Autor Wątek: Zbieraj zakrętki na niepełnosprawne dzieci - Zakretki.info  (Przeczytany 431 razy)

Offline Ewelina7

  • Nowy
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
„Zakrętki.info – pomagamy nie tylko przyrodzie…” to największa, ogólnopolska akcja, która prowadzona jest pod patronatem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Na czym polega? Zbieramy plastikowe zakrętki z produktów spożywczych, chemicznych i przemysłowych, posiadających oznaczenia PP, PE lub „trójkącik ze strzałek”. Wszystkie zebrane zakrętki trafiają do firm recyklingowych, które za skup surowca wpłacają określony ekwiwalent pieniężny, na subkonto niepełnosprawnego dziecka w Organizacjach Pożytku Publicznego.
Poszukujemy nowych koordynatorów, którzy będą chcieli wesprzeć nasze działania w określonych częściach Polski. Do zadań koordynatora należy m.in. organizacja miejsca zbiórki, pakowanie zakrętek, stały kontakt z podmiotami współpracującymi z naszą akcją w swoim regionie oraz koordynacja pracy wolontariuszy na podległym terenie.
Poszukujemy osób o wielkim sercu, które poprzez swoje proekologiczne działania (zbierając plastikowe zakrętki z różnych opakowań), jednocześnie chcą pomagać niepełnosprawnym dzieciom. Przyłącz się do nas jeśli masz otwarte serce, własne pomysły i siłę do pomocy innym. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą włączyć się do akcji, prosimy o kontakt drogą elektroniczną (gosia@zakretki.info) z naszym specjalistą ds. koordynatorów i punktów zbiórek, Małgorzatą Wróbel. Wszelkie informacje na temat całego przedsięwzięcia, uzyskać można na oficjalnej stronie internetowej www.zakretki.info. Całość naszych działań to 100% wolontariat.
Można nas znaleźć także na Facebooku: https://www.facebook.com/zakretki.info.

Offline Goś

  • Nowy
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zbieraj zakrętki na niepełnosprawne dzieci - Zakretki.info
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Mar, 2012, 18:30:33 »
Świetna akcja, pomóżmy wszyscy ! :) Wytrwałości dla zbierających.

Offline Ewelina7

  • Nowy
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zbieraj zakrętki na niepełnosprawne dzieci - Zakretki.info
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Mar, 2012, 20:31:27 »
Dziękujemy i zachęcamy do dalszego zbierania zakrętek, a także do przekazywania informacji nt. akcji innym osobom - możemy w ten sposób pomóc wielu dzieciakom. Jeśli ktoś pragnie włączyć się do naszej akcji jako koordynator, to serdecznie zapraszamy - każda pomoc jest niezwykle ważna. Na naszej stronie internetowej www.zakretki.info można dowiedzieć się, jakie efekty ona przynosi (m.in. ilu niepełnosprawnym dzieciom udało się już pomóc). Pozdrawiamy :)