Autor Wątek: Operator telewizji kablowej MultiMedia  (Przeczytany 7594 razy)

ramada

 • Gość
Operator telewizji kablowej MultiMedia
« dnia: 31 Sie, 2011, 17:02:15 »
Witam wszystkich użytkowników wspomnianego operatora!
Tv wigry "mam" już od ponad roku i mam kilka uwag do całokształtu działań tej firmy. Po pierwsze: Od samego początku działalności nie został poprawiony sposób przekazu kanału "Discovery World". Chodzi o kilkusekundowe niekiedy częste przerwy spowodowane prawdopodobnie pobieraniem klucza w programie zakodowanym. Mimo że takie klucze istnieją na pewno w innych kanałach, to tam pobierane są w ułamku sekundy, a w "World" dzieje się to tak długo, że dość często rezygnuję z oglądania interesującego mnie programu. Nadmieniam, że niejednokrotnie zwracałem uwagę w biurze operatora na ten fakt, (niestety ustnie) i chyba dlatego zostałem zignorowany. Do dziś ten kanał działa w ten sam sposób tzn. ŹLE! Po drugie: Zwykle po chwilowym zaniku napięcia, czy burzy "padają" na chwilę wszystkie programy i to jest najzupełniej zrozumiałe. Są jednak kanały, np. "Eurosport 2", który po powrocie napięcia nie "wstaje" automatycznie tylko trzeba go (dekoder) ręcznie zrestartować. To też może wydawać się normalne. Ale na pewno normalne nie jest, że obsługa techniczna nawet przez cały dzień po takiej przerwie zupełnie nie panuje nad tym co się dzieje w ich firmie. Rozumiem, że to pewnie czas na kawę, jednak chyba można raz na dzień przejrzeć u siebie dostarczane programy, zorientować się że jest problem i go usunąć.Ostatnio jednak przeszli samych siebie. Po kilkudniowej przerwie w nadawaniu programu "Planete" i "National Geografic" zadzwoniłem do tejże firmy i zgłosiłem swoje pretensje. Otóż pracownik w odpowiedzi powiedział cytuję: "to nie nasza wina tylko dekoderów a innych nie mamy". Kiedy dość jasno wyraziłem swoje stanowisko, przcownik przekazał słuchawkę jak się wyraził "dyrektorowi". Po rozmowie z tym panem, kiedy zacząłem domagać się finansowego zadośćuczynienia za brak tych programów czyli de facto niepełnego wywiązywania się tv Wigry z uwowy abonenckiej usłyszałem cytuję: "to niech pan napisze pisemko". I koniec. Nawet nie było przepraszam... Ale mimo podobno niemożności zlikwidowania problemu (bo tak mi tę sprawę przedstawiono) już po godzinie od mojego telefonu programy zaczęły działać!!! W sierpniu b.r. przez dobry tydzień nie działały kanały ziwiązane z Polsatem np. "Style", czy "Polsat Cafe". Obecnie od tygodnia nie ma programów sportowych dostarczanych przez "Eurosport". Firma zachowuje się jak zwykle. Żadnej rekompensaty, żadnego wyjaśnienia. Reasumując. Działania firmy wg mnie nie mają na celu zadowolenie swoich klientów, tylko wszelkie problemy zgłaszane przez abonentów traktują jako dopust boży i wygląda na to, że my, finansujący tym Panom pensje - przezszkadzamy im w pracy!!! Może Rzecznik Praw Konsumenta coś tu zdziała, bo mam zamiar również tam przedstawić sprawę. Może ktoś komu ten "pan dyrektor" podlega kolokwialnie mówiąc pojedzie mu po premii? W każdym razie obsługa jest pod psem... I to by było na tyle...

Może uzbiera się Nas (tych co mają już dość takiej obsługi) więcej. Piszcie posty. Ja ze swojej strony obiecuję napisać jak będzie się dalej toczyć moja walka z operatorem, bo na pewno "nie odpuszczę"...
« Ostatnia zmiana: 24 Wrz, 2012, 16:15:37 wysłana przez the_mask »

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niezadowoleni z operatora TV WIGRY - dołączcie się!
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Sie, 2011, 18:37:49 »
Cytuj
Może Rzecznik Praw Konsumenta coś tu zdziała

Jeśli problem ma charakter ciągły, a interwencje bezpośrednio w tej firmie nie skutkują, proponuję "pisemko" złożyć właśnie u Rzecznika.

Offline Kingston87

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 169
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niezadowoleni z operatora TV WIGRY - dołączcie się!
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Wrz, 2011, 11:04:26 »
Też kożystam z tej sieci i aktualnie właśnie niema kanałów Eurosport, Eurosport2, a Discovery World tnie się że oglądać nie można. A niektóre kanały które są nadawne 16:9 są przycinane do standardu 4:3 międzyinnymi: Ale Kino!, National Geographic, Planete, TVP Kultura, TVP Info, Mini Mini, RTL. Ciekawi mnie czy mają umowe z RTL bo wcześniej był kanał DW-TV i kanał przestał działać tak samo jak Eurosporty i raptem zmienili z DW-TV na RTL. Jeszcze jedna sprawa przez około miesiąc niebyły też dostępne kanałt, Polsat Film, Comedy Central Family, DW-TV i jeszcze jakiś jeden ale niepamiętam jaki. Spis kanałów na stronie Wigry TV jest kompletnie nieaktualny nawet jak zachodzi się do BOK to też dają nieaktualny spis kanałów.

ramada

 • Gość
Odp: Niezadowoleni z operatora TV WIGRY - dołączcie się!
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Wrz, 2011, 11:57:57 »
Dzięki za odzew. W przyszłym tygodniu wybieram się do Rzecznika Praw Konsumenta. Najbardziej w tej firmie denerwuje mnie ogólny "TUMIWISIZM"  bo usterki techniczne zdarzają się każdemu, tylko gdzie indziej pracownicy na nie reagują.

Offline Kingston87

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 169
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niezadowoleni z operatora TV WIGRY - dołączcie się!
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Wrz, 2011, 14:29:01 »
W Wigry TV ustrerka zdarza się codziennie. mogli by zainwestować i wymienić niektóre dekodery na nowe a na starych dać kanały bezpłatne (chodzi mi o Radio na Wizji i Polo TV) bo te kanały operator może udostępniać za darmo bez umowy.

ramada

 • Gość
Odp: Niezadowoleni z operatora TV WIGRY - dołączcie się!
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Wrz, 2011, 16:50:29 »
Dzisiaj po ok 2 tygodniach operator łaskawie włączył Eurosport zapominając jednak  o dźwięku. Kto tam pracuje??? Zwierzątka szybciej pojmują niż ci pożal się Boże technicy. Eurosport 2 dalej głuchy i ciemny... Żenada!

Offline Kingston87

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 169
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niezadowoleni z operatora TV WIGRY - dołączcie się!
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Maj, 2012, 04:03:55 »
Zmienił się właściciel TV Kablowej TV Wigry od około tygodnia właścicielem jest spółka "Stream Communications" która należy do grupy MNI (nadawcy kanałów ITV, Ezo TV i Hot TV). Widać iż zabrali się do roboty iż po około 4 miesiącach braku kanałów Eurosport i Eurosport 2 zostały włączone (szok), a kanały Ale Kino+, Planete+, MiniMini+, National Geographic i TVP Kultura są już nadawane w formacie 16:9 a nie jak wcześniej 4:3 Pan Scan (Obraz ucięty po bokach). Udostępnili też nową usługę streamfon (telefon stacjonarny). Poprzednim właścicielem TVK była spółka "Stream Investment" (Nazwa trochę podobna). Poprzednia spółka nie wiem jak robiła interesy ale po rozwiązaniu umowy około 4 miesiące temu do dziś mam dostęp do TV  :) . A z innej beczki to od pewnego czasu w Suwałkach jest jeszcze inny nowy operator TV Kablowej "Jambox" dystrybucją w Suwałkach zajmuje się firma "Matrix" ale jeszcze nie słyszałem aby ktoś korzystał z ich usług pewnie dlatego że mają słaby zasięg w Suwałkach.Znalazłem nawet na zagranicznej stronie internetowej artykuł o tym przejęciu http://www.prnewswire.com/news-releases/stream-communications-acquires-broadband-network-in-suwalki-northeast-poland-57232397.html

Wyżej w poście napisałem iż przejęcie odbyło się tydzień temu okazało się iż w tamtym roku nastąpiło przejęcie.
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2012, 06:10:18 wysłana przez the_mask »

Offline Kingston87

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 169
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niezadowoleni z operatora TV WIGRY - dołączcie się!
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Maj, 2012, 21:42:32 »
Jeszcze jedna informacja "Multimedia Polska kupuje Stream Communications"

Cytuj
Spółka Multimedia Polska uzyskała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie 100% udziałów spółki Stream Communications (Stream). Decyzja  Urzędu pozwoli na finalizację transakcji, której wartość wyniosła 153 mln zł oraz na rozpoczęcie integracji sieci obydwu spółek.

Dzięki akwizycji Multimedia Polska zyskują ponad 100 tys. abonentów oraz około 180 tys. gospodarstw domowych (HP) będących w zasięgu sieci Stream Cominications.  Sieć obejmuje miejscowości położone głównie  na południu Polski i w  znaczącej większości niepokrywające  się z siecią Multimedia Polska. Dzięki przejęciu Stream, baza abonentów Multimedia Polska wzrasta do 825 tys. a liczba gospodarstw domowych do  ponad 1,4 mln . Oznacza to, iż  Multimedia Polska staje się drugim pod względem liczby abonentów  operatorem kablowym na polskim rynku telekomunikacyjnym.

- Decyzja prezesa UOKiK umożliwia nam rozpoczęcie integracji przejmowanych sieci. Zamierzamy najbliższe miesiące efektywnie wykorzystać na działania związane z integracją   technologiczną, strukturalną i produktową. Wprowadzanie standardów Multimediów oznacza dla abonentów Streamu znaczącą  poprawę jakości i zakresu świadczonych usług oraz poziomu obsługi klientów - komentuje Andrzej Rogowski, prezes zarządu Multimedia Polska
wirtualnemedia.pl

Dodam iż po przejęciu Multimedia Polska wyprzedzi pod względem abonentów TVK Vectra.

Offline the_mask

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 2703
 • Płeć: Mężczyzna
 • << SIERŻANT SZT. >>
Odp: Operator telewizji kablowej WIGRY.TV
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Maj, 2012, 06:26:56 »
Komentarz Moderatora Sądząc po najnowszych postach, WIGRY.TV poprawiły się, a zatem zmieniam temat na mniej bojkotujący

Offline Kingston87

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 169
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Operator telewizji kablowej WIGRY.TV
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Maj, 2012, 11:10:04 »
Cytat: media2.pl
Multimedia Polska intensyfikuje proces integracji z siecią Stream Communications. Jak zapewnia operator, efekty synergii będą znacznie większe niż pierwotnie zakładano. Pod względem liczby abonentów Multimedia Polska wyprzedziła Vectrę.

Transakcja przejęcia Stream, o wartości 153 mln zł została ostatecznie rozliczona. W jej wyniku Multimedia Polska stały się drugim największym operatorem kablowym na polskim rynku z prawie 830 tys. abonentów (728,3 tys. abonentów Multimedia Polska oraz 98,7 tys. abonentów Stream Communications). Tym samym Multimedia Polska pod względem liczby abonentów wyprzedziła Vectrę, która na koniec pierwszego kwartału posiadała ponad 812 tys. abonentów. W zasięgu Multimedia Polska znajduje się teraz ponad 1,4 mln gospodarstw domowych, a abonenci korzystają z ok. 1,67 mln usług (RGU).

Przejęliśmy bardzo dobre pod względem technicznym sieci, które doskonale dopasowują się do naszej infrastruktury. Nie musimy ponosić znaczących nakładów, żeby w szybkim czasie zaoferować klientom Stream usługi, które mają dziś do dyspozycji nasi abonenci. W wyniku transakcji klienci Stream zyskują znacznie szerszą ofertę i wyższą jakość usług. Multimedia będą zaś znacząco zwiększać liczbę sprzedawanych usług na nowych dla nas obszarach Polski
- komentuje Andrzej Rogowski, prezes zarządu Multimedia Polska.

Zgodnie z realizowaną od wielu lat strategią, Multimedia Polska zamierza w ciągu najbliższych miesięcy przeprowadzić inkorporację Stream do Multimedia Polska. Tym samym klienci Stream znajdą się w sieci Multimedia Polska i pod taką marką będą korzystać z usług operatora. Oznacza to dla nich obecność w ogólnopolskiej sieci z dostępem do nowoczesnych usług o wyższej jakości technicznej. W ciągu kilku miesięcy spółka planuje zaoferować pełen pakiet świadczonych usług dla większości ze 100 tys. klientów Stream-u. Firma dostrzega także duży potencjał w obszarze sprzedaży kolejnych usług abonentom Stream, ponieważ dotychczas w części miast mieli oni dostęp jedynie do ograniczonej oferty.

Multimedia Polska w najbliższym czasie planuje rozbudowę sieci sprzedaży na obszarach działania Stream, otwierając nowe biura obsługi klienta oraz zwiększając aktywność przedstawicieli handlowych. Ponadto abonenci Stream będą mieć do dyspozycji ogólnopolskie callcenter Multimedia Polska, w którym będą mogli załatwić wszystkie sprawy związane z korzystaniem z usług w tym kwestie zakupu nowych produktów, płatności za usługi oraz otrzymać wsparcie w zakresie spraw technicznych.

Multimedia Polska działają niemal w całej Polsce. Sieci Stream Communictions obejmują miejscowości położone głównie na południu Polski i w zdecydowanej większości niepokrywające się z siecią Multimedia Polska.

Offline Kingston87

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 169
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Operator telewizji kablowej WIGRY.TV
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Wrz, 2012, 02:49:57 »
Zmieniła się nazwa operatora na Multimedia Polska i też zmienili siedzibę aktualnie siedziba znajduję się na ul. Noniewicza 63/1.

Można zmienić nazwę na: "Operator telewizji kablowej Multimedia Polska".

Czy ktoś już korzysta z ich nowej oferty a jak tak to mógł by ktoś napisać recenzję.

Offline z bieguna

 • Weteran
 • ***
 • Wiadomości: 307
Odp: Operator telewizji kablowej MultiMedia
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Wrz, 2012, 17:12:26 »
ogólnie Multimedia to konkurencja Vectry aż dziw że dwie duże sieci kablowe działają(?) w stosunkowo małych Suwałkach.
Jestem ciekawy jak to będzie wyglądało./

Offline Kingston87

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 169
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Operator telewizji kablowej MultiMedia
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Wrz, 2012, 17:49:27 »
Vectra nie będzie już miała monopolu na TV analogową i cyfrową, a wiadomo że w TV analogowej vectra w każdym mieście ma inny cennik i tam gdzie konkurencja jest to cena niższa niż tam gdzie jej niema.

Offline MORDUK

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 758
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Operator telewizji kablowej MultiMedia
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Wrz, 2012, 20:12:26 »
Tyle tylko żeby Multimedia była konkurencją dla Vectry to jeszcze musi sporo zainwestować w ten rynek (w sensie nasz).
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline Kingston87

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 169
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Operator telewizji kablowej MultiMedia
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Paź, 2012, 16:29:21 »
Zostały dodane (zastąpione) dwa nowe kanały TV:
Polsat Sport News zastąpił BBC World News
TV6 zastąpił LRT Lituanica