Autor Wątek: Wydarzenia w kraju...  (Przeczytany 23135 razy)

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
Odp: Wydarzenia w kraju...
« Odpowiedź #150 dnia: 11 Lis, 2011, 23:20:00 »
I po raz kolejny znalazło potwierdzenie twierdzenie, że w niczym Polacy nie są tak dobrzy jak w dzieleniu się. Przecież od razu było wiadomo, że wszystkie dzisiejsze demonstracje były przeciwko czemuś, niźli za czymś. Obie strony są siebie warte. Chcecie się kłócić, to się spierajcie, ale nie w takim - to k...y nędzy - dniu!! Trza się było umówić nazajutrz - gdzieś pod stolicą - i pozabijać nawzajem. Owszem, mam poglądy lewicowe - zwłaszcza w sferze światopoglądowej - jednakże jak tylko dowiedziałem się, że lewacy zaprosili "gości" zza zachodniej granicy pomyślałem: trzeba mieć nasrane w głowach!! O postrzeganiu rzeczywistości przez kiboli nie chce się mi już rozpisywać. Wiadomo, że lubią powoływać się na patriotyczne klimaty, ale ilu z nich - bez sięgania do netu - wiedziałoby kim była Halina Szwarc?

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #151 dnia: 11 Lis, 2011, 23:37:58 »
wojtek-dobrze powiedziane:
Wiadomo, że lubią powoływać się na patriotyczne klimaty, ale ilu z nich - bez sięgania do netu - wiedziałoby kim była Halina Szwarc?
Ich patriotyczność jest wąsko pojęta,ogranicza się do barw klubowych,a reszta to dorobiona na własne potrzeby ideologia.
Ja w przeciwieństwie do Ciebie mam poglądy prawicowe,ale sądzę,że zdrowo postrzegane bo potrafię nie przeciągać struny i dopatruję się błędów również z tej prawej strony. Przeżyłam okres komuny i dlatego inaczej patrzę na lewą stronę  ;)

Nasz naród musi znowu przeżyć jakiś silny wstrząs,aby znowu potrafił ze sobą rozmawiać. Dlatego ze smutkiem cofam się wstecz,w tych trudnych latach 80-tych potrafiliśmy być dla siebie partnerami,po kilku latach zaczęłam obserwować gonitwę do stołków i.....mimo mego zaangażowania w latach 90-tych wypisałam się ze Solidarności,bo to już nie był ten sam związek,który w tak ciężkich bólach się rodził.

Dzień dzisiejszy,mam na myśli zajścia w Warszawie -to wstyd dla naszego kraju.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #152 dnia: 14 Lis, 2011, 06:53:57 »
Jakże dobrze nam znana Pyta.pl :D

Niepodległa Pyta 2011

mirek111

• Gość
« Odpowiedź #153 dnia: 16 Lis, 2011, 18:49:51 »
Winę ponosi lewica ponieważ blokowała zaplanowany legalny marsz. Kolorowa niepodległa jeżeli chciała wziąć udział w marszu to mogła wyznaczyć własną trasę marszu np 2 przecznice dalej. Ale oni postanowili przeszkadzać w marszu, a policja zamiast ich stamtąd przegnać to biła albo niewinnych albo się przyglądała. Oczywiście winę ponosi również Warszawa - urzędnicy nie powinni pozwolić aby lewica i prawica spotkały się w jednym miejscu.
« Ostatnia zmiana: 16 Lis, 2011, 18:53:11 wysłana przez mirek111 »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #154 dnia: 11 Gru, 2011, 15:37:18 »
Jerzy Kulej w szpitalu:

„Stan Jerzego Kuleja jest bardzo ciężki, miał rozległy zawał” – poinformował wicemistrz olimpijski w boksie z Montrealu Jerzy Rybicki. 71-letni Kulej, dwukrotny mistrz olimpijski, zasłabł w sobotę wieczorem na benefisie Daniela Olbrychskiego wftp://

http://tvp.info/informacje/ludzie/jerzy-kulej-trafil-do-szpitala/5863120

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #155 dnia: 04 Sty, 2012, 23:45:08 »
Reforma NFZ

Nie chciałam poruszać tego tematu,bo wielu z Was jest młodymi ludźmi i może ten temat Was nie interesować.Jednak gdy coraz więcej się o tym mówi,doszłam do wniosku,że choroba nie wybiera wg wieku i każdego może dotknąć.Jestem dość dobrze z tematem zapoznana,bo mam w domu dwóch diabetyków,mąż po zawale,sama też jestem cierpiąca -jednym słowem obecna sytuacja mnie zainteresowała. Pod koniec roku,co niektórzy znajomi lekceważyli i podśmiewali się,że zrobiłam zapasy leków-zresztą panie w aptece stwierdziły,że nie tylko ja tak postąpiłam. Wydałam dość dużo pieniędzy,ale obecnie przez pewien czas jestem spokojna.W pierwszych dniach stycznia sprawdziłam w internecie  i dziś w aptece jeszcze się utwierdziłam,że np paski do diagnozy poziomu cukru,dla tych glukometrów,które posiadamy nie są objęte refundacją -do tej pory kosztowały 3,20 dziś 50 zł. a bez tej kontroli trudno się leczyć.Mówi się,że cukrzyca coraz bardziej szerzy się wśród naszego społeczeństwa,a obecna sytuacja nie rokuje skutecznego leczenia tej dolegliwości. Owszem można z nią żyć,ale należy zapewnić dostęp do jej leczenia i leków. Leki,które do tej pory kupowałam dla mojej rodziny,też nie znalazły się na tej liście. Refundowane są przeważnie leki ''starej generacji''
Obecnie ludzie się denerwują,lekarze również i co jest najgorsze winę przypisuje się lekarzom,a pacjentów  poucza się jak mają kontrolować lekarza,czy dobrze receptę wypisał. Jednym słowem,głupota pogania głupotę-inaczej nie mogę się wyrazić.
Lekarzom się nie dziwię, nikt im nie wyjaśnił,czy zaświadczenie tzw.RMUĘ mają kserować i przechowywać? Przecież są straszeni kontrolami,tymczasem na rynku można ją kupić za 10 zł. Biorąc pod uwagę,że ów dokument może być prawdziwy,to nie zapewnia jeszcze,że zakład pracy zapłacił składkę do ZUS-u.W najlepszej sytuacji są emeryci i renciści,bo lekarz spisze nr legitymacji i jest ok.

Druga sprawa,która mnie dziś dobrze poruszyła,to fakt,że szpital dziecięcy w Poznaniu,nie ma podpisanej umowy z NFZ,bo.....ma podjazd o 3% wyższy od wymaganej normy.Ludzie,gdzie my żyjemy.Po co nam wszelkie teorie spiskowe,skoro rzeczywistość nas wykończy.

Na dodatek dziś w sklepie zetknęłam się z przykrą sytuacją: starsza pani kupowała wędlinę i.....prosiła o tzw. skrawki do 6 zł. Już do tej pory spotykałam w aptece ludzi,którzy zamiast dwóch opakowań leków,prosili o jedno lub zupełnie rezygnowali,a co będzie teraz? Dziś czytałam wypowiedź starszego pana,który mówił o eutanazji-niestety do tego wszystko prowadzi.

Nie będę dłużej zanudzać,bo zapewne o tym wiecie,ale musiałam w dość cywilizowany sposób,wyrzucić z siebie tą gorycz i złość,która mnie ostatnio dręczy.

http://e-prawnik.pl/forum/domowy/ubezpieczenia-spoleczne/rmua-pracodawca-nie-chce-co-miesiac-wystawiac.html

http://fakty.interia.pl/raport/awantura-o-refundowane-leki/news/raport-pacjenci-doplaca-do-lekow-refundowanych-302-mln-zl,1742690,7858

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #156 dnia: 13 Sty, 2012, 20:20:13 »
Przed chwilą usłyszałam na poznańskiej stacji telewizyjnej -WTK ,że przy obecnej przeprowadzanej reformie NFZ-aptekarze nie będą mogli sprzedać pacjentowi leku zamiennego - tańszego lub nawet droższego o tym samym działaniu,jeśli lek będzie zapisany na recepcie jako refundowany.Muszą wydać dokładnie ten,który będzie figurował na recepcie.

