Autor Wątek: Wydarzenia w kraju...  (Przeczytany 23720 razy)

Offline gryson

• Super Poster
Odp: Wydarzenia w kraju...
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Paź, 2010, 22:00:01 »
Już dziś wyrażałem swoją opinię w tym temacie, tutaj powtórzę: "spolaryzowali" scenę polityczną to mają co chcieli. Odpowiedzialność w pewnym sensie, za to co się stało, ponoszą sami politycy, siejąc nienawiść i podziały w społeczeństwie. Nie chcę cytować wielu wypowiedzi Jarosława, o zomo, itd, ale on też się do tego znacząco przyczynił. Uważam, że on jest pierwszym siewcą nienawiści w polskiej polityce, i nawet po tym co się wydarzyło dziś, robi to nadal jak widać. Tu się nic nie zmieni. Chyba, że wyborcy w końcu przejrzą na oczy. I żeby nie było, nie jestem zwolennikiem PO. Mam dość Tuska, Rostowskiego (z racji wykonywanego zawodu i jako "szary obywatel) i nieudolnego rządu. Ale uważam, że jeśli ktoś ponosi "polityczną" odpowiedzialność za to co się dzisiaj stało w Łodzi to jest to właśnie Kaczyński i jego podżeganie do nienawiści.

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Paź, 2010, 12:06:05 »
To juz przestaje byc śmieszne. Pan Jarek szaleje na całego. Polecam artykulik z onetu. http://wiadomosci.onet.pl/raporty/napad-na-biuro-pis/pis-chce-komisji-sledczej-ws-mordu-lodzkiego,1,3738734,wiadomosc.html
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Paź, 2010, 12:28:06 »
A nie macie wrażenia, że oliwy do ognia dolewają media ? TVN przegania wszystkich w szukaniu sensacji, zaraz za nimi leci TVP a całość komentuje na swój sposób Gazeta Polska i inne "niezależne" media. I o ile nie widziałem przypadków fanatycznych obrońców TVN'u to marsze z pochodniami czytelników gazety, która ostrzega przed robieniem "gówna z mózgu"*, miały miejsce.

* cytuję okładkę, jeżeli moderalicja uzna to za obraźliwe to proszę o cenzurę

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Paź, 2010, 12:56:38 »
To są niestety Tuner media. Tym żyją. Z drugiej strony gdyby nie one to o ilu sprawkach byśmy nie wiedzieli. Ile czynów naszych włodarzy byłoby zatuszowanych. Wracajac do Jarosława to uważam że facet ma naprawdę depresję po przegranych wyborach i teraz w dalszym ciagu tworzy teorię spiskową dziejów. Kto z Was sądzi, że mamy zagrożoną demokrację? Podejrzewam, że nikt bo ja na pewno nie. I mało tego uważam, że gdyby to On wygrał i jego partia wybory to wtedy byśmy mieli ja zagrożoną.

PZDR

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Paź, 2010, 14:27:23 »
Kto z Was sądzi, że mamy zagrożoną demokrację?
Ten argument w ustach Jarosława Kaczyńskiego brzmi jak niezły żart.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Paź, 2010, 20:19:15 »
UWAGA PANIE I PANOWIE NA TO CO PISZEMY ;D lustrację czas zacząć :P

PiS chce monitorować internet. Za zły komentarz do sądu

- Będzie sporo pracy przy tym - przyznaje poseł Jarosław Zieliński.

PiS chce, by komentarze w internecie były kontrolowane. Wpisami kontrowersyjnymi miałaby zająć się ABW i policja. Jednym z inicjatorów tego pomysłu jest poseł z Suwałk Jarosław Zieliński.

Według doniesień Gazety Wyborczej, PiS chce, aby ABW i policja zajęła się ściganiem internautów, którzy w internetowych wpisach kierują wobec polityków groźby karalne.

- Będzie sporo pracy przy tym - przyznaje poseł Jarosław Zieliński. Możliwe, że w tej sprawie w Sejmie pojawi się projekt ustawy.

Według posła z Suwałk, sieć powinna być monitorowana, a autorzy wpisów w internecie, w których zawarta jest groźba karalna wobec polityka powinni być ścigane z urzędu przez prokuraturę.

Źródło: wspolczesna.pl

PS. ja z takiego państwa się wypisuję!!! Robią nam drugie Chiny, czy tam Japonię ;/
   [img height=50]http://lh3

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Paź, 2010, 20:38:00 »
Teraz to juz przeszli samych siebie. Za ten komentarz pójde do puszki bo nazwe ich "pier.....mi", którzy za wszelka cene chą zniszczyc wolność słowa w tym kraju. I kto tu zagraża demokracji? HM

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Paź, 2010, 20:48:29 »
Brawo, popieram ten wniosek PiS'u i proponuję zacząć od monitorowania forum niezalezna.pl i salon24.pl

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Paź, 2010, 20:49:29 »
dopiszę jeszcze radio5.com.pl, suwalki.info i forum.suwalki.pl :D

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Paź, 2010, 20:57:57 »
Panowie bez nerwów :)

to ma nie dotyczyć komentarzy internautów jako takich, tylko tych:
... którzy w internetowych wpisach kierują wobec polityków groźby karalne.

Groźba karalna - przestępstwo groźby karalnej polega na grożeniu innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę jej najbliższego.

art. 190 KK § 1. stanowi: "Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Groźby karalne są najczęściej formułowane słownie (bezpośrednio lub telefonicznie) lub pisemnie (listy z pogróżkami, wiadomości w formie elektronicznej). Przedmiotem gróźb są przeważnie zapowiedzi aktów przemocy, dokonanie szkód na mieniu bądź ujawnienie kompromitujących informacji (o ile takie ujawnienie naruszyłoby przepisy prawa). Czyn ma charakter umyślny.

Zastanawiam się tylko czemu miałoby to się odbywać w formie monitoringu internetu przez w/w służby, a nie w formie zawiadomienia do prokuratury przez samego zainteresowanego.
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2010, 21:05:12 wysłana przez noka »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Paź, 2010, 20:59:03 »
Nie wiem czy słyszeliście dzisiejszą wypowiedź p.Kutza. Miałam sobie zapisać,ale wypowiedział się,że niby jedna śmierć jeszcze nic nie zmieni.Bardzo nie podobała mnie się ta wypowiedź.

Jeśli ktoś słyszał dokładniej,niech mnie sprostuje.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Paź, 2010, 21:01:45 »
Zastanawiam się tylko czemu miałoby to się odbywać w formie monitoringu internetu przez w/w służby, a w formie zawiadomienia do prokuratury przez samego zainteresowanego.

A po to, żeby na siłę coś znaleźć :) Oczywiście dotyczyć to ma pewnie tylko komentarzy AnyPisowskich :P

A co do p.Kutza, to w sumie ma racje. Co niby to zmieni? nic... Politycy nie będą teraz sobie do gardeł skakać? Będą i to jeszcze bardziej. Śmiem twierdzić, że całym zapalnikiem była ta katastrofa i śmierć Lecha Kaczyńskiego. A dla brata w d*** się poprzewracało i na siłę próbuje rządzić wszystkimi mimo przegranych wyborów...

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Paź, 2010, 21:33:50 »

Aż chce się kliknąć WYLOGUJ, ale w Polsce nie ma takiej opcji ;/

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Paź, 2010, 21:49:19 »
Nie chcę być złym prorokiem, ale Kaczyński dąży do tego żeby wyprowadzić ludzi na ulicę. Kilkanaście minut temu podano, że już odrzucił zaproszenie do rozmowy wystosowane przez Komorowskiego.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Paź, 2010, 21:50:09 »
Ten człowiek, mówię o Kaczyńskim, powinien już się wycofać z polityki...