Ankieta

Mój kandydat w wyborach prezydenckich 2010 to:

Jarosław Kaczyński
0 (0%)
Bronisław Komorowski
0 (0%)

Głosów w sumie: 0

Autor Wątek: Wybory prezydenckie 2010 - Ankieta  (Przeczytany 12128 razy)

Offline noka

• Administrator
Odp: Wybory prezydenckie 2010 - Ankieta
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Maj, 2010, 19:46:06 »
Czy brak charyzmy to wada...charyzmę mieli Stalin i Hitler - nic dobrego z tego nie wyszło.
Miałem na myśli ten rodzaj charyzmy, który pozwoli przekonać do siebie wyborców bez przedstawiania programu wyborczego  ;)

Z innej beczki:
Podobno w sytuacji ogłoszenia stanu klęski żywiołowej np. w związku z powodzią, wybory musiałyby być przesunięte o kilka miesięcy.

Offline kuba1193

• Weteran
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Maj, 2010, 20:13:24 »
O kilka miesięcy to na pewno nie. Bardzo możliwe, że wybory zostałyby opóźnione najwyżej o miesiąc. W końcu musi wszystko wrócić do normalności funkcjonowania państwa polskiego. A poza tym w konstytucji jest napisane, że wybory muszą zostać jak najszybciej przeprowadzone po śmierci prezydenta czy zrzeknięciu się z funkcji prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2010, 20:22:03 wysłana przez kuba1193 »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Maj, 2010, 20:28:25 »
Wczoraj wspominali ,że mają się odbyć jesienią .Przecież cały kraj musi wrócić do ''normalności'',a z tego co widać ,szybko to nie nastąpi.

Offline marcim

• - VIP -
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Maj, 2010, 21:53:01 »
Powódź zmyje wybory?

Burmistrz Czechowic-Dziedzic we wtorek oficjalnie zwrócił się do wojewody śląskiego z prośbą o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej. Jego ewentualne wprowadzenie uniemożliwi przeprowadzenie wyborów prezydenckich 20 czerwca. Ostateczną decyzję w takiej sytuacji podejmuje rząd.
Artykuł 228 ustęp 7 Konstytucji mówi, że "w czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu [...] nie mogą być przeprowadzane wybory Prezydenta Rzeczypospolitej". Kadencja prezydenta w takim wypadku ulega odpowiedniemu przedłużeniu.

Stan klęski żywiołowej, zaliczany przez konstytucję do kategorii stanów nadzwyczajnych, może zostać wprowadzony przez Radę Ministrów na maksymalnie 30 dni i przedłużony za zgodą Sejmu.

źródło: www.tvn24.pl

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Maj, 2010, 21:59:04 »
Czyżby PIS, maczał w tym palce?? w tej powodzi?.... W końcu tam "na górze" mają swojego przewodniczącego ;P

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Maj, 2010, 23:31:39 »
Czyżby PIS, maczał w tym palce?? w tej powodzi?.... W końcu tam "na górze" mają swojego przewodniczącego ;P

Podobno mam poczucie chumoru ,jednak tą razą mnie zawiodło  :P

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Maj, 2010, 05:21:41 »
Jak kogoś uraziłem, wybaczcie :P Ale jakiś czarny humor wczoraj miałem :P

Silverix

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Maj, 2010, 13:01:01 »
Zagłosowałem na Korwina-Mikke, gdyż on jako jedyny łączy poglądy gospodarcze Komorowskiego z światopoglądem Kaczyńskiego.

Hejek

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Maj, 2010, 11:18:50 »
Zaglosowalem na Olechowskiego. Nie moglem patrzec jak Bronek w Licheniu sie pokazuje.

Pączuś

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Maj, 2010, 14:37:30 »
Zagłosowałem na Korwina-Mikke, gdyż on jako jedyny łączy poglądy gospodarcze Komorowskiego z światopoglądem Kaczyńskiego.

Należy dodać, że jest chyba jednym z dwóch, który nie jest za cenzurą Internetu ! ! ! ale skoro poszliście głosować to pewnie to wiecie i nie musimy się bać o wolność słowa w tym kraju po wyborach : )

Pączuś

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Cze, 2010, 11:35:50 »
http://www.smog.pl/wideo/35886/koszta_pracy_w_polsce_hit/

Spot Janusza Korwina Mikkego, który daje do myślenia.
Zanim zagłosujesz, obejrzyj !

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Cze, 2010, 15:02:29 »
Złodzieje!!!

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Cze, 2010, 15:46:21 »
Bardzo zabawny filmik. Słusznie utrzymany w konwencji kreskówki bo jest to bajeczka dla dorosłych. Wynika z niej, że murarz Mietek jest dość nierozgarniętym obywatelem kraju w którym przyszło mu żyć. On niczego „nie wie”, „nie ma świadomości” bo informacja powszechnie znana od ponad 10 lat  „jest przed nim ukryta”. I najśmieszniejsze zdanie: „gdyby Mietek umiał liczyć”   :o ....   Niestety tak to jest Mietku. Jak się nie chodziło do szkoły, to trudna sztuka liczenia (w tym wypadku dodawania i odejmowania) będzie dla Ciebie nieosiągalna.
Szkoda tylko, ze kandydat nie powiedział co będzie z Mietkiem w tym wyimaginowanym systemie, jak straci on pracę.
Jedyny plus tego spotu, to ukazanie faktycznej możliwości sprawczej owego kandydata we wprowadzeniu swoich wizji w życie. On „opowiada się” , czyli deklaruje swój punkt widzenia – dokładnie tyle będzie mógł zrobić jako Prezydent nie posiadający poparcia rządu

Cytat: the_mask
Złodzieje!!!
To się nazywa argument. Aż tak Ci język zubożał ?

