Autor Wątek: Nowe władze miasta  (Przeczytany 2264 razy)

Offline the_mask

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 2703
 • Płeć: Mężczyzna
 • << MŁODSZY ASP. >>
Nowe władze miasta
« dnia: 04 Sie, 2010, 20:03:13 »
Cytat: Radio 5

Wiesław Stelmach pokieruje Suwałkami

Wiesław Stelmach, skarbnik miasta pokieruje Suwałkami do czasu wyboru nowego włodarza. Właśnie tę osobę Maciej Żywno wojewoda podlaski wskaże premierowi jako kandydata na komisarza miasta. O swoim wyborze wojewoda poinformował dziś podczas sesji Rady Miasta Suwałki, tuż po tym, jak rajcy wygasili mandat zmarłego niedawno Józefa Gajewskiego, prezydenta Suwałk. Zdaniem wojewody, Stelmach to doświadczony urzędnik, który cieszy się zaufaniem Rady Miasta. Ponadto skarbnik nie jest związany z żadną opcją polityczną, co daje gwarancję, że nie będzie uczestniczył w kampanii samorządowej, a swój czas poświęci wyłącznie pracy na rzecz miasta. Wybór wojewody z aprobatą przyjął Włodzimierz Marczewski, przewodniczący Rady Miasta Suwałki. - To bardzo zrównoważona decyzja - powiedział Radiu 5 przewodniczący. Dziś Wiesław Stelmach nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Zapowiedział, że zabierze głos dopiero po tym, jak premier powoła go na stanowisko komisarza. Stosowną decyzję w tej sprawie szef Rady Ministrów podpisze prawdopodobnie w ciągu kilku dni. Zanim wojewoda ogłosił swój wybór, rajcy wygasili mandat Józefa Gajewskiego, zmarłego prezydenta Suwałk. Przed podjęciem decyzji w tej sprawie przewodniczący Rady Miasta przypomniał życiorys i dokonania włodarza, a Czesław Renkiewicz, były zastępca prezydenta opowiedział o planach Józefa Gajewskiego. Zmarły włodarz chciał modernizować ulicę Buczka i park imienia Marii Konopnickiej, budować wschodnią arterię miasta, lotnisko, kampus dla miejscowej uczelni, wyprowadzić z Suwałk tory kolejowe, a w ich miejscu stworzyć osiedle, przygotować miejsce pod budownictwo jednorodzinne. - Po przejściu na emeryturę zamierzał przeczytać zgromadzone książki - opowiadał Renkiewicz. Józef Gajewski, prezydent Suwałk zmarł w niedzielę 25 lipca bieżącego roku.

http://www.youtube.com/watch?v=8sPzp5yYfc4
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2010, 09:23:21 wysłana przez the_mask »

Offline the_mask

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 2703
 • Płeć: Mężczyzna
 • << MŁODSZY ASP. >>
Odp: Nowe władze miasta
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sie, 2010, 14:39:49 »
No i mamy komisarza :)

Cytat: Radio 5
Wiesław Stelmach komisarzem Suwałk

Wiesław Stelmach został dziś oficjalnie powołany na stanowisko komisarza Suwałk. Nominację podpisaną przez premiera wręczył mu w suwalskim ratuszu Maciej Żywno, wojewoda podlaski. Stelmach będzie pełnił obowiązki prezydenta do czasu wyłonienia nowego włodarza w jesiennych wyborach samorządowych.- To wielkie zobowiązanie i wyzwanie- mówił Żywno wręczając Stelmachowi nominację. Wiesław Stelmach był bliskim współpracownikiem prezydenta Gajewskiego. Przez osiem lat był u niego skarbnikiem miasta. Wcześniej pracował w samorządzie miejskim i wojewódzkim.- Zrobię wszystko aby najważniejsze miejskie sprawy były prowadzone z największą starannością- powiedział tuż po odebraniu nominacji nowy prezydent. Na pierwsze ważne decyzje prezydenta Stelmacha trzeba będzie trochę poczekać. Jak powiedział Radiu 5, w przyszłym tygodniu zapadną decyzje dotyczące jego najbliższych współpracowników. Stelmach nie wyklucza, że zostaną nimi zastępcy zmarłego prezydenta Józefa Gajewskiego, Czesław Renkiewicz i Marek Buczyński. Nowy prezydent zapowiada, że będzie dbał o przyszłość rozpoczętych oraz zaplanowanych inwestycji. Wśród naprawdę ważnych spraw wymienia też podwyżkę nauczycielskich wynagrodzeń. Były już skarbnik Suwałk zapewnił też, że można być spokojnym o stan finansów miasta. Jego stanowisko przejął dotychczasowy naczelnik wydziału finansowego ratusza Sławomir Sieczkowski. Niewykluczone jednak, że Stelmach po kilku miesiącach wróci do tych obowiązków. Na pytanie Radia 5 dotyczące najbliższych wyborów, powiedział że nie zamierza w nich startować.

Offline the_mask

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 2703
 • Płeć: Mężczyzna
 • << MŁODSZY ASP. >>
Odp: Nowe władze miasta
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sie, 2010, 16:09:53 »
Cytat: Radio 5
Są zastępcy prezydenta Suwałk

Czesław Renkiewicz i Marek Buczyński powołani na stanowiska zastępcy prezydenta Suwałk. Renkiewicz i Buczyński byli zastępcami śp. Józefa Gajewskiego. Po jego śmierci, utracili swoje stanowiska. Wczoraj Wiesław Stelmach, pełniący obowiązki prezydenta Suwałk powierzył im ten sam zakres obowiązków, jakie sprawowali przed 26 lipca.

http://www.youtube.com/watch?v=MqSTP_iZqeU

Offline the_mask

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 2703
 • Płeć: Mężczyzna
 • << MŁODSZY ASP. >>
Odp: Nowe władze miasta
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Wrz, 2010, 08:41:11 »
Cytat: wspolczesna.pl
Kto kandyduje na burmistrza, a kto na prezydenta?

Choć termin wyborów samorządowych nie został wciąż ogłoszony, muszą się one w tym roku odbyć. Stanie się to najprawdopodobniej w listopadzie. – Myślę, że dopiero jak podany zostanie oficjalny termin, zacznie się prawdziwy ruch – mówi Włodzimierz Marczewski, przewodniczący suwalskiej rady o tym, że na razie ujawnia się bardzo mało kandydatów.

Suwałki: Wspólny kandydat
Po śmierci prezydenta Józefa Gajewskiego wydawało się, że do rywalizacji przystąpi bardzo wielu kandydatów. Bo szanse na wybór ma teraz przynajmniej kilka osób. Okazuje się jednak, że SLD, Blok Samorządowy oraz Porozumienie dla Suwałk, czyli ugrupowania tworzące rządzącą miastem koalicję chcą wystawić wspólnego kandydata. Kto nim będzie? Dwa najczęściej wymieniane nazwiska to Janusz Krzyżewski, prezes PGK oraz Czesław Renkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Ale to nie jedyne kandydatury – zastrzega Józef Kimera, szef SLD.
Ostateczne decyzje powinny zapaść pod koniec września.

Wcześniej, bo w połowie miesiąca, kandydata ma ujawnić PO. Jak mówi Cezary Cieślukowski, wiceprzewodniczący suwalskich struktur partii, w grę wciąż wchodzi kilka nazwisk. Jedno z nich, to, jak pisaliśmy, Mariusz Klimczyk, dyrektor ROKiS. – Wbrew temu, co słychać na mieście, ja nie zamierzam kandydować – dodaje Cieślukowski.

Jarosław Zieliński z PiS mówi zaś, że swojego kandydata ta partia na razie nie ujawni. – Po śmierci prezydenta sytuacja się zmieniła i wszystko trzeba dokładnie przemyśleć – tłumaczy.