Autor Wątek: Prognoza pogody  (Przeczytany 36223 razy)

Offline vena

• Super Poster
Odp: Prognoza pogody
« Odpowiedź #105 dnia: 09 Sty, 2010, 21:51:50 »
U nas też nieciekawie, wczoraj mąż założył łańcuchy na koła (leżały kilka lat nowe), bo nie dało się jeździć, choć mamy opony zimowe. Nawet drogi nacjonalne były białe... gdyby nie wizyta u lekarza nigdzie nie wyjeżdżałabym. Tym razem nie odważyłam się kierować i mąż mnie wiózł do lekarza. Przy zjeździe na nacjonalkę widzieliśmy samochód na dachu, który wypadł z drogi zjeżdżając z góry (stoczył się okło 10m w dół), jeszcze dziś tam leży... żałuję, że nie miałam aparatu...
A tu kilka fotek z mojego tarasu, tyle śniegu przybyło w ciągu tylko jednej nocy.

« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2010, 21:55:42 wysłana przez noka »
Ludzie dobrej woli pouczają. Ludzie złej woli straszą.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #106 dnia: 09 Sty, 2010, 21:58:50 »
No no no Suwałki to sie chowają z tą ilością śniegu :P u was to zima :D
   [img height=50]http://lh3

Offline vena

• Super Poster
« Odpowiedź #107 dnia: 09 Sty, 2010, 22:07:06 »
Tak, zima ostra, zwłaszcza dla kierowców ale nie dla miłośników sportów zimowych... dziś mąż nie odpuścił i pojechał na stację narciarską pośmigać na desce, bo taki puch, to raj dla narciarzy  ;)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #108 dnia: 11 Sty, 2010, 19:20:53 »
Właśnie oglądam ''Wydarzenia'' na Polsacie - widzę ,że śnieg wszędzie zalega na chodnikach i jezdniach.Myślę ,że i w Suwałkach nie jest lepiej. Pozwolę sobie zaapelować -rozejrzyjcie się ,czy wśród Was nie ma osób starszych ,niedołężnych,samotnych .Jeśli macie takich sąsiadów ,zapukajcie i zaproponujcie pomoc.Może coś należy kupić , lepiej aby takie osoby nie wychodziły na taką pogodę. Temat jest mi bliski ,bo sama otoczona jestem starszymi sąsiadami i na codzień robię im zakupy ,płacę rachunki ,jak trzeba prowadzę do kościoła.Nie wyobrażam sobie ,aby moje sąsiadki w taką pogodę wychodziły same na dwór.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #109 dnia: 11 Sty, 2010, 19:22:38 »
No no no nie ma wilu ludzi takich jak ty gaga. Większość raczej patrzy siebie.

A tak swoją drogą to zaczyna mnie już dobijać ta marznąca mżawka. Ile razy dziennie można skrobać lód z szyb samochodu ;/

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #110 dnia: 11 Sty, 2010, 20:00:52 »
Dokładnie, to ja już wole zmiatać śnieg niż skrobać zamarznięty deszcz. Ale postanowiłem ułatwić sobie zadanie na przyszłość i zakupiłem na alledrogo skrobaczkę z mosiądzowym "ostrzem"  ;D

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #111 dnia: 11 Sty, 2010, 20:02:38 »
the_mask!  Ciebie męczy lód na szybach samochodu ,wobec tego wczuj się w sytuację ludzi starszych. To nieprawda ,że nie ma chętnych do pomocy ,są ! Tylko należy się wczuć w sytuację innego człowieka. W moim wejściu jest 38 mieszkań i jak ktoś coś potrzebuje ,to wie ,że jest ktoś ,kto pomoże. Czasem sama taka świadomość ,może ulżyć w trudnych chwilach. Jesteśmy z mężem prawie najmłodsi ze ''starych'' mieszkańców ,reszta ,to studenci i młode małżeństwa  ::)

Wiesz jaka to radość dawać :P Ostatnio późnym wieczorem biegłam tzn jechałam  :P windą ,bo sąsiadce korki wysiadły. Kobieta ma 84 lata ,wiecie jaka była wdzięczna  :o  Starsi ludzie inaczej reagują na takie sytuacje ,oni bardziej się boją .Natomiast my też będziemy mieli te lata -jak dożyjemy  :P

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #112 dnia: 23 Sty, 2010, 22:48:09 »
Podobno fajna temperatura jest w Suwałkach ? Przed chwilą skończyliśmy gadać z ''Suwałkmi'', więc mam świeże wiadomości .U mnie też jest chłodno ,ale nie tak jak u Was.  :P  Trzymajcie się ciepło  ;)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #113 dnia: 24 Sty, 2010, 00:07:06 »
Obecnie u mnie jest -19 stopni C.  Wieczorem czułam mróz ,ale nie sądziłam ,że dojdzie do tylu stopni. Wobec tego Wasze -23 ,to nie duża różnica  :P ???

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #114 dnia: 24 Sty, 2010, 07:08:37 »
Stan na 7 rano :)

« Ostatnia zmiana: 01 Sie, 2010, 17:33:53 wysłana przez the_mask »

Offline Revan144

• ChrisFix
  • Super Poster
« Odpowiedź #115 dnia: 24 Sty, 2010, 08:40:01 »
U mnie tak pokazują "radary":
Hey guys, ChrisFix here!
FB Page

Offline vena

• Super Poster
« Odpowiedź #116 dnia: 24 Sty, 2010, 12:20:35 »
No to macie prawdziwą zimę - jak za dawnych czasów  ;) Bardziej istotna jest temperatura odczuwalna, u nas np (w Alpach) przy -5 i silnym wietrze wydaje się, że jest poniżej 20 st. wtedy, to nawet kot z kulawą nogą nie wysunie nosa  ;D

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #117 dnia: 24 Sty, 2010, 15:07:44 »
U nas najzimniej!

Miniona noc to najmroźniejsza noc tej zimy. Na wschodzie Polski temperatury spadły przy gruncie do minus 33 stopni.- Najzimniej było w Suwałkach - mówi Maria Święcka ze stacji meteo w Olsztynie. Niestety nadchodząca noc może być jeszcze bardziej mroźna. We wschodniej części Polski temperatury mogą spaść nawet do minus 40 stopni przy gruncie. Na zachodzie również rekordowe mrozy - w nocy nawet 20 kresek poniżej zera.

Źródło: Radio 5

No to pobiliśmy Białystok :D

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #118 dnia: 27 Sty, 2010, 19:00:28 »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #119 dnia: 27 Sty, 2010, 21:07:21 »
Prognozy pogody jednak się sprawdzają ,zapowiadany za zachodzie śnieg -sypie od popołudnia .Temperatura chyba również się poprawiła ,najgorzej było wczoraj .Słyszałam ,że do polowy marca ma trwać taka pogoda i silne mrozy jeszcze powrócą.