Autor Wątek: Świńska grypa w Suwałkach  (Przeczytany 15013 razy)

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świńska grypa w Suwałkach
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Lis, 2009, 10:06:31 »
Ankieta dotyczy zwykłej grypy. Przeciwko świńskiej grypie nie ma jeszcze w Polsce szczepionek i nie wiadomo czy będą. A jeśli nawet będą to w pierwszej kolejności dla grup wysokiego ryzyka np. lekarzy.

My na razie nie mamy takich dylematów (bo nie ma szczepionki)

Offline gosienka

 • Weteran
 • ***
 • Wiadomości: 239
 • Płeć: Kobieta
Odp: Świńska grypa w Suwałkach
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Lis, 2009, 12:18:09 »


Na grypę najlepszy jest domestos ;) Nie wiem czy słyszeliście reklamę: brzmi mniej więcej  jak pitolenie o Chopinie – w ogole nie zwiazane z tematem a na koniec” domestos zabija wirusy grypy” Więc moi drodzy na nic szczepionki, bo domestos jest najskuteczniejszy :) Wkrótce będą następne reklamy złotych środków na grypę
Było już BSE, ptasia grypa, teraz świńska. Pewnie zaraz powiedzą, że chorzy zarazili się jedząc wieprzowe mięso i wybiją połowę żywca.
Wszystko to nagłośnione przez media, a koncerny farmauceutyczne zbijają kasę.
Nawet jak ktoś zachoruje na grypę to cięzko będzie sprawdzić czy to jest świńska. Bo jak dotąd w Polsce działają trzy ośrodki badające obecność wirusa A/H1N1

W Suwłkach chyba już wybucha panika, bo w kościele było połowę ludzi mnie lub kichające babcie zostały w domu, to samo wczoraj słyszałam w sklepie, że ludzie boją się wychodzić.Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Świńska grypa w Suwałkach
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Lis, 2009, 12:47:24 »
vena!Nie jestem medykiem ,ale moji znani medycy się nie szczepią ,a dlaczego ? Możemy sobie odpowiedzieć.....
Pisałam jak przeszła grypę [zwykłą ] dziewczyna ,która się szczepiła. Zresztą również pisałam ,co lekarka na ten temat się wypowiedziała. Tak jak piszesz o okresie inkubacji ,wobec tego należałoby się szczepić już we wrześniu ,aby uniknąć jesiennego złapania wirusa.
Czytałam wypowiedź dotyczącą noszenia maseczek ,które ostatnio bardzo podrożały  :P Maseczka sprawdza się ,gdy idzie się do lekarza i jest się narażonym na czekanie w poczekalni w otoczeniu chorych. Na ulicy maseczka nic nie daje .
U Was szczepienia są podobno bezpłatne i ogólno dostępne.U nas niestety starsi ludzie choćby chcieli się szczepić ,najpierw muszą sami znaleźć szczepionkę ,to jeszcze muszą za nią zapłacić. Osoba starsza mająca małą emeryturę jest napewno w gronie osób zagrożonych ,choćby ze względu na marne odżywianie. Znam osoby ,które mają po 800 zł na miesiąc ,na leki ich nie stać ,a co dopiero na szczepienia.

Offline vena

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 559
 • Płeć: Kobieta
Odp: Świńska grypa w Suwałkach
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Lis, 2009, 09:40:10 »
Cytuj
My na razie nie mamy takich dylematów (bo nie ma szczepionki)
No dobra ale jak już ją będziecie mieli, to i dylemat będzie, tak sądzę  ;) Za to w rządzie takowe były i może jeszcze są?
Pani minister Kopacz nie chciała tych szczepionek, bo w/g niej nie są odpowiednio zbadane i powstały w pośpiechu, mogą narobić wiele szkód, druga sprawa nikt nie chce brać odpowiedzialności za ewentualne powikłania poszczepienne. Naród domagał się tych szczepionek jak nie wiem co, Kopacz chce oszczędzić kasę rządową i pozostawić ludzi bez wyboru. Teraz, kiedy prawdopodobnie będą już szczepionki nagle ponad połowa Polaków deklaruje, że nie będzie się szczepić, bo się boi powikłań więc rząd traci kasę jak nic za zakupione podobno szczepionki (ciekawe ile ich jest?). Teraz pytanie: czy w Polsce szczepienia przeciwko A/h1n1 będą płatne? Jeśli tak, to nadal część  narodu nie ma wyboru, bo możliwe, że nie stać ich na leki (pod warunkiem, że chcą się zaszczepić).
No i weź tu człowieku bądź mądry, w takiej sytuacji, może faktycznie lepiej nie mieć wyboru, to i zniknie dylemat: skąd, po co, dlaczego i czy napewno....
Ludzie dobrej woli pouczają. Ludzie złej woli straszą.

Hejek

 • Gość
Odp: Świńska grypa w Suwałkach
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Lis, 2009, 09:53:46 »
Mam blade pojecie o medycynie. Smiem watpic jednak z skutecznosc szczepionek.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Świńska grypa w Suwałkach
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Lis, 2009, 15:46:53 »
Gdyby była ogłoszona epidemia ,wtedy moglibyśmy liczyć na darmowe szczepienia  :P ,ale to zapewne sięgnęłoby wybrane grupy z tzw ryzyka .Ponieważ nikt nie ogłosi epidemi ,za szczepionki będziemy płacić. Zresztą w Polsce nie wiem dlaczego płacimy ''zdrowotne''i ''chorobowe''skoro i tak coraz częściej musimy płacić za usługi lekarskie.
Dziwi mnie obecna cena szczepionek na zwykłą grypę ,w zeszłym roku kosztowały po kilkanaście zł ,a obecnie sięgają kiludziesięciu zł. Interes przebija się ponad wszystko.
vena ! Nie wiem czy wiesz,ale w naszych przychodniach rodzinnych są cenniki za wystawienie przez lekarza zaświadczenia w zależności od rodzaju takowego. Zapewne w Suwałkach też tak jest ,bo słyszę ,że w innych miastach ,to funkcjonuje. Wobec tego jak mamy liczyć na darmowe szczepienia?
Mój mąż leczy się u kardiologa od 2004 r ,przez ten cały okres tylko dwa razy miał skierowanie na badania laboratoryjne ,zawsze musimy robić prywatnie .Ostatnio wyjątkowo trafił na promocję i zapłacilismy zamiast 90 zł -około 30 zł ,a gdyby nie było go stać?
Nasza znajoma walczyła boje z lekarką ,bo musiała mieć badania conajmniej co dwa miesiące -marskość wątroby- a lekarka nie chciała dawać skierowania .Dziewczyna ma około 800zł dochodu + 300zł alimentów na 16 -letnią córkę ,same leki -miesięcznie 150zł i jak tu jeszcze badać się prywatnie ? Wywalczyła ,ale musiała iść po pomoc do NFZ ,gdzie okazało się ,że lekarka dostaje na takiego pacjenta dodatkową pulę .Byłam świadoma tego i ją napuściłam i całe szczęście .Jednym słowem nie łatwo być chorym.

Offline marcim

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 298
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świńska grypa w Suwałkach
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Lis, 2009, 18:47:56 »
Najnowsze informacje ze szpitala.

http://www.youtube.com/watch?v=OWTMBeu_eG4

Wszystkie 3 respiratory nadające się do leczenia grypy A/H1N1 zajęte.  :(

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świńska grypa w Suwałkach
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Lis, 2009, 19:17:23 »
W Polsce podobno także zmarła dziś jedna osoba zarażona wirusem świńskiej grypy. Jednak w tamtym przypadku przyczyną zgonu nie była chyba bezpośrednio grypa, lecz zapalnie płuc i choroby genetyczne.


Jak uniknąć zarażenia grypą

Wirusy przenoszone są drogą kropelkową i kontaktową. Dlatego przede wszystkim należy unikać osób kichających, kaszlących lub w inny sposób mogących przenieść własną wydzielinę (picie ze wspólne butelki, "dawanie gryza" np. jabłka). W miejscach publicznych (sklep, autobus, sala gimnastyczna itp) należy unikać pocierania oczu i dotykania rękami ust. Po powrocie do domu od razu myjemy rączki pod bieżącą wodą (jeśli jest możliwość poza domem - również). Maseczki ochronne dają bardziej komfort psychiczny niż rzeczywistą ochronę i są bardziej wskazane dla osób już chorujących (żeby nie zarażały) niż dla zdrowych.

To taka mała garść porad znaleziona w sieci. Może komuś się przyda aaaaaapsik  ;)

Offline marcim

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 298
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świńska grypa w Suwałkach
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Lis, 2009, 19:33:55 »
Na stronie Ministerstwa Zdrowia znalazłem informacje dla lekarzy w sprawie postępowania w związku z przypadkami grypy A/H1N1.

W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na zakażenia górnych dróg oddechowych, w tym na grypę A (H1N1) zaleca się co następuje:

Objawy

W większości przypadków choroba przebiega łagodnie. Podstawowy zestaw leków obniżających gorączkę i zmniejszających dolegliwości ze strony układu mięśniowego jest wystarczający. Nie zaleca się stosowania kwasu acetylosalicylowego.
Nieskomplikowane przypadki grypy mogą być diagnozowane na podstawie objawów klinicznych.

Następujące objawy sugerujące cięższy przebieg choroby:
1. Wysoka gorączka trwająca dłużej niż 3 dni
2. Spłycenie oddechu lub uczucie duszności
3. Obecność krwi w plwocinie
4. Obniżenie ciśnienia krwi
5. Znaczne osłabienie, zawroty głowy
6. Odwodnienie, które może prowadzić do skąpomoczu i zapaści

Leczenia antywirusowe

Leczenie antywirusowe jest zalecane :
-    Osobom , które maja większe ryzyko ciężkiego przebiegu choroby ( np. kobiety w ciąży, noworodki i dzieci do 2 roku życia oraz pacjenci z przewlekłymi chorobami płuc, przewlekłej sterydoterapii i innych przewlekłych chorób) - należy stosować leczenie antywirusowe bezzwłocznie w przypadku umiarkowanego przebiegu choroby.
-    Osobom , u których stwierdza się ciężki lub pogarszający przebieg choroby
Kobietom w ciąży zaleca się jak najszybciej kurację lekami antywirusowymi, niezależnie od przebiegu choroby ( Uwaga – ostrożnie należy podawać do 3 miesiąca ciąży).
Należy również leczyć lekami antywirusowymi niemowlęta i dzieci do drugiego roku życia, zwłaszcza jeśli mają inne choroby, a objawy grypowe narastają.
Osoby z podejrzeniem zapalenia płuc winny być niezwłocznie leczone antybiotykami i lekami antywirusowymi .
Leczenie antywirusowe nie jest zalecane osobom, które mają niepowikłany lub łagodny przebieg i nie są w żadnych z powyżej wymienionych grup wysokiego ryzyka.

Diagnostyka

Dostępne paskowe testy przesiewowe charakteryzują bardzo niską swoistością (10-70 % z zależności od producenta), dlatego też ich wyniki należy traktować z nieufnością.
Osoby z cięższym przebiegiem infekcji grypopodobnej należy poddać diagnostyce genetycznej, a leczenie wdrożyć nie czekając na wyniki testów.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Świńska grypa w Suwałkach
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Lis, 2009, 21:09:53 »
W Polsce do soboty wykryto 524 przypadki zakażenia wirusem grypy A/H1N1.
Znalazłam na Gazeta.pl.:
Tradycyjne szczepienia przeciw grypie nie zabezpiecza nas przed wirusem A/H1N1, ale przyjęcie obu szczepionek jest bezpieczne - zapewniają eksperci. Niestety, na razie tylko w teorii, bo rząd wciąż zwleka z zakupem preparatu

Offline Bart76

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 113
Odp: Świńska grypa w Suwałkach
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Lis, 2009, 09:52:03 »
Mam pytanie, czy może ktoś wie czy w szpitalu, w przychodni czynny jest gabinet ortopedy?
Czy też zamknięto przychodnie z powodu kwarantanny?

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świńska grypa w Suwałkach
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Lis, 2009, 16:29:23 »
To chyba nie kwarantanna, ale tylko zakaz odwiedzin. Pacjentów raczej nie dotyczy.

Ok, mam 2 wiadomości w związku z epidemią - dobrą i złą.

Zła jest taka, że świńska grypa dotarła już do Stumilowego Lasu:
A dobra, że można z powodzeniem wykorzystywać maseczki z własnej bielizny  ;)


Offline marcim

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 298
 • Płeć: Mężczyzna
Litwa: ogłoszono epidemię grypy w całym kraju
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Lis, 2009, 22:26:45 »
Litwa: ogłoszono epidemię grypy w całym kraju

Epidemię grypy w całym kraju ogłoszono na Litwie. Nie wprowadzono jednak stanu sytuacji nadzwyczajnej.
W całym kraju są odwoływane imprezy masowe. W szkołach, w których choruje 20 proc. uczniów, nie ma zajęć. Kierownictwo przedszkoli jest zobowiązane do niedopuszczania do pracy personelu z objawami grypy, zaleca się częstsze wietrzenie, sprzątanie i dezynfekcję pomieszczeń. W miejscach pracy zaleca się noszenie maseczek ochronnych.
Minister spraw wewnętrznych Litwy Raimundas Palaitis powiedział, że jeżeli sytuacja w kraju będzie się pogarszała, to w celu zapewnienia funkcjonowania ważnych instytucji państwowych zostanie ogłoszona sytuacja nadzwyczajna.
Premier Litwy Andrius Kubilius zaapelował o spokój. Zapewnił, że rząd kontroluje sytuację i podejmuje adekwatne działania.
W ciągu ostatniego tygodnia na grypę zachorowało na Litwie blisko 30 tys. osób. Około 200 z grypą A/H1N1 znajduje się w szpitalach, w większości są to dzieci. 15 osób jest na reanimacji w stanie ciężkim.
Na Litwie są już dwa zgony z powodu grypy A/H1N1. W ubiegłym tygodniu zmarł 14-latek, w poniedziałek - 40-letni mężczyzna.

źródło: www.onet.pl

Trzeba uważać w Kauflandzie i Lidlu.

Offline Bart76

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 113
Odp: Świńska grypa w Suwałkach
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Lis, 2009, 11:14:40 »
To może zamkniemy granicę bedzię parę dni spokój na A8 i na parkingach porządek wokól placówek handlowych  :P

daniel1992

 • Gość
Odp: Świńska grypa w Suwałkach
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Lis, 2009, 16:53:33 »
Witam ; ) Na dzień dobry , chciałbym sie z Wami powitać ;) Nazywam się Daniel. Witam Cie Noka jak i innych forumowiczow , może mnie pamietasz,  może nie , ale pozwólcie że przejdę do sedna sprawy. Śledzę ten temat jak i inne o swinskiej grypie od bardzo dawna i chcialbym, przekazac Wam coś od siebie ; ) Zanim ulegniecie propagandzie i sie zaszczepicie zwróccie uwagę na fakty:

GRYPA:
1. Rocznie na zwykłą grypę umiera od 500 do 700 tyś ludzi ( z powikłaniami liczba ta dochodzi do 1 mln ) , podczas gdy na świńską grypę zmarło od początku roku około 6 tys osób, czyli ok. 140 razy mniej...dlaczego o tym jest tak cicho ? i nikt nie robi szumu ?
2. Mimo ze śmiertelność nie przekracza 0,5%, przebieg grypy jest stosunkowo łagodny a liczba ofiar jest 140 razy mniejsza niż na zwykła grypę ogłoszono pandemie i jest to główny temat w mediach od 7 miesięcy. Umieraja zwykle osoby z innymi dodatkowymi schorzeniami.
3. WHO ogłosiło 6-ty ( najwyższy ) stopień pandemi świńskiej grypy po stwierdzeniu 18 przypadków śmiertelnych.Co wydaje mi sie byc spoooorym absurdem ; ) i Jednym z etapów wprowadzania ogolnoświatowej paniki ; )
Mimo tego, że co roku na zwykłą grypę umiera 1 milion ludzi, nigdy z tego powodu nie ogłoszono pandemi ani masowych szczepień. Ponad to tuż przed ogłoszeniem pandemi WHO obniżyło kryteria, które muszą być spełnione do jej wprowadzenia...cos tu ewidentnie jest nie tak...
4. Większość ofiar grypy jest w krajach o niskim poziomie opieki medycznej(nie oszukujmy się ale np. Ukraina nie posiada zbyt rozwiniętego systemu opieki medyczneji sama nie poradzila sobie z kilkunastoma przypadkami) lub tam gdzie dostęp do niej jest ograniczony np: USA gdzie 1/6 obywateli nie ma prawa do ubezpieczenia. 70% przypadków śmiertelnych to Ameryka Płn i Płd , a kolejne 20% to Azja - Europa to niecałe 5%. Oznacza to, ze w krajach gdzie opieka medyczna jest na dobrym poziomie grypa ma stosunkowo łagodny przebieg i nie stanowi większego zagrożenia, a u większości chorych nie jest nawet potrzebna hospitalizacja.
5. Na wyżej wymienionej Ukrainie rocznie umiera na zwykła grypę i jej powikłania 6,5 tys ludzi, co daje około 20 osób dziennie, ale należy pamiętać ze 20 to średnia roczna, a teraz mamy sezon na grypę kiedy to średnia jest znacznie większa niż w pozostałym okresie. Tymczasem od dwoch tygodni mamy potwierdzonych o ile się nie mylę 14 przypadków śmierci z powodu świńskiej grypy co daje około 2 osoby dziennie.
6. Śmiertelność na Ukrainie wynosi w najgorszym razie 0,03-0,05%, ale jest to tylko czysta teoria bo na dobrą sprawę nie wiadomo ilu naprawdę jest zarażonych nową grypą. Mimo to trwa panika, a media podsycają atmosferę, patrz. TVN 24 i inne serwisy informacyjne.
7. WHO podaje ze 70% wszystkich zachorowań na grypę ( UWAGA! - NA ŚWIECIE! ) to grypa AH1N1. Oznacza to ze na Ukrainie po ponad 3 tygodniach epidemii powinno być juz 630 tys chorych na AH1N1 ( 900 tys zachorowań ). Tymczasem chorobę stwierdzono u kilkuset osob...
8. W Polsce rocznie na grypę choruje średnio ( w ciągu ostatnich 10 lat ) około 350 tyś osób co daje około tysiąca zachorowań dziennie. Jak dotąd od lipca stwierdzono 200 przypadków AH1N1, co daje nam zachorowalność na grypę AH1N1 w stosunku do zachorowań na zwykłą grypę w tym czasie na poziomie 0,16-0,20%. Według WHO powinno to być 70%. Trochę to odbiega od stanu faktycznego.Nie sadzicie ?

SZCZEPIONKI:

Temat chyba bardzo na czasie. A raczej napewno. Sam osobiście nie będę się napewno szczepić ;) Z tego co widzę pojawiły się nawet szczepionki na allegro, niby przeciwko AH1N1, czyz to nie smieszne ? Naukowcom nadal nie udalo sie stworzyc chyba skutecznej szczepionki , a juz na allegro mozna kupic tego rodzaju buble...ciekawe czy ktos zanim to kupi pomysli o skutkach ubocznych ;) Ale kontynuując poprzednią wypowiedź ; )

9. Istnieją potwierdzone informacje o niebezpiecznym składzie szczepionek ( miedzy innymi rtęć i skwalen ), oraz ich szkodliwym działaniu na ludzi a w szczególności dzieci.
10. Mimo ze przygotowanie szczepionki zajmuje kilka miesięcy, szczepionka na świńską grypę pojawiła sie już po 2 miesiącach od pojawienia sie pierwszych przypadków świńskiej grypy i praktycznie od razu po ogłoszenia pandemi. Nie ma tu również mowy o jej odpowiednich testach, które również trwają przynajmniej kilka miesięcy.
11. W Szwecji na grypę AH1N1 zmarło ja dotąd 3 osoby. Natomiast po masowych szczepieniach prawdopodobnie 4, a kolejne 20 jest w ciężkim stanie. Następne 700 ma poważne komplikacje. Mimo to WHO utrzymuje że nie stwierdzono przypadku śmiertelnego po podaniu szczepionki, a te są bezpieczne.
12. W ciągu 2-4 miesięcy, mimo jakichkolwiek podstaw do paniki wiele krajów zapowiedziało masowe szczepienia oraz zamówiło miliony nie sprawdzonych szczepionek.
13. Firmy farmaceutyczne produkujące szczepionki są oficjalnie zwalniane z odpowiedzialności za ich ewentualne niewłaściwe działanie w tym wysoką śmiertelność spowodowaną ich użyciem.
14. Firmy farmaceutyczne wymuszają na rządach krajów z którymi podpisują umowy utajnianie przed opinią publiczną, skutków ubocznych szczepionek oraz ich składu, co samo w sobie jest skandalem.
15. W wielu krajach, w tym Niemczech i Francji wybuchły skandale po tym jak sie okazało ze władze oraz wojsko miały otrzymać szczepionki o innym składzie niż zwykli obywatele. Szczepionki dla elit i służb porządkowych nie zawierały miedzy innymi rtęci i skwalenu oraz innych substancji które budzą największe obawy.
16. W większości krajów, lekarze i środowiska medyczne odmawiają szczepienia się przeciwko grypie AH1N1. W Polsce tylko 5 % lekarzy (wg NFZ)deklaruje, że sie zaszczepi, a ponad połowa kategorycznie stwierdza ze tego nie zrobi. Mimo to trwa wielka kampania nakłaniająca społeczeństwa poszczególnych krajów do szczepień. Uczestniczą w niej między innymi ONZ, WHO oraz Komisja Europejska, a także rządy poszczególnych krajów.
17. Wielu członków Rady Doradczej przy WHO ma powiązania z firmami farmaceutycznymi, natomiast Europejska Agencja Medyczna, która podjęła decyzje o zatwierdzeniu szczepionek przeciwko AH1N1 w Europie jest w 2/3 finansowana przez te firmy.

Co więcej, jedna z głównych instytucji lobbystycznych ( Europejska Grupa Badawcza ), będąca również doradcą WHO, na 3 miesiące przed pojawieniem się grypy w meksyku, zorganizowała sympozjum pod hasłem walki z pandemią. W śród sponsorów tej grupy są wszyscy trzej producenci szczepionek przeciwko grypie AH1N1.

18. Firma Baxter - jeden z głównych producentów szczepionek złożyła wniosek o opatentowanie szczepionki przeciwko AH1N1 w sierpniu 2008 czyli na pól roku przed epidemią tej grypy w marcu tego roku w Meksyku.
19. W lutym firma Baxter wysłała do Czech szczepionki na grypę sezonową(byla o tym mowa na wp.pl , onecie i innych tego typu sciemniaczach) . Ponieważ wydarzył się wypadek, zostały one poddane badaniom w czeskich laboratoriach. Wszystkie zwierzęta laboratoryjne którym je podano zdechły. Jak się okazało szczepionka zawierała wirus AH5N1 ( znacznie bardziej niebezpieczny od AH1N1 - śmiertelność na poziomie 60% ). Gdyby nie wypadek wirus został by zaaplikowany w Czechach jako zwykła szczepionka. Co by było wtedy ? ; ) Wolę nie myśleć ;)
20. Wszystkich tych informacji nie usłyszyscie w polskich mediach. ;)  Czy to normalne? Sadzę , że nie , bo napewno duzy wpływ na te wszelkie informacje,które słyszycie w mediach ma chęć zarobku na przecietnym odbiorcy, chorych jak i tych zdrowych, ale także wywarcie jakiejkolwiek presji na danym narodzie ze strony władz i służby zdrowia. Owszem trzeba być ostrożnym ,ale czy aż tak bardzo jak to sugerują wszelkie tanie media, pamiętacie PTASIĄ GRYPĘ , co się z tym stało ? Tak raptownie wszystko wyparowalo? Nie sadzicie ze to kolejny chwyt, jakich co rok pelno ?

Jeśli uważacie ,że nie to odpowiedz sobie na pytania:
1. Czy jest możliwe ze w innych sprawach ( np polityka ) stosowane są podobne mechanizmy ze strony mediów i że jesteście poddawani manipulacji?
2. Ze Wasze poglądy, mogą być efektem manipulacji i nie od
dają prawdziwej sytuacji?
3. Czy warto wierzyć mediom ,które w ten sposób działają?

Sądzę że nie.

Mam nadzieję ,że wśród ludzi w Suwałkach zwycięży zdrowy rozsądek i nie bedzie siania zbędnej paniki.

« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2009, 16:59:51 wysłana przez daniel1992 »