Autor Wątek: Ścieżki i trasy rowerowe w Suwałkach i na Suwalszczyźnie.  (Przeczytany 61333 razy)

Offline Tokken

• Stały Bywalec
  • **
Odp: Ścieżki i trasy rowerowe w Suwałkach i na Suwalszczyźnie.
« Odpowiedź #120 dnia: 31 Lip, 2010, 22:31:12 »
Dziś z Emuv'em wybrałem się w trasę do Augustowa . ;)
Wyjechaliśmy około 11 a wróciliśmy po 19 lekko.
W obie strony wyszło nam 103km (trochę pokręciliśmy po mieście jeszcze). Czas jazdy 5h.

W Augustowie natknęliśmy się na zawody skoków na nartach wodnych. Coś niesamowitego, rozpęd za motorówką i skok ze skoczni około 3m. Został pobity rekord skoczni 59,6m. Ustanowił go jakiś rosjanin z Moskwy, niestety nie pamietam nazwiska. Wiem ze nazywał się Władimir  .;) Wygrał on także te zawody, w nagrodę otrzymał 1000 Euro.
Przy powrocie w Płocicznie, spotkaliśmy grupkę 5 kolarzy (profesjonalistów) z Augustowa. Powiedzieli że zjawią się na Suwalskim maratonie. Zaprosili nas także na maraton do Augustowa.  :)
Na Suwalski maraton planuję jechać z Kecajem i Emuv.
To chyba tyle, fotek niestety nie mamy. Brak aparatu pod ręką.

Tutaj link do mapy z trasą jeśli ktoś chce zobaczyć  .:)

Wyświetl większą mapę
« Ostatnia zmiana: 31 Lip, 2010, 23:33:11 wysłana przez noka »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #121 dnia: 31 Lip, 2010, 23:34:23 »
W obie strony wyszło nam 103km

Ponad 100 km na wycieczkę rowerową?! Jesteście szaleńcami  ;)

Offline Kecaj

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #122 dnia: 31 Lip, 2010, 23:42:38 »
Tak trzymać ;D (ale długo wam zeszło) szkoda, że mnie tam z wami nie było. Ale następnym razem nie odpuszczę.  ;D

Offline Tokken

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #123 dnia: 31 Lip, 2010, 23:46:37 »
No niestety Emuv miał "małe" problemy z wydajnością organizmu przy powrocie.  :)

balbina

• Gość
« Odpowiedź #124 dnia: 02 Sie, 2010, 20:21:38 »
Witam wszystkich, którzy tu zaglądają :D
przeczytałam sobie ten watek od początku do końca, bo szukam grupki osób do których mogę się dołączyć na wyprawy rowerowe. Jedyne co mnie nieco zmartwiło to wasza a raczej moja kondycja w porównaniu z waszą-miło jest przeczytać, że dostosowujecie się do najsłabszego w zespole więc może na początek dacie znać jak będziecie wybierać się w dość krótką trasę i łatwą- niestety będą to moje początki rowerowe-ale chęci mam ogromne a to już coś, prawda?? :D
Z przyjemnością dołączę się do kogoś kto może chce się po prostu przejechać nie za daleko i niezbyt szybko a z czasem jak złapie formę to obiecuję, że już nie będziecie na mnie czekać. :D

Offline Tokken

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #125 dnia: 02 Sie, 2010, 21:20:23 »
Cześć Balbina  :)
Ostatnimi czasy trenuję do maratonu ,ale może znajdzie się czas na jakiś wypadzik rowerowy.  ;)
Tak jak wcześniej koledzy pisali dostosowuję się do tępa innych.  ;)
Napisz na PW lub na gg:5180142

Offline emuv

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #126 dnia: 02 Sie, 2010, 21:30:34 »
No niestety Emuv miał "małe" problemy z wydajnością organizmu przy powrocie.  :)
Oj bo emuv na cały dzień zjadł zapiekankę, batona i kanapkę zresztą przez wyjazdy miałem trochę odwyku od roweru :D To miałem lekkie haluny wracając. Dodatkowo rozwaliłem tylną przerzutkę i co parę km wcinał mi się łańcuch więc wracać było ciężej. A wycieczka trwała tak długo bo sporo czasu siedzieliśmy w Augustowie.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #128 dnia: 05 Sie, 2010, 20:40:07 »
Dla tych co mają telefon z symbianem i GPS'em, polecam ten programik: NOKIA SPORT TRACKER

Dzięki niemu, mamy zarejestrowaną trasę jaką pokonywaliśmy rowerem czy piechotą, od razu na mapie google :)

Offline jesiotr1

• Weteran
« Odpowiedź #129 dnia: 09 Sie, 2010, 22:02:38 »
Pojawiły się Maślaki - niedaleko Granicy

Offline Tokken

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #130 dnia: 10 Sie, 2010, 21:42:35 »
Witajcie
Otóż chcę nagłośnić pewną sprawę na ulicy reja, to jest SKANDAL !! :o

