Autor Wątek: Ścieżki i trasy rowerowe w Suwałkach i na Suwalszczyźnie.  (Przeczytany 56746 razy)

Offline milkaas

• Forumowicz
  • *
Odp: Ścieżki i trasy rowerowe w Suwałkach i na Suwalszczyźnie.
« Odpowiedź #195 dnia: 19 Maj, 2011, 09:24:04 »
co do ścieżek rowerowych.. hmm.. jest ich naprawde mnustwo w suwałkach tylko dziwi mnie fakt ze rowerzysci chodz mają wyznaczoną sciezke jadą ulicą a na niektóych drogach jest ich ciężko wyprzedzic.. :/ :facepalm:

Offline Radek

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #196 dnia: 19 Maj, 2011, 09:29:33 »
Myślę, że w dużej części jest to wina jakości wykonania ścieżek po prostu. Tak jak kierowcom średnio uśmiecha się jeżdżenie po dziurach tak i rowerzystom (przynajmniej części) średnio pasuje centrowanie sobie obręczy o za wysokie krawężniki, które ustawia się w taki sposób nawet przy nowobudowanych drogach.

Swoją drogą o jakiej konkretnie drodzę w Twoim przypadku mówimy ?

Dodam jeszcze, że to, że jak mówisz jest ich mnóstwo nie musi wcale znaczyć, że są użyteczne. Aby takie były muszą tworzyć w miarę jednolity ciąg komunikacyjny.

Offline milkaas

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #197 dnia: 19 Maj, 2011, 09:32:35 »
chociażby mam na myśli Modrzewiową :) a i na reja widziałam rowerzyste na ulicy :facepalm:

Offline Radek

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #198 dnia: 19 Maj, 2011, 09:45:30 »
Na temat Modrzewiowej nie będę się wypowiadał bo nie pamiętam jak tam jest.

Co do Reja. To akurat mam coś do powiedzenia. To jest akurat wg mnie pod względem rowerowym "przebój" rowerowy Suwałk zeszłego roku. Tyle miejsca, tyle czasu, wszystko od nowa, naprawdę niewiele ograniczeń.

Tymczasem mamy wielkie krawężniki przy każdym przejeździe, które dodatkowo są poparte jeszcze odpływami wzdłuż jezdni (piękna kostka granitowa czy z czego ona tam jest). Żeby to przejechać bezboleśnie trzeba zredukować prędkość do praktycznie zerowej. Nie dziwię się, że komuś kto ma może troszkę "lepszy" rower, komuś kto jeździ tam często czy turyście z sakwami, średnio się uśmiecha wydawanie pieniędzy na centrowanie koła lub zwalnianie praktycznie do zera co kilkaset metrów.

Odnośnie krawężników:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. (Dz. U. Nr 43, poz. 430)

§ 48. 1. Pochylenie podłużne ścieżki rowerowej nie powinno przekraczać 5%. W wyjątkowych wypadkach dopuszcza się większe pochylenia, lecz nie większe niż 15%. Wysokość progów i uskoków na ścieżce rowerowej nie powinna przekraczać 1 cm.

Niestety mamy tu słowo "powinna" co daje szerokie pole do popisu.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2011, 09:52:25 wysłana przez Radek »

Offline milkaas

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #199 dnia: 19 Maj, 2011, 09:52:53 »
no masz racje
:D hehe tylko akurat te przypadki co widziałam to rowery plasy Z byc moze bali się ze do konca się rozsypią na krawężniku :D

Offline Radek

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #200 dnia: 19 Maj, 2011, 09:58:07 »
To, że lokalna "elita" rowerzytów całorocznych jeździ jak chce to akurat inna bajka  hehe ;D

Offline milkaas

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #201 dnia: 19 Maj, 2011, 10:04:50 »
rowerzysci to rowerzysci - moj maz pracowal z kolesiem co w zime w największe śnieżye jezdzil do pracy skuterem :D a w bagażniku tegoż skutera miał bumboksa  ;D to dopiero czad  :D

Offline gosienka

• Weteran
« Odpowiedź #202 dnia: 19 Maj, 2011, 18:42:25 »
Kilka fotek dla zachęty na wyciągnięcie rowerów z piwnicy itp.

