Autor Wątek: Poznań  (Przeczytany 92757 razy)

Offline noka

• Administrator
Odp: Poznań
« Odpowiedź #105 dnia: 15 Lis, 2008, 17:17:42 »
W pierwszej chwili myślałem że to Twoje fotki, ale widzę na dwóch ostatnich w dolnym lewym rogu "Agencja Gazeta".
Sugeruję w takich wypadkach podawanie źródła i autora (jeśli jest to możliwe), najlepiej po uprzednim zapytaniu o zgodę na publikowanie.  8)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #106 dnia: 15 Lis, 2008, 20:21:01 »
Jak mam coś osobistego ,to zadaję pytanie,ale tam jest informacja ''prześlij znajomym'',więc czuję się zwolniona z pytania.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #107 dnia: 15 Lis, 2008, 20:45:55 »
Sprawdziłam ponownie,wyrażne jest napisane ..''Podziel się zdjęciami z rodziną i ''znajomymi.Mało tego podane są kody zdjęć z dopiskiem''Kod pozwala na wstawienie na forum dyskusyjne'',gdy kod nie odpowiada podany został kod alternatywny.Uważam ,że jestem w porządku.
Jak chciałam przepisać w kawały wskazówki na temat trzeżwości ,to pytałam sie osoby ,która zapodała ,to na forum poznańskie.
Zawsze zwracam uwagę na cudzą prywatność.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #108 dnia: 19 Lis, 2008, 23:00:45 »
Podano dziś do wiadomości meszkańców miasta,że na koncercie Nelly Furtado Poznań zarobił 143 tys.zł.;za te pieniądze zostały kupione żarówki energooszczędne i zostaną rozprowadzone po szkołach w ramach zbliżającego sie kataklizmu ,jaki wisi nad Poznaniem.Jesteśmy przerażeni ,apelują do mieszkańców ,aby bez wiekszej konieczności nie wybierali się do śródmieścia przez okres trwania konferencji klimatycznej.
''Prezydent zamknie nam miasto -musimy być przygotowani na prawdziwą hekatombę! Podczas trwania konferencji czekają nas poważne zmiany w ruchu drogowym.Sam prezydent Ryszard Grobelny apeluje do mieszkańców ,by w miarę możliwości załatwiali swoje sprawy przed lub po szczycie klimatycznym.''
Ulice od strony Targów Poznańskich ,gdzie będzie się odbywała konferencja będą częściowo zamknięte dla pieszych;kierowcy nie będą mogli się zatrzymywać ,nie będzie wolno skręcać w dowolne kierunki [są wyznaczone ulice w które nie ma skrętu]
Faktycznie lepiej w tym czasie lepiej pozostać w domu ,najgorzej będzie 4 grudnia ,kiedy to do szczytu dojdzie wzmożony ruch przed meczem Lecha Poznań w Pucharze UEFA.
Będzie ciężko -zapowiadają się ciężkie dwa tygodnie .Warto załatwić swoje sprawy w miarę wcześniej i w miarę możliwości nie wychodzić z domu.

Tak nas poucza dodatek poznański do Faktu .

Świąteczne przyozdobienie Poznania będzie w tym roku wcześniejsze ,ze względu na konferencję.Ceny hoteli wzrosły o 100%;nie chcę widzieć tego zakorkowanego miasta i poruszania się pieszych .Mieszkam w pobliżu Targów ,już widzę moją ulicę ,która w godzinach szczytu jest nieprzejezdna ,a co będzie w grudniu? Strach myśleć .

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #109 dnia: 24 Lis, 2008, 17:41:55 »
Konferencja klimatyczna już zdziałała cud :P  ;po dwuch latach z hakiem ukończono remont skweru na poznańskim Starym Mieście,przy ul. Zielonej w drodze na pl.Bernardyński [dla tych ,co znają Poznan].Komentarze są dość uszczypliwe,ponieważ póżną jesienią ,gdy lada moment może przyjść temperatura ujemna ,na środku Skweru trysnęła fontanna.Mieszkańcy ,żartują ,że nie długo zrobi się tam ślizgawka.Skwer i okolica fontanny otaczają postacie z brązu:Dziewczynka,chłopiec ,pies i profesor.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #110 dnia: 24 Lis, 2008, 18:10:55 »
U nas tez jest taki budynek - jak na tym środkowym zdjęciu  ;D
Na Noniewicza (ogólniak chyba)

Offline pawy

• - VIP -
« Odpowiedź #111 dnia: 24 Lis, 2008, 21:01:44 »
Szczerze mówiąc to podoba mi się to, ładnie wygląda. My też mieliśmy kiedyś dużą fontannę w Parku Marii Konopnickiej ale zasypali ją ziemią :D

