Autor Wątek: Wydarzenia w kraju...  (Przeczytany 23133 razy)

Offline gryson

• Super Poster
Odp: Wydarzenia w kraju...
« Odpowiedź #180 dnia: 23 Sty, 2012, 13:35:22 »
Po całym zamieszaniu z ACTA zadałem sobie troszkę trudu i przeczytałem ustawę. Mówiąc szczerze, nie rozumiem paniki sianej w całej Polsce,bo z zapisu ustawy nie wynika tak naprawdę nic co wykracza poza ochronę praw autorskich które mamy przecież nie od dzisiaj.

Przeczytałeś całe porozumienie ACTA (czyli umowę handlową, bo wspominasz o ustawie)? To porozumienie http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=COM%3A2011%3A0380%3AFIN%3APL%3APDF?
Ja czytam, i momentami to jeszcze bardziej zawiłe niż polskie prawo.
Powiadasz, że nie wykracza poza uregulowania, które mamy w polskim prawie?
A to ciekawe. Polecam dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać choćby Artykuł 11 (wraz z podpunktami) tego porozumienia. Zrozumiesz skąd te protesty.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #181 dnia: 23 Sty, 2012, 19:04:23 »
Ja czytam, i momentami to jeszcze bardziej zawiłe niż polskie prawo.

A ja czytam i pod koniec zdania nie pamiętam co było na początku :)  np. takie zdanie:

Bez uszczerbku dla prawodawstwa Strony dotyczącego przywilejów, ochrony poufności źródeł informacji lub przetwarzania danych osobowych, każda Strona zapewnia swoim organom sądowym, w cywilnych procedurach sądowych dotyczących dochodzenia i egzekwowania praw własności intelektualnej, prawo do nakazania sprawcy naruszenia lub domniemanemu sprawcy naruszenia, na uzasadniony wniosek posiadacza praw, by przekazał posiadaczowi praw lub organom sądowym, przynajmniej dla celów zgromadzenia dowodów, stosowne informacje, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawodawczymi i wykonawczymi, będące w posiadaniu lub pod kontrolą sprawcy naruszenia lub domniemanego sprawcy naruszenia.

Dlatego zdaję się na opinię bardziej biegłych - tu ciekawa opinia GIODO:

http://www.tvn24.pl/-1,1732379,0,1,giodo-acta-niebezpieczne-dla-konstytucyjnych-praw-i-wolnosci,wiadomosc.html

Offline andreak

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #182 dnia: 23 Sty, 2012, 19:38:26 »
Nie Ty jeden, noko, praktycznie nikt nie rozumie tego bełkotu. Stosowanie zdań wielokrotnie złożonych, z wbudowanymi zdaniami wtrąconymi, nie sprzyja klarowności przekazu. Nie mam zamiaru powoływać się na jakieś teorie spiskowe, ale chyba śmiało można stwierdzić, że bez wątpienia jest to zabieg świadomy. Pod pozorem przekazania informacji dostajemy dezinformację. Niby coś się nam wyjaśnia, ale jest to towar bezwartościowy. Jednym słowem manipulacja. Czyli niebezpieczeństwo.

Przystępnie wytłumaczone to i owo:
http://acta.wolnemedia.net/ 
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #183 dnia: 23 Sty, 2012, 20:11:10 »
Oni to wiedzą kocie :D

Catonymous: nie dla ACTA

Gwiżdżę na to całe ACTA :D Wielkie halo o nic :D

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #184 dnia: 23 Sty, 2012, 20:28:59 »

Dlatego zdaję się na opinię bardziej biegłych - tu ciekawa opinia GIODO:

http://www.tvn24.pl/-1,1732379,0,1,giodo-acta-niebezpieczne-dla-konstytucyjnych-praw-i-wolnosci,wiadomosc.html

No właśnie o tym pisałem...

Gwiżdżę na to całe ACTA :D Wielkie halo o nic :D

W tym sęk, że halo jest wielkie, strasznie wielkie...

Offline tubus

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #185 dnia: 25 Sty, 2012, 18:04:41 »
jak to halo o nic? to zamach na wolność w sieci i koniec tematu

Offline Maciek247

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #186 dnia: 25 Sty, 2012, 18:28:20 »
http://www.youtube.com/watch?v=Vrmgzd21iKE
http://www.youtube.com/watch?v=K_B2p_EOh_M
Może być to pokazane w taki sposób lecz raczej na pewno nie tak ostro.
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2012, 20:31:20 wysłana przez the_mask »

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #187 dnia: 25 Sty, 2012, 20:49:38 »
Mi niestety ten cały skowyt wokół ACTA widzi się jakoś tak:

http://kwejk.pl/obrazek/872846/demonstracja,z%C5%82odziei.html

Nie żebym bronił całego paktu, ale większość protestujących kieruje się w myśl zasady, że jak Kali ukraść krowa to dobrze, ale jak Kalemu ukraść krowa to bardzo niedobrze. Za paragrafy o przekazywaniu danych użytkowników sieci i domniemaniu winy ktoś powinien dostać w twarz, ale reszta....sam nie wiem.

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #188 dnia: 25 Sty, 2012, 21:23:55 »
To jesteś jak Hołdys, który uważa, że w ACTA chodzi tylko o piratów i tylko oni protestują, bo nie będą mogli ściągać filmów czy muzyki z sieci. Rozczaruję i Ciebie i Hołdysa, nawet jeśli ACTA wejdzie w życie i będzie egzekwowana, to i tak w sieci będą miejsca i sposoby by te treści znaleźć i ściągnąć. Najważniejszym zastrzeżeniem co do ACTA jest możliwość inwigilowania użytkowników sieci, jej kontrola, etc. Sam wspominasz o daniu w twarz za zapisy o przekazywaniu danych i domniemaniu winy. Ale to część tej umowy (i nie jedyna część do której są zastrzeżenia), i dyskwalifikuje ją jako całość. Krótka piłka. I choć moje zdjęcia też sobie "pożyczano" bez mojej wiedzy i zgody, to jestem jak najbardziej przeciwny ACTA, bo i bez tego są w prawie polskim i innych krajów, środki by walczyć z piractwem czy "pożyczaczami". ACTA jest do tego nie potrzebna, i wiele wskazuje na to, że nie koniecznie tylko w celu walki z piractwem została stworzona.

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #189 dnia: 25 Sty, 2012, 21:47:22 »
Niestety inwigilowani jesteśmy od pierwszej mikrosekundy po nawiązaniu połączenia z siecią i tutaj ACTA PIPA czy inna SOPA nie wnosi nic nowego. Anonimowość w sieci nie istnieje i koniec kropka. Generalnie anonimowość nie istnieje bo masz telefon komórkowy, który łącząc się z bazą mówi gdzie jesteś, płacąc kartą czy pobierając kartą kasę zostawiasz ślad. A nawet płacąc gotówką jesteś na monitoringu...generalnie jest do dupy :)

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #190 dnia: 25 Sty, 2012, 21:51:28 »
Przepraszam, a gdzie ja napisałem o anonimowości? Nie wkładaj mi w usta nie moich słów? Chodzi mi o inwigilację, a nie anonimowość.

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #191 dnia: 25 Sty, 2012, 22:25:15 »
Anonimowość, inwigilacja...co za różnica. Inwigilowani też jesteśmy od pierwszej mikrosekundy w sieci.

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #192 dnia: 25 Sty, 2012, 22:38:11 »
Proponuję słownik czy encyklopedię, jeśli nie ma różnicy ;)

Offline Szymon

• Weteran
  • suwałki.org
« Odpowiedź #193 dnia: 25 Sty, 2012, 22:54:32 »
Anonimowość, inwigilacja...co za różnica. Inwigilowani też jesteśmy od pierwszej mikrosekundy w sieci.
Co nie znaczy, że ACTA jest potrzebna. Obojętność chyba nie jest dobrą cechą, a nawet jeśli jest to tobie obojętne i nie widać w tym wymiernych korzyści dla ciebie to po co opowiadasz się po stronie ACTA? No właśnie, ja nie widzę korzyści, jedynie same wady- jestem przeciwny ACTA.
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2012, 22:58:40 wysłana przez Szymon »

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #194 dnia: 31 Sty, 2012, 13:19:28 »
    Prawda to czy nie oceńcie sami- a może by można inaczej:

http://www.rp.pl/artykul/16,666725.html
« Ostatnia zmiana: 31 Sty, 2012, 13:27:26 wysłana przez MAM »