Autor Wątek: Wybory Samorządowe - Czego oczekujecie od radnych?  (Przeczytany 15446 razy)

Offline PIKASON

 • MPS S-ki
 • Weteran
 • ***
 • Wiadomości: 424
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Paź, 2010, 22:10:25 »
HAHAHA... od kilku lat chodzę na spacery i jakoś nie udało mi się spotkać patrolu "dwójkowego". No cóż chyba za duże miasto mamy albo za mało tych patroli.

Zależy gdzie mieszkasz, bo ja prawie codziennie widuję w okolicy " Bulwarowej "  ;)
Patroli zmotoryzowanych też często widuję ( okolica Szpitalnej ).

Offline biza

 • Mega Poster
 • *****
 • Wiadomości: 1702
 • Płeć: Kobieta
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Paź, 2010, 22:12:14 »
bym powiedziała, że zmotoryzowani na Szpitalnej są bardzo często
Zazdroszczę Japonkom - wstają rano i od razu w kimono...

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Paź, 2010, 22:13:10 »
Z obserwacji (na moim osiedlu) też wynika, że patrole są tylko "samochodowe" , a pomiędzy bloczkami dzieją się czasem różne dziwne rzeczy. Tego już z samochodu się nie zobaczy.
W centrum za dnia - owszem, widuję nawet mieszane tj. policjant i strażnik miejski w duecie. Natomiast wieczorny patrol widziałem tak dawno, że aż nie mogę sobie przypomnieć kiedy :)  

I nie chodzi tu o zapewnienie sobie prywatnej ochrony, ale chociażby mienia (w tym także publicznego), które zazwyczaj dewastowane jest wieczorem/nocą , a nie za dnia.

Offline the_mask

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 2703
 • Płeć: Mężczyzna
 • << SIERŻANT SZT. >>
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Paź, 2010, 22:15:36 »
No niestety nie każdemu da się dogodzić... Jestem ciekaw ilu "z was", którzy widząc cokolwiek "złego", dawali znać odpowiednim służbom?

Offline Bart76

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 113
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Paź, 2010, 22:20:25 »
HAHAHA... od kilku lat chodzę na spacery i jakoś nie udało mi się spotkać patrolu "dwójkowego". No cóż chyba za duże miasto mamy albo za mało tych patroli.

Zależy gdzie mieszkasz, bo ja prawie codziennie widuję w okolicy " Bulwarowej "  ;)
Patroli zmotoryzowanych też często widuję ( okolica Szpitalnej ).

Na Bulwarowej piesze patrole?? To ja chyba mam klapki na oczach.No niestety nie każdemu da się dogodzić... Jestem ciekaw ilu "z was", którzy widząc cokolwiek "złego", dawali znać odpowiednim służbom?

Ja osobiście dzwoniłem kilka razy jak gówniarze rozwalali plac zabaw dla dzieciaków... przyjechali, spisali i pojechali. Na drugi dzień towarzystwo zdemowlowało do końca. Do mojej żony karetka musiała się zatrzymać 50m przed klatką bo jakiś ynetligent postawił wypasa pod klatką blokując dojazd.

Pytanie do przyszłych radnych:
Czy jesteście w stanie pracować za najniższą krajową w ramach przedstawicieli władzy lokalnej.
Dodatkowe wynagrodzenie w formie premii uznaniowej dostawalibyście za zangażowanie się w sprawy lokalne i przedewszystkim za WYNIKI.
Tylko ktoś bardzo obiektywny musiałby się premiami zająć.bym powiedziała, że zmotoryzowani na Szpitalnej są bardzo często

No cóż, blisko izba przyjęć. Alkomat, ofiary/uczestnicy przestępstw...
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2010, 22:43:17 wysłana przez noka »

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Paź, 2010, 22:41:24 »
Cytuj
Jestem ciekaw ilu "z was", którzy widząc cokolwiek "złego", dawali znać odpowiednim służbom?
W ostatnim czasie dwa razy dzwoniłem w sprawie kolizji, którym sam byłem (niestety) uczestnikiem. W jednym przypadku się nie udało mi dodzwonić, a w drugim kazali czekać.  Czekałem, czekałem i ... się nie doczekałem.

Nie twierdzę, że nie warto dzwonić, ale czasami ... heh różnie z tym bywa.  

Swego czasu była taka głośna akcja, coś w stylu "zza biurek - na ulice".  Większa ilość patroli na pewno nie rozwiąże samego problemu przestępczości, ale może zwiększy przeświadczenie, że policja jest gdzieś w pobliżu. Bo jak mówi przysłowie: gdy kota nie ma myszy harcują  ;)

Offline Bart76

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 113
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Paź, 2010, 22:49:08 »
odnośnie kolizji... średnio 3-4 razy w roku we mnie wjeżdżają... dzięki Panie za ronda ;) 20-30 minut trzeba czekać... Mój rekord to 2h i dostawca pizzy 2 razy potwierdzał czy na rondo ma dostarczyć. W sumie to miał niecałe 50m ;)

//Nie ma sensu cytować wypowiedzi która jest okno wyżej//the_mask
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2010, 06:30:14 wysłana przez the_mask »

Offline jesiotr1

 • Weteran
 • ***
 • Wiadomości: 213
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Paź, 2010, 08:44:08 »
Podajcie tylko jaka ulica - a obiecuję Wam Porządek w Godzinach Nocnych.
Kiedyś w latach 50 - tych jak Milicja na ulicy Wesołej nie mogła utrzymać dyscypliny to osobiście się tym zajmowałem.
Miazga i masakra - umykali i był Spokój przez jakiś czas.
Ostatnio zaczepiał Mnie Strażnik Miejski - nie chciał się przedstawić to też musiał umykać - teraz już Go nie spotykam.

diabełek

 • Gość
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Paź, 2010, 09:04:16 »
Bardzo się cieszę, że dyskusja nabrała dynamiki i sie rozwija :D ;D. Właśnie o to chodzi !!!
Co do poruszanych ostatnio problemów moja opinia jest następująca:
1. Problem bezpieczeństwa naszego miasta.
Z moich obserwacji wynika, że przynajmniej w centrum w którym mieszkam patrole piesze policji są, ale tylko w okresie letnim(wakacje)- nawet do 23 się poruszają. Patrole samochodowe też są. Moim zdaniem problem polega na tym,że za mało jest patroli pieszych(może z uwagi na bezpieczeństwo policjantów). Patrole natomiast zmotoryzowane jeżdzą jak według jakiegoś rozkładu. Pojawiają się codziennie o tej samej porze, nawet zegarek można według nich nastawiać :). Więc huligani i przestępcy dokładnie wiedzą kiedy taki patrol będzie w danym miejscu. Rzeczywiście przejeżdzają uliczkami osiedlowymi nie wnikając pomiędzy bloki, gdzie najwięcej dochodzi do różnych nieprzyjemnych zdarzeń i aktów wandalizmu.
Wielokrotnie dzwoniłam na policję widząc jakieś zdarzenie wieczorem lub nocą(raz widziałam jak na pargingu kradną kołpaki z samochodów), ale problem jest w tym że zanim od powiadomienia zjawi się policja jest zazwyczaj już po wszystkim( nawet do pół godziny mogą jechać).
Drugi bardzo poważny problem jaki zauważam, a o którym nikt nie wspomniał są klatki schodowe naszych bloków, które młodym służą do spędzania wieczorami czasu i robienia z nich barów( picie alkoholu, wandalizm, palenie papierosów, zażywanie narkotyków, głośne i agresywne zachowywanie się). I cóż z tego jak wezwie się policję(owszem przyjeżdzają) , ale po ich odjeździe spowrotem młodzież w te same miejsce wraca i dalej baluje( można tak w kotkę i myszka bawić się całą noc). Ale jaka jest konsekwencja działań policji(spisanie delikfenta i pouczenie). Gdyby mandat trzeba było zapłacić może te praktyki młodzieży by się skończyły, bo po kieszeni by uderzały.

2. Parkingi w centrum
Myślę,że nie jest to żadnym rozwiązaniem wprowadzenie opłat i to jeszcze tak wysokich(10pln). Na pewno budżet miasta by na tym zyskał, ale zwykły obywatel naszego miasta nie. Większość naszych mieszkańców pracuje za najnizszą krajową i takie opłaty mocno byłyby odczuwalne dla kieszeni. Problem parkingów nie dotyczy tylko centrum, ale większości miasta. Najgorszą sytuację mają mieszkańcy osiedli w pobliżu których znajdują się sklepy, banki, nawet ośrodki zdrowia(przychodnie), szkoły, przedszkola itd.