Tyle się mówiło o możliwości leków zamiennych  :-\

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #157 dnia: 16 Sty, 2012, 14:33:25 »
Wszyscy pokładali duże nadzieje,że coroczna akcja przyniesie wiele dobrego-jednak ....,już ukazują się przykre wiadomości:

Pompy insulinowe mogą nie trafić do szpitali

Ustawa refundacyjna zakazuje szpitalom przyjmować darowizny. Dlatego mogą nie trafić tam pompy insulinowe od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - informuje "Rzeczpospolita".

http://fakty.interia.pl/polska/news/pompy-insulinowe-od-wosp-moga-nie-trafic-do-szpitali,1746686

Podobna sytuacja powtarza się w innych placówkach,np w poznańskim szpitalu dziecięcym -gdzie znajduje się wiele sprzętu z poprzednich akcji Orkiestry.Oddział na razie nie podpisał umowy z NFZ,lub odwrotnie-zresztą nie ma różnicy.Fakt,że dzieci nie mogą korzystać z drogiego sprzętu. Czy nie czas,aby ktoś pomyślał o nonsensach działania NFZ. Ludzie w czynie społecznym działają na korzyść tych poszkodowanych przez życie,a jednostka,która powinna pomagać,nie robi nic-wręcz można powiedzieć,że tylko szkodzi.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #158 dnia: 16 Sty, 2012, 16:17:27 »
To chyba tylko taka mediana ściema i szukanie na siłę sensacji, bo podobno ten zakaz dotyczy firm, a nie fundacji - więc WOŚP będzie mógł przekazać sprzęt bez problemu (czytałem o tym gdzieś w sieci).

Offline Maciek247

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #159 dnia: 16 Sty, 2012, 20:50:45 »
Ja osobiście tego ... rządu nie wybierałem w sensie nie głosowałem na nich, ale większość z was na nich głosowała to teraz macie te wspaniałe rządy. Tylko dobra rewolucja w kraju doprowadzić może do jakiegoś ładu, bo jak patrzę jak nas okradają z każdej strony, a sobie pensje po 10 tys. zł "ciężko pracują".
Co oni takiego dobrego zrobili dla zwykłych ludzi zarabiających po 1,5 zł miesięcznie? Właśnie widać co:
-akcyza na węgiel + wypełnienie odpowiedniego papierku
-ustawa refundacyjna
Dla mnie jest to cios po niżej pasa, jak premiera nie widac bo wyjechal na urlop wlasnie wtedy gdy wprowadzono ustawe i gdy powinno sie cos powiedziec na ten temat to go nie ma "cisza".
Ludzie obudzcie się!
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2012, 21:02:19 wysłana przez the_mask »

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #160 dnia: 16 Sty, 2012, 21:21:09 »

Ja osobiście tego ... rządu nie wybierałem w sensie nie głosowałem na nich, ale większość z was na nich głosowała to teraz macie te wspaniałe rządy. Tylko dobra rewolucja w kraju doprowadzić może do jakiegoś ładu

Czy Ty nie miałeś pod górkę do szkoły  :o.Bo ja za bardzo nie rozumiem tego tekstu :wstyd:
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2012, 21:22:02 wysłana przez the_mask »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #161 dnia: 16 Sty, 2012, 22:08:20 »
Kolega Ci szybko nie odpisze, bo za wpis w innym wątku dostał "w nagrodę" parę dni odpoczynku od pisania na Forum.

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #162 dnia: 16 Sty, 2012, 22:32:40 »
jak mus to mus  :-X :'(

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>

Offline MAM

• Super Poster
« Ostatnia zmiana: 21 Sty, 2012, 22:58:55 wysłana przez MAM »