Autor Wątek: EURO 2012  (Przeczytany 14170 razy)

Offline kaziu

• Forumowicz
  • *
Odp: EURO 2012
« Odpowiedź #165 dnia: 16 Cze, 2012, 23:17:39 »
Może to dziwne ale się trochę cieszę z tej porażki bo być może teraz odważy się ktoś i zrobi porządek z pzpnem.
Milicja też była obywatelska...

Offline Kingston87

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #166 dnia: 16 Cze, 2012, 23:28:27 »
Po Euro 2008 i po Mundialu 2010 nie zrobili porządku to znając życie teraz też nie zrobią. Jedyne co mnie cieszy że mamy łatwą grupę w eliminacjach do MŚ 2014. Polska, Ukraina, Anglia, San Marino, Mołdawia i Czarnogóra. Więc jest szansa że zagramy w barażach o ile wygramy z Ukrainą bo że z Anglią przegramy to prawie pewne za to prawie pewne jest to że wygramy z San Marino, Mołdawią i Czarnogórą podkreślam PRAWIE PEWNE.
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2012, 23:32:40 wysłana przez Kingston87 »

Offline suw8

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #167 dnia: 16 Cze, 2012, 23:42:27 »
,,Łatwa grupa" dajcie już spokój z tym określeniem. Na EURO2012 też była łatwa grupa, a Polska zajmuje w niej ostatnie miejsce  :facepalm:
Odpadliśmy trudno, a wcale nie było to łatwa grupa. Grecy mistrzowie europy z 2004 roku. Czesi w ostatnich latach ćwierćfinały i półfinały na EURO. Rosjanie w EURO2008 półfinał. Trzeba przyznać, że mieliśmy bardzo trudną grupę to tak na pocieszenie  :D Druga sprawa to na EURO gra 16 drużyn, a więc nie ma słabych drużyn. Na kolejnych mistrzostwach europy 2016 we Francji zagra 24 drużyn, a do kolejnej fazy 1/8 awansuje aż 16 drużyn. Wystarczy więc tylko awansować do tych mistrzostw i będą szanse awansować do kolejnej fazy z 3 miejsca.

Na koniec trzeba przyznać, że taki jest poziom polskiej piłki i nic w najbliższych latach się nie zmieni, bo jak na mistrzostwach odbywających się w kraju nic nie osiągamy to kiedy ? :facepalm:

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #168 dnia: 16 Cze, 2012, 23:46:35 »
Gdzieś po pół godzinie (oczywiście możemy się spierać czy to była 25. czy 35 minuta) zacząłem przeżywać swoiste déjà vu z meczu otwarcia. Czyli po bardzo dobrym początku nasza reprezentacja zgasła. Doprawdy nie wiem czy to kwestia psychiki czy złego przygotowania kondycyjnego? Smudzie zabrakło konsekwencji. Zespół przygotowywał w systemie 4-2-3-1, ale pod wpływem złudnego sukcesu z Rosją (cóż również odpadła) uparł się na 4-3-2-1 i wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle, Lewandowski miotał się, wracał nawet nasze pole karne..!  Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, iż to tylko gdybanie. Tak domagaliśmy się zmian i co? Wszedł Grosicki, przeprowadził jeden rajd i dostosował się poziomem do reszty zespołu. Ciekawe jak by było z Wolskim? Też pewnie zgasłby wnet po wejściu. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że ten zespół po paru małych, acz niezbędnych zmianach, coś zwojuje w eliminacjach do MŚ. Ciekawe kto go będzie prowadził..?
PS  Ja bym Ukrainy i Czarnogóry nie lekceważył...

Offline Kingston87

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #169 dnia: 17 Cze, 2012, 00:17:03 »
Ukrainy nie lekceważę jednak pokazała co potrafi. Zespołu Czarnogóry nie znam ale nigdy z nimi nie graliśmy (jako oddzielna reprezentacja Czarnogóry). Chociaż jak potrafimy przegrać z Ekwadorem.
« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2012, 00:19:49 wysłana przez Kingston87 »