3. Dworzec PKP
Myślę,że dobrze byłoby byśmy nie "byli odcięci od świata" jeśli chodzi o ten środek transportu bo to zawsze jest alternatywa na inny sposób podróżowania niż autobus. Niestety coraz więcej połączeń jest likwidowanych i nie ma już połączeń ,które by nas dowiozły do celu podróży bez uciążliwych przesiadek(z opowieści znajomych bo sama nie korzystam z PKP wiem ,że kursy pociagów są tak zaplanowane, że na przesiadkę podróżni mają bardzo niewiele czasu i z językiem na brodzie gnają z tobłkami do następnego pociągu).Jeszcze jeden problem widzę do rozwiązania. Nieszczęsne samochody "nauk jazdy" niedosyć,że jest ich pełno na ulicach i to jedna za drugą i na dodatek uczą się np. parkowania na zwykłych parkingach, gdzie nie raz uszkodzą prywatne samochody i uciekają z miejsca. Samochody nauk jazdy stwarzają podwyższone ryzyko kolizji i powodują większe utrudnienia dla ruchu poprzez nieumiejętność nawet podstawowych zasad jazdy samochodem( gasnące silniki). Nie wiem jak to jest z przepisami, ale jak ja zdawałam prawo jazdy, żadna "elka" nie wyjechała z placu manewrowego jak kursant nie posiadł umiejetności w miarę płynnej jazdy(ruszanie, zatrzymywanie się, parkowanie).Teraz każdy może założyć szkołę jazdy,  kształcenie młodych kierowców ma bardzo niski poziom(wystarczy popatrzyć na jeżdzące"elki" i błędy jakie popełniają ,gdzie instruktor siedzący obok wcale nie reaguje). Także osoby będące instruktorami nie zawsze nadają się do tej roli. W sumie to każdy z nas kierowców takim instruktorem moze zostać po zdanym egzaminie.
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2010, 16:03:37 wysłana przez the_mask »

Offline biza

 • Mega Poster
 • *****
 • Wiadomości: 1702
 • Płeć: Kobieta
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Paź, 2010, 10:38:19 »
tylko, że z drugiej strony, jak ma się młody kierowca nauczyć jeździć jak jeździć nie będzie?? plac manewrowy to nie to samo co jazda po mieście, inny stres, refleks itp., a może po prostu trzeba "zachować bezpieczną odległość od jadącego przed nami samochodu" jak to jest w przepisach, a i dodatkowo "elki" to maja napisane na "plecach" ;) i problemu nie będzie, a silniki gasnął nawet doświadczonym i długoletnim kierowcom..
troszkę cierpliwości trzeba, każdy z nas się uczył jeździć, robił mniejsze lub większe błędy ale jakoś nauczyć się trzeba, mnie tez czasem denerwuje, jak zapali sie "zielone" i biedak ruszyc nie moze i czekam do drugiego "zielonego" no ale ludzie.. trochę wyrozumiałości
nie szukajmy problemów gdzie ich nie ma, a zajmijmy się poważniejszymi..

Cytuj
W ostatnim czasie dwa razy dzwoniłem w sprawie kolizji, którym sam byłem (niestety) uczestnikiem. W jednym przypadku się nie udało mi dodzwonić, a w drugim kazali czekać.  Czekałem, czekałem i ... się nie doczekałem.
no ja miałam akurat to szczęscie, że przyjechali praktycznie od razu, może z 5 min czekałam :) , a jeśli się nie mylę to do kolizji (jeśli nie ma sporu, kto jest winny) nie trzeba wzywać patrolu, wystarczy spisać protokół :)
no niestey, nie ma tak, że każdy mieszkaniec ma swego policjanta i tak samo jak w pracy każdego z nas tak i w pracy policjanta zdarzaja sie mniej i bardziej "zalatane" dni :)
Zazdroszczę Japonkom - wstają rano i od razu w kimono...

Offline the_mask

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 2703
 • Płeć: Mężczyzna
 • << SIERŻANT SZT. >>
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Paź, 2010, 10:41:13 »
Co do elek to masz racje, ale nie da sie z tym nic zrobic. Dla mnie debilizmem bylo ustanowienie, aby Lki wyjezdzaly od razu na miasto. Niestety Ty na to nic nie poradzisz.