Zacznijmy od początku.
Wyjechałem dziś na rower z Emuv , zrobiliśmy 70km i wracaliśmy już do domu.
Jadąc ścieżką rowerową na ulicy Reja w kierunku północy po lewej stronie jezdni.
Jechaliśmy około 25km/h, podkreślam ścieżką rowerową.
Powoli się ściemniało i widoczność się ograniczała.
Nagle jadąc te 25km/h poczułem niesamowite przeciążenie na rowerze. Nie wiedziałem co się dzieje. Dosłownie moment i leżałem obok ścieżki rowerowej na kamieniach i metalowych taśmach! Emuv leży kilka metrów dalej z rowerem na chodniku. Totalne pobojowisko.  ???
Otóż po głębszej analizie okazało się że:
Jechałem ścieżką rowerową nieświadomy że ze studzienki wystaje STALOWY DRUT zabetonowany dwoma końcami i wystający ponad chodnik 30-40cm. Jadąc, nawet go nie zauważyłem, po prostu chwyciło mi nogę centralnie za stopę. Akurat miałem pedał w pozycji dolnej tzn bliżej ziemi.
Drut ten werżnął mi się w staw skokowy i praktycznie w mniej niż sekundę wyhamowało mnie do 0 z 25-27 km/h
Wywaliłem się na prawą stronę na te leżące metalowe taśmy! Emuv jadąc za mną poprostu nie zdążył zareagować i wbił się we mnie. Wyleciał przez ster, zrobił jakieś akrobacje powietrzne i przywalił głową w kostkę! Dobrze że mieliśmy kaski, nawet nie chcę myśleć co by mogło być bez nich. On miał kask dziś pierwszy dzień. Szczęście w nieszczęściu.

Tak mnie chwyciło za stopę że noga nie wytrzymała takiego obciążenia.
Efekt:
Wszystkie możliwe ścięgna prawej nogi naciągnięte do bólu.
Zdarta skóra ze stawu skokowego (efekt zaczepienia o drut)
Rozwalone kolano (Efekt upadku na metalowe taśmy)
Rozwalony łokieć, chyba też przez te taśmy.
Zbite udo do kości.
Naciągnięta pachwina.

Radzę uważać na te miejsce, bo może być tragedia. Kaski nas uratowały a szczególnie Emuv.
Teraz pytanie, kto odpowiada za te niedopatrzenie pracowników jak mniemam. Trzeba to jak najprędzej usunąć. Nawet ktoś idąc wieczorem może się oto zaczepić i skręcić nogę!

Offline emuv

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #131 dnia: 10 Sie, 2010, 21:46:55 »
Dzisiaj wracając z wycieczki rowerowej z Tokkenem ulicą reja (po stronie gdzie znajduje się biedronka) wydarzył się mały wypadek i czuję się w obowiązku o tym napisać żeby ktoś w tym samym miejscu się nie wywalił. Otóż na ścieżce rowerowej (obok ciepłowni) po stronie bliższej ulicy jest zabetonowany wystający długi, cienki drut. Jadąc wieczorem nie zauważyliśmy go. Tokken w pół sekundy został wyhamowany z prędkości ok 25km/h i wywrócił się na piach, a ja jadąc tuż za nim wpadłem na jego rower i wyleciałem przez kierownicę. Gdyby nie to, że dzisiaj kupiłem kask to może już byłbym w szpitalu. Czy ktoś w tym kraju myśli?

Edit: Tokken mnie uprzedził :) Btw. ktoś wie gdzie to zgłosić?
« Ostatnia zmiana: 10 Sie, 2010, 21:48:56 wysłana przez emuv »

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #132 dnia: 10 Sie, 2010, 22:04:24 »
Trzeba było od razu zadzwonic po Policję, aby spisac notatkę. Potem ubezpieczyciel zarządcy drogi, kilka odwołań, udowodnienie ich winy i odszkodowanie. W praktyce parę lat sądów.

Offline Szymon

• Weteran
« Odpowiedź #133 dnia: 10 Sie, 2010, 23:15:22 »
Wątpię, aby zadzwonienie na Policję coś pomogło- mówię o odszkodowaniu. Budowlańcy by się tłumaczyli, że ścieżka jest budowana i nie została oddana do użytku lub rowerzyści powinni mieć światło. Odszkodowanie, jeśli by się dostało to mizerne, np za złamanie nogi dostaje się 500zł- a za naciągnięcie ścięgien i obdrapania(wiadomo boli, lecz się zagoi w dosyć szybkim czasie). Taka moja opinia. 

Dobrze, że mieliście kaski.
« Ostatnia zmiana: 10 Sie, 2010, 23:17:39 wysłana przez Szymon »

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #134 dnia: 11 Sie, 2010, 05:44:20 »
Było, nie było, wina samych kierujących. Nie bez kozery na całym odcinku Reja jest ograniczenie do 30 km/h. Jest to TEREN BUDOWY, a co się z tym wiąże są na odcinku utrudnienia. Co prawda to prawda, rowerzysta powinien posiadać całe obowiązkowe wyposażenie roweru, a co za tym idzie, światła przednie. Chciałem zauważyć, ze poza tym co pisaliście, są też na tych ścieżkach kupki piasku, które też mogą zrobić krzywdę. Jedynym rozwiązaniem, jakim mogę polecić, to udać się do biura BUDIMEX'u (koło myjni ręcznej, nowo powstającej) i zgłosić tam swój problem. Także należy zwrócić większą uwagę i ograniczyć prędkość, bynajmniej po zmierzchu.