Autor Wątek: Prognoza pogody  (Przeczytany 36553 razy)

Offline noka

• Administrator
Odp: Prognoza pogody
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Sie, 2008, 15:53:31 »
Odczuliśmy i to na kilku płaszczyznach  ;D
Przez "piękną" pogodę skróciłem pobyt na wczasach i myślałem, że uniknę korków. Niestety na ten sam pomysł wpadło większość wczasowiczów. Od rana utworzyły się gigantyczne zatory na drogach, nawet na autostradach.
Myślałem , że w Suwałkach będzie ładniej, ale .... wiadomo.
Przez burze znikł mi Internet, a od niektórych firm dostałem dość ciekawe e-maile (chyba dlatego, że padły im systemy komputerowe, a po wznowieniu pracy automatycznie wysyłały błędne powiadomienia).

Najważniejsze, że dach nad głową pozostał. Z tego co widziałem w TV, w niektórych regionach szalały prawie tornada.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Sie, 2008, 18:42:43 »
   W Poznaniu jest pochmurno ,było deszczowo przez dwa dni ,ale tak jak piszesz,to co widzi się na ekranie ,to nie jest ciekawe.
Proszę zamówić pogodę na początek września ,bo nie zamierzam łazić w deszczu po Suwałkach ,a wszystko na to wskazuje ,że
dotrę do Was.Chyba się uda ,że dojadę -przecież to tylko 10 godz.podróży pociągiem ,co to na mój wiek :P gaga

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Sie, 2008, 19:39:48 »
Pogoda zamówiona - możesz wpadać. Na długą podróż najlepsza jest drzemka (tyko nie zapomnij położyć się na bagażu, żeby nie było niespodzianki po przebudzeniu)  ;D

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Wrz, 2008, 15:03:10 »
noka! o moich wrażeniach z pobytu w Suwałkach w większości napisałam ,ale zapomniałam podziękować za tą zamówioną pogodę.
Śmiałam się ,że byłam pewna pogody ,a jak mnie pytano ,gdzie mam taką fajną wróżkę ,odpowiadałam ,że na Forum Suwałk.
W Poznaniu dziś upał ,ale cały czas tak nie było,znaczy ,że mam trochę szczęścia.  gaga

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Wrz, 2008, 00:53:52 »
Jak się Wam żyje w tym nagłym ochłodzeniu,pomyśleć ,że tydzień temu był upał,miałam szczęscie,a myślałam ,że w Suwałkach dorwie mnie chłód.U nas druga noc chłodna,ciekawe kiedy nam zagrzeją ,ponoć cały tydzień ma być chłodny.Ciekawa jestem,kiedy
na suwalszczyznę spadnie śnieg :P

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Wrz, 2008, 10:40:25 »
Jeśli chcodzi o popgodę  - Suwałki są wyjątkowym miejscem.  ;D
Pamiętam takie czasy, że w zimę było najzimniej w karaju,  a latem najcieplej.

Chłody przyszły dość gwałtownie, ale może piękna jesienna pogoda jeszcze się pojawi  8)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Wrz, 2008, 11:22:28 »
Najgorsze jest to,że tak od razu się ochłodziło ,oglądałam prognozę kilkudniową i nie widzę poprawy,ma być jeszcze gorzej ,bo ma
padać deszcz.Jutro będę czekała na ciepłe kaloryfery :P

Offline marcim

• - VIP -
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Wrz, 2008, 12:22:54 »
Ciekawa jestem,kiedy na suwalszczyznę spadnie śnieg :P

Na śnieg pewnie jeszcze trochę poczekamy. Przy okazji wrzucę fotkę z listopadowego spacerku z psem. brrrrr

Może mały konkurs.  ;)

Kto pierwszy umieści na forum zdjęcie tegorocznego śniegu.

O nagrodzie niech pomyśli nasz admin = noka.  8)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Wrz, 2008, 19:49:29 »
Napewno to słyszeliście;dziś w nocy ma spaść pierwszy śnieg [w górach],a zimno ma trwać do 28 wrzesnia.Trzymajmy się .

