Autor Wątek: Poznań  (Przeczytany 95240 razy)

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Poznań
« Odpowiedź #570 dnia: 17 Wrz, 2012, 22:35:17 »
amaturka- jedna puszka, to nie przeszkoda, gorzej jakby to było po piwie  ;)   Wiadomość dla Ciebie-bilety 15 minutowe są bez zmian, natomiast pół godzinne na czas remontu Kaponiery wydłużyli do 45 minut. Nie wolno biletów łączyć.

Jednak przygotuj się na ładne problemy. Co chwilę coś się zmienia. Moja córka z Łazarza na Wojska Polskiego /przy Akademii Rolniczej/ jedzie od 40 minut do godziny. Dlatego ciągle jeździ z książką w torebce. Nie wyobrażamy sobie 1 listopada i dojazd na cmentarz junikowski. Tam też jest wszystko rozryte-poszerzają ulicę. i pytanie czy zakończą przed świętem. Mąż z synem jeździł w tym tygodniu na cmentarz, więc 3 razy się przesiadali, a przy samym cmentarzu jak popada, tu ludziska potoną w błocie.
Na 7 zdjęciu po lewej stronie jest płot za który mieści się cmentarz -zobaczcie jakie trudności należy pokonać aby przejść.Niby jest kładka ,ale jak starsi ludzie będą się tam przemieszczać,a 1 listopada są tu zawsze tłumy.

http://www.epoznan.pl/news-news-32996-Grunwaldzka_co_z_petla_na_Junikowie#

« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2012, 22:37:27 wysłana przez gaga »

Offline amaturka

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #571 dnia: 18 Wrz, 2012, 15:54:23 »
Co raz bardziej cieszy mnie to, że jednak na uczelnię będę mogła chodzić pieszo ;p Chciałabym się jednak gdzieś ztrudnić (oby się udało!), więc jazda tramwajami pewnie i tak mnie nie minie.
A co z dworcem pks? Nie wiadomo kiedy będzie otwarty nowy? Czy już jest może czynny, a mi umnkęlo na epoznan? ; ) W przyszłym tygodniu już jadę, więc warto się w końcu trochę ogarnąć ; )

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #572 dnia: 18 Wrz, 2012, 23:48:29 »
amaturka-   nie wiem jakiej pracy szukasz i faktycznie na jakiej ulicy mieszkasz, bo ostatnio pisałaś, tak ,że się tylko mogłam domyślać. Jak chcesz, to napisz mi na PW.

Co do dworca PKS, to jeszcze sobie poczekamy. http://epoznan.pl/news-news-35191-Wrzesien_na_budowie_Poznan_City_Center

Poznań tonie w ciemnościach.

Jeszcze muszę Cię uprzedzić, abyś nie była zdziwiona. W Poznaniu oszczędza się na oświetlaniu ulic. Na początku prawie wcale nie zapalano latarń ulicznych, po sprzeciwach mieszkańców, łaskawie wieczorem światła są zapalane, natomiast około 4,00 są już gaszone. Jednym słowem nad ranem miasto tonie w ciemnościach. W ostatnim tygodniu na ulicy Głogowskiej został śmiertelnie potrącony mężczyzna na przejściu. Wszyscy jednoznacznie uważamy,że przyczyną była ciemna ulica. Syn przed 5,00 wychodzi z domu, więc twierdzi,że jedynym ratunkiem są witryny sklepowe- jeśli są oświetlone. :P  http://epoznan.pl/news-news-35192-Oszczednosci_na_oswietleniu_wzrosla_liczba_porannych_zdarzen_na_drogach

Offline amaturka

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #573 dnia: 20 Wrz, 2012, 13:07:11 »
Ja pierdziele. Aż nie wiem jak to skomentować... Od zawsze wydawało mi się, że światła, latarnie są właśnie po to, żeby było jaśniej jak jest ciemno, a nie po to, żeby stały sobie ot tak. Nawet nie dla ozdoby. Normalnie... Wypadek wcale mnie nie dziwi, pieszych i rowerzystów wieczorem trudno czasami dostrzec jak latarnie są zapalone, a w egipskich ciemnościach... przecież to ch.... widać!