A co do policji, to jeszcze sie taki nienarodzil co by wszystkim dogodzil. Kazdy jak sie krzywda dzieje, to patrzy tylko siebie. Miejmy na uwadze, ze nie da sie rozmnozyc i pokolei wszystko sie zalatwia i tyle. Nie wszedzie policja dojedzie od razu

diabełek

 • Gość
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Paź, 2010, 10:59:31 »
Odnośnie"elek" to myślę,że te przepisy to jakiś d...il wprowadził. Jak taki kursant wsiada do auta i do końca nie wie gdzie gaz, a gdzie hamulec i na dodatek instruktor wyjeżdza z nim na miasto to dodatkowy stres i panika. Nie chodzi mi o cierpliwość, bo jej akurat mi nie brakuje odnośnie biednych kursantów, tylko o nauczenie podstaw w ustronnym miejscu(plac manewrowy), a dopiero potem przyzwyczajanie do ruchu samochodowego. Myślę, że to byłoby z pożytkiem dla wszystkich. ;D
Jeżeli chodzi o policję wiem(braki kadrowe,środki na paliwo,ograniczone możliwości działania,interwencji) >:(. Skutkuje to tym ,że nie czujemy się bezpieczni. Niestety z bardzo wielkim smutkiem muszę przyznać,że i nasze społeczeństwo jest bierne wobec przemocy i przestępstw >:(. Kiedy jesteśmy świadkami jakiegoś zdarzenia wolimy udawać ,że tego nie widzimy( z obawy o siebie, braku reakcji innych ludzi wokół nas). Wiele było takich sytuacji nie mówię tu konkretnie o naszym mieście tylko tak ogólnie,że w miejscu publicznym gdzie było bardzo wielu ludzi na akt przemocy i agresji nikt nie reagował. Więc czemu się dziwić ,że przestępcy czują się bezkarni. Np. kiedyś byłam świadkiem jak paru młodych ludzi biło swojego kolegę ze szkoły na samym środku chodnika. Nikt nie zareagował, a wielu ludzi dorosłych tamtędy przechodziło. Kiedy interweniowałam zostałam obrzucona wyzwiskami co mi ku...o zrobisz, zamknij mordę i spie....aj. Kiedy wyciągnełam tel i zaczełam dzwonić na policję-uciekli i zostawili biedaka nad którym się znęcali.Więc jestem zdania ,że zawsze jakikolwiek ruch i nieprzechodzenie obojętnie daje rezultat.
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2010, 16:05:05 wysłana przez the_mask »

Offline Rockers

 • Mega Poster
 • *****
 • Wiadomości: 1513
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Paź, 2010, 11:25:07 »
Ludzie boją się reagować, i się wcale nie dziwię. Jeden przeciwko bandzie nie poradzi sobie nawet ktoś od małego uczącego się sztuk walki itp.

diabełek

 • Gość
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Paź, 2010, 11:54:01 »
Właśnie, ale gdyby oprócz tego innego inni zareagowali!!! Tak jak przypadek policjanta na urlopie- zginął bo reagował na wandali, a inni patrzyli lub omijali sytuację bokiem przechodząc. Właśnie w tym problem >:(. Nie ragujemy bo boimy się o siebie, jakbyśmy wiedzieli ,że inni wokół nas też się przyłączą do interwencji byłoby inaczej. I może udałoby się uniknąć wielu bezsensownych śmierci.Może zadam jeszcze jedno pytanie, czy waszym zdaniem  radni naszego miasta ci i ich poprzednicy spełnili oczekiwania jakie mieli wobec nich wyborcy? Jeśli nie- to napiszcie w jakich "punktach" was zawiedli.( te pytanie nie jest skierowane po to by kogoś obrzucać tu "błotem", więc proszę o ogólne odpowiedzi bez nazwisk, stanowisk, formacji politycznych). Jest to cenna informacja dla osoby startującej pierwszy raz w wyborach na co szczególnie zwrócić uwagę .
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2010, 16:05:41 wysłana przez the_mask »

Offline biza

 • Mega Poster
 • *****
 • Wiadomości: 1702
 • Płeć: Kobieta
Odp: WYBORY Samorządowe- czego oczekujecie od radnych ?
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Paź, 2010, 12:28:31 »
a ja mam jeszcze tylko takie pytanie: czy radni w ogóle są w stanie zmienić np. ilość patroli pieszych na ulicach naszego miasta? zwiększą zatrudnienie w policji? albo "elki"? zmienią prawo, że najpierw trzeba wyjeździć 10h na placu a potem na mieście?
Zazdroszczę Japonkom - wstają rano i od razu w kimono...