Autor Wątek: Teorie spiskowe  (Przeczytany 43398 razy)

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Weteran
Odp: Teorie spiskowe
« Odpowiedź #135 dnia: 16 Sty, 2011, 13:44:19 »
Najbardziej intrygujący jest ten akapit:
Powiem coś pani. Należałem do tych naiwnych Polaków, którzy na początku uwierzyli w PO-PiS. I proszę mi wierzyć, że w czasie rządów PiS-u myśmy się otarli o coś niebezpiecznego. Nie chcę formułować ostrzej”.

Słyszałem, chodziło o to że nigdy tak blisko wojny z Rosją nie byliśmy jak za rządów PiS  ;)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #136 dnia: 17 Sty, 2011, 22:38:26 »
Dziś o 23.30 na TVN zapowiada się ciekawy dokument w programie Superwizjer.

Prezydencki Tu-154 nie musiał się rozbić. Raport MAK tuszuje błędy rosyjskich kontrolerów. Dlaczego gen. Anodina manipuluje faktami i dowodami?

i kilka wcześniejszych materiałów:

Rosyjscy piloci bronią załogi TU-154

Smoleńsk: Co się działo w 36. pułku?

Kontroler lotów ze Smoleńska: czy kogoś się boi?

« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2011, 22:45:08 wysłana przez noka »

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #137 dnia: 18 Sty, 2011, 17:52:34 »
Czyli potwierdziło się jednak o czym pisaliśmy, że także z pracą kontrolerów było źle. Szkoda, że nie wyjaśniono jednak, dlaczego nawigator nie "kwitował" wysokości (bo nie znał rosyjskiego?) i przede wszystkim dlaczego wysokościomierz(e?) wskazywał(y) złą wysokość? Czy dobrze zrozumiałem, że przy podchodzeniu do lądowania pilot zmienił ustawienia w nim? Mam na myśli wysokościomierz baryczny.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #138 dnia: 18 Sty, 2011, 17:54:48 »
Rozumiem, że PiS nie doszukuje się już bomb, rakiet itepe?

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #139 dnia: 18 Sty, 2011, 18:03:59 »
Z tego co zrozumiałem ustawiony był wysokościomierz radiowy, ustalający wysokość na podstawie echa odbitego od ziemi. W chwili gdy samolot znalazł się nad jarem, informował o wysokości względem dna jaru, a nie płyty lotniska.

Ogólnie w programie powtórzono materiał emitowany już wcześniej (filmiki) i nic specjalnie nowego nie było. O wiele ciekawsza była rozmowa Lisa z Klichem na innym kanale (i nieco wcześniej).  

Rozumiem, że PiS nie doszukuje się już bomb, rakiet itepe?
Nie, już ustalili, że to "ruski" generał kazał sprowadzić samolot na śmierć.  :facepalm:

Zawsze przy okazji nowych hipotez "zamachowych" przypomina mi się ten wiersz:

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #140 dnia: 18 Sty, 2011, 19:21:09 »
Ciekawe co mjr Fiszer powie w "Faktach po faktach". Bo mnie opinie ekspertów interesują, a nie polityków - bez względu na "barwy".

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #141 dnia: 18 Sty, 2011, 19:45:38 »
A ja właściwie to lubię posłuchać polityków PiS'u. Nie dalej jak wczoraj mąż Marty z domu Kaczyńskiej głośno nadawał ton teorii zamachu. Oczywiście media podchwyciły temat i słyszałem jak Durczok dopytywał Czaneckiego z PiS'u o co kaman. A ten zaczął kluczyć, zmieniać temat i generalnie stwierdził, że pan pełnomocnik, powiedział zupełnie co innego niż powiedział  ;D Także co...każdą wypowiedź polityka PiS'u trzeba rozbierać na czynniki pierwsze i doszukiwać się tam zupełnie innego sensu ? Czy każdą wypowiedź musi prostować pięciu innych ?

A co do samej katastrofy...ten samolot nie powinien w ogóle wystartować.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #142 dnia: 18 Sty, 2011, 19:54:21 »
... ten samolot nie powinien w ogóle wystartować.
Amen.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #143 dnia: 18 Sty, 2011, 20:09:30 »
 Obsada wieży w Smoleńsku popełniła wiele błędów - powiedział płk Grochowski z polskiej komisji badającej okoliczności katastrofy 10 kwietnia. Komisja upubliczniła nagrania kontrolerów z wieży. Prezentacja rozpoczęła się od nagrań rozmów kontrolerów z pilotami Ił-a 76. Tu-154 był 70 metrów poniżej ścieżki kiedy z wieży padła komenda "horyzont". Wieża nie informowała, że Tu-154 schodzi z kursu.
Dalej czytam:
Bierny płk Krasnokutski. "Sam podjął decyzję...niech sam dalej..."
Jak ocenili polscy eksperci, zastępca dowódcy bazy płk Nikołaj Krasnokutski podczas sprowadzania polskiego samolotu Tu-154 na lotnisko w Smoleńsku, przyjął "bierną pozycję". W pewnym momencie z jego wypowiedzi wynika, że pozostawia w gestii pilotów, co zdecydować po ewentualnym nieudanym podejściu do lądowania.