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #574 dnia: 20 Wrz, 2012, 22:28:13 »
Wstyd mówić źle o swoim mieście,ale tak wygląda oszczędność wg naszych władz.Idź teraz ul. Zwierzyniecką,gdzie nie ma żadnych sklepów, lub nawet Sienkiewicza czy Słowackiego -nawet ktoś taki jak ja, miałby pietra-  [Niby niczego się nie boję  :P] tym bardziej,że Jeżyce należą do niebezpiecznych dzielnic.

Oszczędza  się na światłach, oświacie,na komunikacji i musimy to przeżyć. Dlaczego wspomniałam komunikację? Otóż coraz więcej poznaniaków jest zdania,że obecne warunki -jakie stworzyło nam MPK za przyzwoleniem Grobelnego, kwalifikują naszą komunikację do bezpłatnych przejazdów.
Jedyną ulicą przejezdną przez tramwaje i łączącą Jeżyce z Centrum,to ul.Dąbrowskiego. Po Zwierzynieckiej, Kraszewskiego tramwaje nie jeżdżą.

Myślę,że jesteś na tyle  przygotowana, że szoku nie doznasz  ;D

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #575 dnia: 24 Wrz, 2012, 21:47:15 »
Koniec egipskich ciemności- podobno ludzie zaczęli używać latarek.

Nareszcie, ktoś się nad nami ulitował. Publikacja w wiadomościach na Polsacie zrobiła Poznaniowi wielką przysługę. Wreszcie nasi radni też zaczęli protestować i....

Prezydent rezygnuje z oszczędności na oświetleniu! Ceną jest Betlejem i rzeźby lodowe.

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/663463,poznan-prezydent-rezygnuje-z-oszczednosci-na-oswietleniu,id,t.html

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #576 dnia: 02 Paź, 2012, 13:13:17 »
Tak jak pisałam z ciemnościami się jakoś uporaliśmy.Ciemno jest nadal w okolicach dworca,ale to z winy budowy szybkiego tramwaju.

Dziś epoznan, pokazuje jak obecnie wygląda Kaponiera  :facepalm: i jej okolice. Jak widać na zdjęciach, będziemy długo czekali na odbudowę tego,tak ważnego dla komunikacji ronda. Dziś czytam,że na okres Wszystkich Świętych przywrócą tramwaje na ul.Grunwaldzkiej, jednym słowem na cmentarz będzie można dojechać, pozostaje tylko pytanie jakimi objazdami będziemy jeździć. Po tygodniu, tramwaje znikną na dłuższy czas z ul.Grunwaldzkiej.

http://www.epoznan.pl/news-news-35479?z=newsletter

amaturka,gdybyś  tu zajrzała,to w jutrzejszym Głosie Wielkopolskim ma być poradnik ''Jak dorobić i gdzie czeka praca dla studenta''
Natomiast 4 X.''Jak jeździć po mieście, komunikacja,ceny i mapka''; 5 X- ''Klubowy Poznań najlepszych miejsc do spotkań''Pozdrawiam.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #577 dnia: 08 Paź, 2012, 23:27:44 »
Mamy wielkopolskie czworaczki-urodzone w Klinice Położniczej przy ul.Polnej w Poznaniu.
Antosia, Tatiana, Amelka i Maja urodziły się w siódmym miesiącu ciąży.

http://wtkplay.pl/video-id-2296-zobacz_rozmowe_ze_szczesliwa_matka_czworaczkow

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #578 dnia: 10 Paź, 2012, 23:51:05 »
Jeszcze słowo o czworaczkach, dziś znalazłam wiadomość,że tata założył stronę internetową, gdzie będzie opisywał rozwój maluchów.

Wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, że :
Umieszczono tu także numer konta, na które można wpłacać środki finansowe, by pomóc rodzicom maluchów. - Oczywiście jeśli będzie jakieś zainteresowanie i ktoś będzie chciał pomóc w jakikolwiek sposób, czy psychicznie, czy pieluszkami to oczywiście chętnie je przyjmiemy. Ale póki co najważniejsze jest dla nas zdrowie dziewczynek - kończy mama.
Owszem przymusu nie ma,jednak trochę mnie to zbulwersowało. Zresztą nie wiem czy do  psychicznego wsparcia potrzebny jest numer konta? Powiecie,że się czepiam, ale nie lubię takiego igrania z ludzkim współczuciem. Przecież i tak jak ktoś będzie chciał pomóc, to znajdzie dojście.

Deszczówka-słyszałam,że ma dotknąć również Suwałki. Nie bójcie się, my płacimy już drugi rok, głupie zarządzenie, ale jak trzeba, to trzeba :P Kwota do zapłaty za dużą kamienicę z dwoma oficynami wyszło 5 zł od mieszkania za rok.Fakt,że jak się zliczy dochód z takiej kamienicy, to się trochę uzbiera.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #579 dnia: 14 Paź, 2012, 17:16:30 »
Poznański maraton w bardzo dużym stopniu zablokował miasto. Ulica Roosevelta w godzinach przedpołudniowych była zablokowana przez osoby kibicujące i..... rowerzystów, którzy przedzierali się między przechodniami.
Smutny akcent maratonu wydarzył się na 14 km, młody człowiek -36 letni upadł i mimo natychmiastowej reanimacji nie odzyskał przytomności,okazuje się,że przyczyną była niewydolność krążenia.

W maratonie brało udział około 6000 uczestników. Zwycięzcą maratonu został kenijczyk w czasie 2 godziny 16 minut i 16 sekund.
Nasz prezydent również jak co roku, brał udział w maratonie i na mecie był już po godzinie 13,00 -słuchałam relacji na poznańskiej WTK. Na zdjęciu 29 widoczny jest z numerem 1 ;)

http://epoznan.pl/news-news-35788

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #580 dnia: 16 Paź, 2012, 16:51:54 »
Kolejna fotorelacja z przebudowy poznańskiej Kaponiery, która dość mocno utrudnia nam życie. Współczuję tym,.którzy muszą codziennie dojeżdżać do pracy lub szkoły. Gdy chcę się wyrwać z mojej dzielnicy, korzystam z taksówek. Ostatnio spotkała mnie duża życzliwość ze strony pana taksówkarza, którego poprosiłam,aby na mnie zaczekał w miejscu gdzie coś załatwiałam. Oczekiwanie trwało około 15 minut  i pan poinformował mnie,że wyłączył licznik. Ruszając w powrotną drogę, licznik ponownie włączył. Obie strony miały z tego korzyść, ja nie czekałam 30 minut,aż dojedzie do mnie druga taksówka,a taksówkarz miał zapewniony drugi kurs. Mówimy,że poznaniacy są pazerni i nieżyczliwi, jednak w takich trudnych sytuacjach potrafimy się przyzwoicie zachować.

Dziś czytam,że w najbliższych dniach nastąpią kolejne zmiany w komunikacji.

http://www.epoznan.pl/news-news-35801?z=newsletter

Jeśli ktoś będzie oglądał zdjęcia pokazane w linku :13 zdjęcie -to zabytkowa drukarnia, obecnie odnowiona
Concordia Design ma być inkubatorem przedsiębiorczości dla młodych firm z sektora kreatywnego, ośrodkiem szkoleniowo-doradczym, wystawienniczym oraz parkiem technologicznym. W inkubatorze będą skupione firmy projektowe, studia architektoniczne, fotograficzne, agencje reklamowe, architekci wnętrz, studia graficzne, pracownie wizerunku, realizatorzy filmów i animacji oraz inni przedstawiciele tzw. wolnych zawodów.
- natomiast zdjęcie 14,to akademik przy ul.Zwierzynieckiej.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #581 dnia: 19 Paź, 2012, 22:37:50 »
Przeszukałam wątek i nie znalazłam zdjęć drukarni, które robiłam w trakcie jej odbudowy, dlatego dziś pokażę jak budynek wyglądał przed remontem i w końcowej fazie odbudowy.
W poprzednim moim wpisie, zwracałam uwagę  właśnie na tą drukarnię, która przez wiele lat z użytecznego budynku, przeistoczyła się w ruinę. Miasto nie miało pieniędzy, a  Teatr Tańca, któremu oferowano budynek, był za biedny i nie stać ich było na tak dużą inwestycję.

Jeżeli w jakimś wątku znajdziecie te zdjęcia, to przepraszam. Dość dużo czasu upłynęło, bo od 2010 r.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #582 dnia: 23 Paź, 2012, 00:00:47 »
Uwaga na azjatyckie biedronki

W zeszłym tygodniu zostałam ostrzeżona przez znajomą,że w Poznaniu rozprzestrzenia się nieznany wirus, wywołujący zapalenie spojówek. Trochę się tym zdziwiłam,ale przestrogę otrzymałam ze środowiska medycznego,więc nie komentowałam tej wiadomości. Obecnie już wiadomo co wywołuje dolegliwości przypominające zapalenie spojówek :
W Poznaniu z każdym dniem pojawia się coraz więcej biedronek i nie chodzi o dyskonty spożywcze. Dostajemy sygnały m.in. z os. Chrobrego, ulicy Katowickiej oraz Koziegłów o próbujących dostać się do mieszkań owadach. Niestety, ale w większości przypadków to biedronki azjatyckie, które szybko się rozmnażają i... mogą kąsać wywołując uczulenie.
Faktycznie - większość biedronek, z którymi zmagają się obecnie poznaniacy to azjatycka odmiana. Gatunek należy do inwazyjnych. Mają zdecydowanie więcej kropek od polskich biedronek, mogą też być koloru pomarańczowego i czarnego, nie tylko czerwonego. Co gorsze - nie żywią się wyłącznie mszycami. Nadgryzają dojrzałe owoce, przez co walczyć muszą z nimi sadownicy.
 Przeglądałam internet,szukając zdjęć tych stworzonek  i znalazłam,że plaga azjatyckich biedronek jest również w Dąbrowie Górniczej.W poniższym linku są one pokazane.

http://www.tvs.pl/29794,plaga_azjatyckich_biedronek_w_dabrowie_gorniczej.html

Offline amaturka

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #583 dnia: 25 Paź, 2012, 15:34:35 »
Okazało się, że pod koniec wakacji wygasała umowa internetowa. W końcu mam dostęp do świata! Tak długo zajęło mi ogarnięcie się i udanie do salonu...
Co do biedronek, nie wiesz czy na koty też to działa? Mój kocurek ostatnio ma problemy z oczami i po paru wizytach u weta wszystko jest w normie, jednak dopiero w zeszłym tygodniu odstawiłam mu leki, a objawy miał także identyczne do zapalenia spojówek. Chcoiaż gdyby dotyczyło to zwierząt, byłby to istniy pogrom

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #584 dnia: 25 Paź, 2012, 17:37:11 »
Piszesz o sklepie z promocjami, rozumiem,że piszesz o Suwałkach. Jednak dopóki jesteś w Poznaniu, zobacz na ul.Dąbrowskiego [Jeżyce] koło kina Rialto. Jest tam mały sklepik z końcówkami serii- po schodach w dół. Na drugiej stronie prawie na przeciwko jest drugi sklepik z nową i tanią odzieżą, jest tam duży asortyment. Zobacz, może Cię coś zainteresuje. Kupowałam tam czasem ciuszki dla siostrzeńca córki.
Warto też zobaczyć do ciucholandu nad Rossmanem,też na Dąbrowskiego. Wszystkie sklepy w jednym rewirze. Powodzenia.

Jeszcze jedna wskazówka dla amaturki, na przeciwko Rossmana na Dąbrowskiego w Kamienicy za Teatrem jest nowo otwarta Biedronka.

Co do żywych biedronek,to kiedyś weterynarz tłumaczył,że ludzkie choroby imają się  również zwierząt. Mam pytanie, czy kota przywiozłaś do Poznania?