Autor Wątek: Logo Miasta Suwałki - Ankieta  (Przeczytany 10096 razy)

Offline noka

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4515
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Logo Miasta Suwałki - Ankieta
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Lut, 2011, 21:49:52 »
... i też chodziło o podobieństwo z logo nowojorskim, ale nie dotyczącym expo , tylko organizacji gejowskiej

desob

  • Gość
Odp: Logo Miasta Suwałki - Ankieta
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Lut, 2011, 23:01:20 »
drodzy suwalczanie
kto z Was chciałby uczestniczyć w decydowaniu o wyborze metody operacji na otwartym sercu swojej matki?Albo powierzał wyrwanie zęba mądrości kowalowi?
W czasach nie tak odległych i nieodległym kraju decyzje w sferze opiniowania wartości artystycznych pomnika, plakatu czy filmu należały do komitetów złożonych z traktorzystek, murarzy i innych przodowników pracy-z wiadomym skutkiem.
Dziś usiłują to robić urzędnicy z ratusza.
Jacy cenzorzy taka kultura. Błędne założenie powoduje skutki zawsze marne. O co chodzi?
O profesjonalizm. Zostawmy WSZELKIE decyzje FACHOWCOM! Odrzućmy raz na zawsze założenie, że na wszystkim znamy się świetnie, BO TAK NIE JEST !!!
Dlaczego podziwiamy wspaniałe przykłady np.architektury współczesnej na zachodzie? Bo tworzą je najlepsi - i na żadnym etapie projektowania nikomu do głowy nie przychodzi rozpytywanie opinii publicznej o zdanie w celu wyboru projektu. Decyduje zbiorowość najtęższych głów
- artystów z najwyżej półki. Macie pod ręką takiego, drodzy obywatele pięknego miasta Suwałki, to profesor i wspaniały artysta. Nazywa się Andrzej Strumiłło, wielki autorytet w świecie.
Jestem przekonany, że poproszony o opinię w sprawie logo nie odmówiłby! Dałby właściwą radę.
Nie wnikając czy znak jest plagiatem czy nie /żałosne i żenujące tłumaczenie się firmy wrocławskiej/ ten "produkt" który usiłują Wam wcisnąć jest produktem znalezionym na miejskim wysypisku.
Jest dyletanckim przykładem antyprofesjonalizmu, jest BRAKIEM, który nie powinien ujrzeć światła dziennego w żadnej poważnej firmie reklamowej, a taką mieni się wrocławska.
Logo "nowojorskie" może się podobać lub nie, to kwestia gustu, ale/choć zmieszane z błotem przez p. Sikorę - dyr. firmy wrocławskiej/ stworzone zostało przez F A C H O W C A !!!
Panowie z Ratusza - wróćcie do szeregu. Niech każdy robi to, co umie najlepiej.

Pozdrawiam, artysta grafik D.Sobociński /art.grafik to osoba posiadająca dyplom, ukończenia 5-letnich, specjalistycznych studiów na Akademii Sztuk Pięknych,- to gwoli wyjaśnienia, czemu tak pyskuję/
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2011, 06:49:48 wysłana przez the_mask »

Marcin.MGRa

  • Gość
Odp: Logo Miasta Suwałki - Ankieta
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Lut, 2011, 14:10:55 »
Nie do końca się zgodzę... choć oczywiście bezdyskusyjnie zgadzam się z tym że urzędnicy nie są profesjonalistami (przynajmniej nie wszyscy).

I to prawda że profesjonaliści powinni mieć decydujący głos. Jednak również tacy profesjonaliści traktują sztukę współczesną (ekstremalny przykład... sprzedaż własnego gówna artysty w puszkach za coś normalnego).
Mieszkamy tutaj i powinniśmy mieć własne zdanie na temat co się dzieje w mieście i regionie, dlatego też jest to forum i dlatego też co głos to inne zdanie. Tylko że niektóre zdania w dużym mierze się pokrywają i statycznie rzecz biorąc, logo które największej grupie ludzi się podoba, również spodoba się największej grupie osób docelowych. Do tych do których jest kierowane to logo.
Dlatego nie byłbym skłonny całkowicie pominąć zdania samych suwalszczan.

Szacunek z mojej strony za występowanie z imienia i nazwiska. Ja takiej odwagi nie mam :(

Offline noka

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4515
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Logo Miasta Suwałki - Ankieta
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Mar, 2011, 17:28:56 »
Suwałki bez logo. Władze rozwiązały właśnie umowę z wrocławską firmą, która opracowała znak graficzny miasta. Ratusz twierdzi, że powodem rozwiązania umowy są przyczyny formalno-prawne i nie mają one związku z podejrzeniem o plagiat.
Więcej -> http://radio5.com.pl/?id=1&ia=30604

Jestem ciekaw kolejnej propozycji  :)