W tym samym czasie płk Krasnokutski - jak oceniają polscy eksperci - domaga się od swoich przełożonych, żeby podano mu lotnisko zapasowe dla tupolewa, bo chce wiedzieć co ma zrobić z polskim samolotem. Według polskiej komisji, po tych konsultacjach pułkownik przyjmuje bierną postawę. Padają słowa Krasnokutskiego: Przede wszystkim przygotuj go na drugi krąg. A... na drugi krąg i koniec. A dalej: Sam podjął decyzję...niech sam dalej... . Według polskich ekspertów, w ten sposób pułkownik zostawił załogę na własną odpowiedzialność.

interia.pl

Osobiście nie słucham polityków,bo dziś znowu zobaczyłam na Polsacie jak licytowali się,który z nich jest bez honoru,który ma honor-jednym słowem wszyscy są bez honoru. Powracając do męża p.Marty,to tak jak nie trawię Leszka Millera,to wczoraj byłam w stanie przyznać mu rację,że chłopak chce zrobić polityczną karierę.Jestem ciekawa,czy gdyby nie nastapił ten nieszczęsny wypadek,to czy p.Dubieniecki przeszedłby na stronę PIS-u ? Jednym słowem są to dziwni ludzie,bo gdyby mnie spotkało takie nieszczęście,to polityki miałabym powyżej uszu.

Powracając do samej katastrofy i raportu MAK,to popełniono olbrzymi błąd.Gdyby Rosja przyznała się choć do paru błędów,dziś nie byłoby tylu dyskusji.A tak dociekamy i dociekamy....,nie piszę tylko o nas,ale cały naród kombinuje.

Offline andreak

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #144 dnia: 18 Sty, 2011, 20:50:29 »
Tak mi się zrymowało:

To żadna kpina,
że jedna wina
na Wawelu leży,
druga zaś w wieży.
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #145 dnia: 18 Sty, 2011, 20:52:25 »
Bez komentarza ? Nie, nie mogę wyjść z podziwu,przecież to czysta prowizorka,jak można było tu lądować.Przecież lepiej jest u chłopa na polu.Takich 15 zdjęć jest na interi.pl.wybrałam,te najbardziej szokujące,oświetlenie naprowadzające istne cudo.Zaraz przypomniałam sobie mamy opowieści z czasów wojennych,że wkraczający do Lwowa Rosjanie mieli karabiny na sznurkach...ale to było w poprzednim stuleciu.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #146 dnia: 18 Sty, 2011, 20:58:22 »
Nie, nie mogę wyjść z podziwu,przecież to czysta prowizorka,jak można było tu lądować
Jak rozumiem to zarzut do organizatorów lotu?

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #147 dnia: 18 Sty, 2011, 21:27:04 »
Dałeś mi moment na zastanowienie,kto ma większą winę-ten co zdecydował się na lądowanie,przecież nasi organizatorzy powinni znać tamtejsze warunki.Druga strona medalu,to jak można coś takiego uważać za lotnisko i czy Rosjanie nie wstydzili się przyjmować sąsiedzką delegację w takich warunkach.Chyba,że u nich,to normalne...,albo takim szacunkiem nas darzą.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #148 dnia: 18 Sty, 2011, 21:38:01 »
Chyba,że u nich,to normalne...,albo takim szacunkiem nas darzą.
Pewnie i to, i to. Ale przecież - o ile wiem - to lotnisko było zamknięte od lat...

Offline jesiotr1

• Weteran
« Odpowiedź #149 dnia: 18 Sty, 2011, 21:54:56 »
Lotnisko wojskowe musi wygladać "skromnie" - jest łatwiejsze do Obrony.Pas i nic więcej nie ma prawa być widać - obsługa zamaskowana jak snajper pod maską.
Rosjanie od 10 lat prosili by Polacy zrezygnowali z tego lotniska i do pielgrzymki katyńskiej wybrali sobie inne trasy.
Lot Tupolewa był tylko częścią planu przemieszczenia polskiego Orszaku.
Cały Plan przemieszczenia był zły - nie było żadnej rezerwy w czasie i przestrzeni - nie przewidywano odpoczynków,  zakłóceń pogodowych.
Kancelaria Prezydenta miała wielkie wymogi "Bizancjum i Luksus co do Sekundy" - teraz szukają winnych.
Plan przebiegu uroczystości został zatwierdzony przez Pierwszego.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2011, 22:03:25 wysłana przez jesiotr1 »