Autor Wątek: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa  (Przeczytany 19649 razy)

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #60 dnia: 05 Lip, 2011, 20:07:45 »
Nie śmiejcie się z tego co napiszę  :P,ale to nie moja wina,że pamiętam takie dawne czasy  ;D

Dawno,dawno temu,w moim mieście był i jest wizytówka miasta- park Wilsona,który był na noc zamykany-nie wolno było wprowadzać psów.Trochę później gdy zlikwidowano parkany,należało psa trzymać na uwięzi.Był to okres,gdy po parku chodził pan ze szpikulcem i z trawników zbierał papierki. Teraz nikt tego nie pilnuje i właśnie dziś czytałam,że wandale zdemolowali piaskownice w parku.Albo kiedyś była lepsza dbałość,albo obyczaje są dziś inne. :-\
To samo jest z cmentarzami,kiedyś nikt by psa nie wprowadził na cmentarz,obecnie ludzie wchodzą jak do parku z czworonogami i niech mi ktoś nie próbuje tłumaczyć,że psy się tam nie załatwiają.

mycha777

 • Gość
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #61 dnia: 05 Lip, 2011, 20:20:51 »
gaga. Masz rację. Mam sporo mniej lat od Ciebie ale też nie rozumiem tego co się wokół dzieje.
Pewne normy i zdrowy rozsądek dawno już poszły w odstawkę.
Z drugiej strony psy zawsze "waliły" gdzie popadnie. Ale czasy się zmieniają - i jakieś standardy także powinny wszystkich obowiązywać.
Niestety nie dba się o to. Nie dba się też o nasze otocznie - śmiecenie, syfiaste klatki schodowe, syfiaste obejścia wokół domów. I nie zawsze to dotyczy młodych osób. Na mojej klatce schodowej największy problem z rzucaniem petów mam z ludźmi po 50. Młodzi się oduczyli i jakoś nic porozumienia została zawiązana. Starzy nadal - często złośliwie - syfią. Mnie to zastanawia bo to też ich klatka schodowa.

Temat rzeka.

PS. Plakat nawołujący do sprzątania po psach wiszący na drzwiach wejściowych do mojego bloku już pierwszego dnia został podarty.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Lip, 2011, 18:36:06 »
mycha777. Jak zdążyliście zauważyć jestem miłośniczką zwierząt/ze wzajemnością :P/,jednak nie zdecyduję się na psa,właśnie ze względu na problem sprzątania. Nie wyobrażam siebie sprzątającej na ulicy -byłby to komiczny widok.Dzieciaki doradzają mi,że mogłabym chodzić z miotełką-jeszcze śmieszniejsze :D Natomiast wstydziłabym się pozostawić kupy swego zwierzęcia na dworze. Szkoda,że ludzie nie zdają sobie sprawy,jakie obowiązki spoczywają na barkach właścicieli psiaków.
Koty-tych coraz więcej znajdują miejsce w naszych domach.Miałabym kota,ale moja druga połówka jest przeciwna-trudno nie mam wnuków,to i kota nie będę miała ;D Dlatego jak dzieci przychodzą ze swoim na święta,wtedy bardzo się cieszę,ale nie narzucam mu swojej obecności-często jest,to odwrotny efekt.Natomiast mój ''sąsiad'' nie ucieka gdy mnie widzi,natomiast często lubi uciekać do mojego mieszkania.
 Natomiast problem petów mamy ogólnie załatwiony,bo spółdzielnia pomalowała na klatce schodowej znaki z zakazem palenia.A tych nie pokornych -gonię  ;) Wczoraj np.sąsiad-naukowiec-niby inteligent, taki mój rówieśnik-wymieniał sobie drzwi w mieszkaniu.Klatka schodowa wyglądała jak po II wojnie światowej,nie omieszkałam wypowiedzieć swojej opinii podłoga została ''wymazana'' ścierką,wtedy ja wzięłam wiaderko,mopa i ostentacyjnie poprawiłam i domyłam klatkę schodową.Sąsiad widział i może się nauczy....był okres,że śmieci wystawiał przed drzwi,a mamy zsyp w bloku.Wtedy zwróciłam mu uwagę,że tak się nie robi....i chyba pomogło.Jednym słowem edukuję człowieka,ale za to tylko mnie się kłania w pas  :P On dużo przebywa w Afryce i może dlatego zna inne zwyczaje?
Piszesz,że plakat zniknął-u mnie wisi plakat i mój apel do lokatorów,aby nie wpuszczali obcych na klatkę.Zastrzegłam,że zdejmowanie nic nie pomoże,bo wywiesimy kolejny plakat.I tak sobie wiszą za szybką i tylko dozorca i ja tam sięgamy,oby tylko dawały efekty :facepalm:

mycha777

 • Gość
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Lip, 2011, 20:48:03 »
Znaku zakazu palenia u mnie w bloku są na mój wniosek.
Ale palacze go nie widzą - były nawet próby odrywania, ale spółdzielnia złośliwie nakleiła nowe.
Z tym przynajmniej jest lepiej - świadomość i pressing społeczeństwa jest wyższy.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Lip, 2011, 20:55:01 »
U mnie pan dozorca,chodził z szablonem i malował na ścianie,więc można je tylko zamalować  :P

Offline kotmisia

 • Forumowicz
 • *
 • Wiadomości: 23
 • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Sie, 2011, 09:42:41 »
Kochani mieszkamy przy ul. Putry, kogo mam poinformować, że woreczki z "Psiego Pakietu" skończyły się. My zbieramy "skarby" naszego łobuza w woreczki śniadaniowe, ale większość mieszkańców jak nie ma woreczków to już nie sprząta. Dzięki temu przy placu zabaw leżą ogromne kupy :P Z góry dzięki za info.

PS. Miłej zabawy na Dniach Suwałk :)

Pączuś

 • Gość
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #66 dnia: 13 Sie, 2011, 11:33:59 »
No to i ja wtrącę swoje 3 grosze : )

Jestem zdania, że takie akcje nic nie wnoszą, niestety nikt nie zauważa faktu, że takich torebek z kupą pupila najczęściej nie ma gdzie wyrzucać.. A do zwykłych śmietników tzw. "ogólnego" nie można - Zakaz przepisów sanitarnych. TEŻ GROZI MANDAT, gdyż nie jest to odpad komunalny : ) Sprzątnę, nie sprzątnę - złamie prawo. Ot! xD I teraz najzabawniejsze mandat za nie sprzątniecie psiej kupy jest mniejszy niż mandat za wrzucenie jej do śmietnika "ogólnego" - Z tym co wykopałem w google różnica może sięgać nawet 150zł : ) A kopać musiałem bo psa nie posiadam i mandatu nigdy nie otrzymałem, tym bardziej interesuje mnie czy kto kolwiek na forum jest w stanie odpowiedzieć mi na zagadnienie:

Ile pojemników na psie kupy posiada miasto Suwałki i gdzie dokładnie są rozlokowane ? Jak i również w jaki sposób właściciele czworonogów są informowaniu o obecności takiego pojemnika w okolicy ?

Jeżeli gdzieś istnieją takie mapki, to przepraszam przeoczyłem.
« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2011, 14:53:59 wysłana przez the_mask »

Offline kotmisia

 • Forumowicz
 • *
 • Wiadomości: 23
 • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #67 dnia: 13 Sie, 2011, 15:33:56 »
To jako mieszkanka Suwałk od ok 2 tyg. znalazłam jeden. Między blokami przy Pułaskiego a Andersa. Były worki i specjalny kosz na nie. Nie zrobię chyba reklamy podając stronę internetową firmy, która się tym zajmuje.  Do tego te worki ulegają biodegradacji i można je wrzucić do każdego śmietnika. Ale tak jak pisałam worków już od kilku dni nie ma. :P A strona kto: psipakiet.pl

Pączuś

 • Gość
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #68 dnia: 13 Sie, 2011, 15:46:03 »
Jeżeli chodzi o te worki, to chciałbym się upewnić. Jeżeli mam worek biodegradacyjny do którego wrzucę kupę psa to taki worek mogę wrzucić w każdy śmietnik - z naciskiem na ten ogólny ?

Offline milkaas

 • Forumowicz
 • *
 • Wiadomości: 69
 • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #69 dnia: 14 Sie, 2011, 07:56:23 »
wy tu o śmietnikach na kupy - o czymś takim nie słyszałam w Suwałkach ale zauważcie że i zwykłych tych śmietników jest mało.. ostatnio szłam z papierem w ręku ponad kilometr albo i lepiej bo w pobliżu nie było śmietnika!! co do zbierania kup i woreczków właściciel psa powinien w nie samemu sie zaopatrzyc a nie czekac az miasto da..  ale z doświadczenia sie wie ze jak na każdym rogu nie postawią takiego śmietnika z pełnym dozownikiem reklamówek to nic sie nie zmieni :)