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #170 dnia: 18 Cze, 2012, 09:16:05 »
Gdzieś po pół godzinie (oczywiście możemy się spierać czy to była 25. czy 35 minuta) zacząłem przeżywać swoiste déjà vu z meczu otwarcia. Czyli po bardzo dobrym początku nasza reprezentacja zgasła. Doprawdy nie wiem czy to kwestia psychiki czy złego przygotowania kondycyjnego? Smudzie zabrakło konsekwencji. Zespół przygotowywał w systemie 4-2-3-1, ale pod wpływem złudnego sukcesu z Rosją (cóż również odpadła) uparł się na 4-3-2-1 i wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle, Lewandowski miotał się, wracał nawet nasze pole karne..!  Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, iż to tylko gdybanie. Tak domagaliśmy się zmian i co? Wszedł Grosicki, przeprowadził jeden rajd i dostosował się poziomem do reszty zespołu. Ciekawe jak by było z Wolskim? Też pewnie zgasłby wnet po wejściu. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że ten zespół po paru małych, acz niezbędnych zmianach, coś zwojuje w eliminacjach do MŚ. Ciekawe kto go będzie prowadził..?
PS  Ja bym Ukrainy i Czarnogóry nie lekceważył...

Tego nie ma co komentowac nawet. To była żenada, żenada. Masz rację Wojtku, że dobry początek ale tylko czy napewno z naszej strony? Bo moim zdaniem to Czesi pozwolili nam zagrac dobrze te 15-20 min. Przetrzymali to i sytuacja sie odwórciła. Dziwi mnie to że przegrywając nawet nie zaczelismy grac pressingiem (no może poza oststnimi 10 minutami). Brak słów. Co się tyczy grupy eliminacyjnej to żeby się nie okazało że San Marino nam dokopie.
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #171 dnia: 18 Cze, 2012, 19:06:22 »
Pozwolę mieć odmienne zdanie w tej materii. Że niby taka była taktyka naszych południowych sąsiadów? Moim zdaniem, to po prostu Polacy - za wyjątkiem jednej sytuacji - uniemożliwiali Czechom przeprowadzanie jakichkolwiek akcji ofensywnych, ba! przecież tamci nie mogli wyjść z własnej połowy. Nasi poszaleli i jak z Grecją spuścili z tonu :-\. Co ciekawe Polacy - w odróżnieniu od naszych wcześniejszych występów na MŚ i ME w tym wieku - w każdym, ze swoich trzech meczów oddali więcej strzałów niż przeciwnicy! A co by było gdyby Smuda trzymał się swoich wcześniejszych ustaleń taktycznych i nie zapychał środka pola trzema defensywnymi pomocnikami - w tym jednym bez formy.  Jako trener zawsze był za "grą na tak", tu skrewił* i poszedł w kunktatorstwo. Już przed meczem z Grecją zwróciłem uwagę na to, że stwierdził, iż remis z Grecją będzie sukcesem. Zapomniał biedak, że od czasu wprowadzenia nagradzania zwycięstwa trzema punktami, wartość remisu dramatycznie spadła.
Ja bym jednak lokował pewne nadzieję z tą drużyną. Zdania o potencjale ofensywnym nie zmieniam. Z kolei obrona się scementuje i nie będzie popełniała kardynalnych błędów. Tym bardziej, że przecież i Perquis, i Boenisch de facto nie grali przed mistrzostwami...
Ważne, rzecz jasna, kto zostanie trenerem. Wiadomo, że mówi się o dwóch "szkołach": zagranicznej i krajowej. Ja bym je pogodził osobą Piotra Nowaka...

*Cóż konsekwencji to trenerowi w wielu sprawach zabrakło, ale to temat na inny wywód...

Offline Kingston87

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #172 dnia: 19 Cze, 2012, 13:52:23 »
W jednym z wywiadów Grzegorz Lato zapowiadał, że jeśli Polska nie wyjdzie z grupy to podejmie "męską decyzję". Na razie jednak nie widzi powodów, by podawać się do dymisji. Zapowiada, że kadrę poprowadzi nowy trener.

Jak wiadomo polskiej reprezentacji nie udało się osiągnąć minimalnego celu, czyli wyjść z grupy i walczyć o finał. Po przegranym meczu z Czechami w mediach nie brakuje wezwań, by Grzegorz Lato, prezes PZPN, podał się do dymisji. Tym bardziej, że sam w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego zapowiedział, że jeśli Polska nie wyjdzie z grupy to podejmie "męską decyzję". Czy tak się stanie?

