Autor Wątek: Dopalacze w Suwałkach  (Przeczytany 29811 razy)

ZdrowoMyślący

 • Gość
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #90 dnia: 30 Wrz, 2010, 11:51:20 »
Dopalacze to obciach? A może ten rząd to obiach?

Przecieram oczy ze zdumienia. Koledzy i koleżanki ogólnie mi znani jako twórcy młodego pokolenia, twierdzą publicznie na użytek prasy konserwatywnej, że dopalacze to obciach. Owym wydawcom-konserwatystom takie wyznania to miód na ich łamy- szukają dowodów rozmaitych konserwatyzmów, by wymóc kolejne zakazy. Z tego co słyszę od prześmiewców rządowych zakazów, to zakazano na przykład lilii wodnej. Te, które rosną, są nielegalne- bo ich korzenie chyba mogą być halucynogenne czy coś takiego. Zakazano tylu substancji chemicznych, że problemy mają producenci np. perfum.

Wypowiada się dla „Metra”, periodyku wydawanego przez wydawcę m.in. Gazety Wyborczej, jakaś część tego światka. Ludzie ci jednocześnie chyba, jak sądzę bądź znam z autopsji, popierają depenalizację czy legalizację marihuany. Czego jednakże w tym tekście nie znajdziemy. Jest tylko o tym jakie to dopalacze są trefne. Mam przeczucie że chyba nie o taki obrót sprawy chodziło owym osobom. Uwaga dla tychże znajomych wypowiadających się dla mediów w stylu "Metra": moi drodzy, tak działają media konserwatywne. Szukają i sięgają tylko po tych z którymi choćby kawałek im po drodze.

Dopalacze? Nie wiem, nigdy nie próbowałem. Napotkanym osobom ich konsumpcję odradzam- są to środki często nienaturalne, chemiczne (choć nie zawsze). Teraz słyszę w telewizorze u rodziny wielką medialną, i kompletnie jednostronną „wojnę dopalaczową” na rządowym kanale TVP 1. Dopalacze są różne, część z nich jest naturalna, część zaś to chemikalia, których zasięg byłby znikomy, gdyby nie polityka rządu. Zapewne konsumują je ci którzy w ultrakonserwatywnym kraju rozmaitych zakazów po prostu nie mogą kupić marihuany. W innych krajach Europy nie zaobserwowałem większej popularności takich specyfików.

Headshopy są w Europie Zachodniej nie mniej liczne niż w Polsce, ale ta branża sprzedaje nasiona i utensylia do konsumpcji marihuany. Zaś w Holandii, gdzie sprzedaje się marihuanę w sklepach (dżoint kosztuje 3,5 euro), w porze lunchu substancja ta jednoczy w coffe-shopach na niemal każdym rogu ulicy i białe kołnierzyki managerów, i niebieskie- robotników. Marihuanowy zapach wypełnia ciasne ulice śródmieści miast. Czy upada tamtejsza gospodarka? Ba, ma rozmiary większe od polskiej, mimo kilkakrotnie mniejszej liczby ludności, zaś sam kraj mieni się mianem matecznika kapitalizmu.

Rząd zakazuje najpopularniejszych naturalnych i relatywnie bezpiecznych substancji psychoaktywnych, bezpieczniejszych od alkoholu czy papierosów wg większości dostępnych mi wyników badań medycznych. Ogranicza podaż relatywnie bezpiecznych i sprawdzonych substancji psychoaktywnych, a potem się dziwi że ludność sięga po „nawóz do fiołów” i inne sztuczne specyfiki. Zamordyści z Platformy Obywatelskiej w swoim agresywnym wyznaniowym konserwatyzmie nie rozumieją, że idą drogą całkowicie unikalną. Swoim prawodawstwem tworzą kazusy nie spotykane na tym kontynencie. Wg mnie jest to tylko przykład na nienormalność polskiego systemu politycznego.

To nie dopalacze są obciachem. To obciachowy jest rząd który powoduje że ludzie rzucają się na jakieś chemikalia. Przypomina to jak żywo czasy amerykańskiej prohibicji.

Offline MORDUK

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 758
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #91 dnia: 30 Wrz, 2010, 12:10:38 »
Nie zgodze się z Toba, że ta wojna z tymi dopalaczami to wina tylko Rzadu. To równiez zwykli ludzie robią nagonkę na te sklepy. Ja uwazam sie za liberała i przeciwny tym wynalazkom nie jestem. Każdy ma swój umysł ale być może zdanie bym zmienił kiedy moje dziecko znalazłoby sie w szpitalu na oddziale reanimacyjnym, własnie po zażyciu tych "eksponatów". Jestem za legalizacją miekkich o ile one są naprawde miekkie, bo zielone tez często i gesto jest podrasowane kwasem.
Ale o tym juz pisałem w tym wątku.
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

ZdrowoMyślący

 • Gość
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #92 dnia: 30 Wrz, 2010, 13:43:07 »
Twoje dziecko by się tam nie znalazło albo napewno było by mniejsze ryzyko gdyby było prawnie powiedziane, że dopalacze muszą być sprzedawane od 18 roku życia a niestety tak nie jest i tylko szanujące się sklepy którym zależy tak samo na pieniądzach z biznesu jak i na klientach którzy są rozwinięci na tyle umysłowo czyli osoby pełnoletnie, że są w stanie powiedzieć "Tak chcem spróbować zapalić bo podoba mi się ta faza nie inna, bo wole to od alkocholu bądź innej używki" (który/a szkodzi wcale nie gorzej niż jakikolwiek dopalacz lecz alkochol był od zawsze i jest również środkiem odurzającym temu ludzie do tego nic nie mają BO TO JUŻ BYŁO..). Media i ludzie w tym kraju są na tyle konserwatywni, że nie dopuszczą do siebie myśli dopalaczy chociażby ze względu "odurzający specyfik". Mój pogląd w tym temacie jest taki, że jeżeli mamy swoją głowę to walczmy ale bardziej o nałożenie akcyzy, o zmianę prawa i duże kary dla sklepów, które naprawdę robia wszystko byle by wcisnąć do dla dzieciaka i mieć na nim zysk a niestety jest takich właścicieli wielu. Przyjżyjmy się rozwijającym się krajom sąsiednim typu Anglia czy o wiele mniejsza od Polski Holandia w której gospodarka wręcz kwitnie 100 razy bardziej niż w cofniętej konserwatyzmem Polsce. Anglicy mają dopalacze od 16 lat i nikt nie widzi problemu bo każdy ma swoją głowę widocznie na tyle mądrą, że nie zaprząta się sprawami, które go nie dotyczą bo nie chce i nie ma z tym styczności a prawo jest tak skonstruowane, że i dzieciak tego nie weźmie a jeżeli będzie chciał to i w Polsce i na całym Świece każdy może mieć dostęp do narkotyków więc podpieranie się takimi argumentami jest naprawdę czysto chore. Natomiast nasze kochane media zrobią wszystko żeby sprawę nagłościć ponieważ jest to nowość a wszystko co nowe to dobre do tematu szczególnie tak kontrowersyjnego, że co za media by sobie odpuściły.. Za granicą mają inne sprawy i borykają się w dużo większymi problemami niż DARMOWA REKLAMA MEDIALNA DOPALACZY.

Dziękuję i pozdrawiam.

Offline MORDUK

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 758
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #93 dnia: 30 Wrz, 2010, 14:02:51 »
Tu się zgodzę. Media same nakręcają koniunkture dla tych sklepików to niezaprzeczalny fakt. Ile właściciele tych sklepików musieli by wydac na reklamę w Wiadomościach, Faktach - grube miliony. A tak dzięki reportazom maja za darmolca. Wracając do sprzedaży ekponatów dla pełnoletnich uważam, że 18 lat to za mało jednak. Moim zdaniem zabawa w kolekcjonerkę powinna byc dozowlona conajmniej od 21 -go roku zycia. I powinno byc to bardzo restrykcyjnie przestrzegane. (naloty, jacyś podstawieni klienci itp itd). Miałem 18 lat i wiem na swoim przykładzie jak sie mysli w tym wieku. Podobało mi sie w STOLCU. Tam Dopalacze były otwarte od 14 i naprawdę swoje kolekcje mogly powiekszać tylko osoby które ukończyły 18 rok życia (sprawdzali dowody).

PZDR
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

ZdrowoMyślący

 • Gość
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #94 dnia: 30 Wrz, 2010, 14:34:55 »
Masz raję, sprostuję jednak 21 rok życia to minimum. Wspominam swój wiek 18 lat i się utwierdzam jak najbardziej z Twoim zdaniem.

Czas pokaże jak to wszystko będzie wyglądało. Puki co widzimy tylko wojnę w wielką niewiadomą..

Pozdrawiam.

Offline MORDUK

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 758
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #95 dnia: 02 Paź, 2010, 10:38:00 »
No i mamy pierwsza ofare eksponatów kolekcjonerskich
"Śmierć po dopalaczu? 20-latek przed śmiercią mówił, że zażył"

W Łaziskach Górnych na Śląsku zmarł młody mężczyzna. Przed śmiercią 20-latek powiedział, że źle się czuje po zażyciu dopalaczy - informuje TVN24. Katowicka policja potwierdza taki przebieg zdarzeń, jednak przyczyna śmierci będzie znana dopiero po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Całość art. pod adresikiem : http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/smierc-po-dopalaczu-20-latek-przed-smiercia-mowil-,1,3709492,region-wiadomosc.html 
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline Bart76

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 113
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #96 dnia: 02 Paź, 2010, 20:45:22 »
Zamykamy! Sanepid w każdym sklepie z dopalaczami

Inspektorzy Sanepidu w asyście policji w całym kraju wkroczyli do sklepów z dopalaczami. - Sanepid nakazał wycofanie z obrotu na terenie całego kraju wyrobu o nazwie tajfun, (...) nakazał zaprzestanie działalności wszystkich obiektów, w których dokonywano obrotu. To oznacza, że już dzisiaj te punkty zostaną zamknięte - mówił na antenie TVN24 rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar.

Sanepid wszedł do sklepów z dopalaczami w całym krajuWedług jego słów, w sobotę po południu pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej rozpoczęli kontrolę w 895 obiektach zajmujących się sprzedażą dopalaczy. Rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski mówi zaś o "blisko tysiącu sklepów". W wielu przypadkach inspektorom towarzyszyli policjanci.

Tajfun zakazany Tusk: Z dopalaczami rozprawimy się brutalnie
Premier zapowiada 'brutalną" walkę z dopalaczami. - Nie będzie litości dla... czytaj więcej »

- Sanepid nakazał wycofanie z obrotu na terenie całego kraju wyrobu o nazwie Tajfun oraz - chcę podkreślić - wszystkich podobnych wyrobów, czyli takich, które w jakikolwiek sposób są do tego artykułu podobne w formie czy opakowaniu. Po drugie, nakazał zaprzestania działalności wszystkich obiektów, w których dokonywano obrotu tymi artykułami. Ta decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. To oznacza, że już dzisiaj te punkty zostaną zamknięte - oświadczył rzecznik GIS.

Inspektorzy maja pobrać do badań próbki wszystkich wyrobów znajdujących się w punktach sprzedaży. Akcja ma zakończyć się jeszcze dzisiaj.

Jak tłumaczył Bondar, kontrola została wszczęta na polecenie minister zdrowia Ewy Kopacz, a decyzję podjęto na podstawie artykułu ustawy o inspekcji sanitarnej, z którego wnika, że kiedy oferowane wyroby mogą zagrażać zdrowiu i życiu, mogą zostać wycofane z obrotu.

Sprzedawcom, którzy nie podporządkują się decyzji GIS o zamknięciu sklepów grozi grzywna albo pozbawienie wolności nawet do dwóch lat.Skarbówka wzięła się za dopalacze
Kontrola w sklepach z "legalnymi narkotykami". Do placówek pod szyldem... czytaj więcej »

Zamknęli sami

- Na wieść o prowadzonej akcji "Tajfun" część właścicieli sklepów z dopalaczami wywiesiła na drzwiach kartki "Dzisiaj nieczynne" - poinformował dyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu Janusz Dzisko.

Informacje o zamknięciu sklepów pojawiły się na niektórych sklepach z dopalaczami w Elblągu. Powodem miałby być "bardzo ważny mecz" piłkarski miejscowej Olimpii. - My jesteśmy cierpliwi. Wejdziemy, jak już otworzą - powiedział Janusz Dzisko.

Według sanepidu w większości skontrolowanych już sklepów i stoisk handlowych nie było właścicieli. Decyzje o zamknięciu wręczane są sprzedawcom, którzy muszą podpisać się pod protokołem.

Według nadkomisarz Anny Fic z warmińsko-mazurskiej policji akcja w tym regionie przebiega - jak dotąd - bez incydentów.

Nie pierwszy raz

To nie pierwsza tak szeroko zakrojona akcja funkcjonariuszy publicznych mających na celu walkę z dopalaczami. Na początku 2009 roku do placówek pod szyldem dopalacze.com wkroczyli celnicy i urzędnicy skarbówki. Sklepy nie zostały jednak zamknięte, a kilka miesięcy później prokuratura oświadczyła, że w sprzedaży dopalaczy nie dopatrzyła się znamion przestępstwa.

Premier: Błyskawicznie i zdecydowanie rozprawimy się z dopalaczami 20-latek zmarł po dopalaczach?
W Łaziskach Górnych na Śląsku zmarł 20-letni mężczyzna. Przed śmiercią... czytaj więcej »

W sobotę rano Donald Tusk zapowiedział kategoryczną walkę z dopalaczami. - Wczoraj w nocy specjalny zespół rządowy z moim udziałem podjął stosowne decyzję i tę kwestię rozstrzygniemy w trybie błyskawicznym, w sposób zdecydowany, żeby nie powiedzieć brutalny. Nie będzie litości dla tych, którzy życie młodych obiecujących ludzi chcą zamienić w piekło uzależnienia - oświadczył premier.

Dopalacze to substancje psychoaktywne, które mogą działać podobnie do narkotyków; dotąd można je legalnie kupić w Polsce. Są sprzedawane m.in. jako przedmioty kolekcjonerskie lub nawozy do roślin. Nie ma dokładnej statystki zatruć dopalaczami, w szpitalach kwalifikowane są one jako tzw. inne zatrucia.

W 2009 r. Sejm znowelizował ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, uniemożliwiając handel 17 substancjami szkodliwymi dla zdrowia. Pod koniec sierpnia tego roku weszła w życie ustawa zakazująca handlu towarami zawierającymi m.in. mefedron. Jednak na rynku wciąż pojawiają się nowe specyfiki, zawierające środki działające psychoaktywnie, a nie znajdujące się na liście zakazanych specyfików.

tvn24.pl
 

Offline suw8

 • Forumowicz
 • *
 • Wiadomości: 46
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #97 dnia: 03 Paź, 2010, 13:11:08 »
Cytat: wspolczesna.pl
Już 18 sklepów z dopalaczami w regionie zostało zamkniętych.

Do wczoraj do godz. 20 inspektorzy sanitarni skontrolowali 33 miejsca w województwie podlaskim, gdzie można było kupić dopalacze. Do 24 z nich weszli w asyście policji. 18 punktów zostało zamkniętych. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, w nocy kontrolowane były też dyskoteki i inne miejsca, gdzie dopalacze mogły być dostępne.

Punkty, w których znaleziono produkt o nazwie "Tajfun" lub podobnie do niego działające, zostały zamknięte. Są zaplombowane, więc sprzedawcy nie mogą wznowić handlu. Zabezpieczone substancje mają trafić na badania.

Oby w tych 18 były wszystkie z naszego miasta...

Offline MORDUK

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 758
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #98 dnia: 03 Paź, 2010, 13:24:08 »
Na Waryńskiego sklep był zamknięty cały dzień wczoraj. Na Hamerszmita widziałem, że był rano otwarty.
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline david565

 • Weteran
 • ***
 • Wiadomości: 204
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #99 dnia: 04 Paź, 2010, 10:19:04 »
Na kościuszki sklep jest zamknięty i zaplombowany.

Offline MORDUK

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 758
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #100 dnia: 04 Paź, 2010, 11:41:05 »
Jak zaplombowany tzn, że w tym sklepie niebieskie ptaki chłopaki byli w sobotę i wizyta się udała.
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline the_mask

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 2703
 • Płeć: Mężczyzna
 • << MŁODSZY ASP. >>
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #101 dnia: 04 Paź, 2010, 15:48:51 »
Cytat: radio5.com.pl
Zamknięte sklepy z dopalaczami

Zamknięte i oblepione plombami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej są wszystkie sklepy z dopalaczami w Suwałkach. To efekt ogólnopolskiej akcji przeciwko punktom sprzedaży substancji psychoaktywnych. W całym województwie zamknięto 17 takich sklepów, a w kraju prawie tysiąc. W Suwałkach z ramienia Powiatowego Inspektora Sanitarnego akcją kierowała Aleksandra Karczewska, kierownik działu higieny komunalnej. Akcja sanepidu spotkała się z poparciem lokalnych władz i dyrektorów szkół. Jak informowaliśmy, suwalskie szkoły walczyły z tak zwanymi dopalaczami. Jedną z pierwszych jednostek, która rozpoczęła działania przeciwko dopalaczom był Zespół Szkół Technicznych. Dyrekcja zorganizowała liczne pogadanki na temat szkodliwości dopalaczy. Zdaniem Czesława  Wielgata, dyrektora ZST, decyzja o zamknięciu sklepów z substancjami psychoaktywnymi powinna zapaść już dawno.
« Ostatnia zmiana: 04 Paź, 2010, 17:03:39 wysłana przez noka »

Offline MORDUK

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 758
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #102 dnia: 04 Paź, 2010, 16:06:36 »
Dzisiaj w TVP INFO mówili, że jest juz druga ofiara spożycia eksponatów. Jakis 32 letni facet. Jednak potwierdzenie tego faktu nastapi równiez po sekcji zwłok. Tak samo jak w przypadku tego 20 latka.
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline biza

 • Mega Poster
 • *****
 • Wiadomości: 1702
 • Płeć: Kobieta
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #103 dnia: 04 Paź, 2010, 18:08:45 »
sory, że tak powiem ale.. stary facet a taki głupi...

a dziś widziałam właśnie zaplombowany sklep, ten na Waryńskiego, z pieczątkami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, ale numerek telefonu naklejony na drzwiach  :-\
Zazdroszczę Japonkom - wstają rano i od razu w kimono...

Offline david565

 • Weteran
 • ***
 • Wiadomości: 204
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dopalacze w Suwałkach
« Odpowiedź #104 dnia: 04 Paź, 2010, 18:25:55 »
Wszystkie sklepy z dopalaczami w Polsce zostały zamkniete. :)
« Ostatnia zmiana: 04 Paź, 2010, 18:26:20 wysłana przez the_mask »