Ankieta

Mój kandydat w wyborach prezydenckich 2010 to:

Jarosław Kaczyński
0 (0%)
Bronisław Komorowski
0 (0%)

Głosów w sumie: 0

Autor Wątek: Wybory prezydenckie 2010 - Ankieta  (Przeczytany 12057 razy)

Offline noka

• Administrator
Wybory prezydenckie 2010 - Ankieta
« dnia: 17 Maj, 2010, 21:15:50 »
Wątek polityczny z ankietą. Kandydaci na Prezydenta RP wymienieni zostali w kolejności alfabetycznej. Można oddać jeden głos, który do czasu zamknięcia ankiety będzie edytowalny (na wypadek zmiany poglądów  :) )

Przy komentowaniu ankiety i dzieleniu się własnymi przemyśleniami zachowajmy szacunek dla wszystkich kandydatów oraz opinii innych użytkowników Forum.

Zapraszam głosowania, czyli spełnienia swego obywatelskiego obowiązku  ;D

Aktualizacja

Głosowanie użytkowników w ankiecie  - I tura wyborów

Aktualizacja 2

Głosowanie użytkowników w ankiecie  - II tura wyborów

« Ostatnia zmiana: 04 Lip, 2010, 21:58:00 wysłana przez noka »

Offline TuneR

• Mega Poster
Odp: Wybory prezydenckie 2010 - Ankieta
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj, 2010, 21:20:13 »
Wyniki będą widoczne ? :)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj, 2010, 21:25:10 »
Oczywiście. Ale spok, nie będzie widać kto jak głosował  ;D

PS.
Będąc zalogowanym najpierw trzeba oddać głos, żeby się pojawiły wyniki.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2010, 21:28:24 wysłana przez noka »

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj, 2010, 21:26:27 »
Powinność spełniona :D

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maj, 2010, 21:34:30 »
U mnie też ;)
Widzę, że na razie 100% głosów na jdnego kandydata.

Offline marcim

• - VIP -
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Maj, 2010, 22:05:32 »
Przy wyborach zawsze przypomina mi się ten kawałek KULT-u "Keszitsen kepet onmagarol".

http://www.youtube.com/watch?v=dwOOsablziU

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maj, 2010, 22:24:19 »
Również spełniłam swój obowiązek  :P  Piosenka bardzo na czasie  ;D
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2010, 22:27:43 wysłana przez gaga »

Offline biza

• Super Poster
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Maj, 2010, 22:34:22 »
PS.
Będąc zalogowanym najpierw trzeba oddać głos, żeby się pojawiły wyniki.
nieprawda :D ja jeszcze nie zagłosowałam a wyniki widzę :D
Zazdroszczę Japonkom - wstają rano i od razu w kimono...

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Maj, 2010, 22:44:47 »
Ok, czas zdradzić preferencje wyborcze  ;)

Kandydat na którego oddam głos to Bronisław Komorowski.
Dokonując wyboru absolutnie nie kierowałem się cechami osobistymi, programem  ;), czy innymi jego atutami. Jako oficjalny kandydat na najwyższe stanowisko wcale nie jest przekonujący, zwłaszcza jeśli chodzi o styl wypowiedzi i charyzmę .... a w zasadzie jej brak. Odnoszę wrażenie, że bardziej spełnia partyjny obowiązek najlepiej jak potrafi i sam jeszcze nie do końca czuje się z tym dobrze. Zapewne spece od wizerunku jeszcze nad tym popracują w kampanii.

Jednak wybór głowy państwa to nie tylko wybór jednej osoby, ale przede wszystkim zaplecza które za nim stoi. A za Bronkiem  ;) stoi partia, z którą najbardziej mi po drodze, a co równie ważne - partia rządząca. Liczę zatem, że skończą się spory kompetencyjne pomiędzy prezydentem i premierem kompromitujące nas niejednokrotnie na arenie międzynarodowej. Skończy się wetowanie ustaw i utrudnianie pracy rządu, może w końcu proces legislacyjny będzie realizowany bez zakłóceń. Skończy się także dzielenie Polaków na tych co byli tu gdzie teraz i tych po stronie Zomo. Cenię PiS za przywiązanie do wartości narodowych i historii, ale to dążenie do podziału społeczeństwa przy każdej niemal okazji oceniam bardzo negatywnie (najlepszy przykład to nasze własne podwórko gdzie święta państwowe i niektóre uroczystości rocznicowe obchodzimy "podwójnie" )

Jedyne czego się obawiam w przypadku zwycięstwa Komorowskiego to skupienia zbyt dużej władzy w rękach jednej partii. Z jednej strony jest to zaleta (sprawne zarządzanie państwem jako całością) , a z drugiej - okazja do nadużyć, wyjścia poza kontrolę i nie liczenie się z nikim.