Na wtorek (19 czerwca 2012 roku) Grzegorz Lato zwołał konferencję prasową, na której poinformował dziennikarzy, że nie widzi powodów, by podawać się do dymisji. Dodał jednocześnie, że wybory nowego prezesa PZPN odbędą się 26 października 2012 roku. Zaznaczył, że o tym czy będzie kandydował w wyborach do nowych władz PZPN zdecyduje 5 lipca.

Podczas konferencji prasowej Grzegorz Lato zapowiedział także, że w kolejnych meczach polską kadrę poprowadzi nowy trener. Od poniedziałku do PZPN napływają różne propozycje w sprawie nowego trenera. Rozdzwoniły się telefony m.in z Czech i Brazylii. Lato dodał, że decyzja w sprawie nowego trenera musi być szybka, ale rozsądna. Rozmowy z potencjalnymi kandydatami odbędą się w najbliższych dniach.

Szef PZPN poinformował także, że nie ma pretensji do drużyny aa słaby wynik na Euro 2012. Stwierdził jednocześnie, że to "nasza wspólna porażka".
Źródło: media2.pl

Cyrk będzie trwał dalej najkrócej do 26 października.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #173 dnia: 20 Cze, 2012, 16:31:04 »
Przyznaję, ze mój "entuzjazm" co do przyszłości naszej reprezentacji mocno osłabł po przeczytaniu tego =>
http://www.sport.pl/euro2012/1,109071,11973055,Polska_na_Euro_2012__Boniek__Stalo_sie__I_to_bardzo.html

O Nowaku też zdanie zmieniłem...

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #174 dnia: 22 Cze, 2012, 22:58:21 »
Grecy w końcu odpadają. Od początku turnieju nie podobała mi się ich gra (styl), a farta mieli aż nadto :) Wolałbym w tym spotkaniu zobaczyć Rosję, Czechów ... o naszych orłach nie wspominając. Woli walki odmówić im jednak nie można.

Niemcy natomiast pokazali świetny futbol i wg mnie wygrają te mistrzostwa. Wydaje się prawie niemożliwe biegać na pełnych obrotach przez cały mecz (zwłaszcza jak się porówna ich grę z naszą reprezentacją) ... ale to są Niemcy ;)

Offline kuba1193

• Weteran
« Odpowiedź #175 dnia: 22 Cze, 2012, 23:38:45 »
Jeżeli nie będzie finału Hiszpania - Niemcy. To niebywale będzie to zaskoczenie i sensacja, że tak się nie stało. Równie ciekawy również mecz finałowy może być Francja - Niemcy.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #176 dnia: 23 Cze, 2012, 20:33:34 »
Przed chwilą słuchałam wiadomości na Polsacie i....doznałam szoku,z którego szybko nie wyjdę  ;)

Śmieszne było dla nas,że inne kraje nie znają topografii naszego kraju. Oboje z Rockersem śmialiśmy się,że bliskie nam miasta zmieniły swoje miejsca na mapie. Już się nie dziwię,bo pokazaną mapę nie tworzyły nasze polskie umysły. Dziś usłyszałam,jak polski dziennikarz wypowiedział się,że: Portuglaczycy opuścili zachodnio-pomorską Opalenicę. Wobec tego ja również mieszkam w zachodnio-pomorskim,a nie w Wielkopolsce. Przecież Opalenica znajduje się 39 km od Poznania-30 minut drogi samochodem,a 50 min pociągiem.
Wyjątkowo mnie to zabolało,bo Opalenica,to miejsce gdzie spędzałam wiele czasu w dzieciństwie i młodości.
Jakie wykształcenie ma człowiek,który nie zna geografii swego kraju i brakiem swej wiedzy kompromituje nasz kraj? Wstyd :-\ 

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster

Offline Kingston87

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #178 dnia: 26 Wrz, 2012, 00:21:47 »
Nie wiedziałem gdzie ten link podać to podaję tutaj:
http://www.polskatimes.pl/artykul/664387,grzegorz-lato-nie-bedzie-kandydowal-na-prezesa-pzpn-wszyscy,id,t.html

Grzegorz Lato wycofał swoją kandydaturę na fotel prezesa PZPN!!!!  :spoko:

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #179 dnia: 22 Lis, 2012, 20:51:55 »
Aukcja Euro 2012 -Najwyższą kwotę uzyskała do tej pory piłka z podpisem Platiniego i wynosi 473 zł.

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/704229,aukcja-euro-2012-najwiecej-placa-za-pilke-z-podpisem,1,3,id,t,sm,sg.html#galeria-material