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Wrz, 2008, 20:54:25 »
Jako nagrodę mogę zaoferować ręczne urządzenie do odśnieżania powierzchni jezdnych.

Zatem konkurs o Złotą Łopatę uważam za otwarty  ;D

Offline marcim

• - VIP -
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Wrz, 2008, 21:08:46 »
Jako nagrodę mogę zaoferować ręczne urządzenie do odśnieżania powierzchni jezdnych.

Zatem konkurs o Złotą Łopatę uważam za otwarty  ;D

Trzymam za słowo. Od dzisiaj aparat trzymam w gotowości.  ;D

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Lis, 2008, 16:10:29 »
Jestem ciekawa jaka u Was dziś pogoda.Przed chwilą dostałam wiadomość ,że w Łomży spadł dziś śnieg.U mnie wczoraj przez moment padał deszcz ze śniegiem,dziś pada deszcz.Taka prawdziwa szara jesień.

Offline noka

• Administrator
Prognoza długoterminowa
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Lis, 2008, 19:51:34 »
Było troszkę śniegu, który zmył deszcz.

Zimy podobno nie będzie  :o

Prognoza długoterminowa:

Grudzień ciepły, mokry i wietrzny

Przyniesie nam kontynuację pogody z listopada, a więc temperaturę na poziomie powyżej normy wieloletniej. Temperatura będzie oscylować w ciągu dnia przeważnie na poziomie od 0 do 5 stopni. Niewykluczone są krótkie epizody z temperaturą ujemną w ciągu dnia. W drugiej połowie miesiąca mrozy będą się utrzymywać przez większość nocy. Grudzień będzie miesiącem mokrym, co oznacza częste opady deszczu, deszczu ze śniegiem i od czasu do czasu także śniegu. Spodziewajmy się nagłych zmian aury, którym będą towarzyszyć porywiste wiatry i wahania ciśnienia. Grudzień będzie ciepły, więc przyniesie jedynie łagodną zimę.

Styczeń ciepły, mokry i wietrzny

Najbardziej zimowy miesiąc w roku, podobnie jak w ubiegłych dwóch latach, nie przyniesie ani dużych ilości śniegu, ani też przeszywającego mrozu. W dzień będzie powyżej zera, a nocami lekko poniżej, więc musimy się liczyć z częstymi gołoledziami. Ciepły styczeń zawsze oznacza obfite opady deszczu oraz porywiste wiatry, które mogą powodować zniszczenia. Najbardziej groźne mogą się okazać orkany, czyli bardzo głębokie niże atmosferyczne, wędrujące nad Morzem Bałtyckim i Skandynawią.

Luty bardzo ciepły, ale wilgotny

Luty będzie bardzo podobny do stycznia. Nadal będzie nadzwyczaj ciepło i mokro. Czeka nas więc kontynuacja wichur. Mimo, że na nizinach temperatura często będzie dodatnia, to w górach warunki do uprawiania sportów zimowych mogą być korzystne, tak jak ostatniej zimy, kiedy temperatura na pograniczu plusów i minusów sprzyjała większym niż zazwyczaj opadom śniegu.

Marzec z wcześniejszą wiosną

Marzec przyniesie bardzo ciepły początek wiosny, który nastąpi wcześniej niż w ostatnich latach. Po mokrym i wietrznym początku roku przyjdzie czas na więcej słonecznych i suchych dni. Niewykluczone, że miejscami zacznie się pojawiać susza. Pod koniec miesiąca temperatura będzie już przekraczać w cieniu 20 stopni.

za: http://www.twojapogoda.pl/encyklopedia/prognozasezonowa.htm

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Lis, 2008, 21:10:58 »

Przeraziła mnie prognoza ,jaką nam noka przedstawił;dla poprawienia nastroju i abyśmy nie zapomnieli jak wygląda zima ,pokazuję zimę z marca 2008r w Zakopanem,a temperatura jaką na marzec 2009 zapowiadają w/g żródeł noki nie cieszą mnie.

Offline noka

• Administrator
Pogoda dziś w Suwałkach
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Lis, 2008, 17:41:45 »
Marcim przesyła niniejszą fotkę - jest właśnie na spacerze z psem

Śnieżna zadymka