Autor Wątek: Prognoza pogody  (Przeczytany 37143 razy)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
Odp: Prognoza pogody
« Odpowiedź #225 dnia: 19 Sty, 2012, 18:02:07 »
Jak ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW dzisiaj od godziny 21 do godziny 9 w piątek czekają nas bardzo intensywne opady śniegu.

Przewiduje sie wystapienie intensywnych opadów mokrego sniegu powodujacych przyrost pokrywy
śnieżnej 10 cm, lokalnie 15 cm. Taka ilość śniegu może spowodować znaczne utrudnienia na drogach, toteż kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności.

wspolczesna.pl
   [img height=50]http://lh3

Offline Marcinek_94

• Weteran
« Odpowiedź #226 dnia: 19 Sty, 2012, 20:01:07 »
Zobaczym jak to będzie ;)Ale co z tego że sypnie śniegiem jak dodatnie temp. w południe tylko w nocy po -6 ;)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #227 dnia: 19 Sty, 2012, 22:08:58 »
Nie bardzo cieszę się na  śnieg,gdy mam chodzić po ulicach,natomiast uwielbiam patrzeć jak pada,albo bieli mój szary widok za oknem-a w domu ciepełko. Wczorajszej nocy tzn z 18 na 19,śnieg sypał,aż uwieczniłam go komórką i dlatego przepraszam za jakość zdjęcia.
Moje zdziwienie było dzisiejszego ranka,jak już śladu nie było po nocnym widoku. Cały dzień był mglisty i deszczowy -a ja psikam i kicham  :facepalm:

U mnie był to drugi śnieg tej zimy-który trochę leżał i przynajmniej miałam korzyść z późnego chodzenia spać,bo inni nawet go nie widzieli :P
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2012, 22:12:33 wysłana przez gaga »

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #228 dnia: 29 Sty, 2012, 08:26:25 »
Kto narzekał na brak zimy? :D To teraz macie aż zanadto :D A to dopiero początek :) Biedne samochodziki

Offline gosienka

• Weteran
« Odpowiedź #229 dnia: 29 Sty, 2012, 09:16:39 »
 ;) w końcu normalne temperatury jak na tą porę roku
« Ostatnia zmiana: 29 Sty, 2012, 09:17:12 wysłana przez the_mask »

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #230 dnia: 29 Sty, 2012, 10:17:39 »
Biedne, ale odpukać narazie moja passkuda pali bez problemu :)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #231 dnia: 29 Sty, 2012, 15:16:15 »
Zajrzyjcie na ''Poznań'' i zobaczycie jaka u mnie jest ....na dzień dzisiejszy zima  :P

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #232 dnia: 30 Sty, 2012, 16:25:02 »
Zima jest po, żeby było zimno :D

Mróz niestraszny

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #233 dnia: 02 Lut, 2012, 22:37:28 »
Awarie sieci wodociągowych

Oj daje się zima we znaki, nie tylko kierowcom...

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #234 dnia: 02 Lut, 2012, 22:43:11 »
A to dopiero tylko kilka dni zimy-miejmy nadzieję że popuści  :mad:

Offline gaga

• - VIP -

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #236 dnia: 04 Lut, 2012, 14:17:18 »
Suwałki minionej nocy były najzimniejszym miastem w Polsce. Temperatura powietrza, według synoptyków, wyniosła minus 27,3 °C, przy gruncie było minus 29. - I było to najniższe wskazanie jakie odnotowaliśmy tej nocy - powiedziała Radiu 5 synoptyk Magdalena Pękala. Ale rekord tej zimy nie został pobity. - Najzimniej było z czwartku na piątek w Białymstoku, termometry przy gruncie pokazały bowiem minus 35 - dodała. Zima na razie nam nie odpuści, a zapowiadane ocieplenie będzie zbliżało się stopniowo. - Dziś w nocy na termometrach do minus 26 stopni - mówi synoptyk. Warto dodać, że na domowych termometrach o 6 rano można było w Suwałkach zobaczyć minus 30°C.

radio5.com.pl

Silny mróz spowodował, że zamarzła Hańcza, najgłębsze jezioro w Polsce. Lód pokrył jezioro dość późno, bo na Suwalszczyźnie długo oczekiwano na zimę - poinformowała dyrektor Suwalskiego Parku Krajobrazowego Teresa Świerubska.

Jezioro Hańcza zamarza najpóźniej ze wszystkich jezior w północno-wschodniej części Polski. Zwykle lód pokrywa jezioro w pierwszej połowie stycznia. W niektórych latach w ogóle na jeziorze nie było lodu. W ubiegłym roku zima przyszła prędko i Hańcza zamarzła już w połowie grudnia.

W tym roku – z kolei dopiero na początku lutego. - Skoro jezioro Hańcza stoi skuta lodem to oznacza, że zima jest w pełni i to ostra zima – powiedziała Świerubska.

Na Suwalszczyźnie od tygodnia panują duże mrozy. W ciągu dnia jest ok. 20 stopni mrozu, w nocy blisko minus 30 stopni Celsjusza. Na Suwalszczyźnie długo jednak zimy nie było. Do połowy stycznia temperatury były dodatnie, padał deszcz. To rzadko spotykane w tej części Polski nazywanej polskim biegunem zimna.

Jezioro Hańcza położone jest na Pojezierzu Wschodniosuwalskim, na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego i jest w całości objęte ochroną, jako rezerwat przyrody. Jego głębokość wynosi według różnych danych: 108,5 m,111,5 lub 113 m. Ma powierzchnię 304 hektarów Jest to jedno z największych jezior na Suwalszczyźnie. Wody jeziora Hańcza są bardzo czyste.

radio5.com.pl

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #237 dnia: 06 Lut, 2012, 14:07:37 »
-39,4 st. Nowy tegoroczny rekord zimna w Czechach

Czechy mają za sobą najmroźniejszą noc tego roku: w poniedziałek nad ranem w stacji meteorologicznej w Kvildzie w paśmie górskim Szumawa termometry wskazały minus 39,4 stopnia Celsjusza. W pozostałych częściach kraju mróz sięgał minus 20 stopni C.

U mnie też jest nie ciekawie,ale można wszystko wytrzymać. Nie możemy porównywać się z Waszą temperaturą,ale dziś mamy w dzień -12 stopni,wieczorem wczoraj było -18 .Myślę,że gdyby spadł śnieg,to mniej byłyby te temperatury odczuwalne.
Zdjęcie z godziny 13,00

« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2012, 14:12:14 wysłana przez gaga »

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #238 dnia: 06 Lut, 2012, 16:37:00 »
Nawet 20 centymetrów - tyle wynosi pokrywa lodu na jeziorach wokół Suwałk. Siarczyste mrozy spowodowały, że wszystkie akweny na Suwalszczyźnie skute są lodem. Grubość lodu jest jednak na poszczególnych jeziorach różna. Michał Osewski, konserwator Wodnego Obwodu Ochronnego Wigierskiego Parku Narodowego tłumaczy, że na małych akwenach, które zamarzły jako pierwsze, grubość lodu sięga już około 15-20 centymetrów. Na większych jeziorach, takich jak Wigry jezioro skute jest cieńszym lodem - około 10 centymetrów. Taka grubość jest już bezpieczna i można na jeziora wchodzić. Cieszą się z tego zwłaszcza miłośnicy wędkowania podlodowego. Osewski mówi, że mimo niskich temperatur, pierwsi wędkarze pojawili się na jeziorach WPNu. Trzeba jednak pamiętać, że nawet gruby lód nie jest stuprocentowo bezpieczny.

radio5.com.pl

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #239 dnia: 02 Kwi, 2012, 21:03:13 »
Dzisiejszy piękny atak wiosny :D

Kwiecień w Suwałkach 02.04.2012r.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi, 2012, 22:39:36 wysłana przez the_mask »