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Cze, 2010, 16:09:24 »
Do polityki jestem bardzo sceptycznie nastawiony... Wszyscy zawsze tylko obiecują co zrobią i jak to będzie cudownie jak się ich wybierze. Spójrzmy np. na naszego prezydenta miasta. O ile mi wiadomo, to nie reprezentuje on żadnej partii politycznej, a potrafi jak widać podnieść to miasto na nogi. Chciałbym usłyszeć, co nasi politycy, zrobili takiego wspaniałego dla naszego kraju? Czyż to nie jest bezsens, żeby z emerytur i rent odprowadzać podatek? Oddawać część pieniędzy dla państwa, które to pieniądze sie od niego dostało? Spójrzmy na naszych sąsiadów zza zachodniej granicy. Jak tam się żyje emerytom, jakie wynagrodzenia dostają służby miejskie, straż, lekarze. Jaki tam jest poziom życia. Tam emerytom pieniędzy starcza na pojechanie conajmniej raz w roku na wakacje. Tutaj? Ledwo do pierwszego... To nie jest kwestia cen... Tylko tego jak ludzie, którym zaufaliśmy nas traktują...

Służba zdrowia? Śmiech na sali... Żeby nie starczało pieniędzy na poważne operacje? Żeby czekać do kardiologa po parenaście miesięcy? Patologia... Po co te składki, po co to wszystko? Mydlenie ludziom oczy....

Niestety nasza polityka polega na walce... Są ugrupowania które biją się między sobą. A na tym to tracimy my! Zwykli ludzie...

Dlaczego Ci panowie w garniturkach, nie odejmą sobie jakiejś premii, nie obniżą wynagrodzeń, a te pieniądze przeznaczą na np pomoc ludziom ubogim, którym z jakiegoś powodu nie powiodło się w życiu... Nie mówię tu o patologii, gdzie nie ma na chleb, a alkohol pije się szklankami...

I jak ja mam być dumny z naszej władzy? Jak mogę zagłosować na kogoś, kto jest pokłócony z połową rządu, z ludźmi którzy decydują o naszym życiu? Przecież połowa z ustaw, które były dobre dla państwa, zostały zavetowane, tylko dlatego że to przeciwna partia przegłosowała...

Chyba na tym skończę, swoje marudzenie i narzekanie... Kogo uraziłem przepraszam. To są tylko i wyłącznie moje przemyślenia, z którymi nie wszyscy muszą się zgadzać...

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Cze, 2010, 17:21:10 »
O ile mi wiadomo, to nie reprezentuje on żadnej partii politycznej
Może nie jest członkiem żadnej partii, ale czy nie reprezentuje? Zapytaj rodziców  ;)

Spójrzmy na naszych sąsiadów zza zachodniej granicy.
Gospodarka naszych sąsiadów ciągnie nie tylko ich samych, ale też całą Europę. Dlatego stać ich na wysokie emerytury, które sami sobie wypracowali.
Nasz system jest niestety z minionej epoki i nie zmieniła tego nawet reforma z 1999 r. Podobno nasze składki indywidualne są już tylko zapisami cyfrowymi, które nie mają odzwierciedlenia w zasobach finansowych. Do tego pojawiają się kolejne propozycje aby zmniejszyć składkę na OFE kosztem ZUS, czyli więcej przekazywać do wspólnego wora bez dna. Zapewne nie naprawi tego ani obecny ani przyszły rząd. Podejrzewam, ze potrzebne będą całe dekady zanim system emerytalny zacznie dobrze funkcjonować.  

Po co te składki, po co to wszystko? Mydlenie ludziom oczy....
Każda ze składek ma swoje społeczne uzasadnienie. Sam fakt ich płacenia nie powinien nikogo dziwić. Natomiast ich wysokość w porównaniu do późniejszych świadczeń, a przede wszystkim zarządzenie tym kapitałem - woła o pomstę do nieba. Moim zdaniem tu leży problem. System musi utrzymać wielu fikcyjnych rencistów, bezrobotnych i osoby żyjące "na socjalu". Dodając do tego faktycznych bezrobotnych i obecnych emerytów na których świadczenia musi pracować obecne pokolenie - mamy to co mamy.
Przyjmując liberalne założenie, że niech każdy się sam ubezpiecza na tyle, na ile go stać, mielibyśmy społeczną katastrofę w przeciągu najbliższych kilku lat. Co wówczas zrobić z tymi których nie stać byłoby na opiekę zdrowotną i edukację? Pobudować im getta? Bo w zdrowym społeczeństwie przecież nie będą funkcjonować.  

Niestety nasza polityka polega na walce...
No i właśnie nadarza się okazja żeby dwa ważne ośrodki władzy w końcu mogły współpracować reprezentując te same poglądy. Cudów jednak nie ma co oczekiwać. Może jednak uda się zrobić mały kroczek w kierunku normalności.  
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2010, 17:23:27 wysłana przez noka »