Autor Wątek: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa  (Przeczytany 19374 razy)

Offline andreak

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 115
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Sty, 2011, 12:21:33 »
Skoro to takie kulturalne forum, jak twierdzi cenzor the_mask, to niech również pochyli się z troską nad wypowiedziami nawołującymi do przemocy, brutalności i nienawiści. "...widać, że nigdy nie dostał siarrczystego kopa..." - DeltaFoto. Zatem sam propagator akcji uważa, że rozwiązaniem problemu jest danie psom nauczki za pomocą fizycznej przemocy (po co w takim razie mydlić oczy jakimiś patyczkami i chorągiewkami?).
Czyli bronić swoich psów nie wolno (a niechby nawet i mocnymi słowami - to nie jest forum dla przedszkolaczków), jednych można obrażać a drugich nie, ale kopa wymierzyć jak najbardziej i nikt o tym nawet słowem nie wspomni.
I żeby nie było niejasności, mój pies nigdy nie załatwia się na chodnikach itp. Nie pozwalam na to, wyprowadzając go tak, by do tego nie doszło.
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline the_mask

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 2703
 • Płeć: Mężczyzna
 • << SIERŻANT SZT. >>
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Sty, 2011, 12:40:40 »
Żadna akcja nic w tym temacie nie pomoże. Od pradawnych dziejów, po zimie pojawiają się "przebiśniegi". A ta kasa, którą to płacą właściciele czworonogów, powinna iść dla ZUK'ów, na uprzątnięcie tego w jak najszybszym czasie. Niestety taka jest prawda, że na naszych osiedlach jest za mało koszów na śmieci, nie wspominając już o specjalnych pojemnikach...

Panie andreak, może i w słowach Pana DeltaFoto jest niejaka brutalność, choć odebrałbym to bardziej jako przenośnię, to w Twoim sformułowaniu, które zostało "ocenzurowane" było bardzo dużo wulgaryzmu, a tego tutaj nie chcemy...

Offline jesiotr1

 • Weteran
 • ***
 • Wiadomości: 213
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Sty, 2011, 13:18:00 »
Dzisiaj to Straż Miejska powinna sprzątać ten problem bez Szemrania.
Albo zamiast Parkingów Samochodowych lub obok, porobić Wspólne wybiegi (dla piesków i ich Włascicieli).
Wybiegi płatne, zamiast podatków od Psa.Wtedy te wybiegi będą pachniały i problem po jakimś czasie się Sam oswoi - pieski pozostaną na Łańcuchu i na starych zdjęciach.

Offline andreak

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 115
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Sty, 2011, 14:31:15 »
Panie cenzorze, wykaż się w takim razie rewolucyjną czujnością i w innych przypadkach. "...wymówka tych obsrajdusów..." niejakiego skurwika (chyba adekwatnie się nazwał), jest nie tylko wulgarna ale i wkurwikowo obraźliwa, a tego tutaj nie chcemy.
A przenośnią (i to podwójną) byłoby np. zdanie: Patrzę przez palce na perfumowane gówno, które kopie psa.
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline skurwik

 • Forumowicz
 • *
 • Wiadomości: 18
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Sty, 2011, 15:29:22 »
gdybyś andrea sprzątała po kundlu nie było by tematu =]

Offline andreak

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 115
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Sty, 2011, 15:38:32 »
Gdybyś [nick rozmówcy] czytała uważnie posty, to nie myliłabyś rodzajów i wiedziała co i jak.

Komentarz Administratora Odpocznij chwilę od pisania postów
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2011, 20:51:58 wysłana przez noka »
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Sty, 2011, 15:49:55 »
Ok, widzę, że nerwy puszczają więc chyba czas obudzić admina.

Admin rzecze:
Jeśli w postach pojawią się słowa powszechnie uznawane za "brzydkie" (dupa, gówno, itp), post leci do kosza, a autor przymusowo odpoczywa od pisania na Forum.
W przypadku wulgaryzmów - żegnamy się na stałe.


Offline gryson

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 778
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Sty, 2011, 16:03:44 »
Widzę, że się ostro zrobiło, a niektórych nerwy ponoszą. :)
Moje zdanie już napisałem wcześniej. Delty i jego akcji bronił będę nadal, bo uważam, że trzeba pokazać właścicielom psów, że beztroskie paskudzenie pod oknami innych jest chamskie i tyle. Ja nie kopałbym w "lufę" czworonoga, bo on świadomości nie ma, gdzie może się załatwić, ale kopnąłbym w tylną część ciała każdego właściciela takiego czworonoga, który po swoim psie nie posprząta. Z rozpędu!

Nie rozumiem spojrzenia jesiotra na sprawę, dlaczego niby staż miejska ma sprzątać po psach? To ich psy? Nie wiem na co jest przeznaczany podatek od posiadania psa w Suwałkach (uważam go zresztą za bezsensowny całkowicie, dawno powinien być zniesiony), jak zresztą nie wiem na co konkretnie przeznaczane są inne podatki, które płacę, a są nie małe. Jakaś cześć na pewno na schronisko idzie, na odławianie bezpańskich psów i utrzymanie schroniska. Tylko co to ma do sprzątania? One nie są pobierane na sprzątanie trawników i chodników z psich odchodów, to pewne.
Sądzę, że gdyby staż miejska bardziej ochoczo podeszła do tematu, to mogłaby wlepiać mandaty takim właścicielom psów, którzy nie sprzątają po swoim psie, złapanym oczywiście "na gorącym i pachnącym" uczynku. Da się to spokojnie podciągnąć pod zaśmiecanie.
A może, taką mam myśl, zlikwidować podatek od posiadania psa, ale zacząć wlepiać surowe mandaty za zaśmiecanie - czyli nie sprzątanie po swoim psie? Ja jestem za. Gorzej z egzekwowaniem tego, ale coś da się wymyślić.

Automaty i torebki? Przepraszam, właściciele psów nie mają w domu torebek? To taki majątek? Utrzymanie psa kosztuje, jedzenie, szczepienia, leki, zabawki, itd. Torebki na odchody, czy choćby stara gazeta, to groszowa sprawa. Oczekiwanie na automaty i darmowe torebki od miasta to szukanie usprawiedliwienia dla swego lenistwa i prostactwa. Nie sprzątanie po swoim psie to po prostu elementarny brak kultury. I nic tego nie usprawiedliwia, nic!

A jesiotrowi nikt nie każe i nie zmusza, wtykać chorągiewek z psie kupy. Może w nie wdeptywać do woli. :)

Offline jesiotr1

 • Weteran
 • ***
 • Wiadomości: 213
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Sty, 2011, 16:21:33 »
Przeczytaj jeszcze raz - bo źle zrozumiałeś.
"Dzisiaj to Straż Miejska powinna sprzątać ten problem bez Szemrania".
Ja spaceruję zawsze bardzo daleko od przyziemnych, miejskich problemów.Nie namawiaj nikogo do wdeptywania - tym bardziej umundurowanych funkcjonariuszy Straży Miejskiej.Sam szukaj innej skutecznej drogi. Pozdrawiam

mycha777

 • Gość
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Sty, 2011, 16:24:55 »
Gryson. Pięknie powiedziane.

A tak w ogóle to nie wiem skąd przeświadczenie że te grosze w postaci podatku od posiadania psa idą na sprzątanie po tym psie?
Do tej całej historii dochodzi temat kagańców itd. Temat rzeka.

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Sty, 2011, 16:32:23 »
Cytat: gryson
Delty i jego akcji bronił będę nadal, bo uważam, że trzeba pokazać właścicielom psów, że beztroskie paskudzenie pod oknami innych jest chamskie i tyle

Mimo, że idea szczytna - wg mnie nie ma szans powodzenia.

Cytat: DeltaFoto
Możemy zainteresować media jednak mam kamerę więc będę filmować akcję i jej efekty.
Myślę, że zapewnienie wsparcia medialnego to jest podstawa i dopiero potem należałoby wyznaczać dzień i godzinę "akcji". W przeciwnym razie dacie "nauczkę" paru właścicielom psów, a pozostałych kilka tysięcy nawet o tym nie będzie wiedziało.

Na os. Północ w okolicach ul. Paca jest wyznaczona specjalna przestrzeń dla wyprowadzania psów i chyba to jest jedno z lepszych rozwiązań.

Nie chce mi się wierzyć, że tak długą tradycję jaką jest wyprowadzanie pieska "pod blok" uda się nagle zastąpić powszechnym sprzątaniem pod swoim pupilku. To jest kwestia mentalności, kultury i wychowania, a jak z tym jest mogliśmy się przekonać chociażby w niniejszym wątku. 

Offline DeltaFoto

 • Forumowicz
 • *
 • Wiadomości: 67
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Sty, 2011, 18:02:49 »
Gdyby nie te ofajdane trawniki, byłoby na pewno bardziej zielono niż jest teraz na wiosnę. Niektórzy to na noże by poszli za swojego czworonożnego "przyjaciela", oby tylko po nim nie musieć sprzątać. Bo podobno Straż Miejska od tego jest ;) Strażnik to się w nos by zaśmiał, gdyby się o tym dowiedział :) Ze strażnikiem rozmawiałem to powiedział tylko "Paaanie, jak pan to sobie wyobrażasz, żeby straż miejska chodziła za wyprowadzającymi psy i patrzyła czy posprząta po psie??". W centrum powieszono kamerki z podświetleniem podczerwieni, nie wiem - ktoś wie gdzie to się zbiega? Gdzie jest tego końcówka? Czy to tylko taki "pic na wodę" aby stało i straszyło? Nie, żeby monitorować kupających tylko ogólnie.
A co do siarrrrczystego kopa ;) to oczywiście żart, nie mający nic wspólnego z nienawiścią do psów czy może nawet ogólnie zwierząt. Miałem psy i koty, mam, w krytycznym momencie miałem 16 psów i 14 kotów zanim się porozdawało po wsiach bo w bloku dla mnie trzymanie psa to dla niego jakaś kara. Niestety, na 1000 metrowej działce przy domu ma to sens - mają gdzie się wybiegać, wykupkać, oczywiście w jedno ustalone miejsce a nie gdzie popadnie... Tylko wystarczyłoby zapewne stworzyć poletko minowe dla wydalających ciała stałe, 3 na 3 metry, ogrodzone płotkiem, oczyszczane co jakiś czas, gdzie wszystkie piesiątka wyczuwałyby zapach, że tam się oddaje stolec. A nie wszędzie bo mi wygodniej.
Podatki za psa? eee... 10 procent właścicieli może opłaca. Zresztą, to do sprawdzenia - jutro. A kasa z tego wsiąka w wielką machinę urzędniczą jak krew w piach.
Polecam przemyślenie tego co się pisze a nie bezpodstawne rzucanie mięchem. Do niczego to nie prowadzi a i nie jest cywilizowaną metodą rozmowy.

Skoro lubisz babrać się w g**nie i wtykać w nie patyczki, to twoja sprawa - choć są ciekawsze i przydatniejsze hobby.
Nie, nie lubię lawirować idąc chodnikiem lub przez trawnik, aby nie trafić w minę pozostawioną przez cudzego psa. Chciałbym móc normalnie przejść nie patrząc pod nogi. W cywilizowanym kraju TO LUDZIE TWORZĄ KLIMAT, sprzątają po sobie, żeby nie byli osądzeni, że brudasy albo coś. Nie musi być specjalnych śmietników, rękawiczuszek, pojemniczków, koszyczków, bo Kowalski sobie psa kupił. To Kowalski zbiera po swoim pieseczku i nikogo to nie obchodzi bo każdy wie, że Kowalski po psie pozbierał. I nikt od władz, zarządów, urzędów, posłów, prezydentów niczego w tej kwestii nie żąda - mają ważniejsze rzeczy do roboty.
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2011, 20:22:21 wysłana przez the_mask »

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Sty, 2011, 21:32:38 »
Cytuj
I nikt od władz, zarządów, urzędów, posłów, prezydentów niczego w tej kwestii nie żąda - mają ważniejsze rzeczy do roboty.
Z tą opinią się nie zgodzę,właśnie zarząd miasta powinien zadbać o ten ''brudny''problem. U mnie również się walczy i powoli widzimy efekty.Jesienią zrobiono konkurs na najbardziej za...ną ulicę w mieście [ukłon w stronę naszego adm.żeby nie mówił,że się wyrażam :P.]Ulica,która zdobyła najwięcej głosów została wysprzątana przez służby miejskie.Jednak,to była tylko mała wskazówka.Straż miejska i policja,której nie widać na mieście  :P ma prawo karać mandatami,jeśli przyłapie właściciela na nie sprzątaniu po swoim czworonogu.
Na mojej ulicy wiosną widziałam pracownika zieleni miejskiej z odkurzaczem,jechał przez całą ulicę i sprzątał ''pozostałości po zimie''-jednak można.
Zgodzę się z opinią,że właściciel jest winny,tego co jego pies pozostawi na ulicy.Nie mogę zrozumieć,dlaczego pozwala jeden z drugim załatwiać się swemu zwierzęciu na środku chodnika.Przed laty mieliśmy psa,który nie wiadomo co by się działo,nigdy nie załatwił się na chodniku.Co prawda wtedy jeszcze nie wywierano takiej presji na sprzątanie,ale nasz pies załatwiał się tylko na trawie,lub pod drzewem -tak był nauczony. Dziś byłby problem,bo moja okolica została zabetonowana,trawniki- to dzisiaj parkingi,więc stworzenia są biedne,a właścicielom pozostaje tylko sprzątanie.
Piszecie o woreczkach,łopatkach - czy nie można ich kupić w sklepach z karmą tzw.zoologicznych ? Zresztą stare dobre foliówki również się do tego nadają. Problem pozostaje z pojemnikami,których u mnie również braknie.
Próbowano u mnie zrobić tzw ubikacje dla psów,niestety nie zdały egzaminu.Przyznam się,że sama gdybym miała stwora,nie wpuściłabym go do takiego przybytku.
Piszecie o płaconych podatkach za psy,one nigdy nie szły na ten cel. Gorsza sprawa jest z dozorcami domów,nie chcą sprzątać psich kup,lub żądają dodatku do pensji-takie czasy.Temat nagłośniony,to i wymogi dozorców się zmieniają.
 Nie przyjemną,ale dość skuteczną i wymagającą odwagi jest akcja społeczna,w formie zwracania uwagi przechodniowi,jeśli się widzi,że nie posprzątał po swoim pupilu.

Temat dotyczący sprzątania jest nagłaśniany od kilku lat i powiem Wam,że brud mimo wszystko nadal się znajduje,ale też zmalała liczba zwierząt,ludzie poprzestawiali się na koty,lub na małe psinki-yorki.U mnie w bloku,kiedyś na każdym piętrze był co najmniej jeden pies,dziś mamy jedną sztukę na 8 pięter,zaś kotów przybyło.Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Sty, 2011, 21:36:11 »

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja Miejska: Twój pies - Twoja kupa
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Sty, 2011, 22:27:30 »
Świetne,to się nazywa kultura  :D