Autor Wątek: Ślepsk Suwałki  (Przeczytany 52245 razy)

Offline MAM

• Super Poster
Odp: Ślepsk Suwałki
« Odpowiedź #285 dnia: 12 Lis, 2011, 20:37:54 »
. Czołówka jednak odjeżdza a za nami robi się gorąco.

Moim zdaniem jak na tą chwilę to czołówka chyba jest nieosiągalna,tak że to 4 miejsce żeby utrzymać to by było dobrze.Bo z tyłu jak mówisz jest gorąco i ciasno,można spadać nawet o kilka miejsc.  Aale będzie dobrze :spoko:

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #286 dnia: 03 Gru, 2011, 19:43:02 »
BBTS Bielsko-Biała - Ślepsk Suwałki
                        3    :    2

Ślepsk zaliczył dwa ciężkie nokauty w 1 i 2 secie (przegrana do 15) i wszystko wskazywało na łatwe zwycięstwo BBTSu za 3 punkty. Nasi jednak podnieśli się z kolan i kolejne 2 sety wygrali na przewagi. Tie-break był już jednak ponad siły biało-niebieskich.

Przy tak nierównej grze nie wiem czy gratulować walki do końca czy skrytykować fatalną postawę z początku spotkania. 
Chyba jednak gratulować. Mecz na obcym boisku z liderem tabeli i ugranie 1 punktu to na pewno powód do zadowolenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę bardzo nierówną dyspozycję zespołu w ostatnim czasie.

Jeśli dobrze liczę - po tej kolejce w tabeli pozostaniemy na tym samym miejscu.

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #287 dnia: 03 Gru, 2011, 20:21:38 »
Ten jeden punkt to ja bym brał w ciemno,biorąc pod uwagę jak zespół jest rozsypany  kontuzjami. Szkoda tylko bo apetyt wzrasta w miarę jedzenia ,że nie przywieżli  dwóch punktów bo bardzo mało brakowało.Będzie lepiej ,dobrze że w tabeli za mocno się nie miesza.

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #288 dnia: 03 Gru, 2011, 20:36:31 »
A to dzisiejsze wyniki:

I liga M: 10. kolejka - 03.12.2011

gospodarz   gość    wynik
tabela

Cuprum Lubin:   Wanda Kraków                  2:3
Energetyk Jaworzno:   Siatkarz Wieluń   -:-
MKS MOS Będzin:   Jadar Siedlce                  3:1
AZS Stal Nysa:   GTPS Gorzów Wlkp.                  3:1
BBTS Bielsko-Biała:   Ślepsk Suwałki                  3:2
Joker Piła:Pekpol Ostrołęka                          2:3

Offline kaziu

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #289 dnia: 06 Gru, 2011, 16:09:40 »
Najprawdopodobniej mecz Ślepska z Nysą zostanie przełożony
W tym roku jeszcze dwa mecze, oba w Suwałkach. Najbliższy mecz, kończący I rundę, zaplanowany wstępnie na 10.12.) z wiceliderem Stalą AZS PWSZ Nysa, na prośbę gości zostanie prawdopodobnie przełożony na 14.12. (godz. 17.00). Natomaist pierwsze spotkanie rundy rewanżowej z Energetykiem Jaworzno odbędzie się w piątek 16.12. o godz. 17.00.
« Ostatnia zmiana: 06 Gru, 2011, 16:32:39 wysłana przez the_mask »
Milicja też była obywatelska...

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #290 dnia: 13 Gru, 2011, 16:35:43 »
Polski Związek Piłki Siatkowej rozesłał do klubów trzy wersje systemu zakończenia rozgrywek I ligi siatkarzy w sezonie 2011/2012. W żadnej nie ma automatycznego awansu do PLUSLigi.

Wszystkie dają szanse aplikowania o miejsce w PLUSLidze czterem najlepszym zespołom po zakończeniu play-off. W wersji I i II w play-off grają zespoły, które po rundzie zasadniczej zajęły miejsca 1-8, w III tylko z miejsc 1-4, a z 5-8 kończą rozgrywki z lokatami po rundzie zasadniczej. We wszystkich wersjach przewidziano play-off o utrzymanie się w I lidze. Zagrają w nich zespoły z miejsc 9-12 po rundzie zasadniczej, a spadną dwaj przegrani w play -off.

Mam nadzieję, że w życie wejdzie opcja III, czyli play-off dla miejsc 1-4 o PlusLigę, 5-8 pozostają na takich miejscach jakie wypracowały sobie przez cały sezon, a 9-12 walczą o utrzymanie.
Pozostałe rozwiązania bardziej promują same rozgrywki play-off niż mecze ligowe. Teoretycznie z 8 miejsca po rundzie zasadniczej można by startować do PlusLigi. Trochę to bez sensu. Po co wówczas męczyć się w sezonie - wystarczy wbić się z formą na play-offy.

