Autor Wątek: Zabolało  (Przeczytany 2060 razy)

Offline andreak

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 115
Zabolało
« dnia: 25 Mar, 2013, 12:30:36 »
Zastanawiałem się, gdzie to umieścić. Choć rzecz dotyczy powiatu suwalskiego, dział "Nasze miasto" nasuwał się mimowolnie. Przejrzałem więc wątki. "Świńską grypę w Suwałkach" oraz "Kto kradnie młode łabędzie nad Zalewem Arkadia" odrzuciłem praktycznie bez wahania. Przez chwilę zastanawiałem się nad "Suwalczaninie - z czego jesteś dumny w naszym mieście?". Bliski byłem zdecydowania się na "Strategia Promocji Miasta Suwałki na lata 2010-2015", "Promocja Suwałk - zbiórka pomysłów", "Ocena suwalskich władz" lub "Dopalacze w Suwałkach". W końcu postanowiłem założyć nowy wątek. A oto powód moich rozterek:

http://biznes.pl/wiadomosci/foto/ranking-10-powiatow-o-najnizszej-wartosci-lhdi,5452417,13953168,foto-detal.html
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Zabolało
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Mar, 2013, 22:39:55 »
Już raz zabolało, gdy w 2009 r zaliczono :
Cytuj
Suwałki jednym z najbrzydszych miast w Polsce?
na str 6. Czyżby Suwałki miały pecha, że ciągnie się za nimi opinia Polski B ?

Moim zdaniem jest to niesprawiedliwe, nie jeden raz ''ucierałam nosa'' ludziom, którzy na temat Waszego miasta wypowiadali się, nie korzystnie, nie znając go zupełnie. Wierzyć się nie chce,że w XXI w są ludzie, którzy nie znają dokładnego położenia Suwałk. Mówią- ach Suwałki, to gdzieś na północy. Tyle mówią ludzie, a statystyki? Nigdy bardzo w nie nie wierzyłam.
Natomiast czytam
Cytuj
Warszawa jest niekwestionowanym liderem poziomu rozwoju społecznego w latach 2007-2010, czyli w całym okresie objętym badaniem UNDP.
  Przecież oni mają największe fundusze. Pensje wyższe, to i rozwój społeczny jest na innym poziomie,ale czy na pewno ? Pamiętam, chyba w 2011r cała poznańska oświata, musiała oszczędzać pieniądze, bo potrzebne był Warszawie.

Powracając do Suwałk, to sami wiecie ile się u Was zmieniło, natomiast moje pokolenie z żalem wspomina, że wiele szkół zawodowych zniknęło z mapy Suwałk. Jednak to zjawisko nie dotyczy tylko Suwałk,a całej Polski,ale to już wina reformy oświaty.

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabolało
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Mar, 2013, 17:54:16 »
@Andreak - długi wywód n/t zasadności założenia nowe wątku, ale prawie nic nie napisałeś o "swoich rozterkach"  ;D

A więc powiat suwalski ma najniższy wskaźnik rozwoju społecznego w kraju? Szczerze powiem - nie dziwi mnie to. Znajdujemy się obrzeżach Polski B, w miejscu gdzie zawracają przysłowiowe wrony, a psy tyłkami szczekają (żeby nie powiedzieć dosadniej). Przemysłu brak, pracy brak, pomysłów i perspektyw brak. Obwodnicy pewnie prędko nie będzie, połączenia kolejowe planują uciąć, szpitalne oddziały specjalistyczne polikwidowane. Turystyką i rolnictwem dobrobytu nie zrobimy.

Offline andreak

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 115
Odp: Zabolało
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Mar, 2013, 19:57:14 »
Rozterki dotyczyły, gdzie tego "linka" umieścić, a nie zasadności jego zaprezentowania. Sam wiesz, że najlepiej wątków nie mnożyć.

A czemu one, te wrony, są przysłowiowe? One prawdziwe są, nie metaforyczne. Zawracają i to ze świstem. Dodałbym jeszcze, że tu mgła krowy dusi a konie na palcach gwiżdżą (to o tej dosadności wspominałeś?). I co z tego? Albo nam tu źle? Ale skoro nam tak zoologicznie się zgadało, to dodam, że my sroce spod ogona nie wypadliśmy. Ty noka nie mów, że się nie dziwisz, wszak my dobrze wiemy o co tu chodzi. To atak jest, na suwalczaków atak jest. Nagonka jakaś. Te biznesowe witryny internetowe, to my wiemy w czyich pazurach one się znajdują. Twój zoologiczny trop był jak najbardziej słuszny. To te wredne ży...rafy i paskudne ko...zice. My tam w żadne ich rankingi nie wierzymy. Ciekawe jak oni te wskaźniki zdrowia, edukacji i zamożności badali. W kiszki i zęby nam zaglądali? Świadectwa szkolne oglądali? Bieliźniarki i skarpety przejrzeli? Akurat! Kłamliwe pismaki! To znaczy... piżmaki. My tu sobie oblężoną twierdzę zbudujemy i będziemy trwać. O!
I jeszcze jedno, nie pijcie mleka, ono od zwierzaków jest. Tyle innych wspaniałych płynów gasi pragnienie.
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline Benvolio

 • Weteran
 • ***
 • Wiadomości: 296
Odp: Zabolało
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Mar, 2013, 21:24:08 »
Są trzy rodzaje kłamstwa: kłamstwo, bezczelne kłamstwo i statystyki. Mamy do czynienia oczywiście z tym ostatnim. Co nie zmienia faktu, że dobrze w tej naszej krainie się nie dzieje i nie idzie ku lepszemu.