Autor Wątek: Prognoza pogody  (Przeczytany 37071 razy)

Offline TuneR

• Mega Poster
Odp: Prognoza pogody
« Odpowiedź #195 dnia: 30 Gru, 2010, 17:37:38 »
PIKASON - takie zachowanie obserwuje od pierwszego dnia kiedy spadł śnieg. Większość skierowałbym na ponowny egzamin potwierdzający umiejętność prowadzenia auta. Ale to już zupełnie inna historia ;)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #196 dnia: 30 Gru, 2010, 21:32:35 »
Jednym słowem prawdziwa zima, pamiętam taką z dzieciństwa

vena i co ciekawsze,wszyscy uważaliśmy to za normę.Technika była o ileś lat wstecz,a w dzisiejszych czasach myślimy o kataklizmie. U mnie nie ma jak przejść przez jezdnię,bo samochody zastawiają pasy,a pozostałe odcinki są tak zasypane,że po kostki należałoby brnąć w śniegu.Nie wspomnę o matkach z wózkami.
Ludzie też zachowują się histerycznie,otulają się jakby było -20 ,a tu nie sięga -10 stopni.Noce może są gorsze,ale można wytrzymać.Fakt,że jest mniej samochodów,bo większość stoi zasypana,mało ludzi na ulicach,ale najlepsze już pisałam w wątku ''Poznań'' -zamarzają zwrotnice i tworzą się korki uziemionych  :P tramwajów,a ludziska idą dla rozgrzewki ...pieszo.I tak sobie narzekaliśmy,że nie ma prawdziwych zim...tyle mówiono o ociepleniu,a tu nagle słyszę,że coraz bliżej nam do epoki lodowcowej.
Jeśli nie będzie usterek,awarii,wszystkie służby będą robiły co do nich należy,to taka zima mnie się podoba ;)

Offline vena

• Super Poster
« Odpowiedź #197 dnia: 30 Gru, 2010, 23:21:12 »
i co ciekawsze,wszyscy uważaliśmy to za normę.Technika była o ileś lat wstecz,a w dzisiejszych czasach myślimy o kataklizmie

Tak, to prawda ale... kiedyś było dużo mniej samochodów, a co za tym idzie mniej narzekających ;)
Pamiętam, że zimą nikt nie wyciągał wózków dla dzieci, a jazda z maluchem po mieście obowiązkowo była sankami.
No i jeszcze jedno, takie zimy były właściwie co roku więc człowiek zdążył się przyzwyczaić  :P

Dziś więcej możemy zdziałać jeśli chodzi o walkę ze śniegiem na drogach i chodnikach ale mimo bardzo rozwiniętej techniki nadal przegrywamy z naturą ...
Ludzie dobrej woli pouczają. Ludzie złej woli straszą.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #198 dnia: 31 Gru, 2010, 10:48:29 »
Dwie zajawk dotyczące suwalskiej zimy na drogach

.

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #199 dnia: 31 Gru, 2010, 13:33:03 »
W pierwszym filmiku nieźle koleżka pomyka  ;D. Mi sie aura podoba. Jak to się mówi jest zima to jest zimno pani kierowniczko. Takie jest odwieczne prawo natury hahahaha ;D Wole mróz i śnieg niż deszcz i chlapotę.
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Weteran
« Odpowiedź #200 dnia: 31 Gru, 2010, 13:39:28 »
W pierwszym filmiku nieźle koleżka pomyka  ;D.

filmik z lekka szybciej idzie  ;) ;D

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Weteran
« Odpowiedź #201 dnia: 04 Sty, 2011, 00:21:41 »
Odnośnie warunków zimowych i parkowania ......

Zdjęcie telefonem robione na parkingu obok parku ;)

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #202 dnia: 04 Sty, 2011, 22:37:53 »
Jak widac samochody się otarły i jakieś tam szkody będą - ciekawe, czy sprawca raczył zostawic do siebie jakieś dane.

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Weteran
« Odpowiedź #203 dnia: 05 Sty, 2011, 22:21:24 »
Jak widac samochody się otarły i jakieś tam szkody będą - ciekawe, czy sprawca raczył zostawic do siebie jakieś dane.

No ciekawe, nie miałem aż tyle czasu by szukać jakiejkolwiek kartki i ołówka. Gdybym akurat nie trzymał telefonu to nawet bym zdjęcia nie robił .
Ale jak coś to rejestrację ( auta po prawej - bo to on tu jest winny ) mam.  8)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #204 dnia: 07 Sty, 2011, 20:01:31 »
Dziś cały dzień pokazują w TV ślizgawki na ulicach miast.Znowu nie pokazali mojego miasta,gdzie dziś aby przejść przez jezdnię należało mieć kalosze,albo iść prosto w wodę. Śnieg,który leżał na poboczach chodników,roztopił się i zalewał jezdnię.Oczywiście odpływy były pozatykane i nawet się nie dziwię,bo śnieg dość długo je zakrywał. Nie wiem co jest obecnie lub co będzie późnym wieczorem,albo rano,gdy temperatura się obniży. Jutro w dzień ma być jeszcze cieplej,jednym słowem szaleństwo. Byłam chora,a po dzisiejszym wyjściu na ulicę jeszcze bardziej mnie dobiło. Przecież taki przeskok temperatury to zabójstwo.Wczoraj śnieg sypał,dziś wiosna ;) Głowa boli w przenośni i w rzeczywistości. :-\

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #205 dnia: 07 Sty, 2011, 21:19:41 »
A ja dziś robiłem trasę Suwałki - Gdańsk i nigdzie żadnej gołoledzi nie było.
   [img height=50]http://lh3

Offline Jobo

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #206 dnia: 08 Sty, 2011, 08:07:48 »
A ja dziś robiłem trasę Suwałki - Gdańsk i nigdzie żadnej gołoledzi nie było.
... bo stała -  ale Goła Lodzia....
sorrki nie mogłem się powstrzymać

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #207 dnia: 31 Sty, 2011, 21:02:38 »
Dziś rano oglądałam na TVN prognozę pogody i zapowiadano na luty powrót zimy z opadami i silnymi mrozami.W godzinach popołudniowych na Polsacie podawano pogodę na najbliższe dni i..... nadchodzi wiosna,zima nas opuszcza.Po takich prognozach pozostaje tylko:  :cyk: I niby politycy nie potrafią się dogadać  :facepalm:

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #208 dnia: 10 Maj, 2011, 19:33:42 »
Dziś cieszymy się piękną pogodą,bo podobno w Suwałkach też już czuje się prawdziwą wiosnę,a tu....czytam coś takiego:

Epoka lodowcowa powraca

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/dolnoslaskie/wroclaw/news/zima-bedzie-trwala-caly-rok,1635380,3324

Offline Revan144

• ChrisFix
  • Super Poster
« Odpowiedź #209 dnia: 19 Maj, 2011, 21:37:06 »
Jutro zapowiada się ciekawie... Wypada przygotować sprzęt i być przygotowanym od godzin popołudniowych do późno nocnych, ponieważ wszystko wskazuje na to, że jutro będzie burza :) Chyba, że prognozy zawiodą...
Hey guys, ChrisFix here!
FB Page