Autor Wątek: Służba zdrowia w Suwałkach  (Przeczytany 1495 razy)

Offline gaga

  • - VIP -
  • *****
  • Wiadomości: 5209
  • Płeć: Kobieta
Służba zdrowia w Suwałkach
« dnia: 09 Mar, 2011, 20:19:41 »
Myślę,że jest to temat,który prędzej czy później będzie każdego z Was dotyczył. Moglibyście poruszać tu swoje bolączki na opiekę lekarską,jak i swoje pozytywne spostrzeżenia-bo zapewne i takie występują.Nie trzeba wytykać lekarzy wg nazwisk,ale Wasze spostrzeżenia mogą być początkiem dobrego....
Wiem,że na stronie Urzędu Miasta jest wykaz przychodni,ale nie ma tam opinii o danych przychodniach. Nie ma wiadomości,czy w Waszym mieście istnieje coś takiego jak rejonizacja,czy też pacjent może sam wybrać przychodnię w której chciałby się leczyć i do której ma zaufanie.
Druga,bardzo istotna sprawa,to kolejki do specjalistów,jak wyglądają zapisy i czy lekarze rodzinni chętnie kierują tam swych pacjentów,czy też pacjenci na własną rękę poza NFZ muszą szukać specjalisty.Tak samo bywa z badaniami,czy na wszystkie konieczne badania otrzymuje pacjent skierowanie,czy też musi robić je na własny koszt.
Przemyślcie moją propozycję,bo zapewniam Was,że ''jesteśmy czytani'' we wszystkich suwalskich środowiskach i możemy pokazać,co Was boli,co cieszy,a to może mieć wpływ na pracę Waszych lekarzy.Może są sprawy,które warto poruszyć,a które poprawiłyby funkcjonowanie lecznictwa w Waszym mieście. W moim mieście,istnieją strony na których ''głośno''omawia się pracę lekarzy i nie ukrywa się ich nazwisk.Jednak biorąc pod uwagę wielkość Suwałk,proponowałabym na wstępie nie stosować tej metody.