Autor Wątek: Ścieżki i trasy rowerowe w Suwałkach i na Suwalszczyźnie.  (Przeczytany 61335 razy)

Offline Tokken

• Stały Bywalec
  • **
Odp: Ścieżki i trasy rowerowe w Suwałkach i na Suwalszczyźnie.
« Odpowiedź #135 dnia: 11 Sie, 2010, 07:21:31 »
@The_mask
Pisząc, że powoli się ściemniało miałem na myśli małą szarówkę. Była godzina około 20:20
Światła by nic nie pomogły, nawet w pełen dzień jadąc bym go nie zauważył.
Kupki piasku widać z daleka, a tego niestety nie. Miejsce te obłożyliśmy kamieniami, żeby nikt tak się nie nadział jak ja. Może zaraz napiszecie ,że teraz jeszcze bardziej niebezpiecznie, ale kamienie widać z daleka i je ludzie ominą. 

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #136 dnia: 11 Sie, 2010, 07:23:44 »
Hmmm no dobrze zrobiliście, ale to dziwne, że ze ścieżki rowerowej wystaje pręt... Może ktoś go wbił tam na złość? Ostatnio jak tamtędy szedł, to te taśmy metalowe widziałem, ale leżały na poboczu, widać ktoś chciał sobie "zażartować" i udało mu się...

Offline Tokken

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #137 dnia: 11 Sie, 2010, 07:34:01 »
No nie wiem czy ktoś specjalnie to zrobił, możliwe.
Metalowe taśmy też są jednym końcem zabetonowane w tej studzience i nawet jakby ktoś chciał je z tamtąd wyrzucić to się nie da.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #138 dnia: 11 Sie, 2010, 08:01:31 »
No to chyba nie ten odcinek. Myślę że jakbyście zajechali do ich biura i powiedzieli o problemie, to zostałby usunięty.

Offline jesiotr1

• Weteran
« Odpowiedź #139 dnia: 11 Sie, 2010, 08:15:44 »
Jak jedziesz po mieście ścieżką rowerową 25 km/h to zdejm Kask - Daj równe szanse pieszemu.
Ja w Waszym wieku na ul.Kościuszki pod górę na wysokości hotelu Hańcza przekraczałem rowerem Wagant grubo ponad 50 km/h i nic się nie stało.

Offline Tokken

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #140 dnia: 11 Sie, 2010, 08:52:33 »
Jesiotr
Nie wiem jak Ty ale po 70km w nogach, jadąc na remontowanej ulicy nie specjalnie chce mi się pędzić. Jeździsz w mieście 50km/h, ok Twoja sprawa.  :P Ja mam swoje zdrowie, życie i wolę je chronić niż zapierdzielać jak Kamikadze.  :D
Uwierz mi że za miastem "nie wlekę się", jeśli nie wierzysz to zapraszam z nami na rower jak tylko wstanę na nogi.
Nie rozumiem Twojego dziwnego stwierdzenia: "Jak jedziesz po mieście ścieżką rowerową 25 km/h to zdejm Kask - Daj równe szanse pieszemu."
Wytłumacz dokładnie Panie kolarzu.
A teraz sobie wyobraź, jechałbym te 50 i zaczepił nogą o drut to by mi chyba nogę ze stawu wyrwało...

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #141 dnia: 11 Sie, 2010, 08:57:59 »
Myślę, że wypowiedź jesiotra to to był czysty sarkazm... jednak ścieżka rowerowa nie jest po to żeby pędzić...

A co do Pana jesiotra ;) to te 50 było POD górkę, czy Z górki? :D

Offline Tokken

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #142 dnia: 11 Sie, 2010, 09:04:06 »
Ścieżka rowerowa dla rowerów. Jak zobaczy się pieszego lecącego, frunącego czy też deptającego po owym pasie rowerowym, trzeba zwolnić a czasem nawet zatrzymać się.  ;D
25km/h nie uważam żeby to było jakąś kosmiczną prędkością na ścieżce.  :P :P

Offline emuv

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #143 dnia: 11 Sie, 2010, 10:20:10 »
Myślę, że wypowiedź jesiotra to to był czysty sarkazm... jednak ścieżka rowerowa nie jest po to żeby pędzić...
Nie, właśnie ścieżka rowerowa jest po to żeby rowerzysta mógł się poruszać po niej z prędkością jaka mu odpowiada. Przypominam, że jeśli istnieję ścieżka rowerowa to rowerzysta nie ma prawa korzystać z ulicy. Ograniczeń prędkości na ścieżkach rowerowych nie widziałem.
Co prawda to prawda, rowerzysta powinien posiadać całe obowiązkowe wyposażenie roweru, a co za tym idzie, światła przednie. Chciałem zauważyć, ze poza tym co pisaliście, są też na tych ścieżkach kupki piasku, które też mogą zrobić krzywdę. Jedynym rozwiązaniem, jakim mogę polecić, to udać się do biura BUDIMEX'u (koło myjni ręcznej, nowo powstającej) i zgłosić tam swój problem.
Rower musi być wg prawa wyposażony w:

1. światło pozycyjne przednie o barwie białej lub żółtej selektywnej,
   2. światło pozycyjne tylne barwy czerwonej,
   3. światło odblaskowe tylne czerwone o kształcie innym niż trójkąt,
   4. przynajmniej jeden sprawnie działający hamulec,
   5. dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nie przeraźliwym dźwięku.
Odblask więc nic by nie pomógł. Nie do końca rozumiem co znaczy światło pozycyjne (pewnie chodzi o te na baterie?) jeśli tak to też nie piszą tam jakie, a większość z nich daje takie słabe światło, że szkoda gadać. Ciekaw jestem co by szanowny moderator powiedział gdyby jadąc samochodem (nawet te 30 km/h) nagle zaczepił kołem o drut. Jeśli droga nie ma żadnych ostrzeżeń ani zakazu wstępu to można z niej korzystać normalnie i nie wiem jak tu tłumaczyć zabetonowany drut...
Także należy zwrócić większą uwagę i ograniczyć prędkość, bynajmniej po zmierzchu.
Drut był na tyle cienki, że nie widać go nawet na zdjęciu, więc chyba musielibyśmy jechać 5-10 km/h. 25 wydaje mi się bezpieczną prędkością na ścieżce rowerowej (na chodnikach specjalnie zwalniam, jakby ktoś się odzywał że na chodniku nie można to polecam samemu utratą jeździć na rowerze). I nie było jeszcze po zmierzchu był taki ledwo pół mrok :)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #144 dnia: 11 Sie, 2010, 10:39:00 »
Pozwolę sobie przytoczyć :) KRD ;)
Art. 33. 1. Kierujący rowerem jednośladowym jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub z
drogi dla rowerów i pieszych. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest
obowiązany zachować szczególną ostrożność1
i ustępować miejsca pieszym.

1. Szczególna ostrożność (pojęcie z ustawy Prawo o ruchu drogowym) - Oznacza sposób zachowania na drodze, polegający na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Zachować szczególną ostrożność, to nie poruszać się z prędkością jaka mu odpowiada :P

Niestety niektórzy nie potrafią pojąć, że droga dla rowerów, jak sama nazwa wskazuje, jest właśnie dla ROWERÓW. Nie raz zdarza się, że grupka ludzi, wystarczy 4 osoby, idą tyralierą i zagradzają całą drogę. Niektórzy ludzie, to potrafią się nawet wyburzyć, że się na nich dzwoni...

Offline emuv

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #145 dnia: 11 Sie, 2010, 10:43:03 »
Pozwolę sobie przytoczyć :) KRD ;)
Art. 33. 1. Kierujący rowerem jednośladowym jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub z
drogi dla rowerów i pieszych. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest
obowiązany zachować szczególną ostrożność1
i ustępować miejsca pieszym.

Zgadza się, na drodze dla rowerów i pieszych muszę zachować szczególną ostrożność. Jednak jadąc po ścieżce DLA rowerów mogę jechać z prędkością jaka mi odpowiada.

Offline Szymon

• Weteran
« Odpowiedź #146 dnia: 11 Sie, 2010, 11:43:04 »
Zgadza się, na drodze dla rowerów i pieszych muszę zachować szczególną ostrożność. Jednak jadąc po ścieżce DLA rowerów mogę jechać z prędkością jaka mi odpowiada.

eh, nie ma jakotakich ograniczeń dla rowerzystów z tego względu, że rowerzysta nie musi posiadać licznika, tym bardziej licznika z homologacją. Motorowerzyści mają ograniczenie na ścieżkach rowerowych do 40km/h- mają liczniki(na drodze dla rowerów i pieszych jest o wiele niższa dozwolona prędkość). Ale pędzenie zbyt szybko rowerem to może być nie zachowanie ostrożności itp.
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2010, 11:45:31 wysłana przez Szymon »

Offline fcfadom

• Weteran
« Odpowiedź #147 dnia: 11 Sie, 2010, 12:04:36 »
JA jak jechałem rowerem 43km/h  a zakaz był do 30 km/h i stała policja  .Zatrzymała mnie i kazała zwolnić i puściła .

Jest już mapa na rajdy MTB w Suwałkach http://maratonykresowe.pl/index.php?page=raceDetails&raceId=27
Jak ktoś będzie się wybierał na trasę to niech do mnie napisze

Offline emuv

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #148 dnia: 11 Sie, 2010, 12:21:18 »
eh, nie ma jakotakich ograniczeń dla rowerzystów z tego względu, że rowerzysta nie musi posiadać licznika, tym bardziej licznika z homologacją. Motorowerzyści mają ograniczenie na ścieżkach rowerowych do 40km/h- mają liczniki(na drodze dla rowerów i pieszych jest o wiele niższa dozwolona prędkość). Ale pędzenie zbyt szybko rowerem to może być nie zachowanie ostrożności itp.
Nie słyszałem o tym, że motorowerzyści mogą jeździć po ścieżkach rowerowych (mówię o tych w mieście) i nigdy się z tym nie spotkałem. A ostrożność muszę zachować wg prawa tylko na ścieżce dla rowerów i pieszych. Na ścieżce rowerowej jadę jak mi się podoba (chyba że widzę niebezpieczną sytuację, wtedy oczywiście zwalniam). Taka prawda, że najważniejszy jest zdrowy rozsądek a nie paragrafy.

@fcfadom
Jeśli to prawda to musiała to być ciekawa sytuacja :D Swoją drogą nie wiem czy umiałbym zachować powagę jeśli policja złapałaby mnie na rowerze za przekroczenie prędkości.

Btw. Jakim dystansem na maratonie jedziecie? Ja mimo wszystko chyba w tym roku 27km, co prawda 67km dla mnie nie straszne ale bez przystanków i ze stałą wysoką prędkością nie wiem jak byłoby u mnie z wydolnością.

Offline Tokken

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #149 dnia: 11 Sie, 2010, 13:11:11 »
fcfadom
Ja wybieram się na maraton. Jeszcze nie wiem na jaki dystans pojadę, ale jeśli zdrowie pozwoli to na 67km, w ostatecznosci na 27km.
Z tego co jest napisane w regulaminie to można team założyć mając 3 osoby. Ciekawe tylko czy osoby z teamu mogą jechać na różnych dystansach.  :)