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #291 dnia: 13 Gru, 2011, 16:53:00 »
Też się kiedyś nad tym zastanawiałem. Grasz w lidze o zajęcie jak najlepszego miejsca, jak jesteś najlepszy to wchodzisz do Plus Ligi. Ale u nas wszystko jest skomplikowane :facepalm:

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #292 dnia: 14 Gru, 2011, 00:05:52 »
Pamiętajmy, że dywagacje na temat sposobu awansu stają się niepełne, gdy nie wspomnimy o – odgrywających bardzo ważną role – wymogach licencyjnych. Jak się ich nie spełni (czy prawdą jest fakt, że jednym z warunków jest pięciotysięczna hala?), to na nic się zda zajęcie „premiowanego” – w taki czy inny sposób – miejsca…

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #293 dnia: 14 Gru, 2011, 10:32:39 »
Zgadza się. Hala i budżet.

Offline Kafar

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #294 dnia: 14 Gru, 2011, 11:46:18 »
to nie fajnie :(
Odrzucam waszą rzeczywistość i tworzę własną.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #295 dnia: 14 Gru, 2011, 15:54:32 »
Pamiętajmy, że dywagacje na temat sposobu awansu stają się niepełne, gdy nie wspomnimy o – odgrywających bardzo ważną role – wymogach licencyjnych.

Moim zdaniem - niekoniecznie. Można (i warto) walczyć o awans do PlusLigi, nawet bez zamiaru faktycznego przejścia do niej w przypadku wygranej. Ślepsk chyba nie celuje tak wysoko, przynajmniej w tym sezonie, ze względów finansowych (wspomniane wymagania) i sportowych (kadra).  Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powalczyć do końca. Wiele wręcz przemawia właśnie za tym, np. prestiż, marketing (sukces przyciąga sponsorów), satysfakcja kibiców (bezcenna), podniesienie własnego morale i pewnie wiele innych.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #296 dnia: 14 Gru, 2011, 18:56:11 »
Ależ NOKO, ja nie sugeruję bynajmniej, ażeby Ślepsk odpuszczał. Wręcz odwrotnie! Moją intencją było tylko uświadomienie, iż gra w Plus Lidze obwarowana jest wieloma warunkami licencyjnymi.
A tak w ogóle czekam w domu na wynik Tie-Breaku :)

Offline kaziu

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #297 dnia: 18 Gru, 2011, 20:16:57 »
Dzisiaj Bartosz Krzysiek rozegrał bardzo dobry mecz w barwach AZS Olsztyn i już media piszą o nim w kontekście reprezentacji Polski :)
O tym człowieku będzie za chwilę głośno w całej Polsce. Kadra siatkarzy szuka utalentowanego atakującego, a z konieczności na tej pozycji podstawowym zawodnikiem zespołu Andrei Anastasiego jest nominalny przyjmujący, Zbigniew Bartman. Polska siatkówka posiada jednak talent klasy światowej, właśnie na pozycji atakującego.

Dysponujący ogromną siłą fizyczną i mierzący aż 208 centymetrów 21-letni Bartosz Krzysiek dziś praktycznie w pojedynkę rozbił typowany do detronizacji Skry Bełchatów zespół ZAKS-y Kędzierzyn Koźle. Młody atakujący, który dopiero rozpoczyna karierę ligową, zdobył w wygranym przez jego Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:1 spotkaniu aż 28 punktów.

Polski supertalent wykazał się imponującą jak na pozycję, na której występuje skutecznością 56%, kończąc 25 z 45 prób w ataku. Dołożył też 2 punkty zdobyte bezpośrednio zagrywką, to po jego serwisach "akademicy" najczęściej zdobywali punkty. Zaliczył też jeden punktowy blok. Wszystko to z przeciwnikiem, który w czwartek pokonał na wyjeździe najlepszy zespół świata, Itas Trentino.

Krzysiek zdobył niemal połowę punktów swojego zespołu w ataku (25 z 56). Już w zeszłym sezonie, w barwach Ślepska Suwałki młodzieżowy reprezentant Polski imponował skutecznością. Jeżeli podtrzyma dyspozycję, z pewnością zainteresuje się nim Andrea Anastasi, który szuka pewnego atakującego. Jeżeli kogoś nie przekonuje wiek Krzyśka, to warto przypomnieć, że reprezentacja Jugosławii zdobyła w 2000 roku olimpijskie złoto z... 21-letnim Ivanem Miljkoviciem na tej pozycji. Czy Bartosz Krzysiek jest brakującym ogniwem już wspaniale funkcjonującej reprezentacji Polski? Oby!
Milicja też była obywatelska...

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #298 dnia: 20 Gru, 2011, 13:30:26 »
   Mam nadzieję że u nas nigdy do takiego czegoś nie dojdzie  :dokitu:

Bójka siatkarzy po meczu GTPS Gorzów - Energetyk Jaworzno
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2011, 13:34:33 wysłana przez MAM »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #299 dnia: 20 Gru, 2011, 16:07:33 »
Co za ...  :dokitu:
Kary finansowe powinny się posypać i zakazy gry na jakiś czas. Ludzie nie po to na halę przychodzą, żeby takie spektakle oglądać.  :facepalm: