Autor Wątek: Wydarzenia w kraju...  (Przeczytany 23728 razy)

Offline noka

• Administrator
Odp: Wydarzenia w kraju...
« Odpowiedź #165 dnia: 21 Sty, 2012, 23:37:31 »
SOPA, PIPA i ACTA będą skrótami odmienianymi non-stop przez najbliższe dni. Nie czytałem żadnej z tych ustaw, ale wydaje mi się, że Internet zareagował wręcz histerycznie. Przedstawiane drastyczne przykłady (jak aresztowanie kogoś za użycie cudzego podkładu muzycznego w swoim filmiku z grilowania) są oczywiście przerysowane. Jednak fakt ukrywania przed opinią publiczną szczegółów prac nad tymi ustawami, rodzi słuszne obawy o intencje autorów.

Prawa autorskie, intelektualne itp powinny być chronione tak jak każde inne prawo własności, ale może nie kosztem niewinnych ludzi, a zwłaszcza ich prywatności i wolności wypowiedzi. Megaupload zamknęli bo były tam pirackie pliki. Tylko co z tymi, którzy mieli opłacone konta premium i swoje własne legalne materiały? Oberwali "za niewinność" niestety.

Z drugiej strony - dziś widziałem na stronie głównej pewnego urzędu miasta swoje zdjęcie, przedstawiające artystę występującego kiedyś w Suwałkach (fotka promowała jego koncert w owym mieście). Ani zapytania o zgodę, ani podpisu pod zdjęciem - ot wzięte z "internetu" jako niczyje. Ja na zdjęciach nie zarabiam, więc lotto mi to, ale współczuję tym, którzy się utrzymują z tego typu pracy.

Z trzeciej strony - na naszym Forum są posty zawierające teksty będące kopiami całych newsów z innych portali. To z pewnością wykracza poza pojęcie cytatu i zapewne będzie penalizowane przez ACTA (m.in. dlatego WIKI strajkuje). Zatem czy nasza strona będzie się kwalifikowała do zamknięcia?   

Ot takie rozważania ... ciekawe co z tego wyniknie (mam na myśli akty, pipy i sopy :) )

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #166 dnia: 22 Sty, 2012, 05:30:54 »
Sorry dziewczyny i chłopaki, jak zamkną nam stronę przeze mnie, za informowanie was o różnych ważniejszych wydarzeniach. I za gagę, która przypisuje przepisy kuchenne. I za wielu innych, którzy informują o koncertach.

Ps. Zawsze przekonany byłem, że właśnie od tego jest forum. Poza tym nie popadajmy w paranoję. Jeżeli chodzi o kopiowanie treści, czy utwory, to na pewno będzie złe, kiedy zostanie przypisane sobie, czyli tzw. plagiat.

Ps2. Gdyby takie coś zaczęło na prawdę istnieć to marnie widzę żywot youtube, facebooka, nk, czy chociażby wikipedia.
   [img height=50]http://lh3

Offline Kafar

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #167 dnia: 22 Sty, 2012, 15:08:23 »
robimy strajk 24 jak wszyscy w całej polsce ?
Odrzucam waszą rzeczywistość i tworzę własną.

Offline kaziu

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #168 dnia: 22 Sty, 2012, 15:45:03 »
Jaki strajk bo I raz o nim słyszę?
A ty jak się nudzisz wejdź tu http://anonymouswiki.forumotion.com/f7-polska
Milicja też była obywatelska...

Offline Kafar

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #169 dnia: 22 Sty, 2012, 16:26:48 »
Odrzucam waszą rzeczywistość i tworzę własną.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #170 dnia: 22 Sty, 2012, 17:46:35 »
Patrioto - książki poczytaj lepiej, może nauczysz się czegoś ... ot chociażby: "Polska" piszemy z wielkiej litery (o początku zdania nie wspomnę). Potem się bierz nawet za rewolucję.

Offline andreak

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #171 dnia: 22 Sty, 2012, 18:25:37 »
Źle zapisywać nazwę własnego kraju, to rzeczywiście skandal. Ale przypominam (bez uszczypliwości), że piszemy wielką literą, nie z wielkiej litery (taka konstrukcja to rusycyzm, a więc też jakoś tak mało patriotycznie).
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #172 dnia: 22 Sty, 2012, 18:44:03 »
Widocznie po przodkach mi tak zostało  :)

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #173 dnia: 22 Sty, 2012, 19:42:02 »
Po całym zamieszaniu z ACTA zadałem sobie troszkę trudu i przeczytałem ustawę. Mówiąc szczerze, nie rozumiem paniki sianej w całej Polsce,bo z zapisu ustawy nie wynika tak naprawdę nic co wykracza poza ochronę praw autorskich które mamy przecież nie od dzisiaj.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #174 dnia: 22 Sty, 2012, 20:13:41 »
Mała uwaga,moje wpisywane tu przepisy nie pochodzą z internetu,a że posiadam ich sporo,to chyba nie grzech,że się z nimi dzielę.
I za gagę, która przypisuje przepisy kuchenne. I za wielu innych, którzy informują o koncertach.

Jeżeli korzystam z książki,zawsze podaję źródło ;)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #175 dnia: 22 Sty, 2012, 20:35:05 »
Powiem nawet, że to gagi przepisy są kopiowane w necie, ale w większości źródło jest wskazane, więc na razie nie zgłaszałem tych stron do zamknięcia :)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #176 dnia: 22 Sty, 2012, 20:41:36 »
Po prostu dzieci neo boją się, że nie będą mogły pobierać filmów i gier, no i że im FBI zapuka do drzwi :-)
   [img height=50]http://lh3

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #177 dnia: 22 Sty, 2012, 20:49:34 »
noka,ja nawet stron kulinarnych w necie nie przeglądam,więc nawet nie zwróciłam uwagi. ;) Mam tyle swoich,że mogę jeszcze pisać,a pisać, Tylko,że wyszukuję takie przystępne do przyrządzenia,które sama bym zrobiła,lub robiłam. ;)

Zresztą nie mam 20 lat i już co nie co w życiu gotowałam. Miałyśmy zwyczaj w koleżankami w pracy-o czym już wspominałam,że wymieniałyśmy przepisy,zresztą koledzy też w tym brali udział.

Dla rozluźnienia wątku opiszę jak jeden z kolegów,radził sobie z synami,gdy żona wyjechała.

- Zbliżała się pora kolacji,nie chciało mu się jej szykować,więc zaproponował swoim nastolatkom,że dostaniecie po dysze i idziemy spać bez kolacji. Chłopaki się zgodzili,nawet byli zadowoleni. Rano budzą się głodni i czekają na śniadanie-wtedy mój kolega mówi: dacie po dysze,to będzie śniadanie ..... i tak wyglądała opieka nad dziećmi. :) A gość radził sobie w kuchni,tylko był leniuch ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2012, 21:01:57 wysłana przez noka »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #178 dnia: 22 Sty, 2012, 21:00:13 »
Po prostu dzieci neo boją się, że nie będą mogły pobierać filmów i gier ...

W sprawie wypowiadają się nie tylko "dzieci neo" i nie jest to tylko obawa związana z pobieraniem plików. Mam na myśli wszystkie kontrowersyjne porozumienia. Twórców Wikipedii trudno nazwać dziećmi, a ich dzieło nie jest nielegalną kopią - mimo to zaprotestowali poprzez czasowe wyłączenie swojej strony. To o czymś świadczy.   

@gaga - ja tez nie surfuję po stronach kulinarnych, ale czasem w podsumowaniu statystyk Forum widzę, że Cię ktoś cytował :)

Offline kamil4711

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #179 dnia: 22 Sty, 2012, 21:08:46 »
Komentarz Administratora Wstawianie linków (zwłaszcza do zagranicznych stron) bez komentarza - jest niezgodne z Regulaminem Forum. Nie każ nam się domyślać o co Ci chodzi.
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2012, 21:20:18 wysłana przez noka »