Autor Wątek: Suwalczanka najlepszą pięściarką Pucharu Polski  (Przeczytany 1023 razy)

Offline Sante

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Mężczyzna
Suwalczanka najlepszą pięściarką Pucharu Polski
« dnia: 30 Lis, 2009, 11:01:03 »
Martyna Letkiewicz, zawodniczka OSiR Suwałki została wybrana najlepszą zawodniczką Pucharu Polski w boksie kobiet, który odbył się w Grudziądzu. Suwalczanka okazała się najlepsza w kategorii juniorek.

Martyna Letkiewicz uprawia boks od września 2007 r., czyli od początku funkcjonowania sekcji suwalskiego OSIR-u. Tenerami suwalskich pięściarzy są Paweł Pasiak i Zdzisław Kuś.

W Grudziądzu startowało 50 zawodniczek - 26 seniorek i 24 juniorki. W finale Martyna Letkiewicz zmierzyła się z Moniką Stolman (Boxing Team Chojnice). Zawodniczka z Suwałk z łatwością pokonała rywalkę (wynik walki finałowej - 3:0).


Czyli kolejne talenty w Suwałkach się wychowują. Tak jak patrzę, przed laty w Suwałkach sport nie był mocną stroną a teraz to się zaczyna rozkręcać. Jak myślicie Suwałki mają szanse na wychowanków przyszłych reprezentantów Polski w danych konkurencjach?


jabłuszko

  • Gość
Odp: Suwalczanka najlepszą pięściarką Pucharu Polski
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Gru, 2009, 16:02:39 »
Myślę, że jak najbardziej! Martyna może byc tego najlepszym przykładem. Przez wiele lat nie było sekcji w suwałkach a gdy została otworzona odrazu pojawiły się sukcesy. Mamy naprawde zdolna młodzież tylko trzeba dac im szansę a raczej stworzyć warunki aby mogłu rozwijać swój talen :) Uważam, że jeszcze w nie jednej dyscyplinie były by sukcesy tylko ktos to musi ja rozpromować, no a najpierw założyć sekcję a chociażby sekcję gimnastyczną!