Autor Wątek: Teorie spiskowe  (Przeczytany 43409 razy)

Offline noka

• Administrator
Odp: Teorie spiskowe
« Odpowiedź #165 dnia: 23 Sty, 2011, 21:24:05 »
Dziś oglądaliśmy rodzinnie TV i po wypowiedzi tejże Pani wszyscy spojrzeli po sobie w ten sposób  :o 

Dla odmiany polecam lekturę tego wątku na najbardziej prestiżowym forum lotniczym:
http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15-wypadki_i_incydenty_lotnicze/24626-2010_04_10_tu_154_samolot_prezydenta_rp_rozbil_sie_pod_smolenskiem.html

Z uwagi na ilość wypowiedzi - najlepiej zacząć czytać tak bliżej końca :)
Wypowiadają się tam m.in piloci, kontrolerzy i inne osoby mające dużą wiedzę n/t lotnictwa wojskowego, wykorzystywanego sprzętu i stosowanych procedur.
Ogólna konkluzja jest taka, że katastrofa w Smoleńsku ... albo poczytajcie sobie sami  ;)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #166 dnia: 24 Sty, 2011, 15:09:08 »
noka-zgodnie z Twoją sugestią zaczęłam czytać od 101str.

Dziś przejdę do lżejszego tematu,czytałam o tym w gazecie,dziś znalazłam na interii.pl. -dotyczy Waszego regionu:

W parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i Szczepana w Choroszczy (woj. podlaskie) znajduje sie relikwiarz z palcem św. Kandyda. Naukowcy badający te relikwie zauważyli, że palec wmontowany jest w ciało naturalnej wielkości, wykonane ze specjalnej masy. Kilkadziesiąt lat temu wierni spostrzegli, że palec wciąż podnosi się do góry. Legenda głosi, że kiedy palec świętego dotknie wieka szklanej trumny, nastąpi koniec świata. Zostało już zaledwie kilka centymetrów...

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #167 dnia: 31 Sty, 2011, 22:46:06 »
Kto ma nagranie ostatniej rozmowy telefonicznej braci Kaczyńskich? Czy na Mazurach działa jedna z baz światowego podsłuchu? Co zawiera tajne porozumienie polskich i amerykańskich służb wywiadowczych?

Superwizjer dziś o 23.30 (poniżej zajawka)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #168 dnia: 31 Sty, 2011, 23:35:31 »
Dzięki za przypomnienie,zapatrzyłam się na coś innego.  :P

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #169 dnia: 01 Lut, 2011, 16:10:50 »
Kurcze,  przegapiłem  :-[
Czy może ktoś streścić?

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #170 dnia: 01 Lut, 2011, 16:27:09 »
Budowę placówki straży granicznej w Świadkach Iławieckich okrywa głęboka tajemnica. Powstała w zaledwie kilka miesięcy w 1994 roku. Budowę rozpoczęła cywilna firma, ale dokończyło wojsko. Dziś próżno szukać śladów jednostki wojskowej, która zlecała prace. Jej dokumenty zniknęły.

Obiekt jest pilnie strzeżony przez strażników granicznych i ma oznaczenia terenu wojskowego. Ale Ministerstwo Obrony Narodowej na temat bazy nie udziela żadnych informacji podobnie jak Komenda Główna SG, MSWiA, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencja Wywiadu. Baza istnieje, ale nie wiadomo, kto jest za nią odpowiedzialny i kto z niej korzysta.

Ekipa pojeździła trochę pod płotem, porozmawiała ze swoimi wysoko postawionymi informatorami (twarze zakryte, głosy zniekształcone), ustaliła, że jest tam jakiś system nasłuchowy zbierający informacje i ... to właściwie wszystko. Szczerze powiem - nic specjalnego, ale w tym klimacie sensacji i filmu szpiegowskiego dość fajnie się oglądało  ;)

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #171 dnia: 01 Lut, 2011, 16:32:39 »
Dzięki  :)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #172 dnia: 02 Lut, 2011, 20:51:56 »
Cytat: Onet.pl
W internecie pojawił się nowy film, który pokazuje miejsce katastrofy prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem. Ponad dziesięciominutowe nagranie zamieścił za pośrednictwem serwisu YouTube serwis eOstrołęka.pl. Widać na nim bardzo dokładnie miejsce, w którym 10 kwietnia doszło do katastrofy.

Wcześniej niepublikowane nagranie powstało najprawdopodobniej tuż po katastrofie. Operator kamery swobodnie porusza się pośród prowadzących akcję funkcjonariuszy milicji, OMON-u i rosyjskiego ministerstwa do spraw nadzwyczajnych.

Na ujawnionym przez serwis eOstrołeka.pl filmie, oprócz fragmentów prezydenckiego samolotu oraz ujęć pokazujących robotników budujących tymczasową drogą, znalazły się także bardzo drastycznie kadry przedstawiające ofiary katastrofy. Zostały one jednak przez autora filmu częściowo ocenzurowane.
Uwaga! Film zawiera drastyczne ujęcia z miejsca katastrofy
Tytuł: Nowy film ze Smoleńska! Niepublikowane wideo nagrane po katastrofie.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #173 dnia: 02 Lut, 2011, 21:10:51 »
Na filmie nie ma już mgły. Jest za to fragment kadłuba.
I w związku z tym niektórzy dochodzą do ciekawych wniosków ;)
Nie ma mgły. Czytaj: była sztuczna.
Jest kadłub. Czytaj: nieprawdą jest twierdzenie, że pilotów (także Błasika) było trzeba identyfikować po kodzie DNA..
Od razu dopowiem, że ten fragment kadłuba, to cześć ogona z silnikami. Czyli to samo co było widać w filmie "o dobijaniu"... A, widać też część podskrzydłową z podwoziem.

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #174 dnia: 02 Lut, 2011, 21:16:02 »
Z tą mgłą to już nudny argument - u nas takie zjawisko wystąpiło w tamtym tygodniu...mgła była bardzo gęsta i ustąpiła w ok 10 min. Także wcale Putin nie musiał nic rozpylać :P

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #175 dnia: 02 Lut, 2011, 22:31:38 »
Superwizjer był dość ciekawy,wojteksprawdzaj program,bo bywają powtórki.

Co do ''nowego''filmu,to drastyczne musiały być te momenty zamazane,bo nic drastycznego się nie dopatrzyłam..Wytłumaczcie mi,co tam robiły wywrotki z piaskiem?  Czyżby z myślą o pożarze? Tylko dlaczego je opróżniali?

Offline Krzysio_Księżyc

• Nowy
« Odpowiedź #176 dnia: 03 Lut, 2011, 01:14:56 »
Piasek dla Jarka przywieźli :P

Offline AdrianSuvalkai

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #177 dnia: 03 Lut, 2011, 02:12:44 »
Tytuł: Nowy film ze Smoleńska! Niepublikowane wideo nagrane po katastrofie.
Ten film wideo jest już niedostępny z powodu otrzymania roszczenia dotyczącego praw autorskich przez Cybermedia - www.eOstroleka.pl.
Film zacytowany przez Nokę już nie działa, pozwolę zatem sobie wkleić film z profilu autora - prawdopodobne, że nie zostanie skasowany.

http://www.youtube.com/watch?v=26YwnQijaOg

edit:
Na filmie widać masę ekip telewizyjnych - może wydawać się dziwne, że te zdjęcia (i to zapewne tylko jednej ekipy) ukazały się dopiero teraz, a inne ekipy żadnych takowych materiałów nie opublikowały. Z drugiej strony to nie dziwne... kiedy przypomni się sobie historię chyba operatora TVP (z pewnością którejś z polskich telewizji), który uciekał od rosyjskiej policji, a materiał został mu natychmiastowo skonfiskowany. Później w telewizji była mini-afera, co ów operator mógł nagrać skoro tak surowo został potraktowany, ale w gąszczu późniejszych informacji o tragedii sprawa ta ucichła. Dalszego ciągu historii nie znam - jeśli ktoś z forumowiczów zna, mógłby dopowiedzieć.
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2011, 02:21:05 wysłana przez AdrianSuvalkai »

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #178 dnia: 03 Lut, 2011, 14:48:41 »
ONET dodosi że filmem juz sie zainteresowała Naczelna Prokuratura Wojskowa. Ja na tym filmie nic nowego nie zobaczyłem, no może oprócz zamazanych dwóch ciał.
Całaość http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/nowe-nagranie-ws-katastrofy-tu-154-prokuratura-chc,1,4163595,wiadomosc.html
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #179 dnia: 03 Lut, 2011, 16:22:04 »
Co do ''nowego''filmu,to drastyczne musiały być te momenty zamazane,bo nic drastycznego się nie dopatrzyłam..Wytłumaczcie mi,co tam robiły wywrotki z piaskiem?  Czyżby z myślą o pożarze? Tylko dlaczego je opróżniali?
1.   To może dobrze, że się nie dopatrzyłaś. Co najmniej trzy razy widać ciała, co prawda nieco zamazane elektronicznie, ale jednak...
2.   Moim zdaniem piasek posłużył do usypania tymczasowej drogi dla ciężkiego sprzętu. Zresztą wydaję mi się, że nawet na zdjęciach satelitarnych ją widać
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100413/KRAJ02/345287924

Na filmie widać masę ekip telewizyjnych - może wydawać się dziwne, że te zdjęcia (i to zapewne tylko jednej ekipy) ukazały się dopiero teraz, a inne ekipy żadnych takowych materiałów nie opublikowały. Z drugiej strony to nie dziwne... kiedy przypomni się sobie historię chyba operatora TVP (z pewnością którejś z polskich telewizji), który uciekał od rosyjskiej policji, a materiał został mu natychmiastowo skonfiskowany. Później w telewizji była mini-afera, co ów operator mógł nagrać skoro tak surowo został potraktowany, ale w gąszczu późniejszych informacji o tragedii sprawa ta ucichła. Dalszego ciągu historii nie znam - jeśli ktoś z forumowiczów zna, mógłby dopowiedzieć.

Może zanim zapytasz poszukałbyś w google ;)
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100416/POWIAT02/756103787
http://smolensk-2010.pl/2010-05-09-gdzie-byl-slawomir-wisniewski-kiedy-go-nie-bylo.html

Wiśniewski był tam naprawdę tuż po katastrofie. Może się mylę, ale to właśnie zapis jego kamery – tylko, że wcześniejszy – wykorzystała komisja Millera w ripostowaniu raportu MAK-u. Mam na myśli pokazanie nieudanego lądowania Iła-76...

Inna sprawa, ze google pokazuje nie takie rzeczy. Na przykład historię operatora TVN-u, Krzysztofa Knyża, któremu udało się nakręcić .... udane lądowanie Tutki w Smoleńsku. Oczywiście – jak łatwo się domyślić -   zamordowano go później w dziwnych okolicznościach.
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2011/01/26/nie-bylo-katastrofy-pod-smolenskiem/

Z tego co wiem. Nie było go w  ogóle w Smoleńsku (10 kwietnia rzecz jasna), bo od dawna chorował i leżał w szpitalu. Tam umarł w wyniku powikłań po sepsie. Tak przynajmniej twierdzi jego siostra. Ale ludzie wiedzą swoje. W tym miejscu przypominają się newsy o tym jak w szpitalu w Kijowie zasztyletowano autora filmu o „dobijaniu”. A „biedak” żyje sobie nadal i pracuje w warsztacie, usytuowanym niedaleko lotniska Siewiernyj.