Pączuś

 • Gość
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #70 dnia: 14 Sie, 2011, 13:04:16 »
Nie ma co winić społeczeństwa (właścicieli czworonogów) ,że nie są optymistycznie nastawieni na takie pomysły... Skoro wprowadzono podatek (Czy jak kol wiek ta bzdurna opłata za psa się nazywa) to raczej normalne, że większość nie skacze z radości z zamiarem wydania dodatkowych pieniędzy na woreczki i unikają tego jak ognia : )

Ja mając psa i nie mając śmietnika/pojemnika nie sprzątał bym, z całym szacunkiem, ale gdzieś jest granica i skoro nie ma śmietnika nie mam zamiaru spacerować z kupą w kieszeni przez co najmniej 30 minut - Bo tyle pies min. potrzebuje : ) i sąsiedzi jak najbardziej mogą mnie uważać za nie kulturalnego, zwyczajnie i prostacko wisiało by mi to : ) Jak już miałbym dostać mandat to wolę 50zł za nie sprzątniecie, niż mandat 200zl za wrzucenie takiej torebki do śmietnika ogólnego : ) Byłbym na plusie 150zł : ) ...i jak czytam większość wypowiedzi na ten temat na forum tematycznym - Psy - to większość właścicieli psiaków ma tak samo, jest śmietnik, są torebki - sprzątają, nie ma - nie sprzątają. Co prawda podkreślam - Temat jest dla mnie obcy, ale pomimo, że psa nie mam bardziej stoję za właścicielami czworonogów, zwłaszcza gdy Ci nie mają warunków by być należycie przepisowym.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #71 dnia: 14 Sie, 2011, 22:12:21 »
@Pączuś -podatek od posiadania psa,to nie jest nic nowego.My mieliśmy psa w latach 80-tych i już wtedy płaciłam podatek.Zwolnieni byli tylko właściciele psów,wziętych ze schroniska.Tyle na temat podatku.

-Druga sprawa,to specjalne pojemniki na psie kupy-tego chyba nigdzie nie ma.U mnie ludzie wrzucają do zwykłych pojemników i nikt za to mandatu nie płaci.Natomiast obowiązkiem miasta,jest regularne opróżnianie tych pojemników.

-Trzecia sprawa,o której już pisałam-bardzo chciałabym mieć psiaka w domu,ale ze względu na obecne wymogi nie skuszę się na tą przyjemność. Jednak zauważyłam u znajomych,że coraz więcej ludzie ''przerzucają'' się na posiadanie kotów.

Pączuś

 • Gość
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #72 dnia: 15 Sie, 2011, 11:08:23 »
Zgadzam się...

W tym, że np. Piła (Miasto pod względem ludności podobne do Suwałk - około 75 tys. mieszkańców) postawiła 340 pojemników na psie odchody bo... (Informację z www.zycie.pila.pl) "Na terenie Piły brakuje pojemników na psie nieczystości, których nie można wrzucać do zwykłych, komunalnych śmieci, dlatego żadna ze służb nie egzekwuje tego prawa."

Jeżeli chodzi o podatek to ciekawostką jest, że w 2008r podskoczył niemal o 50% - 2007r. Stawka podatku od jednego psa nie może przekraczać - 53,69 zł rocznie. Rok 2008 - Opłata od posiadania jednego psa nie może przekroczyć 100 zł rocznie, lecz kwotę (wysokość) ustala Rada gminy - Ustawowo zobowiązana do podjęcia uchwały, w której określa wysokość stawek podatku od posiadania psów, zasady ustalania, poboru oraz terminy płatności tego podatku.

SUWAŁKI (Opłaty 2011r.):

    * prywatna posesja – 25,00 zł za pierwszego psa, za każdego kolejnego psa 50,00 zł,

    * blok – 50,00 zł za każdego psa.

Jeżeli w Suwałkach są pojemniki na psie odchody to proponuję zrobić mapkę na forum. Przyda się, zapewne jest tu nie jeden właściciel czworonoga : )

EDIT:

Zapomniałem dodać... Z tym co wyczytałem kara za niesprzątnięcie po swoim psie waha się do 500zł (Czyli jak komuś wpadnie tylko 50, to mogło być gorzej) : )
« Ostatnia zmiana: 15 Sie, 2011, 11:11:13 wysłana przez Pączuś »

Offline the_mask

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 2703
 • Płeć: Mężczyzna
 • << MŁODSZY ASP. >>
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #73 dnia: 25 Wrz, 2011, 09:28:05 »

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Wrz, 2011, 01:51:17 »