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #112 dnia: 24 Lis, 2008, 21:24:04 »
Nie twierdzę ,że to jest nie ciekawe,tym bardziej ,że do tej pory był to szary zakątek miasta.Najśmieszniejsze jest ,to iż wszystko jest robione na ostatnią godzinę.W piątek przechodziłam koło targów,to co się tam wyprawia ,to dla nas poznaniaków zakrawa na dowcip.Do tej pory nie martwiono się ,że papiery walają się po ulicy ,a teraz czyszą chodniki.Jeszcze ktoś uwierzy ,że tak jest u nas zawsze.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #113 dnia: 25 Lis, 2008, 19:53:49 »
Ja ciągle o szczycie klimatycznym ,który nieuchronnie się zbliża.Dziś komentowano poruszanie się po mieśćie tramwajami.W zbliżającej się sytuacji ludzie zastanawiają się,jak będziemy poruszać się po mieście.MPK radzi ,aby samochody pozostawiać w domu i korzystać z Miejskiej Komunikacji.Istnieje jeden mały problem [nie uważajcie mnie za malkontentkę-bo nią nie jestem],Poznań jest bardzo ciasnym miastem.Obecnie tramwaj ,który jedzie normalnie 10 min.w godzinach szczytu jedzie 40-45min.Takich przykładów jest dużo;w trakcie trwania szczytu komunkacja będzie miała pozmieniane trasy ,co wiąże się z narastającym zamieszaniem.Wiem ,że będziemy musieli przeżyć te kłopoty i napewno przeżyjemy.Pokażę Wam jakie są ulice ''dużego ''miasta i jak wygląda to w godzinach przedpołudniowych [bez szczytu]

Duże zdjęcie przedstawia nową trasę łączącą śródmieście z Ratajami [os.Rataje]
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2008, 19:55:59 wysłana przez gaga »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #114 dnia: 25 Lis, 2008, 20:16:01 »
Jeszcze jeden przystanek zapodział się ,jest -to przystanek przy ''Kupcu poznańskim''-może doszły do Was słuchy ,że nasi prezydenci byli sądzeni za ten budynek ,ponieważ jak zwykle grunty''poszły''za bezcen.Też dołączę ten budynek,są w nim galerie handlowe ,a na najwyższych piętrach mieści się Urząd Skarbowy.

W głębi po lewej Szpital im.Strusia;w głębi ul.Szkolna prowadząca na Stary Rynek ;po prawej Kupiec Poznański.Ulica z której robione jest zdjęcie prowadzi do Starego Browaru tzw.Deptak
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2008, 20:19:49 wysłana przez gaga »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #115 dnia: 25 Lis, 2008, 21:19:10 »
Dwie uwagi:
- fotki najlepiej wrzucaj w jednakowym rozmiarze - preferuję ten większy  :)
- jak już będą większe - najlepiej umieszczać jedno pod drugim z osobnym opisem (bo trochę nie wiadomo, który opis do której fotki)

Te większe zdjęcie mi się podoba. W Poznaniu macie tak czysto na ulicach, czy wysprzątałaś chodnik przez zrobieniem fotki  ;D ? bo lśni jak podłoga na święta he he

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #116 dnia: 25 Lis, 2008, 22:17:28 »
Nie chcialbyś zobaczyć jaki jest brud na ulicach Poznania,poprostu ten odcinek i odbicie światła pod wieczór już jest posprzątane.Pozatym jest ,to śródmieście a to do czegoś zobowiązuje.U nas jest za mało koszy na śmieci -nie bronię poznaniaków.

Przed wojną i jeszcze po wojnie tam gdzie stoi Kupiec Poznański była kawairnia ''Ludwiżanka'' ponoć od znanej artystki ,[mama Barbary z filmu pt.Noce i dnie]Po wojnie budynek był parterowy ,bo zbombardowany.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #117 dnia: 27 Lis, 2008, 20:52:55 »
Konferencja Klimatyczna

''Memento Vulgari'',jest jedną z imprez towarzyszących zbliżającej sie dużymi krokami Konferencji.Na 5-ciu budynkach w centrum miasta zostaną umieszczone fotomontaże renesansowych obrazów Tycjana,Leonarda da Vinci,Botticellego,pracy Ewy Łowżył i Kobasa Laksa-pracowali nad nimi półtora miesiąca.Wykonane prace mają gloryfikować człowieka w centrum wszechświata;autorzy chcą aby ich dzieła uwspółcześnione pokazały ,że rozwój cywilizacji kojarzy się z upadkiem człowieka i zagrożeniem dla środowiska naturalnego.
Wykonane fotomontaże zawisną na ;1- pl.Wolności [już zawieszono],2-Na gmachu Urzędu Wojewódzkiego, 3- Na ''Jowicie''[akademik na ul.Zwierzynieckiej], 4-Na Zamku przy ul.św.Marcin,5-Na Starym Rynku.
Dodatkowo na budynkach Targów Poznańskich ,naprzeciw nowo wybudowanego hotelu Sheraton.Nie wiem czy każdy obraz będzie inny ,czy wszystkie takie same.Wystawione prace będą wisiały do 12 XII br.

« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2008, 21:00:23 wysłana przez gaga »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #118 dnia: 27 Lis, 2008, 21:38:09 »
Jak dla mnie za dużo symboli na tym plakacie. Przez to jest mało czytelny. 

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #119 dnia: 27 Lis, 2008, 21:52:14 »
Ja się obawiam ,że wywoła zgorszenie.Jestem tylko ciekawa ,czy reszta będzie taka sama ,myślę ,że tak.
Inna sprawa ,jestem ciekawa jaki inne cudeńka jeszcze nam pokażą ,w innych ekspozycjach .Bo ,to tylko jedna z imprez ,ciekawe jakie będą inne.