UWAGA:
Ten wątek jest już zamknięty. Zapraszam do nowego tematu:
Wyciąg narciarski WOSIR Szelment
Podlaskie Centrum Sportów Zimowych - Szelment nie będzie gotowe na ten sezon narciarski.
Stan inwestycji na Jasionowej Górze wygląda na dzień dziejszy tak:
Fot.-1

Zastanawia mnie pewna sprawa. Zdjecie przedstawia jedną z tras narciarskich, dosyć stromą i z długim najazdem. U podnóża góry rozpoczęto budowę parkingów dla samochodów. Gdzie w takim razie narciarze będą wyhamowywać?Bo prędkość na dole będzie spora. W tej chwili nie przychodzi mi inna myś, jak tylko sręt w prawo o 90
o (na zdjeciu będzie to w lewo). Podobne rozwiązanie jak na Dąbrówce tyle, że tam chyba jest ładgoniejszy zjazd. Jesli tak właśnie ma być - to koszmar. Zamiast cieszyć się długimi szusami, zaraz na dole góry trzeba będzie hamować i gwałtownie skręcać. Poza tym da to taki efekt, ze po kilku zjadach w zakręcie będzie niebezpieczny lód - jak na Dąbrówce.
Fot.-2

Gdzieś w tamtą stronę trzeba chyba wykręcać po zjeździe. Oczywiście mieszcząc się przed parkingiem.
Fot.-3

....i dlatego jeszcze nie w tym roku

Fot.-4

Droga dojazdowa - na razie "w proszku"
Fot.-5

To chyba będzie half-pipe dla snowboard'ów (ten jakby wąwozik).
Fot.-6

Brązowy pas u podnóża góry to droga dojazdowa i parkingi dla samochodów (ale bezpieczniej dla samochodów i narciarzy będzie zaparkować je w innym miescu

).
Przyznam, że nie chciało mi się wchodzić na górę. Ale jeśli ktoś się tam wybiera i może przypadkiem będzie miał aparat, to prosze zrobić zdjęcie pokazujące jak te trasy wyglądają z punktu startu.
Tymczasem w tym sezonie pozostaje Dąbrówka i Piękna Góra ( nie licząc prawdziwych gór).