Ankieta

Mój kandydat w wyborach prezydenckich 2010 to:

Jarosław Kaczyński
0 (0%)
Bronisław Komorowski
0 (0%)

Głosów w sumie: 0

Autor Wątek: Wybory prezydenckie 2010 - Ankieta  (Przeczytany 12127 razy)

Offline noka

• Administrator
Odp: Wybory prezydenckie 2010 - Ankieta
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Cze, 2010, 17:13:47 »
Ankieta zaktualizowana, zapraszam do głosowania.

To byłoby zupełnie schizofreniczne posunięcie.
W polityce nie ma czegoś takiego  ;) , Dawni wrogowie mogą być przyjaciółmi (Lepper został vice premierem) a partie o skrajnie różnych programach - koalicjantami. Sondaże pokazują, że elektorat Napieralskiego zagłosuje w 60% na Komorowskiego, a w 40% na Kaczyńskiego. Biorąc pod uwagę problemy jakie mają ośrodki badania opinii publicznej z Kaczyńskim (ukryte poparcie) - może być bardzo ciekawie w II turze.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Cze, 2010, 17:47:20 »
W USA 70% głosów oddano na Kaczyńskiego ;Kanada również głosowała na Kaczyńskiego ;w Anglii-25 % Kaczyński , 56% Komorowski; Niemcy 34% Kaczyński ,63% Komorowski,na Białorusi, jak donosi TOK FM, wygrał Kaczyński. Uzyskał wśród tamtejszych obywateli polskich 44,2 % głosów. Komorowski dostał 39,1 %.
Najwięcej głosów uzyskał Komorowski w Wielkopolsce ,natomiast od Podkarpacia do Podlasia najwięcej głosów oddano na Kaczyńskiego.
U mnie tak jak podejrzewałam była mała frekwencja ,trochę ponad 20 % uprawnionych.
Obawiam się ,że II tura będzie jeszcze gorsza ,bo będą już wakacje.
Słyszeliście ,że najwyższa frekwencja była wczoraj w Rewalu? Wczasowicze nie zawiedli.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Cze, 2010, 17:13:37 »
Powracając do wypowiedzi noki na temat rozbieżności sondaży -znalazłam dowód ,że jest to prawda .

W dzisiejszej prasie poznańskiej jest wiele statystyk ukazujących jak przebiegało głosowanie w poszczególnych regionach kraju.W trakcie czytania ,w telewizji również pokazywali podobne mapki ,przecierałam oczy -żaden wynik nie powielał się z tym co czytałam w gazecie.

I tak np. sondaże wyborcze wskazywały ,że na Komorowskiego  miało zagłosować wg:

MB SMG/KRT - 45,70% ; Homo Homini - 44,50% ; TNS OBOP - 41,20 %; PKW -41,20 %

Ogłoszone wczoraj przez Państwową Komisję Wyborczą oficjalne wyniki dowiodły ,że badania exit-poll jest najbardziej skuteczny i oddaje najdokładniejszy obraz .Na pytanie skąd wzięły się różnice -odpowiedź brzmi: Z metodologii.

Offline kuba1193

• Weteran
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Cze, 2010, 17:41:43 »
MB SMG/KRT - 45,70% ; Homo Homini - 44,50% ; TNS OBOP - 41,20 %; PKW -41,20 %
SMG/KRC a nie SMG/KRT

A jeżeli chodzi o drugą turę. To frekwencja prawdopodobnie może wynieść 53,9 %. W drugiej turze wyborów Bronisław Komorowski prawdopodobnie uzyska 53,7 % głosów, Jarosław Kaczyński - 39,1 proc. - wynika z sondażu MB SMG/KRC
« Ostatnia zmiana: 22 Cze, 2010, 17:47:56 wysłana przez kuba1193 »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Cze, 2010, 18:20:58 »
Powracając do wypowiedzi noki na temat rozbieżności sondaży -znalazłam dowód ,że jest to prawda .

Heh .. gdzie te czasy kiedy wierzyłaś mi na słowo  ;D

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Cze, 2010, 19:53:59 »
noka!Czy Ty zawsze musisz mnie rozśmieszać ?  Przecież ja Ci wierzę   :P ;D

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Cze, 2010, 11:10:06 »
http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/posel-pis-sklada-zyczenia-urodzinowe-oleksemu,1,3305954,aktualnosc.html

Czy PiS uważa Polaków za idiotów ? Widocznie na sztandar wzięli sobie hasło srebrnoustego Jacka Kurskiego "Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi... ". I pewnie teraz przekuwają znany slogan trochę inną treścią - "Z tym umiłowaniem postkomunistów to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi... ". 5 lipca będą mieli potwornego kaca moralnego.

Offline Krzysztof

• Weteran
« Odpowiedź #67 dnia: 02 Lip, 2010, 14:15:51 »
 Między Komorowskim a  Kaczyńskim różnica jest dość istotna.
- Komorowski i PO to kontynuacja III RP czyli stoją na gruncie obecnie obowiązującej Konstytucji .Jeżeli proponują jakieś zmiany to idące w kierunku władzy kanclerskiej/ jak w Niemczech /tzn. w kierunku osłabienia władzy prezydenta, ponieważ teraz mamy taki system mieszany, który rodzi wiele napięć między prezydentem a rządem. Ale w dalszym ciągu państwo pozostaje państwem obywatelskim.
- Kaczyński i PIS to IV RP W projekcie ich Konstytucji są bardzo niebezpieczne zapowiedzi. W sferze ideologii projekt idzie w kierunku chrześcijańsko-narodowym /radzę poczytać o endecji/ i rzecz naprawdę groźna – kontrola państwa obejmująca wszystkie dziedziny życia publicznego / tu obywatel karleje, państwo zaś rośnie – silne państwo /Takie wzmocnienie władzy prezydenta w stosunku do władzy ustawodawczej , wykonawczej i sądowniczej, że  praktycznie przestaje obowiązywać trójpodział władzy / demokracja /
Radzę również przeczytać preambuły -  wstępy  do obu Konstytucji. Konstytucja to ustawa zasadnicza i od niej zależy w jakim państwie będziemy żyć, cała reszta nie ma żadnego znaczenia.

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #68 dnia: 02 Lip, 2010, 14:42:58 »
Ciekawych czasów doczekaliśmy - Kaczyński wychwala i włącza w panteon prawych Polaków Gierka...Pewnie z rok temu jakby ktoś mu o tym powiedział pękłby ze śmiechu.

Offline kuba1193

• Weteran
« Odpowiedź #69 dnia: 02 Lip, 2010, 15:11:11 »
Pewnie przez tą wypowiedź straci kilkanaście głosów

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #70 dnia: 02 Lip, 2010, 15:21:20 »
W parciu po władze jest gotów przejść "tam gdzie stało ZOMO"    :-\

Podoba mi się jednak nowe powiedzenia określające popełnienie gafy - "strzelić Bronka"  ;D 

Dziś chyba ostatni dzień głosowania w naszej ankiecie, na okres ciszy wyborczej temat zostanie zamknięty, a ankieta zakończona.

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #71 dnia: 02 Lip, 2010, 17:23:47 »
No to może postawmy Bronka:
http://popierambronka.pl/

W sumie Bronki zostały wymyślone przez sztab PiS'u ale nie przewidzieli, że to raczej doda uroku Komorowskiemu - jest jak każdy.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #72 dnia: 02 Lip, 2010, 21:50:17 »
No to w niedzielę się okaże :P Ja tam się nie wstydzę i powiem że moim głównym kandydatem jest Bronek :) Przynajmniej będzie reprezentował nasz kraj godnie, a nie będziemy wyśmiewani że mamy kartofla do władzy... Poza tym całe te wplątanie kościoła do polityki przez JK jest co najmniej nie na miejscu....

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #73 dnia: 02 Lip, 2010, 22:26:08 »
Właśnie ciekawi mnie reakcja kościoła po jego pieśniach pochlebnych dla Gierka i umizgiwania się do lewicy.

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #74 dnia: 03 Lip, 2010, 09:19:44 »
Reakcji nie będzie - są zapatrzeni w swojego 'guru' na tyle, że nie pozwolą sobie zmienic decyzji.