Czy ktoś w najbliższym czasie planuje trasę do Stańczyk lub trenuje na zawody mtb?

[picasa width=800 height=533]host=picasaweb.google.pl&noautoplay=1&hl=pl&feat=flashalbum&RGB=0x000000&feed=http%3A%2F%2Fpicasaweb.google.pl%2Fdata%2Ffeed%2Fapi%2Fuser%2Fmocwiatru%2Falbumid%2F5608130679337110913%3Falt%3Drss%26kind%3Dphoto%26hl%3Dpl[/picasa]

Offline daniel

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #203 dnia: 19 Maj, 2011, 19:01:35 »
To co napisał Radek to prawda o reja, kto trochę jeździ rowerem to wie. Nie dość że wysoki krawężnik to jeszcze odpływy do wody jakby nie mogli wstawić na to metalowych przykryć. Porażka moim zdaniem po prostu odwalenie roboty.

Offline milkaas

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #204 dnia: 19 Maj, 2011, 19:44:46 »
ja raczej jak juz siadam "na koła" to 4 ale mąż jeździ rowerem dosc dużo.. tak z ciekawości podpytam jutro jak wróci z służby o te nasze "ścieżki rowerowe" bo on w tym temacie moze się wypowiedziec.. dziennie około 10-15km robi rowerem :D

Offline Radek

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #205 dnia: 19 Maj, 2011, 20:25:16 »
Czy ktoś w najbliższym czasie planuje trasę do Stańczyk lub trenuje na zawody mtb?

Można się spytać skąd takowe pytanie ?

Fotki trzeba powiedzieć bardzo ładne jak na moje oko.

Offline gosienka

• Weteran
« Odpowiedź #206 dnia: 19 Maj, 2011, 20:42:11 »
a tak bo mam w planach i na wypadek gdyby wiało to bym się podczepiła pod jakieś koło o:)
« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2011, 20:46:12 wysłana przez noka »

Offline xmen

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #207 dnia: 19 Maj, 2011, 20:44:28 »
Ja ostatnio zaczałem trenować  ;D . Do tej pory trenowałem picie piwa :cyk: ale rezultatem tego jest kazdy wie co :facepalm: . Robie sobie takie prywatne MTB  czyli wycisk na maxa w trudnym terenie . O zawodach raczej nie myślałem . Czasu mało i jezdże raczej wieczorami , szybka jazda 20 km na rozgrzewke a w weekendy jak jest czas to z 50 dyszek trzasne.Chętnie sie przyłącze do jakiegoś szaleńca co lubi szybkie zjazdy i podjazdy  w zakorzenionym terenie  ;D lubi czuć adrenalinę , wpadać co jakiś czas w pokrzywy :o i maskować rower błotem jak sie da najbardziej. :spoko:

Offline Tokken

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #208 dnia: 19 Maj, 2011, 22:13:29 »
Siemanko

Osobiście z kolegą (Emuv) z forum trenujemy już trochę na zawody MTB .  :)
Miłe jest to ,że takich zapaleńców robi się coraz większa grupa, jeszcze rok temu, kto by pomyślał. ;)

Teraz akurat nie ma zbytnio czasu na dłuższe wyjazdy, ale w następnym tygodniu jak najbardziej jeśli pogoda dopisze...
xmen, możemy kiedy ugadać się na jakiś wypad w teren. Do 100km dam radę, potem już różnie bywa  :-\
Jak coś PW po kontakt

Offline xmen

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #209 dnia: 19 Maj, 2011, 23:38:04 »
kurna chata 100 kilosów to dla mnie morderstwo , tak połowę tego przerzyje ;D zrzucam własnie zwały tłuszczowe z 90k więc wiadomo , ale spoko odezwę się z kumplem zapaleńcem co 80dyszek wyciagnie . Joł :spoko: