Autor Wątek: Wydarzenia w kraju...  (Przeczytany 23753 razy)

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Wydarzenia w kraju...
« Odpowiedź #195 dnia: 31 Sty, 2012, 14:22:23 »
Niejednokrotnie zaznaczałam,że nie pałam miłością do lewicy,ale w tym temacie całkowicie się z nimi zgadzam.

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #196 dnia: 31 Sty, 2012, 15:25:29 »
  Rozumiem że kot jest przyjacielem rodziny a nawet członkiem ale...........czy do tego stopnia?  :facepalm:

http://www.wprost.pl/ar/290281/Maz-uspil-kota-wiec-zona-zabila-meza/

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #197 dnia: 31 Sty, 2012, 16:49:30 »
Może nie posunęłabym się tak daleko,ale separacja murowana  ;D Żyć z potworem ?   :P

Offline tubus

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #198 dnia: 31 Sty, 2012, 21:31:07 »
Polsat News - wyproszenie Palikota podczas protestów ws. ACTA w Warszawie - ogarniam.net
co wy na to i na inne pomysły palikota min akcja z maskami na pomnikach

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #199 dnia: 31 Sty, 2012, 21:47:23 »
Wg mnie trzyma się konsekwentnie tego, co otworzyło mu drogę do politycznej kariery i pozwoliło zaistnieć jako samodzielnemu politykowi (teraz liderowi dość znaczącej siły w Sejmie). Medialnie sprzedaje się świetnie, wie jak zagrać i w co uderzyć, żeby być w topie głównych newsów. Realny pożytek z tego jednak jest żaden. Myślałem, że to się skończy po wyborach (tu "szołmeństwo" jest nawet wskazane), ale jak widać nie. Przywdziewanie sobie maski anonimowych (podszywanie się pod cudze idee) jeszcze był strawił, ale pomysł, żeby "ubrać" tak Jezusa Świebodzińskiego, to brak szacunku, czy wręcz okazywanie pogardy dla wielu Polaków. Tyle ma właśnie do zaoferowania ów Pan i jego zaplecze, które (a jakże) oczekuje od wszystkich szacunku i tolerancji dla własnych przekonań i orientacji. To oczywiście tylko moje subiektywne zdanie.

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #200 dnia: 31 Sty, 2012, 22:01:06 »
        Niech to będzie wydarzenie:sprawdzam tylko czy kolor zmieniłem :spoko:

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #201 dnia: 31 Sty, 2012, 22:03:32 »
Widziałem na pasku TVN24 pomiędzy protestami ACTA a fiaskiem szczytu w Brukseli - "MAM zmienił kolor" :) . Gratulacje  :cyk:

Offline vena

• Super Poster
« Odpowiedź #202 dnia: 31 Sty, 2012, 22:04:08 »
Ano zmieniłeś  :spoko: Niech to będzie wydarzeniem krajowym i forumowym  :P i okazją do wypicia dobrego piwa  :cyk:
Ludzie dobrej woli pouczają. Ludzie złej woli straszą.

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #203 dnia: 31 Sty, 2012, 22:06:02 »
    Dzięki to stawiam :cyk:, o kurcze jakoś się po Chińsku czuję ;)

Offline andreak

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #204 dnia: 31 Sty, 2012, 23:02:32 »
żeby "ubrać" tak Jezusa Świebodzińskiego, to brak szacunku, czy wręcz okazywanie pogardy dla wielu Polaków.

Po pierwsze nikt nie zakłada maski Jezusowi, tylko kiczowatemu symbolowi rozdętych ambicji niektórych klechów. Po drugie przesłanie Jezusa było swoistą apologią buntu wobec istniejącego stanu i pragnieniem przywrócenia właściwego porządku. Po trzecie zatem, Jezus i Guy Fawkes mogliby stanąć ramię w ramię, a Chrystus być może nie miałby nic na przeciwko, by w imię idei przywdziać podobiznę Fawkesa. Jednym głosem mogliby wtedy wypowiedzieć sławetne słowa: "Obywatele nie powinni obawiać się swoich rządów, to rządy powinny obawiać się swoich obywateli". Oto moje zdanie.
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #205 dnia: 31 Sty, 2012, 23:41:50 »
Po pierwsze nikt nie zakłada maski Jezusowi ...

Przepraszam. Chodziło mi oczywiście o

Pomnik Chrystusa Króla – Wotum wdzięczności (Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata) – pomnik przedstawiający Jezusa Chrystusa znajdujący się w Świebodzinie przy ul. Sulechowskiej

ale myślałem, że wszyscy będą wiedzieli o co mi chodzi, a cóż dopiero taki inteligentny gość jak Ty.

Jakie znaczenie w tym kontekście ma fakt, czy jest jest to symbol "rozdętych ambicji niektórych klechów" czy nie? Dla wielu ludzi (nie wszystkich oczywiście) wspomniana wyżej ingerencja w ów symbol będzie obrazą uczuć religijnych. Nie wnikam czy takie odczucia będą wówczas zasadne czy nie, to indywidualna sprawa każdego człowieka. Pewne jest natomiast, że wykorzystywanie symboli religijnych do politycznego show - jest przejawem co najmniej braku szacunku dla wiary tych ludzi.       

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #206 dnia: 01 Lut, 2012, 00:10:07 »
   Twoje słowa:
Źle zapisywać nazwę własnego kraju, to rzeczywiście skandal.
   A jak nazwać taką wypowiedż:
Po pierwsze nikt nie zakłada maski Jezusowi, tylko kiczowatemu symbolowi rozdętych ambicji niektórych klechów.
i tutaj
Jezus i Guy Fawkes mogliby stanąć ramię w ramię, a Chrystus być może nie miałby nic na przeciwko, by w imię idei przywdziać podobiznę Fawkesa.
Być może.

Ale może dobrze by było podać wiadomość kim był Guy Fawkes.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Guy_Fawkes
« Ostatnia zmiana: 01 Lut, 2012, 06:07:17 wysłana przez the_mask »

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #207 dnia: 01 Lut, 2012, 16:44:11 »
Rację ma andreak pisząc o kiczowatym symbolu rozdętych ambicji niektórych klechów.
Rację ma jednak i NOKA w twierdzeniu, że mogą być urażone uczucia religijne. Przyznam też rację NOCE w kwestii tolerancji - jak najbardziej powinna działać w obie strony.!! Tak, tak piszę to ja  - agnostyk i wyborca Ruchu Palikota.

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #208 dnia: 01 Lut, 2012, 17:08:27 »
Ja bynajmniej nie rozumiem zachowania tych dwóch obywateli, nie widziałem żeby w jakiś sposób kierowca był zatrzymywany ani ręką ani tak zwanym lizakiem chyba że chcieli mu skodę gwizdnąć :)

PIRAT DROGOWY BIALYSTOK 23.01.2012

Offline andreak

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #209 dnia: 01 Lut, 2012, 18:29:46 »
do noki

Oczywiście wiem o co Ci chodziło, ale zastosowana przeze mnie forma wypowiedzi wymagała takiego a nie innego formułowania myśli, co w kontekście Twojego postu było jak najbardziej dopuszczalne.

Co do obrazy uczuć itp... To temat bez dna i wielce śliski. Vide casus Dody, która została skazana za obrazę uczuć dwóch gości (tylu złożyło pozew) ponieważ zastosowała osobistą interpretację czyichś słów, do czego miała przecież całkowite prawo. Można czepiać się formy jej wypowiedzi, ale czy powinna ona być karalna? Jakże w ogóle można paragrafy stosować do rzekomej obrazy uczuć tego lub owego nadgorliwca? Przecież prowadzi to wprost do niestosownych nadużyć. Na przykład ja, jako głęboki wyznawca Latającego Potwora Spaghetti, Niewidzialnego Różowego Jednorożca oraz Czajniczka Russella, będę obrażony religijnie (aż do zaplucia się, ataku histerii i nazywania wszystkich myślących inaczej ujadającymi kundelkami - włącznie), gdy ktokolwiek napisze wyraz Spaghetti małą literą, nałoży na niedomyty (albo i nawet czysty) tyłek różowe barchany, upierał się będzie, że czajniczki nie potrafią latać i twierdził, że świat został stworzony na trzeźwo. A już nie daj Spaghetti, gdy zrobi to jednocześnie!   

Co do symboli religijnych i ich wykorzystywania... Czy np. kiczowata statua stojąca w polu lub obwieszony antenami telefonii komórkowej kościół są symbolami religijnymi, rozpatrywałbym raczej w kategorii gustu a nie kultu. Oczywiście każdy (oprócz wrednej Dody), może to sobie interpretować jak mu wygodnie. Swastyka też jest symbolem religijnym, ale z powodu takich a nie innych zawirowań historycznych, nikt by dzisiaj nawet nie załkał, gdyby wykorzystano ją do podtarcia zadka (w formie papierowej, rzecz jasna). Oczywiście w naszym popierdującym o wolności świecie, jakże tolerancyjnym choć wyczulonym na obrażanie uczuć... własnych. Symbole religijne są dobrem ogólnoludzkim, bez stempla własności, nie powinny mieć metki dzieła prawnie chronionego. Ale taki inteligentny gość jak Ty, wszystko to wie.
Zaraz, chwileczkę... a może symbole religijne podpiąć po ustawę ACTA? Oczami wyobraźni widzę już wynikające z tego wszystkie konsekwencje i perturbacje. Choć nie, cofam te słowa - wyobraźni mi nie starczy. Ale na samą myśl o tym staje mi... mięsień prosty brzucha wraz z mięśniami płaskimi. Ponieważ głęboko wierzę w posiadanie "kaloryferka". Przekonanie to wręcz otaczam kultem. Zatem każdy kto śmie twierdzić, że jest inaczej, obraża moje uczucia religijne (za karę 100 pompek i 200 brzuszków).

A teraz mała dygresja. Krzyż i Chrystus na krzyżu nie były symbolami wykorzystywane przez Kościół od jego zarania. Do połowy wczesnego Średniowiecza Jezus był ukazywany na obrazach z uniesionymi dwoma palcami i z księgą w ręku. Był symbolem wiary, ale i wiedzy oraz myśli. Dopiero późniejsi hierarchowie, zaczęli używać wizerunku Chrystusa na krzyżu. Stał się symbolem cierpienia, bo poprzez przywoływanie męki Jezusa, wygodniej było wytłumaczyć prostemu ludowi ich własny, ciężki los. Samemu (nadal mówimy o hierarchach Kościoła) żyjąc w przepychu. Tym samym krzyż przestał być symbolem wiary, jako wiedzy, wolności, emancypacji człowieka - wszystkim tym co wynika z przekazu Chrystusa, choćby fundamentalnego Kazania na Górze. Czy można to nazwać wykorzystaniem symboli religijnych do celów politycznych? Hmm... Jeśli obraziłem czyjeś uczucia religijne (mówiąc szczerze, to mam taką nadzieję), to za nic nie przepraszam, najwyżej sczeznę w piekle.  Za wolność myślenia, swobodę dyskusji, niezależność od autorytetów, możliwość rozwijania własnych koncepcji życia, trzeba niestety płacić tym, że pojawi się ktoś, kto będzie to wykorzystywał i nadużywał. Na przykład Jurny Palikot Podwójnie, czyli JP2.

Uwaga! Podsumowanie dla cierpiących na syndrom tl;dr: obrażanie czyichś uczuć religijnych oraz niecne wykorzystywanie symboli religijnych jest fe, ale stosowanie zapisów prawnych, by temu przeciwdziałać, jest fe, fe, fe.

do MAM

Wziąłeś dwa wyrwane z kontekstu cytaty z moich wypowiedzi ("Źle zapisywać nazwę własnego kraju [...]" i "Po pierwsze nikt nie zakłada maski Jezusowi[...]"), próbując je ze sobą zestawić, doszukując się między nimi jakichś powiązań, by osiągnąć konkluzję... no właśnie jaką, bo nie bardzo łapię Twój tok rozumowania.

Ponieważ już od pewnego czasu internet (i nie tylko) pełen jest sformułowań związanych z ACTA, anonimowymi, protestami, maskami itp., itd., a w wątku tym sporo słów padło właśnie na te tematy, uznałem więc (jak się okazuje niesłusznie), że podstawowe terminy, przesłanki oraz odniesienia historyczne są powszechnie znane. Do głowy mi nie przyszło, by komukolwiek przybliżać termin "Guy Fawkes", bo byłoby to wielce protekcjonalne. A poza tym ciocia Wikipedia i wujek Google, aż czekają by nimi poklikać.   

do wojtek_kosynier

A o czym ja cały czas tutaj piszę, jak nie o tolerancji? I piszę to ja - uduchowiony ateista, agnostyk zresztą też.

Dziękuję za uwagę, ale muszę spadać, bo przez niedomknięte drzwi Jim woła mnie do następnego baru z whisky. Cześć i dziękuję za ryby.
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus