Autor Wątek: Wydarzenia w kraju...  (Przeczytany 23725 razy)

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Wydarzenia w kraju...
« Odpowiedź #120 dnia: 09 Kwi, 2011, 21:03:22 »
Zamiana tablic

MSZ jest zaskoczone zamianą tablic na kamieniu upamiętniającym miejsce katastrofy smoleńskiej - powiedział rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Rodziny ofiar nie kryją oburzenia zarówno z powodu zamiany tablic, jak i sposobu, w jaki to zrobiono. Jako pierwszy zamianę tablic zauważył obecny w Smoleńsku reporter RMF FM Przemysław Marzec.

Więcej na ten temat:http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/zamiana-tablicy-polskie-msz-w-trudnej-sytuacji,1622463

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #121 dnia: 09 Kwi, 2011, 21:17:03 »
MSZ zaskoczone?

Od dłuższego czasu strona rosyjska zgłaszała fundamentalne zastrzeżenia ws. tablicy, ale mieliśmy dane, że odstąpi od zamiaru jej usunięcia - mówił w "Faktach po Faktach" wiceszef MSZ Henryk Litwin.
Źródło

Chyba raczej czekali, aż ktoś za nich sprawę załatwi. I się (niestety) doczekali.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #122 dnia: 09 Kwi, 2011, 22:29:16 »
Pierwsza sprawa,to była okazja,aby sprawę katyńską załatwić do końca i by już wszystko zostało wyjaśnione.
Ostatnio czytałam,że ponownie są zakusy,by zrzucić wszystko na barki Niemców.No,ale z tym pewnie długo będziemy się borykać,choć wydawało się,że cały świat poznał już prawdę.

Druga sprawa,to tablica,która wg tłumaczenia strony rosyjskiej była tylko w języku polskim.Co stało na przeszkodzie,postawić drugą w języku rosyjskim?

Natomiast czas zamiany tablic i tempo w jakim,to dokonano jest kontrowersyjny.Ponoć wczoraj była jeszcze poprzednia tablica.
Nocna zmiana dokonała zamiany ? Śmieszne i obłudne.

Niech nikt nie próbuje powiedzieć,że moja antypatia do naszych sąsiadów i ich popleczników jest bezzasadna.... Nie mówię o narodzie,choć i ten ma dobrze namącone w głowach,ale szczerej przyjaźni między nami chyba nigdy nie będzie,a tak nam współczuli...

Przyznam się,że jestem już zmęczona całorocznym nawracaniem do nieszczęścia,jakie się wydarzyło,ale jak widać nadal będzie do nas powracało.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #123 dnia: 10 Kwi, 2011, 13:24:42 »
W sumie Gago masz rację. Co prawda Rosjanie mieli prawo mieć obiekcje do treści tablicy (bo znajduje się na ich terytorium) to jednak bardzo niefortunnie wybrali sobie termin. Tym bardziej, że podobno decyzję o zamianie tablic gubernator podjął już podobno w grudniu...
Teraz rodzi się pytanie: jakie ruchy wobec zaistniałej sytuacji zrobi prezydent Komorowski?

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #124 dnia: 10 Kwi, 2011, 13:35:12 »
Wg aktualnych doniesień medialnych - prezydent poleci, będzie rozmawiał o tablicach z Miedwiediewm, ale ze złożeniem kwiatów pod nową tablicą "jest problem" - jak to określił Nałęcz.

Offline hellsink

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #125 dnia: 10 Kwi, 2011, 15:19:23 »
:facepalm: To już jest jakiś pomnikowy kolonializm  w myśl tekstu"gdzie my tam ojczyzna". Jakbyśmy mieli monopol na tą tragedię.Może obszar wypadku uznać jeszcze za terytorium Polski.Rosjanie równie dobrze mogli postawić pomnik ku czci rosyjskiej lotniczej myśli technicznej.Przy lotnisku nawet by pasował i kłuł w oczy polaczkom.Postanowili jednak uczcić na swój sposób ofiary wypadku.Niestety na swój sposób a nie jakiegoś tam stowarzyszenia ,które przyleciało z wiertareczką i tablicą i ją ot tak zamontowali.Faktycznie Rosjanie mogli podmiankę zrobić jutro i szum pewnie byłby mniejszy. Rosjanie są jednak znani z wbijania takich dyplomatycznych szpilek i ich zachowanie raczej nie powinno dziwić.
Ja sem netoperek

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #126 dnia: 10 Kwi, 2011, 15:37:47 »
I dlatego Polaków nazywasz "polaczkami" ?  :facepalm:  To chyba brak szacunku dla samego siebie (chyba, że nie jesteś Polakiem).

