Autor Wątek: Inicjatywa Kaczy Dołek  (Przeczytany 3390 razy)

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Inicjatywa Kaczy Dołek
« dnia: 23 Gru, 2010, 19:56:08 »
Co jakiś czas pojawiają się na Forum informacje związane z Inicjatywą Kaczy Dołek (np. ostatnio cykl spotkań "Radni na kawę - kawa na ławę)  i myślę, że właściwym będzie założenie odrębnego wątku, w którym będą się podawane informacje związane z tą grupą mieszkańców naszego miasta.

Przypomnę tylko, że


Inicjatywa "Kaczy Dołek" to nieformalna grupa mieszkańców i sympatyków okolic Kaczego Dołka (na Osiedlu Północ I w Suwałkach), która zawiązała się 31 października 2009 r. i której celem jest lepsze poznanie tego środowiska społecznego.
Do Inicjatywy "Kaczy Dołek" można dołączyć w serwisie społecznościowym Facebook.
Więcej informacji -> http://www.pastwisko.org/dokumenty/diagnoza_srodowiska_lokalnego.pdf
Informacja:

Drodzy mieszkańcy i sympatycy Kaczego Dołka,

Kontynuując tradycję bałwanowego karnawału nad Kaczym Dołkiem w Suwałkach serdecznie zapraszamy na wspólne lepienie bałwana 26 grudnia 2010 r. (niedziela) o 13.00. Spotykamy się przy choince. Wszelkie chwyty dozwolone! A jakie? Relacja z zeszłej zimy tutaj:
http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/507956.html

Do zobaczenia z rodzinami, sąsiadami i przyjaciółmi!

Wojtek Pająk
Inicjatywa Kaczy Dołek
Stowarzyszenie Pastwisko.org

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inicjatywa Kaczy Dołek
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Gru, 2010, 22:29:57 »
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszym II Społecznym Bałwanie Suwalskim! Stoi dumnie przy oświetlonej choince na Kaczym Dołku i jest z całą pewnością największym (bez obrazy!) bałwanem w Suwałkach. A ściślej mówiąc, bałwanicą, czy też panią Bałwanową, na co wskazuje modna w tym sezonie czerwień loków, papiloty ze spinaczy i szykowne guziczki.

Pogoda co prawda nie dopisała, ale za to (a może dzięki temu?) kreatywność w naszej okolicy wyraźnie wzrasta. Śnieg się nie lepił ani nie dawał pociąć w bryły, więc postanowiliśmy nie zmarnować trudu mieszkańców okolic Kaczego Dołka, którzy przez ostatnich parę dni odwilży indywidualnie utoczyli sporo materiału. Użyliśmy prefabrykatów - kul second hand - z bałwaników, barykad i bliżej niezidentyfikowanych konstrukcji śniegowo-lodowych.

Pani Bałwanowa z odzysku to dziarska babka w szaliczku, o wzroście 185 cm, odważnej fryzurze i bananowym uśmiechu (fotografie Jacka Pająka).Z pozdrowieniami z coraz mroźniejszego i wyślizganego Kaczego Dołka

Wojtek Pająk
Inicjatywa Kaczy Dołek

PS. Zapraszamy wszystkich sympatyków do naszej grupy na Facebooku:

http://www.facebook.com/group.php?gid=152178896891


Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inicjatywa Kaczy Dołek
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj, 2011, 15:50:24 »
Drodzy sympatycy Kaczego Dołka!

W załącznikach przesyłamy zdjęcia z "3majowego" pikniku rodzinno-sąsiedzkiego, który odbył się wczoraj w Suwałkach na Kaczym Dołku. Mimo chłodu postanowiliśmy świętować wspólnie Konstytucję 3 maja - zrobić coś pożytecznego i twórczego. Z pożytkiem dla przyniesionych przez dzieci orłów i orzełków zbudowaliśmy im gniazdo na Kaczym Dołku. Wypuściliśmy setki baniek mydlanych w pochmurne
niebo. Grając w bule, ćwicząc harcerskie pląsy i spędzając czas razem, rozgrzewaliśmy atmosferę na Kaczym Dołku przed bliskimi już, spontanicznymi majówkami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w świętowanie: wszystkim członkom Inicjatywy Kaczy Dołek, niezastąpionym harcerkom z ZHR, a przede wszystkim dzieciom i ich rodzicom.

Do zobaczenia!

Inicjatywa Kaczy Dołek

(fot. Wojciech Pająk)