Autor Wątek: SKB Litpol Malow Suwałki- AZS Olsztyn  (Przeczytany 1735 razy)

Offline the_mask

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2699
  • Płeć: Mężczyzna
  • << SIERŻANT SZT. >>
SKB Litpol Malow Suwałki- AZS Olsztyn
« dnia: 16 Paź, 2010, 08:45:25 »
Ekstraklasa badmintona: SKB Litpol Malow Suwałki- AZS Olsztyn

Miejsce: hala I LO
Rozpoczęcie: 12.00

       Nowy sezon inauguruje SKB Litpol Malow Suwałki. Suwalczanie bronić będą tytułu Drużynowego Mistrza Polski w badmintonie. W pierwszym meczu, w sobotę (16 października) o 12.00, podejmą w hali I LO AZS Olsztyn.
       W tym sezonie zespół SKB został poważnie przemeblowany. Do Piasta B Słupsk odszedł Maciej Kowalik, a wygrywająca wszystkie mecze w polskiej lidze Chinka Lin Ling Wang będzie musiała długo pauzować z powodu kontuzji. Dlatego zdecydowano się na poważne wzmocnienia. Suwalski team zasilą: najlepsza Ukrainka Olga Prus, najlepszy Litwin Kęstutis Navickas oraz wracający do Suwałk Michał Łogosz, który będzie grał w deblu wspólnie z Adamem Cwaliną. Warto dodać, że obaj zrezygnowali z gry w lidze niemieckiej.
         Skład SKB uzupełnią: Łukasz Moreń, Małgorzata Kurdelska, Joanna Szleszyńska, Maciej Poulakowski, Mateusz Szwejkowski, Maria Taraszkiewicz i jeśli zajdzie taka potrzeba, grający trener Jacek Niedźwiedzki.
          Kadra liczna, ale okazji do gry nie zabraknie. W tym roku ekstraklasa zagra bowiem nowym systemem. W każdym meczu będzie rozgrywanych sześć spotkań, a po rundzie zasadniczej trzy najlepsze zespoły wystąpią w rundzie finałowej.
        - Mamy jeszcze silniejszą drużynę niż przed rokiem, ale inni też nie spali. Najbardziej wzmocnił się Technik Głubczyce, do którego wrócił najlepszy polski singlista Przemysław Wacha. W tym zespole zagra również bardzo mocny Chińczyk- powiedział Radiu 5 Jerzy Szleszyński, prezes SKB Litpol Malow Suwałki.