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #127 dnia: 10 Kwi, 2011, 19:54:57 »
hellsink Chyba jesteś bardzo młody,albo mało słyszałeś o latach wojennych.Nazwanie Polaka -''Polaczkiem'',było traktowane jak największa obelga.A kto tak nas nazywał ?..... Właśnie nasi sąsiedzi ze wschodniej strony.I ich czyn mnie nie dziwi,bo uważam,że można się po nich wszystkiego spodziewać.Zresztą nie jeden raz wypowiadałam swoją opinię na ich temat.
 Wojtek Powracając do tablic,to ''wymazanie'' słów o Katyniu,było podstępne i najwyraźniej świadczy,że nadal nie przyznają się do tego czynu,a już by się wydawało,że wszystko jest wyjaśnione.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2011, 20:16:16 wysłana przez noka »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #128 dnia: 10 Kwi, 2011, 20:28:31 »
Wydaje mi się, że chyba nie chcą aby te dwie tragedie (Katyńska i Smoleńska) były tak mocno ze sobą powiązane. Do pierwszej się przyznają jako sprawcy (jest to bezsprzeczne), ale myśli o jakiejkolwiek odpowiedzialności za katastrofę nie chcą przyjąć.
Myślę tez nie chodziło im o to by zepsuć nasze obchody (ale nie jestem pewien), tylko żeby ich prezydent nie był postawiony w "niekomfortowej" sytuacji składając kwiaty pod tablicą mówiącą o "sowieckiej zbrodni ludobójstwa w lesie katyńskim".
W każdym razie wyszło .... niefajnie, żeby nie powiedzieć dosadniej. 

Offline Krzysztof

• Weteran
« Odpowiedź #129 dnia: 11 Kwi, 2011, 12:06:17 »
Ja bym Rosjan tak pochopnie nie oskarżał. Nie chodzi o użyte tam sformułowania „sowiecka zbrodnia”. Z tym Rosjanie powoli / mają przecież swoich nacjonalistów/, ale oswajają się. Natomiast czym innym jest sygnowanie tej tablicy przez „Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich 2010”. To jest sugestia nawet nie zakamuflowana, a wprost, że oto Rosjanie znów popełnili zbrodnię na Polakach, dokonując zamachu na prezydencki samolot. Składając wieniec przy takiej tablicy, prezydenci Polski i Rosji pośrednio przyznali by rację tym, eufemistycznie rzecz nazywając, dziwnym skojarzeniom.
W polityce nie ma miejsca na sentymenty i to raczej nasze MSZ nie popisało się, mając obawy przed eskalacją oskarżeń.
O elementarnym braku znajomości prawa wspominał nie będę, a ono nawet wobec największej tragedii i żałoby nie przestaje obowiązywać. Przy całym zrozumieniu dla rozpaczy rodzin gotowej oskarżyć pół świata o tę tragedię, kiedyś trzeba zacząć i myśleć i zachowywać się racjonalnie, bo politycy czyhają.
http://www.federacja-katyn.org.pl/js/more.php?id=40&pos=445

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #130 dnia: 11 Kwi, 2011, 16:12:39 »
Natomiast czym innym jest sygnowanie tej tablicy przez „Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich 2010”
Słuszna uwaga, umknął mi ten niuans.
Ciekawe czemu stowarzyszenie ma w nazwie Katyń, skoro samolot rozbił się w Smoleńsku.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #131 dnia: 11 Kwi, 2011, 16:45:28 »
W załączonym przez Krzysztofa linku,znalazłam coś co mnie drażni i nie tylko w przypadku Katynia. Bardzo popularne stało się przypisywanie sobie praw do wypowiadania się w sprawach,z którymi nie miało się nic wspólnego. Owszem,można tłumaczyć takie zachowanie zaawansowaniem patriotycznym,ale wszystko musi mieć swoje granice.Wiem o Katyniu od dziecka,ale nigdy nie identyfikowałam się z tą tragedią. Nawiążę do wypadków poznańskich 1956r,miałam wtedy 11 lat i pamiętam co się wtedy działo w Poznaniu i okolicach.Ludzie do domów wracali pieszo po torach kolejowych-mam na myśli,tych którzy z okolic dojeżdżali do pracy.Widziałam czołgi na ulicach,słyszałam strzelaninę,widziałam panikę,ale...nigdy nie powiem,że brałam udział w tych wydarzeniach.Jednak gdy były obchody 50-tej rocznicy wypadków,ku mojemu zdziwieniu zobaczyłam moich znajomych rówieśników,którzy nadstawiali pierś do przypięcia medalu. Jakim cudem?  Przecież ich miejsce było w domu,rozważna matka nie wypuściła wtedy dzieciaka na ulicę,a ponadto co oni mogli zdziałać. Tu pozwolę wspomnieć legendę tych wydarzeń-Romka Strzałkowskiego,uznawanego dziś jako bohatera.Chłopak miał 13 lat i matka wysłała go po chleb.
W związku z rocznicą wydano książkę w której umieszczono wszystkie osoby,które brały czynny udział i...znowu szok.Wśród wielu zdjęć i życiorysów znalazłam znajomą osobę,która mało,że nie brała udziału w wypadkach,bo nie było go w kraju,to przypisał sobie całkowicie życiorys swego młodszego brata,który za udział w wypadkach został usunięty z uczelni i musiał wyjechać z Poznania,aby je ukończyć.Natomiast ''bohaterski'' życiorys był bardzo przydatny starszemu bratu,bo właśnie udzielał się w jednej z partii-mam na myśli lata współczesne. Znam obydwóch panów,mieszkaliśmy w jednej kamienicy.Zresztą takich przypadków jest więcej i właśnie takie zachowania mnie drażnią,na dodatek Smoleńsk,to nie drugi Katyń.Prędzej nazwałabym,to pechowym miejscem i że te strony szczęścia naszemu narodowi nie przynoszą.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #132 dnia: 09 Cze, 2011, 16:20:33 »
Szukałam miejsca,gdzie mogłabym wpisać to czym chce się z Wami podzielić.Może gdyby nie powaga sytuacji,dobre miejsce byłoby w dowcipach,ale sprawa wygląda dość poważnie.

Otóż sytuacja zmusiła pewnego pana do napisania listu do premiera Donalda Tuska i minister Ewy Kopacz z prośbą,aby wskazano mu w Gdańsku szpital,gdzie będzie mógł przejść zalecane badania kontrolne i przy okazji,będzie się mógł pozbyć gipsu z nogi.

Dalej czytam,że ów 61-letni mieszkaniec Gdańska 20 maja spadł z drabiny,łamiąc kości obu pięt.W Uniwersytecie Centrum Klinicznym w Gdańsku ustawiono kości pod narkozą,zagipsowano obie nogi i wypisano z zaleceniem przeprowadzenia badań kontrolnych za trzy tygodnie i zdjęcie gipsu po sześciu tygodniach.I w tym miejscu ręce opadają.Gdy żona chorego zgłosiła się w odpowiednim terminie do Pomorskiego Centrum Traumatologii i szpitala MSWiA-usłyszała,że limity mają wyczerpane i nie ma szans na przyjęcie chorego. W rezultacie udało się zarejestrować pana B. na 9 czerwca w Swissmedzie.Jednak 6 czerwca zadzwoniła pani ze Swissmedu,z wiadomością,że mają wytyczne z NFZ i nie mogą w tym miesiącu chorego przyjąć poza limitem.Zaproponowano wizytę na 7 lipca.Będzie to już po terminie zdjęcia gipsu.Po wielu telefonach,ostatecznie podjęto decyzję,że ze wzgledów bezpieczeństwa pacjent powinien być przyjęty i zarejestrowano go na dzień dzisiejszy.

Powiecie,że takie sytuacje się przytrafiają,ale pytam się czy każdy pacjent musi być narażony na zetknięcie z bezdusznością?
Przecież takie przypadki,nawet jeśli szpital nie ma tzw.limitów,nie powinny obchodzić pacjenta.My pacjenci,którzy płacimi składki zdrowotne,powinniśmy mieć dostęp do każdgo lekarza,ale tu niestety kłania się nasz NFZ :-\

Głos Wielkopolski-9 czerwiec 2011r

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #133 dnia: 09 Cze, 2011, 23:48:37 »
Sejm uchwalił zmiany ws. nowych dowodów osobistych

Nowe dowody osobiste będą wydawane od 1 lipca 2013 roku, a nie jak dotychczas zakładano, od 1 lipca 2011 roku. Sejm uchwalił zmianę ustawy o dowodach osobistych i ewidencji ludności. Był to rządowy projekt zmian.

http://fakty.interia.pl/polska/news/sejm-uchwalil-zmiany-ws-nowych-dowodow-osobistych,1651913

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #134 dnia: 26 Cze, 2011, 21:12:34 »
Liga Światowa to też wydarzenie w kraju, więc.. wrzucam zdjęcie z suwalską obecnością na trybunach ;)

__
http://imageshack.us/f/34/plock1.jpg  :)