ...jednego zawodnika... trzeba posypać drogę dojazdową do D bo tylko patrzeć jak dojdzie do stłuczek...
"ścianka" już w większości zaśnieżona należy spodziewać sie rychłego otwarcia...

złączyłem posty i fotki zmieniłem//pawy
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2009, 22:28:44 wysłana przez pawy »

kilover

• Gość
« Odpowiedź #164 dnia: 13 Sty, 2009, 21:03:06 »
Pozdowienia dla naszych przyjaciół litewskich,Wy bardziej doceniacie ten stok, niż  bliżej mieszkający rodacy!
Rosjanie od Wa nie odbiegają. Dziekuję z taką aprobatę. Dla prawdziwych narciarzy, którzy pragną szalonej jazdy, bez względu
 na warunki atmosferyczne, serdecznie pozdrowienia.