Żaden kandydat nie jest wg mnie na tyle charyzmatyczny, żeby porwać za sobą tłumy i z żadnym się szczególnie nie utożsamiam. Liczą się właściwie Kaczyński i Komorowski, mający za plecami duże zasoby twardego elektoratu. Walka pomiędzy nimi rozegra się o przychylność tych niezdecydowanych, bez wyraźnie określonych poglądów politycznych i głosujących pod wpływem emocji. To oni zdecydują o tym, kto będzie naszym Prezydentem. 

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Maj, 2010, 23:18:29 »
Fakt! Wylogowałam się i wyniki widziałam,ale zagłosować już bym nie mogła. Mnie nie przeszkadza ,że wyniki widać ,jedynie mogą sugerować przy oddawaniu głosu ,kto ma ich więcej. W rezultacie jest ,to zabawa.
Moje preferencje chyba już poznaliście ,natomiast uczciwie mówiąc na 100% nie mogę się wypowiedzieć na temat jakiegokolwiek kandydatainteresuje mnie ''strona''. Jestem wierna swoim poglądom i jedyne czego bym sobie życzyła ,to zaprzestanie awantur i afer w polityce.Jednak nie wierzę ,że się tego doczekamy.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Maj, 2010, 23:29:09 »
Wyniki powinny być widoczne:
- dla niezalogowanych
- dla zalogowanych, którzy już oddali głos

Natomiast dla pozostałych zalogowanych powinna się w miejscu wyników pokazać opcja do głosowanie. Sprawdziłem na koncie testowym

Wszystkie media pokazują na bieżąco własne wyniki ankiet i myślę, że w tym przypadku jest to jak najbardziej słuszne. U nas można zmienić swój głos, więc jeśli ktoś się rozmyśli to do czasu zamknięcia ankiety ma szansę na zmianę zdania.

Wątek zamkniemy profilaktycznie na czas ciszy wyborczej (muszę tylko sprawdzić czy wówczas będzie można oddać głos w ankiecie i jeśli nie - poprawić datę zakończenia głosowania)

Offline biza

• Super Poster
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Maj, 2010, 23:45:34 »
to mało istotne ale pozostanę przy swoim ;) jak jeszcze nie oddałam głosu to i tak wyniki widziałam (a zalogowana byłam) ;)
Zazdroszczę Japonkom - wstają rano i od razu w kimono...

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Maj, 2010, 06:06:59 »
Proponuję wrzucić na początek :)

http://www.youtube.com/watch?v=fbcwteMBvFI

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Maj, 2010, 08:11:00 »
Ja również zagłosowałem na pana Bronisława.

Czy brak charyzmy to wada...charyzmę mieli Stalin i Hitler - nic dobrego z tego nie wyszło.
A czemu akurat na Komorowskiego - uważam, że jest to odpowiedni człowiek na to stanowisko. Będzie dobrze reprezentował Polskę ma arenie międzynarodowej. Jest też człowiekiem kompromisu, potrafi budować porozumienie z oponentami politycznymi. Nie wymachuje sarmacką szabelką i nie walczy o sprawę dla sprawy. Mam tylko nadzieję, że nie zamelduje wykonania zadania...

Czemu nie na kogoś innego ?. Pan Kaczyński prezentuje poglądy, których nie podzielam. Ma zupełnie nieodpowiadające mi spojrzenie na gospodarkę. Jakby przyjrzeć się jego propozycjom w czasie panowania światowego kryzysu to podejrzewam, że mielibyśmy sytuację niezbyt ciekawą (kraje, które pompowały straszliwe środki w swoją gospodarkę teraz bardzo cienko przędą). Nie podoba mi się też niechęć do sąsiadów. A budowanie iluzorycznych sojuszów z Gruzją nie przynosi nam żadnych korzyści.

Może byłbym skłonny zagłosować na Napieralskiego, ale jego kręgosłup moralny mi nie odpowiada. Obstaje za zerwaniem konkordatu i totalna laicyzacją życia publicznego. Wiąże się to z np. usuwaniem symboli religijnych przestrzeni publicznej. Europie zachodniej na dobre to nie wyszło. A jednak chrześcijaństwo jest fundamentem europejskiej cywilizacji. Nie jestem nawiedzonym radiomaryjowcem, ale nie boję się powiedzieć o moich przekonaniach religijnych.

Pan Olechowski...mówi całkiem mądrze, prezentuje postawę dość dojrzałą. Ale moim zdaniem stoi za nim nieciekawe zaplecze w postaci Stronnictwa Demokratycznego.
Reszta kandydatów nieistotna.

Ufff....ale się rozpisałem.

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Maj, 2010, 09:36:32 »
Dodam jeszcze, że nie podoba mi się zaangażowanie w kampanię wyborczą TVP. Sobotnie "Wiadomości" a może bardziej "Dziennik Telewizyjny" przesadziły. Podały informację niesprawdzoną a przede wszystkim nieprawdziwą a potem w niedzielę trzeba było pokornie podać sprostowanie. I tutaj zgadzam się z Palikotem - "Warto rozmawiać", ale za swoje Panowie.