Autor Wątek: Podsumowanie sezonu 2009/2010  (Przeczytany 933 razy)

Offline mariusz20211

• Weteran
Podsumowanie sezonu 2009/2010
« dnia: 03 Maj, 2010, 20:56:54 »
No cóż tu powiedzieć były wzloty i upadki...
Literka M    Literka K   Literka S     Jak  MKS   ;D

Offline noka

• Administrator
Odp: Podsumowanie sezonu 2009/2010
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maj, 2010, 21:47:31 »
No cóż ... to żeś się nie wysilił  :D

Początek sezonu Ślepsk miał bardzo słaby. Jako pierwszoligowy beniaminek oddawał pola rywalom nawet na własnym parkiecie. Dało się zauważyć, że mimo dużych umiejętności zawodnicy nie mieli śmiałości do wygrywania. Grając z bardziej doświadczonymi drużynami wychodzili na parkiet trochę jakby bez przekonania, podejmując walkę dopiero w końcówkach meczy, gdy sytuacja była już niemal przesądzona. Efekt - ostatnie miejsce w tabeli na półmetku.

Zmiana boiska z ogólniakowej hali na OSIRkę jakby odmieniła zespół. Respekt przed pierwszoligowymi pewniakami odszedł w niepamięć ustępując miejsca agresywnej i dynamicznej grze. Do końca sezonu Ślepsk pozostał niepokonany na swoim parkiecie. Zaczął się również marsz w górę tabeli, a właściwie ucieczka ze strefy spadkowej. Do szczęścia zabrakło niewiele i zamiast grać o bardziej szczytne cele, rozpoczęła się barażowa nerwówka. Jednak wszytsko dobre co się dobrze kończy. Pozostajemy w pierwszej lidze i oby następny sezon potwierdził, że zasłużenie.

Słyszałem komentarze kibiców, że za rok celujemy w Plus Ligę. Wydaje mi się to jednak przedwczesne. Patrząc na poprzedni sezon trzeba szczerze powiedzieć, że do ścisłej czołówki I ligi nam jeszcze trochę brakuje. Przede wszystkim regularnej formy i trzymania  wysokiego poziomu przez cały sezon. Tymczasem
No cóż tu powiedzieć były wzloty i upadki...

Dlatego przyszły sezon to bardziej czas na okrzepnięcie w lidze niż skok o poziom wyżej.

Na koniec parę słów o kibicach i kibicowaniu. Początkowo augustowscy kibice zespołu nie byli zachwyceni "suwalskim" kibicowaniem, a podział na "miasta" był wyraźnie odczuwalny. Z jednej strony trudno się temu dziwić, gdyż Augustowianie są częścią zespołu i jego historii. Tego im nikt nie odbierze.  Z drugiej jednak strony, cóż winien kibic z Suwałk, że władze w Augustowie miały inne priorytety. Na szczęście zwyciężył zdrowy rozsądek i wspólna pasja do siatkówki. Coraz więcej kibiców deklaruje bardziej aktywne formy dopingu. Są pomysły na flagi, banery i wspólne wyjazdy. Nie wiem jak wcześniej działał klub kibica, ale wydaje mi się , że teraz będzie dobry czas na zorganizowanie się i dobre przygotowanie do kolejnego sezonu.

Na zakończenie krótka infomacja - Zawodnikiem sezonu 2009/2010 zdaniem użytkowników Forum Suwałki został Mariusz Szlejter - Gratulacje!    

Offline mariusz20211

• Weteran
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj, 2010, 20:14:30 »
No to się teraz wysilę  ;D

Pierwszy mecz zaczęliśmy znakomicie 3:1 dla nas :) następne mecze były już niestety (nie owijając w bawełnę) beznadziejne... Ta zła passa moim zdaniem była wywołana przez BYŁEGO zawodnika Marka Wawrzyniaka... Nie mam pojęcia co on robił, ale wiem tyle że wprowadzał bardzo nie miłą atmosferę w klubie nie przychodził na treningi i ogólnie się "gwiazdorzył"... No i jeszcze nie szczęśliwy uraz naszego libero Tomasza Knasieckiego...

Jednak Po przerwie świątecznej przyszły ogromne zmiany :) Nowa hala, nowy  libero klub stara się o doping rozdaje trąbki dla najgłośniejszych sektorów, zawodnicy zaczęli podejmować się do walki od pierwszych minut ;) Zaczeliśmy wygrywać mecz za meczem :)

"Ślepsk jest na fali" tak komentowaliśmy koniec sezonu  ;D

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj, 2010, 21:15:20 »
No i jeszcze nowy nabytek z Vilna,który grał od pierwszego meczu tak jakby grał od zawsze w klubie.  A końcówka sezonu i popis gry Augusta,wspaniały pojedynczy blok,wystawki jedną ręką i bardzo szybki w obronie. Mam nadzieję że ma zapewnione miejsce na przyszły sezon :D

Offline mariusz20211

• Weteran
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maj, 2010, 21:55:38 »
Skoro już mówimy o Auguście to odegrał on wielką w pozostaniu w 1 lidze :)

Offline mariusz20211

• Weteran
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj, 2010, 16:42:26 »
No panowie i panie :) proszę o jakieś posty  ;D