Autor Wątek: Teorie spiskowe  (Przeczytany 43405 razy)

Offline noka

• Administrator
Odp: Teorie spiskowe
« Odpowiedź #150 dnia: 18 Sty, 2011, 21:57:29 »
,albo takim szacunkiem nas darzą.

Z szacunkiem to chyba nie ma nic wspólnego. Mają takie lotnisko i tyle. To tak jakby Putin chciał wylądować w na lotnisku w Suwałkach, a Rosjanie mieli pretensje, że lotnisko nie jest tak wyposażone jak Okęcie i wygląda jak pastwisko dla krów.

Tylko z powodów logistycznych nasze samoloty latają do Smoleńska (na stare wysłużone lotnisko) - bo po kilkunastu minutach VIPy są już w lesie Katyńskim i nie trzeba się "wozić". 

Oczywiście Rosjanie ponoszą część winy, ale czy coś nam da licytowanie się kto jest bardziej winny - my czy oni?

Jak powiedział E. Klich - katastrofa jest wynikiem kolejno następujących po sobie błędów (przyczyn), które są jak kostki domina. Jeśli wyeliminowałoby się jedną taką kostkę (udało się uniknąć dowolnego błędu z tego ciągu) - do tragedii by nie doszło.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #151 dnia: 18 Sty, 2011, 22:20:10 »
Pierwsza sprawa -na telegazecie TVN-superwizjer jest o godz.0,25 -sprawdźcie.

Druga sprawa:
lotnisko wojskowe musi wyglądać ''skromnie''
jesiotr-nie dobijaj mnie,chyba,że ten cudzysłów ma coś oznaczać  :P Skromność,skromnością,ale nie to co widzimy.

Trzecia sprawa:
Z szacunkiem to chyba nie ma nic wspólnego. Mają takie lotnisko i tyle. To tak jakby Putin chciał wylądować w na lotnisku w Suwałkach, a Rosjanie mieli pretensje, że lotnisko nie jest tak wyposażone jak Okęcie i wygląda jak pastwisko dla krów.

Przepraszam,ale jak do Ciebie ma przyjechać gość,to na pewno posprzątasz w mieszkaniu.Chyba,że Twoje ulubione krzaczory Ci nie przeszkadzają  ;D I nie porównuj Suwałk z tym co widzimy na zdjęciach -więcej szacunku dla swego miasta. ;)

Gdybyśmy chcieli dochodzić,kto źle postąpił i może jeszcze dociekać-dlaczego..to daleko nie zajdziemy.Oczekuję tylko na uczciwe przyznanie się do winy obydwu stron,bo wina leży po obu stronach.

wojtek-poznańskie Krzesiny też przez lata były zamknięte,ludzie się pobudowali i nikt nie przewidywał,że na starość wojsko zgotuje im horror. Odbiegłam trochę od tematu,ale przypomniałam sobie o tym w kontekście zamkniętego lotniska.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #152 dnia: 18 Sty, 2011, 22:20:43 »
Dziś śledziłem z uwagą konferencję i komentarze po niej. Oraz reakcję MAK-u. Mam kilka przemyśleń/uwag. Zwłaszcza po wysłuchaniu paru ekspertów.
Podobno oba wysokościomierze wskazywały złą wysokość! Z tego co dobrze zrozumiałem i zobaczyłem (w czasie konferencji) mechanik (ew. pilot) zmieniał/zmieniali ustawieniu już przy podchodzeniu do lotniska. To w połączeniu z mylnymi danymi, podawanymi przez kontrolerów miało upewnić załogę, że znajdują się na dobrej wysokości. Dlaczego zatem mechanik odczytuje wysokość aż do 30 (może nawet 20) metrów, choć niby wysokościomierz(e) pokazywały zawyżone dane?! Inna sprawa, że piloci postanowili „odejść” wcześniej, ale zamiast zrobić to „ręcznie”, włączyli - raczej chcieli włączyć -  specjalną funkcję autopilota (no bo na nim się zniżali). Niestety nie działała ona (funkcja autopilota) w przypadku gdy lotnisko nie było wyposażone w specjalny sprzęt. Nie muszę chyba dodawać, że na Siewiernyj go  brakowało. Z tego wniosek, że piloci nie byli przygotowani na taką sposobność (brak reakcji autopilota na niewyposażonym lotnisku). Najprawdopodobniej to kwestia słabego szkolenia, braku symulatorów itp..
Major Fiszer twierdzi, że piloci nie chcieli wcale lądować, tylko zejść nisko i powiedzieć „ludziom z tyłu”, że się nie da zlądować. Niestety zeszli za nisko (wysokościomierze, kontrolerzy, funkcja autopilota). Na razie tyle.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #153 dnia: 18 Sty, 2011, 22:27:51 »
1. Wczoraj był rzeczony Superwizjer
2. Skromne, nie skromne, ale zamknięte
3. Póki co w Suwałkach jest trawiaste lotnisko...

Krzesiny. No tak, coś się mi obyło o uszy. Chodzi o F-16 ;)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #154 dnia: 18 Sty, 2011, 22:33:50 »
Przepraszam,ale jak do Ciebie ma przyjechać gość,to na pewno posprzątasz w mieszkaniu
Ok, ale co masz na myśli w odniesieniu do tego lotniska?

Jak lądował tam Putin to pojawiły się dodatkowe urządzenia ułatwiające lądowanie. Pojawiły się bo to psi obowiązek służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo prezydenta.  A gdzie były nasze służby, które mają czuwać by włos z głowy nie spadł głowie państwa (na lądzie, wodzie i w powietrzu)?

Z tego co podają media można odnieść wrażenie, że organizacyjnie była to prowizorka i amatorka w najgorszym wydaniu.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #155 dnia: 18 Sty, 2011, 22:39:52 »

Z tego co podają media można odnieść wrażenie, że organizacyjnie była to prowizorka i amatorka w najgorszym wydaniu.
To nie ulega wątpliwości. Jednocześnie rodzi się pytanie: kto za to odpowiada? Rząd, kancelaria prezydencka czy ktoś inny?

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #156 dnia: 18 Sty, 2011, 22:55:08 »
Ja bym raczej postawił inne pytanie. Kiedy w końcu wyciągniemy wnioski z tych katastrof (Mirosławiec, Smoleńsk) i czy przełoży się to na konkretne działania (procedury, szkolenia itp.?
Wskazanie winnych nikomu już życia nie wróci, ale może przynajmniej wprowadzone zmiany zapobiegną takim tragediom w przyszłości.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #157 dnia: 18 Sty, 2011, 22:57:58 »
Nic dodać, nic ująć.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #158 dnia: 18 Sty, 2011, 22:59:55 »
noka-miej litość nade mną  ;)wg Ciebie,to odpowiednie miejsce do lądowania? Najbardziej podoba mnie się oświetlenie naprowadzające,napewno to to samo,przy którym majstrowali po katastrofie.
Z tego co podają media można odnieść wrażenie, że organizacyjnie była to prowizorka i amatorka w najgorszym wydaniu
I to jest to, o czym myślę od pierwszej chwili,gdy zobaczyłam ''lotnisko''po katastrofie.
ale może przynajmniej wprowadzone zmiany zapobiegną takim tragediom w przyszłości
Jednak najpierw obie strony muszą poznać i zrozumieć swoje błędy,później mogą wprowadzać zmiany.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2011, 23:03:10 wysłana przez gaga »

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #159 dnia: 18 Sty, 2011, 23:02:41 »
noka-miej litość nade mną  ;)wg Ciebie,to odpowiednie miejsce do lądowania? Najbardziej podoba mnie się oświetlenie naprowadzające,napewno to to samo,przy którym majstrowali po katastrofie.
Z tego co podają media można odnieść wrażenie, że organizacyjnie była to prowizorka i amatorka w najgorszym wydaniu
I to jest to, o czym myślę od pierwszej chwili,gdy zobaczyłam ''lotnisko''po katastrofie.
to lotnisko otwierano tylko dla Polaków. Już w 2000 roku tamtejszy gubernator ostrzegał, że do niczego się nie nadaje. I tyle

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #160 dnia: 18 Sty, 2011, 23:04:24 »
wojtek-śmiać się czy płakać  :-\

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #161 dnia: 18 Sty, 2011, 23:09:26 »
raczej pomyśleć dlaczego nie wybrano innego lotniska?

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #162 dnia: 18 Sty, 2011, 23:12:19 »
wg Ciebie,to odpowiednie miejsce do lądowania?
Moje zdanie nie ma znaczenia. Niemniej decydenci uznali że było odpowiednie.  

Już w 2000 roku tamtejszy gubernator ostrzegał, że do niczego się nie nadaje.
Ale przecież My wiemy lepiej ....

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #163 dnia: 23 Sty, 2011, 20:38:40 »

Offline zaroowka

• Weteran
  • Debian, Pentax, Habanero!
« Odpowiedź #164 dnia: 23 Sty, 2011, 20:49:21 »
Od razu przeproszę, ale tylko jedno stwierdzenie ciśnie mi się na usta po przeczytaniu tego co było w linku...
Stwierdzenia nie przy toczę, ale dla ułatwienia napiszę, że zaczyna się na " Ja pierd...".

Debian addicted bastard.
A pentaxian, a loyalist, a diehard. ;)